Şimdi Ara

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.271
Cevap
77
Favori
497.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önceki seriye ait olan 3610qm işlemciler yeni gelen notebookların işlemcisi 3630qm den daha iyi performans vermiş

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

http://www.sonexpc.com/benchmark/mobile

• beyler niye benim işlemci puanım düşük?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozkan007

quote:

Orijinalden alıntı: PreS06

quote:

arkadaşlar bende yeni aldım n56vz s4016v 3610qm 2.3 ghz işlemci var 8gb da ram fakat işlemci puanı düşük geldi neden acaba?

işlemci: 6.3

ram:7.4

grafik:7.0

oyun grafik:7.0

hdd: 5.9

Güncellemerini yaptıktan sonra düzelecektir

sistemim güncel yazmayı unuttum

Senin işlemci baya düşük çıkmış Ram bile normalden biraz düşük.
    benim
    işlemci 7.6
    Ram 7.6
    bilgisayar tamamen boştayken değerlendirmeyi yeniden çalıştırın. yine böyle değerler çıkarsa senin işlemcide bir sıkıntı olabilir.
    bu arada işletim sistemi Win 7'mi 8'mi.
    Eğer Win 8 se belki bununla alakalı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tequilla1984

quote:

Bir de VZ kullanıcıları bölümünde sorduğum soruyu buraya da koyayım;

Merhaba arkadaşlar

Beni de kulube ekleyin

Asus n56vz windows8 16gb ramli versiyonunu aldım.

Bilgisayarı aldığımın 2 gün sonrası Nvidia Ekran kartı driverini güncelledim ve windows çöktü :D

Bu hatayı verdi: C:\Windows\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt

Şimdi windowsu yeniden kurdum, Nvizia ekran kartını korkudan güncelleyemiyorum.

Performans derecelendirmesi şu şekilde;

Processor: 7.8
    Memory(RAM): 8.0
    Graphics: 6.7
    Game graphics: 6.7
    Hard disc:5.9

bu değerler normal mi?
    Nvidia ekran kartını güncellemeli miyim?
    Güncelleyeceksem Nvidianın sitesinden mi yoksa device manager'dan güncellemesini aratıp oradan mı güncelleyeyim?
    Güncellemezsem ne olur?

CCevaplar için şimdiden teşekkürler.

Düzenleme: Nvidianın şu anki versiyonu 305.46, yeni update yüklersem 306.97 olacak. Yüklemezsem ne gibi sorunlar olur?

Arkadaşlar alıntı yaptığım üstteki mesajım ile ilgili öneriniz var mı? Mesela bir üst mesajda arkadaşın grafikler 7.0 çıkmış, bunu nasıl düzelte bilirim?

Win 7'de ekran kartı güncellemesi yapınca 7.1'e çıkıyor.

• arkadaşlar sistemim güncel ve windows 7 64bit şimdi bir daha güncelledim yazıyorum(ama kaspersky maksimum korumaya ayarlı)

işlemci:7.6

ram:7.7

grafik:7.1
    oyun grf:7.1

hdd:5.9

iyi mi?
  • Arkadaşlar Asus 55H ile 016V arasında kaldım ikisiin arasındaki farklar.
    işlemci 3610 - 3630 arasında ne gibi farklar var ve 3630 almaya deger mi?
    016v de rem 8 gb 16 ya yükseltiliyor mu? Ben pc ye en az 10 oyun yüklemeyi düşünüyorum ilerde keşke 16 gb lik alsaydım dermiyim 16 gb reme ihtiyaç duyarmıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_2

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Beni de kulube ekleyin

Bilgisayarı aldığımın 2 gün sonrası Nvidia Ekran kartı driverini güncelledim ve windows çöktü :D

bu değerler normal mi?
    Güncelleyeceksem Nvidianın sitesinden mi yoksa device manager'dan güncellemesini aratıp oradan mı güncelleyeyim?
    Güncellemezsem ne olur?

Düzenleme: Nvidianın şu anki versiyonu 305.46, yeni update yüklersem 306.97 olacak. Yüklemezsem ne gibi sorunlar olur?

Arkadaşlar alıntı yaptığım üstteki mesajım ile ilgili öneriniz var mı? Mesela bir üst mesajda arkadaşın grafikler 7.0 çıkmış, bunu nasıl düzelte bilirim?

Kardeş benim windows 8, 6.7 az değil mi ekran kartı için. Bunu nasıl düzeltebilirim?

• quote:

arkadaşlar sistemim güncel ve windows 7 64bit şimdi bir daha güncelledim yazıyorum(ama kaspersky maksimum korumaya ayarlı)

işlemci:7.6

ram:7.7

grafik:7.1
    oyun grf:7.1

hdd:5.9

iyi mi?

iyi normali bu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_2

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Beni de kulube ekleyin

bu değerler normal mi?
    Güncellemezsem ne olur?

Kardeş benim windows 8, 6.7 az değil mi ekran kartı için. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Win 8'de puanlama farklı filan diyenler vardı. o yüzden tam bilmiyorum. ama 6.7 - 7.1 arası çok fark olmaz.

• ASUS N56VZ-S4016V modelinin genel puanlaması nasıl?
    Ve oyun performansı olarak FIFA13 ve LoL oynayanlar yardımcı olabilirler mi?
  • Win8 puanlamaları 10 üzerinden yapıyor diye duymuştum bu yüzden win8de puanların düşmesi normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hllynk

Win8 puanlamaları 10 üzerinden yapıyor diye duymuştum bu yüzden win8de puanların düşmesi normaldir.

9.9 üzerinden yapıyor puanlamayı.
  • Normal degildir puanlarin dusmesi. Skala 9.9 uzerinden olmustur fakat donanimlariniz puanlamasi ayni kalmistir (Islemci Win7 7,8 ise yine Win8 7,8dir.Harddisk,RAM keza ayni en azindan ASUS N56VZ icin). Graphik kartlarindaki dusus nedeni anladigim kadariyla NVIDIA ekran karti yerine, Intel HD4000 ekran kartinin teste tabi tutulmasindan kaynaklanmakta. Bu ya NVIDIA suruculeri veya ayarlari ile alakali yada Windows 8 artik boyle davranmayi seviyor. Hala windows 7 kullanan varsa, windows 7'de hangi ekran kartinin test icin kullanildigina bakabilirlerse sevinirim.

Control Panel\All Control Panel Items\Performance Information and Tools\View and print detailed performance and system information

sekmesinden karta ulasabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garui -- 5 Kasım 2012; 18:59:28 >
  • Arkadaşlar win8 yüklemesi yapacağım birazdan önerirmisiniz yoksa beklemelimiyim biraz bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymanav

quote:

Orijinalden alıntı: selcukilhan

quote:

quote:

arkadaşlar bu çıt pıt sesine çözümünüz var mı ??

Nası bi ses o?Açar mısın biraz?

sesi duyduğum anlar mesela windows gezgininde dosyalar içinde gezinirken klasörü açmak için tıkladığımda yada geri tuşuna basıp bi üst klasöre dönerken hoparlörden özellikle soldan çıt diye ses duyuyorum. sanki kapalıymış da enerji gelmiş de açılmış gibi. sonra euroncap web sitesinde çarpışma testlerini izlerken. videoları oynata tıkladığımda yine sol hoparlörden çıt veya pıt diye ses duyuyorum. saknki hoparlör kapalıymış da açılmış gibi. bi arkadaşım bu seride kronik problem dedi. sol hoparlör patlıcak dedi.

Sorunun çözümünü yazayım.
    Sağ alttaki realtek simgesine (sarı olan) sağ tık, ses aygıtları.
    Ordan kayıt sekmesine geçiş.
    Ordan mikrofonun üstüne sağ tık, devre dışı bırakılmış aygıtları göster ve bağlantısı kesilmiş aygıtları göster seçeneklerine tik koy. Tik kalacak şekilde olsun.
    Ortaya yeni bir aygıt stereo karışım çıkıyor. Ona sağ tık, varsayılan yap.
    Tekrar sağ tık stereo karışıma, özellikler.
    Dinle sekmesinde bu aygıtı dinleye tık.
    Bu aygıttan kayıt yürüt yazan yeri, Realtek digital output (realtek high def. audio) seç.
    güç yönetiminde pil gücü kullanılırken çalıştırmaya devam et seçili olsun.
    Gelişmiş sekmesine geç, 2 kanalı 16 bit 19200 HZ stüdyo kalitesini seç.
    Alttaki özel kullanım modundaki tikleri kaldır.
    Uygula. Tamam.

Hocam çok teşekkür ederim. dediklerinizin hepsini harfiyen uyguladım. Çok detaylı tarif etmişsiniz basamak bile atlamadım. Video açarken yada windows gezgininde dolanırken duyduğum ses kesildi. çok teşekkürler.

Peki tam olarak ne yaptık biraz açabilir misiniz bi de mikrofonum şu an aktif mi? Ses kalitesini falan arttırdık galiba daha iyi oldu gibime geliyor.

Tekrardan çok sağolun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bu çıt pıt sesine çözümünüz var mı ??

Nası bi ses o?Açar mısın biraz?

sesi duyduğum anlar mesela windows gezgininde dosyalar içinde gezinirken klasörü açmak için tıkladığımda yada geri tuşuna basıp bi üst klasöre dönerken hoparlörden özellikle soldan çıt diye ses duyuyorum. sanki kapalıymış da enerji gelmiş de açılmış gibi. sonra euroncap web sitesinde çarpışma testlerini izlerken. videoları oynata tıkladığımda yine sol hoparlörden çıt veya pıt diye ses duyuyorum. saknki hoparlör kapalıymış da açılmış gibi. bi arkadaşım bu seride kronik problem dedi. sol hoparlör patlıcak dedi.

Sorunun çözümünü yazayım.
    Sağ alttaki realtek simgesine (sarı olan) sağ tık, ses aygıtları.
    Ordan kayıt sekmesine geçiş.
    Ordan mikrofonun üstüne sağ tık, devre dışı bırakılmış aygıtları göster ve bağlantısı kesilmiş aygıtları göster seçeneklerine tik koy. Tik kalacak şekilde olsun.
    Ortaya yeni bir aygıt stereo karışım çıkıyor. Ona sağ tık, varsayılan yap.
    Tekrar sağ tık stereo karışıma, özellikler.
    Dinle sekmesinde bu aygıtı dinleye tık.
    Bu aygıttan kayıt yürüt yazan yeri, Realtek digital output (realtek high def. audio) seç.
    güç yönetiminde pil gücü kullanılırken çalıştırmaya devam et seçili olsun.
    Gelişmiş sekmesine geç, 2 kanalı 16 bit 19200 HZ stüdyo kalitesini seç.
    Alttaki özel kullanım modundaki tikleri kaldır.
    Uygula. Tamam.

Hocam çok teşekkür ederim. dediklerinizin hepsini harfiyen uyguladım. Çok detaylı tarif etmişsiniz basamak bile atlamadım. Video açarken yada windows gezgininde dolanırken duyduğum ses kesildi. çok teşekkürler.

Peki tam olarak ne yaptık biraz açabilir misiniz bi de mikrofonum şu an aktif mi? Ses kalitesini falan arttırdık galiba daha iyi oldu gibime geliyor.

Tekrardan çok sağolun.

mesela youtubetan video izlerken ya da herhangi bir flash video açıkken hala tırrrrrr diye ses geliyor mu subwooferdan? bende pıt sesi gelmese de bu ses hep var

• Arkadaşlar Wooferdan gelen ses için yapabileceğimiz bir şey yok henüz.
    Tavsiyem bunu Asus'a yazmak. Bilsinler böyle bir problem olduğunu en azından. Belki çözüm de gelebilir bir yama ile vs.
    Hocam mikrofonunuz aktif. Şöyle söyleyeyim, Ses Kaydedicisinde vs. çalışmayabilir ama Skype, Facebook Video Chat vs uygulamalarda çalıştığını deneyip, test ettim.
    Realtek'in güç yönetimi ile ilgili bir problem sanırım bu. Ne yaptığımız konusunda benim de bir fikrim yok, Mikrofonu devre dışı bırakıp, stereo karışım ayarlarını değiştirdik.
    Çözümü yabancı bir forumda bulmuştum, farklı bir model için yazmışlar, N76VZ için yazılmış deneyip çözüme ulaştım.
    Asus bu durum için driver güncelleştirmesi öneriyor fakat mail atarken son driverı kullandığımı da söylemiştim, dikkate almamışlar sanırım.
  • quote:

Arkadaşlar Wooferdan gelen ses için yapabileceğimiz bir şey yok henüz.
    Tavsiyem bunu Asus'a yazmak. Bilsinler böyle bir problem olduğunu en azından. Belki çözüm de gelebilir bir yama ile vs.
    Hocam mikrofonunuz aktif. Şöyle söyleyeyim, Ses Kaydedicisinde vs. çalışmayabilir ama Skype, Facebook Video Chat vs uygulamalarda çalıştığını deneyip, test ettim.
    Realtek'in güç yönetimi ile ilgili bir problem sanırım bu. Ne yaptığımız konusunda benim de bir fikrim yok, Mikrofonu devre dışı bırakıp, stereo karışım ayarlarını değiştirdik.
    Çözümü yabancı bir forumda bulmuştum, farklı bir model için yazmışlar, N76VZ için yazılmış deneyip çözüme ulaştım.
    Asus bu durum için driver güncelleştirmesi öneriyor fakat mail atarken son driverı kullandığımı da söylemiştim, dikkate almamışlar sanırım.

ya sadece kendı hoparlorunu kullanınca oluyo ben genelde 2+1 kullandıgımdan hıc duymadım o sesı ama yanı okadar abartlı bı sesde degıl bana gore

• Abartılı bir ses değil kesinlikle. Dikkatli dinleyince, fark edince duymak mümkün. Ama can sıkıyor, çözümü yukarıda yazdım :) S220 siparişini verdim, ben de 2+1 kulübüne dahil olacağım :)
  • 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.