Şimdi Ara

--PHILIPS 42PFL6877K/12 GENEL KONU-- (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.213
Cevap
45
Favori
276.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darknessjack

Sonunda fırsatı yakalayıp gözümü kararttım ve philips 46pfl7007'nin siparişini verdim kliksadan, 6877 den uzun zaman önce vazgeçmiştim zaten birde aralarında 300 ytl fark olunca çok mantıklı geldi. Bonusa 200 ytl indirim, avantajixin % 2.5 iadeside eklenince durum şöyle oldu.

- Kliksada ; 46pfl7007k - 2.899 ytl indirim 200 ytl = 2.699

- avantijixin % 2.5 oranı 72.5 ytl yapıyor - 10 ytl de üyelik kesintisi ile 62.50 ytl para iadesi veriyor, yanlış hesaplamıyorsak

- Sonuç ; 2.699 - 62.50 = 2.636.50 ytl ye bu tv nin bana maloluşu oluyor.

- Umarım benim için hayırlı olur, hasans nickli arkadaşın akibetini uğramam.

- Ayrıca merak ettiğim birşey var. Şimdi avantajixde hesabıma baktım - iade edilecek tutar 36.85 gözüküyor, aldığım ürün ise 2.899 - 200 ytl de bonus kart indirimi, hadi 2699 desen bile onun üzerindende 67.25 yapar 10 ytl de üyelik kesintisi ile 57.25 yapar, bu 36.85 neyin nesidir efendim ? Lütfen bilgisi olan biri varsa aydınlatsın beni.

Hocam hayırlı uğurlu olsun.umarım sorunsuz bir cihaz gelir de başın ağrımaz.Avantajix kdv siz fiyattan komisyon ödüyor.Sana 2450 lira civarından %2.5 ödeyecekler.O da kesintiyle falan 37 lira civarında yapar.
  • Sonorous 3D gözlük ne işe yarar ? İçinde çıkan orjinal gözlükle ne farkı var? Birde 6877 de dual play özelliği varmıdır p3 yada pc de gerekli gözlük temini ile oyun oynayabilirmiyiz?
  • hayırlı olsun ben beklemedeyim 46pfl7007 veya 46es7000 için
  • quote:

Orijinalden alıntı: DAKSİL

hayırlı olsun ben beklemedeyim 46pfl7007 veya 46es7000 için

Hocam es7000 i bilmiyorum ama es6100 6140 6340 yani 6 serisi sakın alma.Aşırı parlak puslu sisli görüntü istersen al.Hatta niye es7000 alıyorsunki o paraya sony 46hx850 al pana 47et5 al 47et50 al.media player çok önemli olduğu için mi samsung?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumasi

quote:

Orijinalden alıntı: comedian9

Arkadaşlar bu ürünü almak kaderimde yok herhalde.Büyük bir ümitle beklediğim tv bugün kargoyla geldi ve gitti. Eve gelnce kargoyu aradım.Ürünü getirebileceklerini söyledim.Beklerken penceredende bakıyordum tv geldi mi merak ediyordum.Bir baktım kargo.Sevindim kutuyu indirdi.Sonunda beklediğim tv gelmişti.Ürün kapıya geldi ,kutuyu bir inceleyeyim dedim,bir baktım ki kutunun alt kısmı komple açılmış.Daha öncede yazmıştım ürünü teslim alırken ve kurulurken videoya çekeceğimi.Hemen kamerayı alıp çektim. yandaki linkte var
    (http://youtu.be/XDnTg5xUdKI ) Ürünü bu şekilde alamayacağımı söyledim,geri iade ettim. Kargonun bu kadar pahalı ve hassas taşınması gereken ürünleri bu şekilde özensiz ve dikkatsizce taşınmasını bence biz tüketiciler olarak satın aldığımız firmalara bildirmeliyiz.Şimdi şunuda düşündüm,büyük ihtimalle ürünü taşırken sert bir şekilde düşürdülerki o bant açılmış olsun.Bu sayfada bu ürünle sorun yaşayan arkadaşların bence bir bölümü kargo taşırken bu ürüne zarar verilmesinden kaynaklanan sorunlardan dolayı olabilir..BU şekilde taşıma sonunda kutudan sağlam çıksa dahi iç aksamındaki arızalar meydana gelme olasığı çok yüksek.Zaten kliksanın ups kargoyla anlaşmasını anlayamıyorum. Çok kalitesiz bir kargo,özensiz taşımaları yüzünden hem kliksa hemde tüketiciler zarar görüyor. Kliksa ve ups kargoya bu durumu bildiren mail ve videoyu yollayacağım. Bakalım bu tvyi alabilecekmiym yoksa yeni çıkan serisini mi , bakalım.

Bantın kazara açıldığını düşünmüyorum..Sanırım @escofly benzer bir duruma maruz kalmıştı...İade edilen + kusurlu ürünleri bazı açgözlü firmalar bu şekilde ambalaj yapıp YERSE diyerek müşteriye veriyor..Zaten videoda servis elemanıda söylemiş tekrar bantlayıp geri gönderecekler..Malesef bu işler bu şekilde..Geçmiş olsun..

Bendeki de ustten acilip tekrar kapatilmis gibiydi,, ama bunda durum feci!!! Dostum iade etmekle en iyisini yapmissin, keske tv nin kod numarasini alip degisim isteseydin,, bakalim ayni tvyi bantlayip geri mi gondereceklerdi yoksa baska bir tv mi gelecekti... Kliksa olayina iyiden iyiye killanmaya basladim... Orada olmayan adam da samsung 6340 tavsiye etmiyor, lg 660 dan da vazgectik .... Tv kalmadi alacak,, kurkcu dukkanina donup tekrar sansimi deneyeyim diyorum kliksadan tirsiyorum... Tv mivi almiyorum araba alacam ben :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onural35

Sonorous 3D gözlük ne işe yarar ? İçinde çıkan orjinal gözlükle ne farkı var? Birde 6877 de dual play özelliği varmıdır p3 yada pc de gerekli gözlük temini ile oyun oynayabilirmiyiz?

Ben de bunu merak ediyorum.
    Kızım için çocuk gözlüğü alacağım, Sonorous'un 3D gözlükleri var, onlardan alacağım, bir farkı farkı ise büyüklerinden de alayım diyorum.
  • Selamlar,

Pazartesi günü saat 17'de Kliksa'dan 200 TL. Axess chip para kampanyalı 47PFL6877K siparişi verdim 2,599 TL'ye.Ertesi gün saat 16'da ürün evimdeydi.Birgün sonra servis kurulumunu yaptı.Yaklaşık 2 aydır bu televizyonu araştırıyordum.Hakkında olumlu olduğu kadar olumsuz yorumların da yapıldığı 6877'yi 2 gündür sorunsuz kullanıyorum.

Öncelikle Ambilight olayı başlı başına TV almak için bir neden.Karanlıkta yaptığı tesir muhteşem.HD ve SD görüntülerde oldukça başarılı.Ben de daha önce LG'nin 42LY500 LCD modeli vardı,2008 de almıştım.Onu tahtından indirip 6877'yi koyduktan sonra ekran boyutu olarak aradaki 5" lik farkın pek belli olmadığını hissettim.Bu yüzden 42" ten sonra büyük ekran almak isteyenler direk 55" e baksın:) Neyse konumuza dönersek ben de diğer odalarda 22" LCD ve 32" lik LED LG modelleri daha var. Oldukça da memnunum LG den. Alırsam yine LG alırdım diyordum ama 6877'ye ilk gördüğüm andan itibaren vuruldum dersem yeridir.Çok şık,çok cezbedici.

ATV HD'de Türkiye Kupası maçı seyrettim 20-25 dakika DSE denilen belaya rastlamadım.Digiturk HD kutum var, dahili uydu alıcısıyla şimdilik işim yok.TV nin kendi menüsü tatminkar, tıkır tıkır çalışıyor.Yavaşlık söz konusu değil.Isınma normal derecelerde diyebilirim.Sıkıntı yaratacak derecede değil(5 saat kurcaladım) USB den bir kaç HD filme göz attım,bir kusuruna rastlamadım.Açılışta ki üst solda görülen çizgi bende de mevcut ama bunu sorun etmeye gerek yok bence.Bir diğer artısı ses olayı.Bas ve tiz ayarı yapabiliyorsunuz.14 + 14 watt ses oldukça güçlü.

Smart TV'yi deneyemedim maalesef,modemi gördü ama bir türlü bağlanamadı.Daha sonra denerim deyip kapattım.Digiturk 399.kanalda ki 3D yayını seyrettim ve 3D de çok başarılı olduğunu gördüm.Ama 2D den 3D ye convert olayı çok gereksiz bence,orjinal 3D gibi olmadıktan sonra.

Sonuç olarak bir TV beni SD ve HD yayınlarda,maç yayınlarında,USB'den film izlemelerde ve 3D de tatmin ediyorsa o TV'ye ben okeyimi veririm.Aynen 6877'ye verdiğim gibi.Dahili uydusu,Smart özellikleri benim için mühim değil.En kısa sürede IPad2 ile ilişkisini de inceleyeceğim,onu da burada yazmaya çalışırım.Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafresa -- 25 Ocak 2013; 12:14:45 >
  • Hayırlı olsun dostum güle güle kullan.Ambiligtı ayarlardan parlaklığı ve dinamiği 10 a getirerek denedin mi?Hele bir de ışığı kapatıp açarsan ev resmen pavyona dönüyor
    Şaka bir yana inanılmaz bir seyir keyfi sunuyor ambilight olayı.Gözü yormuyor,tersine rahatlık veriyor ve enerji tasarufu da cabası.Bu arada benim kızım da artık tv yi ambilightsız izlemiyor.Dışardan eve gelince akşam baba şunun ambilightını aç diyor hemen.Yalnız kötü tarafı odasındaki 32es6100 philips geldiğinden beri hiç açılmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 25 Ocak 2013; 12:47:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Hayırlı olsun dostum güle güle kullan.Ambiligtı ayarlardan parlaklığı ve dinamiği 10 a getirerek denedin mi?Hele bir de ışığı kapatıp açarsan ev resmen pavyona dönüyor
    Şaka bir yana inanılmaz bir seyir keyfi sunuyor ambilight olayı.Gözü yormuyor,tersine rahatlık veriyor ve enerji tasarufu da cabası.Bu arada benim kızım da artık tv yi ambilightsız izlemiyor.Dışardan eve gelince akşam baba şunun ambilightını aç diyor hemen.Yalnız kötü tarafı odasındaki 32es6100 philips geldiğinden beri hiç açılmadı

Sağolasın üstadım, dediğin gibi yaptım,Gerçekten ambilight olayı 10 numara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sathaner

quote:

Orijinalden alıntı: onural35

Sonorous 3D gözlük ne işe yarar ? İçinde çıkan orjinal gözlükle ne farkı var? Birde 6877 de dual play özelliği varmıdır p3 yada pc de gerekli gözlük temini ile oyun oynayabilirmiyiz?

Ben de bunu merak ediyorum.
    Kızım için çocuk gözlüğü alacağım, Sonorous'un 3D gözlükleri var, onlardan alacağım, bir farkı farkı ise büyüklerinden de alayım diyorum.

sonorous u bilmem ama dual play var bu tv de
  • dün servis geldi, 47pfl6877 yi takıp gitti... daha sonra 3 ölü pixel olduğunu farkettim :(
    servisi aradığımda 10 pixele kadar birşey yapmıyoruz diyor... bu durumda ne yapmayılım, yeni cihazda 0 pixel hatasi beklemek yanlışmı?

başından geçmiş arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: escofly
    Bendeki de ustten acilip tekrar kapatilmis gibiydi,, ama bunda durum feci!!! Dostum iade etmekle en iyisini yapmissin, keske tv nin kod numarasini alip degisim isteseydin,, bakalim ayni tvyi bantlayip geri mi gondereceklerdi yoksa baska bir tv mi gelecekti... Kliksa olayina iyiden iyiye killanmaya basladim... Orada olmayan adam da samsung 6340 tavsiye etmiyor, lg 660 dan da vazgectik .... Tv kalmadi alacak,, kurkcu dukkanina donup tekrar sansimi deneyeyim diyorum kliksadan tirsiyorum... Tv mivi almiyorum araba alacam ben :)

@ escofly aynı durumdayız..Hatta incelediğimiz tvlerde aynı..Yılbaşında almadık şu an fiyatlar 100-200 TL. yüksek....

Burada hangi tv paylaşsak fiyatlar uçuyor...Varsın uçsun..Ben şu an bu tvyi takibe aldım..Forumda bi kaç yerde tv incelemelri var...4-5 ay önce 2000 TL. civarındaymış..Şu an 1550-1800 arası..Okuduğum tüm yorumlarda tek - yönü diğer incelediğimiz tvlerden dış panel çerçevesinin biraz kalın olması...HD-SD yayın kalitesi-Media Player (Görüntü-SES DTS)-Smart vs. hepsi için kullananlar olumlu yorum yapmışlar..

PANASONIC TX-L42ET5E (HD uydu alıcı yok)
    http://www.bimeks.com.tr/urun/125885/panasonic-tx-l42et5e-106-ekran-3d-led-tv.aspx
    http://www.hizlial.com/u05.011.1236.0037/panasonic-tx-l42et5e-106cm-300hz-wifi-usbmovie-smart-3d-led-tv-4-gozluk-hediyeli
    http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=Panasonic%20TX-L42ET5E
    http://www.vatanbilgisayar.com/Televizyon/panasonic-tx-l42et5e-42-107-cm-3d-led-300-hz-tv-2d3d-cevirme-4xhdmi,3xusb,-card,4-gozluk/productdetails.aspx?I_ID=63428
    http://www.teknosa.com/urunler/110012246/panasonic-tx-l42et5e-fhd-3d-led-lcd-tv-4-gozluk
    http://www.kliksa.com/urun/panasonic-tx-l42et5e-full-hd-3d-led-lcd-tv-4-gozluk/900182002

PANASONIC TX-L42ETW5 (HD uydu alıcı var)
    http://www.teknosa.com/urunler/110012509/panasonic-tx-l42etw5-fhd-3d-dvb-s-led-lcd-tv-4-goz
    http://www.kliksa.com/urun/panasonic-tx-l42etw5w-42-led-tv-4-gozluk/900365538

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumasi -- 25 Ocak 2013; 17:50:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrcrypto

dün servis geldi, 47pfl6877 yi takıp gitti... daha sonra 3 ölü pixel olduğunu farkettim :(
    servisi aradığımda 10 pixele kadar birşey yapmıyoruz diyor... bu durumda ne yapmayılım, yeni cihazda 0 pixel hatasi beklemek yanlışmı?

başından geçmiş arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.
    teşekkürler

Kliksadan aldıysanız direk paketleyip 7 gün geçmeden iade edin derim.Teknosadan aldıysanız 7 gün içinde koşulsuz iade hakkınız var mı bilmiyorum.
  • Teknosa'dan almıştım, iade hakkım anladığım kadarıyla yok... Tekosa'yı arayıp sorduğumda kurulduktan sonra almıyoruz dediler.
    uzaktan pek belli olmamasına ağmen orada olduklarını bildiğimden dikkatimi çekiyor ve seyir zevki diye birşey bırakmıyor.
  • Dün akşam hem kliksaya hemde ups kargo türkiye müdürlüğüne ayrıntılı mail ve video gönderdim.Bu sabah heman geri dönüş yaptılar.Ups kargo karşılaşılan durumdan dolayı defalarca özür dilediler.Yeni ürün istediğimi beyan ettim.Kliksada sadece iade olmasına rağmen kliksayla görüşüp yeni bir ürün yollayamaları için aradılar.Kliksa hemen geri dönüş yaptılar ,stoklarda varsa yenisini yollayacaklarını söylediler.Akşam tekrar aradı kliksa stoklarda olmadığını söylediler.Beklersem tekrar yollayabileceklerini söylediler. bir hafta ile on gün arasında stoklara girebileceğini söylediler.Sürenin net olmamasından dolayı kendilerinin zor durumda kalacaklarında dolayı iade işlemi gerçekleştirm.Kliksada yaşanan durumla ilgili olarak üzüntülerini belirttiler. Tek bir kargo ile çalışılmasının ve tüketiciye taşıma seçeneklerinde bir opsiyon bırakmamalarından bir hata olduğunu belirttim. Ben şahsen ups dışında farklı bir kargo için ücret ödemeye razıyım.Eğer tekrar yollasalardı farklı bir kargodan ücretini tarafımdan karşılanarak yollamalarını isterim.
    Kısacası sağlam bir ürünü marka bir firma yolluyor,taşıyıcı şirketler çuval gibi taşıması sonucu ürün bozuluyor, (benim gibi şanslı olanlar daha teslim almadan iade ediyor) tüketici sonunda düşünüyorki lanet firma bozuk ürün yollamış. Basit bir iş olan taşıma işinin sonunda hem satıcı hem de alıcı mağdur oluyor.Eminimki online alışverişlerdeki en büyük sıkıntıyı kargo şirketlerinin özentisiz taşımasından dolayı gerçekleşiyor.Yukarıda bir çok arkadaşın karşılaştığğı sorunların asıl sorumlusu kargo şirketleri olma ihtimali çok yüksek.Hassas bir ürünün özentili taşınması gerekir.Ben buradan kliksa ve ups kargonun bu kadar çabuk geri dönemelerine ve gösterdikleri ilgiye dolayı teşekkür ederim. .Haklarımızı doğru bir şekilde ararsak mutlaka olumlu bir dönüt alırız.Benim bu olay hakkında bu kadar peşine düşmemin en büyük sebebi,benden sonrakilerinden başına gelmemesi,online alışverişlerdeki bu büyük sıkıntıyı en aza indirgemektir.Bu tür sorunları yaşayan kişilerin bunları bildirirlerse bu tür sıkıntılar azalacaktır.Biz tüketiciler hepimiz aynı gemideyiz.Birimize yapılan yanlış hepimize yapılmış sayıyorum.Bir başka bahara kaldı tv macerası.Ya ucuzlayıp almak nasip olacak yada yeni serisini..
  • bence pire için yorgan yakıyosunuz alıntakın tv yi bakalım bir sıkıntı varmı ondan sonra karar verirsiniz.Ama işte sakınan göze çöp batar ne alsam hiç böyle kasmadan aldım bir sıkıntıda yaşamadım.Sizingibi insanlar daha mal gelmeden kamera elde kötü sonu kendileri hazırlıyor.Tv için bu kadar pimpirikli iseniz araba ev alsanız ne olacak merak ediyorum.Eyvallah hepimiz zor para kazanıyoruz almışken sorunsuz almak istiyoruz ama bu kadarda değil.Aman başıma bişey gelmesin aman bozuk çıkmasın aman arızalı çıkmasın...
    ee geri verdiniz tv de yok stokta yok boş yere tvsiz kaldınız
  • satıcı sana çöp satıyorsa elbetteki onu yüzüne atıcaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

satıcı sana çöp satıyorsa elbetteki onu yüzüne atıcaksın

çok haklısın
  • sonorous olayı nedir arkadaşlar bilen yok mu? Birde dual gözlük ayrıca almamız gerekiyor mu(içinden çıkmıyor galiba) ps3 ve pc için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

bence pire için yorgan yakıyosunuz alıntakın tv yi bakalım bir sıkıntı varmı ondan sonra karar verirsiniz.Ama işte sakınan göze çöp batar ne alsam hiç böyle kasmadan aldım bir sıkıntıda yaşamadım.Sizingibi insanlar daha mal gelmeden kamera elde kötü sonu kendileri hazırlıyor.Tv için bu kadar pimpirikli iseniz araba ev alsanız ne olacak merak ediyorum.Eyvallah hepimiz zor para kazanıyoruz almışken sorunsuz almak istiyoruz ama bu kadarda değil.Aman başıma bişey gelmesin aman bozuk çıkmasın aman arızalı çıkmasın...
    ee geri verdiniz tv de yok stokta yok boş yere tvsiz kaldınız

Online alışveriş yaptığınızda aldığınız yerin hangi şartlarda geri iade alacaklarını okuyorsanız yaptığım işin en doğru olduğuna hak verirdiniz.Zaten kliksadaki yetkililerde ürünü almamakla en doğru işlemi yaptığımı söylediler.Şunu hiç düşünmemişsiniz aldığım kutunun içinde televizyon bile olmama ihtimalide vardı.Teslim aldığıma dair imza attım.KArgo gitti.Servis geldi.Kutudan çıkardılar tv yok.Derdinizi kime açıklardınız.Kağıt üstünde herşey uygun.Kanuni olarak hiç bir hak iddaa edemezdim.Karşımızdaki insan kavun değilki koklayıpta iyi niyetli olduğuna karar verelim. Diğer bir hususta bu kamera işini yapmasaydım JET hızıyla bana bu şekilde asla dönmezlerdi.(Şikayetvar.comda kliksanın geri dönüşlerini bir incelerseniz,uzun süre iletişime geçecek birilerini bile bulamıyorlar) benim ne kadar doğru bir hareket olduğuna kesinlikle hak verirsiniz. BU video kamera işini TTNET sayesinde yapmaya karar verdim..Kameranız varsa herkese kargo teslim sürecinden ürün kurulurkenki ana kadar çekmelerini tavsiye ediyorum.Herhangi olumsuz bir durum yaşadığınızda sizin şahitiniz olacak..Gelelim şu ttnet işine , geçen sene bir bayisinde iki ay bedavası olan kampanya vardı.Bayinin bana 12 ay taahhüt vereceğimi dile getirdi.Bu sene farklı bir kampanyaya geçecekken ,geçemedim.Çünkü 24 ay taahhütlüymüş sözleşme.Bayiye defalarca 12 ay söylediği içiin sözleşmeyi okumak yada böyle bir dolandırıcılık yapılacağı aklımın ucuna bile gelmemişti. Müşteri hizmetlerini aramam,mailler sonucunda sonuç ttnetin verdiiği cevap ,sözleşmede imzanız var, yapılacak hiç bir şey yok dediler. 2 ay bedava internet için neden 24 ay taahhüt vereyim.(Türkiyede ilk interneti kullanan bir olarak yaklaşık 20 yıldır.İnternet olayınada yabancı biri değilim).Bayinin kağıt üstünde haklı olduğuna inandılar benim doğru sözlerimin hiç bir kıymeti olmadı. Yanımda bir kamera olsaydı bu durum asla böyle olmazdı.Kanun evrağa bakar,fakat yanınızda bir şahit varsa bu evraktanda üstündür. Son söz olarak sizin şimdiye kadar başınıza böyle bir şey gelmemesi bundan sonrada gelmeyeceğinin garantisi olamaz.Bilinçli alışverişin gerekeni neyse onu yaptım sadece.Video işi abartı olabilir.Hayattaki deneyimler insanı bu şekilde alternatif yollara gitmeye sebep oluyor.(not;lüks bir evim ve normal br arabamda var:)
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.