Şimdi Ara

GeForce GT 640'nın teknik özellikleri resmiyet kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
4.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Nvidia'nın kısa süre içerisinde duyurmaya hazırlandığı GeForce GT  640 modeline ilişkin detaylar, ortaya çıkan ekran kartlarıyla birlikte şekillenmeye başladı. Nvidia'nın Kepler mimarisini kullanan 28nm GK107 grafik yongasından güç alan yeni ekran kartı, üreticilerin model stratejisine göre hem GDDR3 hem de GDDR5 seçenekleriyle sunulacak. 

384 adet paralel işlem birimiyle gelen ve 128-bit bellek veri yolu desteğine sahip olan GeForce GT 640'nın ısıl tasarım gücü yani TDP değeri ise 75 Watt. GPU hızı 900MHz olan ekran kartının bellek frekansı ise kart üzerinde kullanılacak GDDR3 ya da GDDR5 yongalarına göre değişiklik gösterecek ancak GDDR3 için ilgili bellek hızının 1800MHz civarında seyredecek.

Kepler mimarisinin karakteristik özelliği olarak SMX tasarımını temel alan ve  Adaptive Vertical Sync özelliğini destekleyen ekran kartı Blu-ray 3D ve yüksek tanımlı diğer formatlar için donanımsal hızlandırma yeteneği ve OpenGL 4.2 uyumluluğu da getiriyor. 100$ civarında fiyatlandırmaya sahip olan GT 640'nın hızlı bir şekilde raflardaki yerini alması bekleniyor. 

• 4 yıldır Palit 9600 GT Sonic kullanıyorum hala bana mısın demiyor. Full HD olmasa da 1280*1024 çözünürlükte bütün oyunları ultra-high karışımı oynuyorum. Yeni Pc toplamayı düşünüyorum bu yaza. Herhalde kart olarak GTX 650 alacağım. Benden size tavsiye teknolojiyi kullanabildiğiniz kadar kullanın. Müsrifliğe gerek yok. Tüketiciler bilinçli olmazsa adamlar iyicene soyuyor. DX10 DX11 hepsi hikaye. Hep para tuzağı. Hiç karşı çıkanlar olmasın çünkü aynen öyle. Hatırlayın bi isterseniz. YIL 2008 Crysis çıktı. Herkezin ağzı açık grafiklere bakıyor. Artık herkes bundan sonraki yıllarda Allah bilir grafikler nolacak diye seviniyor. Assassin Creed falan... Bir ton ekran kartı satıldı o dönem. Crysisi 40 fps oynayacağım diye millet 9800 GT leri SLI yapıyordu vs vs. YIL 2012 ne değişti?
    Hem oyunlar basitleşiyor hem grafikte ilerleme yok. Ekran kartı güç tüketimleride artıyor. Hele 1300 W psu olması rezilliktir. Bu şekilde zor gidilir çip bilgisayar teknolojisine. Ekran kartları sığmıyo kasalara. Şuan bir GTX550 ti ı kasacak oyun yok. Ama zorla kastırtıyolar. Yeni moda. Grafik yok ama kasıyo. Konsola çıkarırlarken mükemmel ötesi optimizasyon (eniyileme) yapıyorlar. Nasıl olsa orijinal satılıyor ya. PC de fırlatıp atıyorlar. En iyi örneği GTA IV tür. Önceden en iyi ekran kartı 450 liraydı. Şimdi 2000 liraya ekran kartı. 2500 liraya işlemci. Çok anormal derecede uçuk işlerle yazılımla grafikle uğraşmayacak bir insan ne yapsın i7 3960x le gtx590 ı. gidip adam bf3 ü 200fps oynayacağım diye gtx590 ı slı yapıyor. Böyle adamlar oldukça tabi adamlar her gün ekran kartı çıkarır satarlar 2000 tl ye.
  • ddr3 yaramaz ddr5 gelirse iş yapar...

• Pasif Sogutuculu Modeli Gelirse Biraz Büyük Olan HTPC Sistemlerde Kullanmak İçin En İdeal Çözüm Olabilir

• nvidia düşük tdp değerli modelleriyle amd yi geçti amd nin tek kozu fiyat.enson fx5200 den sonra hiç nvidia kart kullanmamıştım ama psu değiştirmeden alabileceğim bir kart olabilir, merakla bekliyorum.

• yusek seviyedeki performans artisi her ne hikmetse bu seviyede payini alamiyorum,4670-gt240-5670-6670-440- vs ,hala 9800 gt seviyesinde degil,bunlar hala mw3 gibi oyunlari bile fullde oynatamiyorlar

• o fiyata gtx550ti dan hızlı olsun güzel olur yoksa cacık.
  • o fiyata anca o kadar bence gddr3 gelirse şaşırmayın
  • Sizce bu kart 8800 GT den hızlı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

nvidia düşük tdp değerli modelleriyle amd yi geçti amd nin tek kozu fiyat.enson fx5200 den sonra hiç nvidia kart kullanmamıştım ama psu değiştirmeden alabileceğim bir kart olabilir, merakla bekliyorum.

HD 7770 70w güç çekiyor performansıda hemen hemen 6850 ile aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ermeydan

Sizce bu kart 8800 GT den hızlı olur mu?

bence 8800 gt kadar iyi bişey bekleme sonuçta 8800 gt 256 bir drr3 ...tek fark gpu da oda fazla etki edermi bilmiyorum tabi başka farklarda var en önemlileri bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: nazmi123

quote:

Orijinalden alıntı: Ermeydan

Sizce bu kart 8800 GT den hızlı olur mu?

bence 8800 gt kadar iyi bişey bekleme sonuçta 8800 gt 256 bir drr3 ...tek fark gpu da oda fazla etki edermi bilmiyorum tabi başka farklarda var en önemlileri bunlar

En önemli bileşen GPU... Ram bant genişliğini zaten dolduramıyor GPUlar genelde, ancak ram kapasiteleri doluyor... 128bit DDR3 yaparlarsa fazlasıyla yeterli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 4 Haziran 2012; 19:06:49 >
  • arkadaş kartın ram i 10 gb yapsalarmış biraz teklonojiye ayak uydursun XD

• 2 tane alıp sli olarak kullansak gtx670' den daha iyi bir performans alnabilir mi bana bunun cevabını verin başka bir şey istemem

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

2 tane alıp sli olarak kullansak gtx670 den daha iyi bir performans alnabilir mi bana bunun cevabını verin başka bir şey istemem

Nayır Nöyle Bir Şey Nolamazzz!

• o değilde bu ekran kartının i,şlemci gtx 460 dan daha iyi :S

• alinir assinda

• PNY nin GDDR3 modeli çıkmış bile 109$

GDDR5 modelleri 120-130$ falan olur Tr de 150$ olur 300TL ye gelir.

GeForce GT 640'nın teknik özellikleri resmiyet kazandı

BUS Technology: PCI Express 3.0
    CUDA Cores: 384
    Core Clock (MHz): 900 MHz
    Memory Amount: 1024MB DDR3
    Memory Interface: 128-bit
    Memory Frequency (effective): 1782 MHz
    Power and Thermal: 65W-Active
    Outputs: DVI-D + VGA + HDMI
    MSRP: $109.99

• üst seviye 6xx serisi güzel ama orta seviye fp oranını verebilirmi acaba. 6670 tip kartlar hala fiyatına göre iyi işi çıkaran kartlar atinin 7600 serisi nasıl olur onuda çok merak ediyorum

• millet 660 650 beklerken 7800 serisini rakipsiz birakip 6850'ye mi rakip cikariyorlar 300 lira olacaksa?para yuksek segmentte degil esas orta alt segmentte diye bir soz varsa su yaptiklari bunu dogruluyor.
  • tek fark gpu da oda fazla etki edermi bilmiyorum tabi başka farklarda var en önemlileri bunlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.