Şimdi Ara

GALAXY S3 SARJ SORUNU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
56.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nbaarkea

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat İşkodra

İnanmayan arkadaşlar olabilir diye ekran görüntüsü ile eklemek istedim mesajımı :)
     GALAXY S3 SARJ SORUNU

Nasıl boyle oldu ama. Telefonu ılk aldıgında kapalı bi sekilde 12 saat aarja koydun mu. ? Onun bi etkisi varmıdır ben yapmadım ve cok kullanmadıgım halde 5 bucuk saatte %42ye dustu suan. Ne yapıcam orjinal batarya alabilirmiyim yeni ? Cevap yazarsan cok sevinirim.

Merhaba, şimdiye kadar kullandığım hiç bir bataryayı dolduktan sonra sarjda tutmadım, fakat tamamen boşalana kadar bekledim bir hafta kadar yani tamamen kapanana kadar şarja takmadım ve bunu belirli aralıklarla yapıyordum 5 ayda bir gibi. BB 9700 vardı 5 gun gidiyordu şarjı :D çok memnundum bu arada sadece güç tararufu modu açık.

• li-on bataryalar belli bir süre kullanımdan sonra tam performansa ulaşıyor diye biliyorum.
  • quote:

İnanmayan arkadaşlar olabilir diye ekran görüntüsü ile eklemek istedim mesajımı :)
     GALAXY S3 SARJ SORUNU

Sanirim geceleri uçak moduna alıyorsunuz. Sarj gercekten iyi bende one x ten vazgecip s3 almak uzereyim 1.500 e kayitli. Kronik bir sorunu varmi s3 lerde wifi ekran vs tarzi? Bilgilndirebilirseniz sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panti34

Sanirim geceleri uçak moduna alıyorsunuz. Sarj gercekten iyi bende one x ten vazgecip s3 almak uzereyim 1.500 e kayitli. Kronik bir sorunu varmi s3 lerde wifi ekran vs tarzi? Bilgilndirebilirseniz sevinirim

Hayır hiç kapatmıyorum uçak moduna almaktansa kapatmak daha mantıklı olur bak sizin için bir SS daha veriyim.
    Bu SS'i almadan önce 42 dk. arkadasımla 46 dak.da sevgilimle konustum gercekten Iphone, htc almadıgım cok memnunum :)
     GALAXY S3 SARJ SORUNU

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnavuti -- 27 Haziran 2012; 16:25:30 >

• quote:

quote:

Hayır hiç kapatmıyorum uçak moduna almaktansa kapatmak daha mantıklı olur bak sizin için bir SS daha veriyim.
    Bu SS'i almadan önce 42 dk. arkadasımla 46 dak.da sevgilimle konustum gercekten Iphone, htc almadıgım cok memnunum :)
     GALAXY S3 SARJ SORUNU

4 günü devirmek gerçekten çok güzel ve abartı , kararım artık kesin gibi , kronik bir sorunu yoksa telefonun 1 hafta içinde alıcam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

4 günü devirmek gerçekten çok güzel ve abartı , kararım artık kesin gibi , kronik bir sorunu yoksa telefonun 1 hafta içinde alıcam

Telefonu kesin alın diyemem, bu yönlü tönlendirme hadiime değil ben bilgilendirme için paylaşımlarda bulunuyorum görüşleri paylaşmak için.

• Slm. Arkadaşlar bu batarya sorununu daha önce iphone dada yaşadım şarj esnasında %100 fişi çeker çekmez 99 oluyor ve gun icindede bitiyordu daha sonra bataryayi tamamen bitirip yani 0 yapıp şarj edeyim diye oyun oynamaya başladim ve cihaz kapanana dek oynadim sonraki şarj da bataryam 3 gun gibi gitmeye başladi ayni sorunu s3 dede yasadim bunda da ayni yontemi denedim bunda da ise yaradi bence deneyin derim saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orjinal rom yerine ,cynogenmod rom öneririm, pil süresi kesin uzuyor
  • quote:

GALAXY S3 SARJ SORUNU

Kusura bakma ama 4 gun gercekten cok iddiali bir zaman bende telefon bosta 3 saat beklediginde ekranina bile bakmadigim bir gunde %10 sarj alazmisti. Ustelik su meshur oneriyi bile uygulamis olmama ragmen.

HTC’nin yayinladigi ve birçok Android kullanicisi tarafindan dogrulanan ipucunu nasil kullanacaginizin adimlarini anlatalim isterseniz:
    -Telefonunuzu açin ve telefonunuzu 8 saat veya daha uzun süre sarj edin (bu süre boyunca sarjdan çikarmayin),
    -Ardindan telefonunuzu sarjdan çikarin ve kapatin. Telefon kapaliyken 1 saat kadar telefonunuzu tekrar sarja takin,
    -Sonrasinda telefonunuzu tekrar sarjdan çikarin, telefonunuzu açin ve 2 dakika bekleyip; telefonunuzu kapatin ve tekrar 1 saat daha sarj edin.
    Yukaridaki; HTC tarafindan resmi olarak Android cihazlar için açiklanan ve kullanicilarin da onayladigi batarya süresini artirma ipucunu; dogru bir sekilde yaptiginiz taktirde telefonunuzun batarya ömrünü ikiye katlayabilirsiniz.

Bu arada sarji cektinden sonra %99 u gormek olayi son guncellemeyle ortadan kalkti, gordumde bazi arkadaslar bundan sikayetciler. Ayrica son guncelleme cok daha fazla yararli degisikler yapti isletim sisteminde.

• arkadaşlar cahilliğime verin bir soru soracağım telefon 1 güne kadar elime ulaşacak telefonu ilk aldığımda hemen şarjamı koymalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

arkadaşlar cahilliğime verin bir soru soracağım telefon 1 güne kadar elime ulaşacak telefonu ilk aldığımda hemen şarjamı koymalıyım ?

telefonu aldığında şarjı komple bitir. Sonra telefonu Dolana kadar ellemeden şarja koy kalsın
    ilk 3 şarj dolumunu böyle yap. telefon kapanana kadar bitir sonra tak
  • quote:

Orijinalden alıntı: omRcftc

quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

arkadaşlar cahilliğime verin bir soru soracağım telefon 1 güne kadar elime ulaşacak telefonu ilk aldığımda hemen şarjamı koymalıyım ?

telefonu aldığında şarjı komple bitir. Sonra telefonu Dolana kadar ellemeden şarja koy kalsın
    ilk 3 şarj dolumunu böyle yap. telefon kapanana kadar bitir sonra tak

teşekkür ederim hocam malum şarj konusunda sıkıntılı galiba cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirrüs -- 8 Ağustos 2012; 16:54:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinson

quote:

GALAXY S3 SARJ SORUNU

Kusura bakma ama 4 gun gercekten cok iddiali bir zaman bende telefon bosta 3 saat beklediginde ekranina bile bakmadigim bir gunde %10 sarj alazmisti. Ustelik su meshur oneriyi bile uygulamis olmama ragmen.

HTC’nin yayinladigi ve birçok Android kullanicisi tarafindan dogrulanan ipucunu nasil kullanacaginizin adimlarini anlatalim isterseniz:
    -Telefonunuzu açin ve telefonunuzu 8 saat veya daha uzun süre sarj edin (bu süre boyunca sarjdan çikarmayin),
    -Ardindan telefonunuzu sarjdan çikarin ve kapatin. Telefon kapaliyken 1 saat kadar telefonunuzu tekrar sarja takin,
    -Sonrasinda telefonunuzu tekrar sarjdan çikarin, telefonunuzu açin ve 2 dakika bekleyip; telefonunuzu kapatin ve tekrar 1 saat daha sarj edin.
    Yukaridaki; HTC tarafindan resmi olarak Android cihazlar için açiklanan ve kullanicilarin da onayladigi batarya süresini artirma ipucunu; dogru bir sekilde yaptiginiz taktirde telefonunuzun batarya ömrünü ikiye katlayabilirsiniz.

Bu arada sarji cektinden sonra %99 u gormek olayi son guncellemeyle ortadan kalkti, gordumde bazi arkadaslar bundan sikayetciler. Ayrica son guncelleme cok daha fazla yararli degisikler yapti isletim sisteminde.

Sanırım bunu denemek gerekir teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinson

şimdi bu yapılanlar nedir böyle bunun pilin performansını arttırmada ne gibi bir etkisi var ki ?

son olarak uzun süre kullananların varken şarjı bu şekilde kısa sürede bitenler için kullanıcı hatası diyebilirmiyiz ? Eğer diyebilirsek neler yaptılarsa anlatsınlar biz yapmıyalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HHHMMM -- 9 Ağustos 2012; 16:41:13 >

• kardeşim 2 haftadır kullanıyor ve internet + e-posta trafiği normal ( arada ben kurcalıyorum oyun felan :) ) şarjı neredeyse 2 gün gidiyor

GALAXY S3 SARJ SORUNU
  • Şarjın daha uzun gitmesi için neler yapılabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert.190723

quote:

Orijinalden alıntı: faith_22

ben de cihazı alalı 2 gün oldu...ve dün full şarj ettikten sonra 18 saatte %44 azalmış şarjı ki bu gerçekten çok iyi bir rakam...telefonu da aktif olarak kullandığımı söyleyebilirim...

Usta ya benim telefon niye böyle aceba ben sadece mesaj atıyorum 2 saatte %25 lik pil gitti

telefon yurtdışı mı :) öle olunca hep başımıza bu şarz problemi geliyor :)
  • Yurtdışından aldım cihazı. Şarj felaket gidiyor.
    %80 şarj ile akşam başucumda duruyordu sabah kalktığımda bitmiş.
    Hiç bir uygulama açık olmadığı ve klitli olduğu halde.

Hayret bir şey doğrusu. Hep yapıyor bunu.

Bataryadan mı acep, değiştirsek düzelir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

Yurtdışından aldım cihazı. Şarj felaket gidiyor.
    %80 şarj ile akşam başucumda duruyordu sabah kalktığımda bitmiş.
    Hiç bir uygulama açık olmadığı ve klitli olduğu halde.

Hayret bir şey doğrusu. Hep yapıyor bunu.

Bataryadan mı acep, değiştirsek düzelir mi?

hocam öyle bişeye hiç rastlamadım. Hatta hiç şarj yememesi lazım geceleri %2 falan şarj gidiyor 8 saat geceleri.
  • telefon yurt dışıydı, elektronik alet şans işiydi, şarjı şu şekilde yapın bu şekilde yapındı genellikle bunlar hurafe Android sistemli telefonların şarj problemleri %90 yazılım temelli oluyor ben S3 alalı daha 1 hafta olmuyor ilk 2 gün batarya 1 günü çıkaramıyordu boştayken bile sürekli batarya harcıyordu biraz araştırma sonucu "deep sleep" olayını öğrendim ve sorunum çözüldü. Kurulan bazı programlar arka planda sürekli çalışarak cpu yu kullanmaya devam ediyor bunun çözümü de şöyle :

Ayrıca bu çözüm yine bu forumda mevcut (Samsung Galaxy Note N7000 Tüm Soru ve Cevaplar)

Pil probleminin temel sebeplerinden birisi cihazın "deep sleep" yani "derin uyku" moduna geçmemesi.
    bunun olup olmadığını görmek için marketten CPU SPY uygulamasını kurabilir, bir süre telefonunuzu kullanmayıp sonra açtığınızda durumunu görebilirsiniz.

yapılması gerekenler.
    1- Telefonunuzun ayarlar bölümünde ses ayarlarına girin ve dokunma sesleri ve tuş kilidi sesleri ile ilgili kutucukları işaretli ise işaretsiz hale getirin. (yani o sesleri kapatın) zaten kapalı ise o zaman önce tekrar aktif edin, ayarlardan çıkın, sonra tekrar girin ve tekrar aktivasyonunu kaldırın.
    2- Telefonu uçak moduna alın, bir süre bekleyin.
    3- telefonu power tuşuna uzun basarak çıkan menu'den kapatın.
    4- Telefonun pilini sökün 1 dakika kadar bekleyin.
    5- Pili takın ve cihazın açma düğmesine basın ve açılmasını bekleyin, AÇILDIKTAN SONRA DA 10 dakika kadar TELEFONA dokunmayın (Tamamen tüm özellikleri içe açılması için gerekli süre)
    6- Telefonu uçak modundan çıkarın.

bir iki saat sonra CPU SPY'ı tekrar çalıştırın ve cihazınızın artık deep sleep moda geçtiğini göreceksiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.