Şimdi Ara

eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
75
Favori
340.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eceyhan

http://www.ebay.com/itm/Eagle-Eye-Keyboard-Mouse-Controller-Converter-for-PS3-/260897469279?ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

bu ürün türkiyeye gönderiliyormu ? değermi? gümrükte sıkıntı olsurmu???

ships to worldwide dedigi yer butun dunyaya gonderildigini gosteriyor.Aldigin urun Honk Kong tan odeme yaptiktan birgun sonra kargolaniyor.Kargo ucreti aldigin urunun fiyati $65.52 icerisinde.Urunun eline gecme tarihi haziran 12 ile temmuz 4.

***************eger ups'i kargo icin secersen $48

fedex $40.00 bu iki sirket urunleri 4-5 gun icerisinde getiriyor ama paketin Turkiyeye geldiginde sende daha fazla depolama parasi istiyorlar.Bu sebepten iki sirkettende uzak dur.

Aldigin urun 75 euro altidna oldugundan gumrukte bir sorun olmaz.Olsa bile gumruk genelde %20 vergi kesiyor (senin urunun icin cok dusuk bir ihtimal) ondan sonra malini aliyorsun.Ornek olarak $65.52 + %20 (yaklasik $14) en kotu ihtimal ile toplam $79 'a gelir.

iyi alisverisler!
  • kargo seçimini nasıl yapmam gerekiyor ,öyle bir seçenek yoktu?
  • :) Arkadaşlar selamın aleyküm , :) Rica etsem bi yardımcı olurmusunuz Ben bundan 1 ay önce bi ürün spariş ettim satıcıya geri bildirim yaptım ürünüm daha gelmedi diye oda bana ingilizce cevap verdi , fakat ingilizcem baya zayıf oldugu için anlamadım , Translate de adam gibi çevirmiyor zaten , Yardımcı olurmusunuz lütfen :)

My friend , I'm so sorry to hear that , the time is a little long , maybe the item has been lost or stolen during the transport , my friend , i can't control the shipment , please pardon .

Now , what shall i do for you , how about to resend another new one to you soon ? please give me a reply , thank you .

Dear , please don't open any dispute and give me Negative feedback , that will harm my business seriously , please understand ,thank you . i will do my best to solve that .
  • quote:

kargo seçimini nasıl yapmam gerekiyor ,öyle bir seçenek yoktu?

Ebay de urunun sayfasinda Buy it Now'a tikla ondan sonra 'Shipping" kismina gelince 'Free shipping" sec.
  • turconj kullanıcısına yanıt
    aynen öyle yapmıştım. ozaman ptt ilemi gelmesi gerekiyor,yada arayıp habermi veriyorlar ben gidipmi alıyorum,onuda cevaplarsan başka soru yok söz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: halo3866

:) Arkadaşlar selamın aleyküm , :) Rica etsem bi yardımcı olurmusunuz Ben bundan 1 ay önce bi ürün spariş ettim satıcıya geri bildirim yaptım ürünüm daha gelmedi diye oda bana ingilizce cevap verdi , fakat ingilizcem baya zayıf oldugu için anlamadım , Translate de adam gibi çevirmiyor zaten , Yardımcı olurmusunuz lütfen :)

My friend , I'm so sorry to hear that , the time is a little long , maybe the item has been lost or stolen during the transport , my friend , i can't control the shipment , please pardon .

Now , what shall i do for you , how about to resend another new one to you soon ? please give me a reply , thank you .

Dear , please don't open any dispute and give me Negative feedback , that will harm my business seriously , please understand ,thank you . i will do my best to solve that .

Zayif bir Ingilizce ile yazilmis,neyse;

Arkadasim bunu duyduguma uzuldum, uzun bir sure olmus.Aldigin urun tasima sirasinda kayip yada calinmis olabilir.Kargoyu kontrol edemem (elinde olan birsey degil) , lutfen beni bagisla arkadasim.Senin icin ne yapmaliyim simdi? sana yeni bir tanesini yakinda gondersem nasil olur? Lutfen bana cevap yaz, tesekkurler.

****lutfen bana Dispute acip negatif feedback ( eksi/ters tepki) verme.Bu benim isime cidden zarar veirir, lutfen anla. Bu problemi cozmek icin elimden geleni yapacagim. saticinin mesajinda yazan bunlar.

yurt disi alisverislerde takip numarali kargo kullnamakta yarar var.en azindan paketinizin nerde oldununu gorebilirsiniz.bundan sonrasi size kalmis ister 'dispute' acarsiniz ister saticiya mesaj atip yeni bir tanesini gondermesini isteyebilirsiniz.o urunde kayip olabilir yada calinabilir.

iyi alisverisler.
  • quote:

aynen öyle yapmıştım. ozaman ptt ilemi gelmesi gerekiyor,yada arayıp habermi veriyorlar ben gidipmi alıyorum,onuda cevaplarsan başka soru yok söz :)

Bu economy international shipping ( uluslar arasi ekonomik tasima) lie gonderilmis oldugundan urun yasadigin sehrin gumruk memurluguna gider orada kontrol edilip adresine PTT tarafindan teslim edilir.Gumrukte takilirsa (senin urun 75 eurodan az,takilmayacaktir) haber verirler zaten.
    ****unutma aldigin urunun evine teslim tarihi temmuz 4 e kadar,uzun bir sure.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turconj

quote:

Bu economy international shipping ( uluslar arasi ekonomik tasima) lie gonderilmis oldugundan urun yasadigin sehrin gumruk memurluguna gider orada kontrol edilip adresine PTT tarafindan teslim edilir.Gumrukte takilirsa (senin urun 75 eurodan az,takilmayacaktir) haber verirler zaten.

evet çok uzun bir süre ,unutucaz artık .bir sıkıntı çıkmadan gelirsede hediye gibi olur :)
  • quote:

quote:

quote:

evet çok uzun bir süre ,unutucaz artık .bir sıkıntı çıkmadan gelirsede hediye gibi olur :)

gelir gelir
  • Beyler ben ebaydan 3 dolara kamera cami aldim.Satici iki gun once kargoladi.Kargo takip numarasi var.Kontrol ediyorum ama boyle bir kayit yok diyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.ebay.com/itm/141260573188?nav=SEARCH

bu ürünü alsam vergi vermek durumunda kalır mıyım?kargo işi nasıl olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: svykr

http://www.ebay.com/itm/141260573188?nav=SEARCH

Istediginiz urun $114.95 yani 84.57 Euro, malesef Turkiyede gumruk limiti 75 Euro urununu fiyati bu limitin biraz

ustunde kaliyor.Bu az farkla gumrukte takilirsa %20 vergi odeyip alabilirsiniz.

Buda yaklasik $114.95 + $23.00 (Yaklasik vergi) = $137.95

Satici Florida, Amerikada US $56.15 Turkey USPS Priority Mail International haziran 11-19 arasi

US $68.20 Turkey USPS Priority Mail Express International haziran 9-18 arasi teslimat.

Bu USPS Turkiyede PTT ye esdeger. $137.95 + $56.15 = $194.10 Toplam maliyeti.

ayni urun amazonda satiliyor ama kulaklik ile gelmiyor.

http://www.amazon.com/gp/product/B0087DTP9O/ref=ox_sc_act_image_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

urun fiyati $108.06

kargo $24.57

gumruk vergisi $23.87

toplam $156.50

arada $37.60 fiyat farki var.herhangi bir problem ile karsilasmak istemiyorsaniz Amazon daha iyi cunku urunu alirken gumruk vergisinide ayni anda oduyorsunuz.Herhangi bir surpriz ile karsilasmassiniz.

**** iyi alisverisler
  • My friend , if you need it urgently , i can refund to you firstly , please purchase another one in your local market .after you get my item , please re-pay for it , ok ? If you need me to resend again , i will resend ittoday , depend on our experience , i believe you will get the new parcel within 20-25 days , thanks .wait for your prefer solution and response ,thanks .

Burda ne demek istiyo?

• quote:

quote:

Istediginiz urun $114.95 yani 84.57 Euro, malesef Turkiyede gumruk limiti 75 Euro urununu fiyati bu limitin biraz

Satici Florida, Amerikada US $56.15 Turkey USPS Priority Mail International haziran 11-19 arasi

US $68.20 Turkey USPS Priority Mail Express International haziran 9-18 arasi teslimat.

http://www.amazon.com/gp/product/B0087DTP9O/ref=ox_sc_act_image_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

urun fiyati $108.06

kargo $24.57

gumruk vergisi $23.87

toplam $156.50

arada $37.60 fiyat farki var.herhangi bir problem ile karsilasmak istemiyorsaniz Amazon daha iyi cunku urunu alirken gumruk vergisinide ayni anda oduyorsunuz.Herhangi bir surpriz ile karsilasmassiniz.

**** iyi alisverisler

hocam çok teşekkür ederim.amazon daha mantıklı ama emin misiniz gümrük vergisinin dahil olup olmadığından?

• quote:

quote:

quote:

urun fiyati $108.06

kargo $24.57

gumruk vergisi $23.87

toplam $156.50

**** iyi alisverisler

hocam çok teşekkür ederim.amazon daha mantıklı ama emin misiniz gümrük vergisinin dahil olup olmadığından?

eminim,bu verdigim rakamlar amazonun kendi sitesinden.kendin bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halo3866

My friend , if you need it urgently , i can refund to you firstly , please purchase another one in your local market .after you get my item , please re-pay for it , ok ? If you need me to resend again , i will resend ittoday , depend on our experience , i believe you will get the new parcel within 20-25 days , thanks .wait for your prefer solution and response ,thanks .

Burda ne demek istiyo?

Arkadasim, ilk olarak cok acele ihtiyacin varsa para iadesi yapabilirim.lutfen yerel pazardan bir tane al benim gonderdigim urun eline gecince bana odeme yaparsin.yeniden gondermemi istersen duruma(cevabina) gore bugun gonderebilirim.Inancima gore 20-25 gunde eline gecer.cozum tercihin icin cevabini bekliyorum,tesekkurler.

Bana sorarsan sacma sapan bir cevap bu;sana para iadesi yapmak istiyor,bunun yaninda senin ayni mali etrafindaki yerel pazardan (carsi,magaza) almani istiyor.onun gonderdigi mal eline gecince ona yine odeme yapmani istiyor.bu durmda sen zarali cikiyorsun elinde ayni urunden iki tane olacak.Bu adam bence ticaret yapmasini bilmiyor.

Eger parani geri almak istiyorsan; Hello , Thank you for your help but I dont want to wait any longer.I would like to get a refund.(merhaba,yardimin icin tesekkur ederim ama daha fazla beklemek istemiyorum.Parami geri almak istiyorum)

Eger urunu almak istiyorsan; Hello, Thank you for your help, You dont have to refund my money just go ahead and send me the item please.(merhaba, parami iade etmek zorunda degilsin, lutfen urunumu gonder.)

yukaridaki iki mesajdan birini saticiya gonder.(ne yapmak istedigine bagli)

****bir problem olursa haberdar et yardim ederim.
  • Arkadaşlar merhaba, bir sorum olucak ama muhtemelen burda sorulmuş ve cevaplanmış olabilir. kusuruma bakmayın ntüm sayfaları gezemedim şu ana pek vaktim yok :( sorum: ebay dan aldığım ürün 1 ay oldu hala gelmedı ve aldığım urunun detaylarında "tracking number" yazmıyor ve satıcıya mesaj atmama rağmen hala bana cv vermedi? ne yapmam lazım ? takip no da yok nereden rtakip edicez? yardımcı olursanız sevinirim,,
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_charro_12

Arkadaşlar merhaba, bir sorum olucak ama muhtemelen burda sorulmuş ve cevaplanmış olabilir. kusuruma bakmayın ntüm sayfaları gezemedim şu ana pek vaktim yok :( sorum: ebay dan aldığım ürün 1 ay oldu hala gelmedı ve aldığım urunun detaylarında "tracking number" yazmıyor ve satıcıya mesaj atmama rağmen hala bana cv vermedi? ne yapmam lazım ? takip no da yok nereden rtakip edicez? yardımcı olursanız sevinirim,,
    Teşekkürler.

satıcıya mesaj attım ve bana "order number" ve birde bir link gönderdi: "http://www.flytexpress.com/EnIndex.aspx" Buradan sorguladığımda ( garip bir site, uzakdoğ dilinde çoğu yer :P ) daha türkiyeye gelmemiş sanırım. Tam olarak nasıl takip edicem ben kargomu, ülkey egeldimi, ptt den nasıl takip edicem? yardımcı olursanız sevinirim...
  • arkadaşlar visa banka kartımı kabul etmiyor acaba neden, normalde internetten alışveriş yapabiliyorum türk sitelerinden ama
  • Beyler benim eski bir laptop var. Cihaz çalışıyor fakat sadece ekranı kırıldı. Şimdi bir bilgisayar daha lazım oldu ve bunun ekranını tamir etmek istiyorum. Piyasada araştırdım 2.el ekranlar 100 TL'den başlıyor. Sıfır olanlarda 180 TL'den başlıyor. İnternette biraz araştırdım ve Ebay'de buna rastladım.

Hiç alışverişim olmadığı için nedir ne değildir bilmiyorum. Bu ürün sıfır mıdır? Kargo dahil toplam bana ne kadara mal olucak? Elime ulaşma süresi kaç gündür?

http://www.ebay.com/itm/15-4-LCD-Screen-Display-For-LTN154X3-L09-LTN154X3-L06-LTN154X3-L08-LTN154X3-L03-/140823113808?pt=US_Laptop_Screens_LCD_Panels&hash=item20c9b63050#viTabs_0
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.