Şimdi Ara

eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
75
Favori
341.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar ben ürünü kendi adıma aldım fakat abime yolladım abim alabilirmi ürünü
  • şimdi güvenlimi bu eBay bende ona göre işleme başlıcam arkadaşler kesin bişey söyleyin.
  • bende alış-veriş yapmayı düşünüyorum. güvenilir olduğuna karar verdim
  • Arkadaşlar ebay dan ilk kez alışveriş yapmak istiyorum bu ilan için problem oluşturabilecek unsur var mı?
    Kargo-gümrük-satıcı güvenirliği vs

http://www.ebay.com/itm/4-Gifts-Yosion-Black-Apple-Peel-520-ll-2-generatoin-for-iPod-Touch-4-/150969920372?pt=US_Other_MP3_Player_Accessories&hash=item2326822b74
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

quote:

Orijinalden alıntı: boun_sultans

quote:

Orijinalden alıntı: Baba Zaman

Eskiden 150 Euro'ydu.
    Ancak özellikle parfümcülerin bastırmasıyla 75 Euro'ya düşürdüler. Gerçi artık parfümde getirilemiyor bildiğim kadarıyla ama sınır 75 Euro

nerden ögrenebiliriz tam olarak

Sınır 75 €

http://www.verginet.net/dtt/5/2011_2087_2009_15481.aspx

kargo hariç 75 euro mu kargo dahil 75 euro mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: SoNKaLe

quote:

quote:

quote:

Eskiden 150 Euro'ydu.
    Ancak özellikle parfümcülerin bastırmasıyla 75 Euro'ya düşürdüler. Gerçi artık parfümde getirilemiyor bildiğim kadarıyla ama sınır 75 Euro

Sınır 75 €

Hariç

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

quote:

quote:

quote:

Eskiden 150 Euro'ydu.

Sınır 75 €

Hariç

kargo ortalama ne kadar tutuyor ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_candan

quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

quote:

quote:

quote:

Eskiden 150 Euro'ydu.

Sınır 75 €

Hariç

kargo ortalama ne kadar tutuyor ki?

Ne aldıgına, nereden aldıgına, hangi postayı kullanacağına, ürünün şekline, ebatına, ağırlığına vs vs... değişir!

• Merhaba arkadaşlar,

Bana Sony Ericsson T707 pembe renk kasa,ekran filmi,Motorala Atrix kılıf ve ekran jelatini lazım.Ufak tefek şeyler,bunları sorunsuz getirtebilir miyim?

Ayrıca güvenebileceğimi bir satıcıya nasıl anlarım?

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Battle With The Enemy

Merhaba arkadaşlar,

Bana Sony Ericsson T707 pembe renk kasa,ekran filmi,Motorala Atrix kılıf ve ekran jelatini lazım.Ufak tefek şeyler,bunları sorunsuz getirtebilir miyim?

Ayrıca güvenebileceğimi bir satıcıya nasıl anlarım?

Teşekkürler

satış yüzdesi %99 olacak. ona bakacan.

aslında konuyu birinci sayfadan itibaren okursanız kafanızdaki soru işaretlerinin çoğunu dağıtırsınız.
  • arkadaşlar merak ettiğim bir konu var ben ebayden bir ürün aldım 40 dolar kargo dahil nintendo wii u için gamepad fakat merak ettiğim bir konu var tamam güzel adam kargoladı baktim satış profilide iyi bir adam %98.5 fakat şimdi ürün türkiyeye geldikten sonra ben türkiye içi bir kargo ücretide ödeyecek miyim??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kinsi -- 3 Mayıs 2013; 2:45:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kinsi

arkadaşlar merak ettiğim bir konu var ben ebayden bir ürün aldım 40 dolar kargo dahil nintendo wii u için gamepad fakat merak ettiğim bir konu var tamam güzel adam kargoladı baktim satış profilide iyi bir adam %98.5 fakat şimdi ürün türkiyeye geldikten sonra ben türkiye içi bir kargo ücretide ödeyecek miyim??

Hayır
  • eBay dan ipod touch almayi dusunuyorum ikinci el almam gerek 75 dolarin altinda kalmasi icin fakat gumruge takilmamasi icin ne yazdirmam lazim?? Fatura felan olmz zaten hediye yazsa bakarlarmi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda9061

Arkadaşlar ebay dan ilk kez alışveriş yapmak istiyorum bu ilan için problem oluşturabilecek unsur var mı?
    Kargo-gümrük-satıcı güvenirliği vs

http://www.ebay.com/itm/4-Gifts-Yosion-Black-Apple-Peel-520-ll-2-generatoin-for-iPod-Touch-4-/150969920372?pt=US_Other_MP3_Player_Accessories&hash=item2326822b74

cep telefonu, yada benzeri şeyler gümrüğe takılıyor diye biliyorum. ve geri dönüyormuş. konunun başından ititbaren okuyun açıklamalarda yazmış arkadaşlar.

• Arkadaşlar fotoğraf makinalarında durum nedir. 500 dolarlık bir makine spariş etsem geçeceği aşama nedir. Elime ulaşırmı? Ulaşmadığı durumda (gümrükten geri döndüğünde vs.) paramı geri iade edilirmi. Ulaştığı durumda burada extra bir para ödermiyim. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lakiros

Arkadaşlar fotoğraf makinalarında durum nedir. 500 dolarlık bir makine spariş etsem geçeceği aşama nedir. Elime ulaşırmı? Ulaşmadığı durumda (gümrükten geri döndüğünde vs.) paramı geri iade edilirmi. Ulaştığı durumda burada extra bir para ödermiyim. ?

Bununla alakalı forumda 100'lerce mesaj var.

Ürün alınır , satıcı ürünü yollar, ürün takılmadan gelirse ptt ücretsiz olarak kapınıza getirir , takılırsa isteğinize göre ürün satıcıya geri gönderilir , kargo bedeli hariç kalan tüm miktar hesabınıza geri yatar , tercihinize göre gümrük masrafını öderseniz 500$ + gümrük vergisi ile ürünü alırsınız. Son olarak ister siz gider ürünü gümrükten alırsınız , istersenizde tüm miktar hesaplanıp kapıda ödemesini yaparsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dictator

quote:

Arkadaşlar fotoğraf makinalarında durum nedir. 500 dolarlık bir makine spariş etsem geçeceği aşama nedir. Elime ulaşırmı? Ulaşmadığı durumda (gümrükten geri döndüğünde vs.) paramı geri iade edilirmi. Ulaştığı durumda burada extra bir para ödermiyim. ?

Ürün alınır , satıcı ürünü yollar, ürün takılmadan gelirse ptt ücretsiz olarak kapınıza getirir , takılırsa isteğinize göre ürün satıcıya geri gönderilir , kargo bedeli hariç kalan tüm miktar hesabınıza geri yatar , tercihinize göre gümrük masrafını öderseniz 500$ + gümrük vergisi ile ürünü alırsınız. Son olarak ister siz gider ürünü gümrükten alırsınız , istersenizde tüm miktar hesaplanıp kapıda ödemesini yaparsınız.

:D öyle yine tr fiyatına geliyor hemen hemen 1 fotoğraf makinasıda devlete alıyorunm :D

• quote:

quote:

quote:

:D öyle yine tr fiyatına geliyor hemen hemen 1 fotoğraf makinasıda devlete alıyorunm :D

Hele birde satıcı özel kargoyla yollarsa ve gümrüğe takılırsa o zaman türkiye fiyatını geçer. Böyle durumlarda kargo parası kaybınız olur ama kalan miktarı iade alırsınız.

Mümkün olduğunca devlet kargosunu tercih edin. %20-40 arası vergi ödersiniz en çok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hele birde satıcı özel kargoyla yollarsa ve gümrüğe takılırsa o zaman türkiye fiyatını geçer. Böyle durumlarda kargo parası kaybınız olur ama kalan miktarı iade alırsınız.

Mümkün olduğunca devlet kargosunu tercih edin. %20-40 arası vergi ödersiniz en çok.

:) neyse hayallerim suya düştü. Bu elektronik fiyatları deli eder adamı zoruma gidiyor. Bizim burda 1800 liraya satılan kamera orada 800 liraya denk geliyor üstelik bizim burada 250-300 liraya aldığımız extralarıda içinde hediye

• 180 dolarlık bir saat takıldığı zaman vergisiyle diğer şeyleriyle masrafı ne kadar olur?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.