Şimdi Ara

Araç sorgulama sisteminde Şasi no, motor no ve Plaka sorgulaması ve tutarsızlıklar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
76.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sorgulamalarda tutarsızlıklar olabiliyor. Benim aracın plaka sorgulamasında iki hasarı mevcutken, motor no ile sorgulamada bir hasarı var, şasi no ile sorgulamada ise hiçbir hasar gözükmüyor. TÜVTÜRK verilerinde de tuhaflık var. Plaka no ile sorgulmaya gelen TÜVTÜRK verisinde son iki muayene tarihleri şunlar: 17/06/2009, 28/06/2011. Şasi no ile sorgulamada ise muayene tarihleri: 09/03/2010, 03/03/2012. Gel de bu sisteme güven...Önceki sahibinden aldığım muayene belgesine göre plaka ile sorgulamadaki tarihler doğru. Şasi nosundaki muayene tarihleri doğru değil.

• Selam arkadaşlar,

Başka yerde aynı cevap var mıdır bilmiyorum ama ben bu konuyu gördüğüm için cevabını buraya yazıyorum. Ücretsiz olarak sorgulama yapabileceğimiz bir kaynak buldum. Aşağıdaki linkte plaka + Şasi veya motor veya TC kimlik veya Vergi Kimlik veya ehliyet no.larından birisi ile kaza sorgulaması yapabilirsiniz. Gelen sorgulamada eğer kayıt varsa, kaza tutanağının kopyasına kadar tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Benim bir kazam vardı, onu sorguladım ve tüm bilgilerini doğru olarak çıkardı. Tek birşey var; sigorta kurumu bana hata oranlarının %50-%50 olduğunu söylemişti ama bu ekranda %100 karşı taraf suçlu gözüküyor. Şimdi onu araştırıcam. InşAllah doğruysa hasarsızlığım devam edecek

Araç Sorgulama linki

• quote:

Orijinalden alıntı: kasolet

Selam arkadaşlar,

Başka yerde aynı cevap var mıdır bilmiyorum ama ben bu konuyu gördüğüm için cevabını buraya yazıyorum. Ücretsiz olarak sorgulama yapabileceğimiz bir kaynak buldum. Aşağıdaki linkte plaka + Şasi veya motor veya TC kimlik veya Vergi Kimlik veya ehliyet no.larından birisi ile kaza sorgulaması yapabilirsiniz. Gelen sorgulamada eğer kayıt varsa, kaza tutanağının kopyasına kadar tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Benim bir kazam vardı, onu sorguladım ve tüm bilgilerini doğru olarak çıkardı. Tek birşey var; sigorta kurumu bana hata oranlarının %50-%50 olduğunu söylemişti ama bu ekranda %100 karşı taraf suçlu gözüküyor. Şimdi onu araştırıcam. InşAllah doğruysa hasarsızlığım devam edecek

Araç Sorgulama linki

Bu sistemi de yenilemişler yeni bir siteye yönlendiriyor artık ki orasıda tamamen plaka ve tckimlik no ile ilişkili olarak sorgulama yapıyor.Yani aracın eskiye ait kimler tarafından kullanıldığını hatta tclerini bilmek zorunda olmak gibi bir durum söz konusu oluyor bu da gerçekten sıkıntılı bir iş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.