Şimdi Ara

AVEA Yurtiçi GPRS kullanımı yüzünden YÜKSEK gelen fatura

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
22.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 9 senedir Turkcell abonesi olan peder beyin numarasını Avea'nın taraftar hattına taşıdık. Bu ay ilk fatura gelmiş. 110 TL

Faturaya baktığımda 80 TL'lik yurtiçi GPRS kullanımı yazıyor. Babam GPRS'den falan anlamaz. Büyük ihtimal telefondaki programlar kendi kendine data kullanımı yaptı. Tabi GPRS de açık olduğundan bu kadar fazla bir ücret geldi. Şimdi AVEA müşteri hizmetlerine desem müşteri memnuniyeti adına bu ücreti iptal eder veya pakete çevirebilir mi? Yoksa burası Turkcell değil ağa, ne geldiyse ödeyeceksin mi derler ?

• Yoksa burası Turkcell değil ağa, ne geldiyse ödeyeceksin mi derler ?

Bu cevabın gelme olasılığı çok fazla. Ama genede şansınızı deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • standart data ucreti bu kadar uçuk fiyatlarda olmasa, bu sorunlar olmayacak. Ben de gecen gun vodafnda yanlislikla bi siteye girdim, 7 kusur liramin hepsi gitti. kim bu soyguna dur diyecek onu merak ediyorum. Btk denen kurum ne ise yariyor acaba!

• Merhaba;

Cep telefonu numaranızı mesaj yoluyla iletmeniz durumunda sizinle iletişime geçilecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AveaDestek

Merhaba;

Cep telefonu numaranızı mesaj yoluyla iletmeniz durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

Cep telefon numaramı PM aracılığıyla ilettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AveaDestek

Merhaba;

Bugün talebiniz olumsuz sonuçlanmıştır diye SMS geldi. Arama zahmetine bile girmemiş Avea, bravo

Turkcell'in gözünü seveyim, pahalı mahalı ama böyle aptal saptal şeylerde kestiği ücreti geri ödüyor. Bu tür durumlar Turkcell'deyken bir çok kez başıma geldi ve hepsinde de sonuç olumluydu.
  • avea bakiye düşümüne falan para vermiyor. Çok kıymetli sebekeleri var. daha gecen 10 tl mi kaptırdım. Hiç de helal etmiyorum burunlarından gelsin inş
  • Bugün peder beyi arayıp 12 ay taahhüt verin faturanızı 110 TL'den 50 TL'ye düşürelim demişler. Neye göre 50 TL'yi hesaplıyorlar anlamıyorum. Sanki bakkal anasını satayım. Nasıl kurumsal bir şirkettir bu ya
  • geçmişe dönük paket tanımlamayı sadece turkcell yapıyor şimdilik..
  • bugün 19 tl lik avea paketine 128 tl fatura geldi 90 tl si internet kullanımı oha yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • bildiğim kadarıyla telefon internet ayarını gprs den internet moduna almalısınız avea nın her tarifede gprs internte kullanımına açık olmuyor bendeyeni nesil 500 tarifesindeyim 15 günlük bir gprs kullanımım oldu bilmiyerekten avea müşteri hizmetlerini aradım sordum yeni nesil tariflerde verilen internet gprs ve internet yönüne açıkmış ancak bazı tariflerde gprs kullanımı dahil değilmiş bilginiz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

avea bakiye düşümüne falan para vermiyor. Çok kıymetli sebekeleri var. daha gecen 10 tl mi kaptırdım. Hiç de helal etmiyorum burunlarından gelsin inş

Avea hattimla data paketim yokken gprs baglantisinin ucretsiz oldugu yapikredinin mobil sitesine girdim ve 5 TL kesildi. Twitter'dan msj attim,aradilar. Birkac saat sonra bakiyem iade edildi. Ayni sekilde tekrar girdim, bu sefer de 2,5 TL kesildi. Yine msj attim, yine aradilar, yine iade ettiler parami. Twitter'dan baglantinin ucretsiz oldugunu yazan banka linki de yollamistim msjla:))

• quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

avea bakiye düşümüne falan para vermiyor. Çok kıymetli sebekeleri var. daha gecen 10 tl mi kaptırdım. Hiç de helal etmiyorum burunlarından gelsin inş

Avea hattimla data paketim yokken gprs baglantisinin ucretsiz oldugu yapikredinin mobil sitesine girdim ve 5 TL kesildi. Twitter'dan msj attim,aradilar. Birkac saat sonra bakiyem iade edildi. Ayni sekilde tekrar girdim, bu sefer de 2,5 TL kesildi. Yine msj attim, yine aradilar, yine iade ettiler parami. Twitter'dan baglantinin ucretsiz oldugunu yazan banka linki de yollamistim msjla:))

bana niye denk gelmez böyle müş. hizmeti hiç anlamam
  • benimde aynı şekilde internete girmedigim halde internete girilmiş gibi gosterilip fatuaraya yansımıs..
  • ee aveaq= aria aycell

+

=

ne beklersin. ama allah var sunduğu paket ve fiyatlar ile tüketici dostu sayılır az da olsa
  • faturam otomatik ödemeden ödeniyordu. O yüzden dikkat etmemişim şimdi gördüm ki benden de 35 tl yurtiçi gprs almışlar. Birazdan arayacağım yok böyle kazık oparatör değiştirmem gerekirse bir dakika beklemem bakalım ne diyecek avea müşteri hizmetleri
  • Erısımı kapattırın kardesım zor degılkı bu kadar yenı cıhazlar gırıyo otomatık sucu fıyatta aramayın sorumsuzlukta arayın

• quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Bugün peder beyi arayıp 12 ay taahhüt verin faturanızı 110 TL'den 50 TL'ye düşürelim demişler. Neye göre 50 TL'yi hesaplıyorlar anlamıyorum. Sanki bakkal anasını satayım. Nasıl kurumsal bir şirkettir bu ya

• quote:

Orijinalden alıntı: nino4u

Erısımı kapattırın kardesım zor degılkı bu kadar yenı cıhazlar gırıyo otomatık sucu fıyatta aramayın sorumsuzlukta arayın

Yazdiginizdan hicbir sey anlasilmiyor.

Saygilar

• 30 Mart 2013 cumartesi günü"seç 500" kampanyasına katılmak için faturasız hattan faturalı hatta geçerek başvuru yaptım. Kampanya kapsamında 5000 sms,500 dk görüşme ve 1gb sonrası hız düşümlü sınırsız internet paketinden 30 lira karşılığında yararlanacağım bilgisi verildi. Gittiğim merkezdeki arkadaşlar paket hattınıza tanımlanmadan internet vs. hizmetler ücretlendirilecek, kullanmayın dediler sağolsunlar. Bunun üzerine hattı 10 yıllık sony-ericsson marka 10 yıllık akılsız(!) telefonumdan çıkarmadım bile. Katılım mesajı geldikten sonra hattımı yeni akıllı(!) telefona taktım
    Ay sonunda fatura 124 Lira geldi.
    İtirazım sonrası 1 TL ye gönderdikleri ayrıntılı e-faturaya göre, (isterlerse 06.05.2013 günü saat 13:00 da tarafımdan yapılan görüşmeyi inceleyebilirler) aveadan gelen katılım mesajından tam 15 dk önce 57Mb(!) GPRS kullanılmış ve 80. 48780 TL(!) olarak ücretlendirilmiş.
    Sakın bulaşmayın aman diyim, inanılmaz kaliteli hizmet, muhteşem müşteri ilişkisi anlayısı ve ucuz etin yahnisi olayı...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.