Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun!) (1462. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
67.876
Cevap
417
Favori
2.549.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar telefonum resmi samsung garantili cihaz.Simdi telefonu android 4.1.1 ile aldim, sonra odinle Almanya vodafone 4.1.2 yukledim, ardindan Turkiyenin en son resmi surumu olan j1 ne bitiyordu sanirim 4.1.1 i kurdum.Cihazim suan Turkiye'ye gelecek guncellemeyi direk OTA ile alabilecek mi? Yani csc Turkiye mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

quote:

Orijinalden alıntı: jonavrupali17

quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Arkadaşlar Custom Rom kuramıyorum lütfen yardımcı olun. Install zip from sdcard deyip dosyayı seçtikten sonra Installation aborted(bad) diye bir hata veriyor ve yapmıyor yüklemeyi. İki ayrı rom denedim ikisinde de aynı durum. Hem telefon hafızasından hem hafıza kartından denedim yine aynı durum. Ne yapmalıyım acaba ? Yardımcı olursanız sevinirim. Sürüm 4.1.2. Acaba root yaparken yanlış bir sürüm yüklemiş olabilir miyim ? 4.1.2 için uygun su ve cwm hangisidir ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden sağolun.

Daha önce benim başıma da gelmişti.o zaman romları tekrar indirip kurabilmiştim.Yani indirdigin dosya eksik olabilir arkadasım.

Hocam iki ayri versiyon indirdim ikisinde de aynı sorun çıktı. Muhtemelen dosyalarda sorun yok. İlk defa rom yüklemey . Deniyordum ama olmadi malesef.

Arkadaşlar yok mu bana yardımcı olabilecek kimse?

• quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

quote:

Orijinalden alıntı: italiano ismail

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DaRCyCooL

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DaRCyCooL

quote:

arkadaşlar, ipad ve ihpne da ayarlar bölümünde ekran sıralamasını sıfırla diye bir seçenek var, ona tıkladığında tüm uygulamaları otomatikman isim sıralamasına göre diziyor,

S3 de böyle bir özellik var mı bulamadım, bir sürü uygulama indirip silince arada boşluklar oluyor sıralama şaşıyor...

menüye girince secenek tusuna bas görünüm türü var aşşagıda ordan alfabetik secersen sanırım istediğin olur :)

hızlı cevap için çok teşekkür ederim,

aletin ana ekranında sağ alttaki "uygulamar" bölümüne girince dediğiniz gibi sıralama yapılabiliyor, ama benim asıl istediğim aletin ana ekranındaki ve ana ekranı sağa sola kaydırdığımızda bulunan uygulamaların harf sırasına göre otomatik dizilimi...

bildiğim kadarıyla o mümkün değil malesef. 4.1.1 sürümü için söylüyorum 4.1.2 de varsa bilmiyorum :)

aynen ben de 4.1.1 kullanıyorum ve uzun süre aramama rağmen bulamadım, acaba herhangi bir kısayolu püf noktası vs var mı demiştim... teşekkür ederim

Masaüstündeki uygulamaların harf sırasına göre dizilmesi tamamen gereksiz bir şey çünkü senin istediğin en cok kullandıgın en sona düşebilir.Onun için adam sana istediğin yere koyma seceneği vermiş bu durum tamamen mantıklı ve yeterli.

sana göre mantıksız, bana göre gerekli, tamamen kullanım ve kullanıcıya bağlı, ben zaten en çok kullandığım uygulamaları ilk sıralara getiriyorum, ama çok kullanmadığım uygulamaların da, kendi aralarında harf sırasına göre dizilmesini istiyorum, onlarca eciş bücüş uygulamayı göz önüne getirdiğinde anlarsın ne demek istediğimi.

kullanıcının ufku geliştikçe hizmetler yeterli kalmıyor gördüğünüz gibi, yani bahsettiğiniz şekilde mantıklı ve yeterli değil.

Onca gerekli gereksiz özellik olupda bunun neden olmadıgını bir düşünün sorununuz hallolur.

bir özelliğin olup olmadığını, varsa nasıl kullanıldığını sorup da, o özelliğe ihtiyaç olmadığı şeklinde cevap verilmesi enteresan.

sanki telefonu siz geliştirmişsiniz de size küfür etmişim gibi...

uygulamaları istediğin şekilde dizme gibi güzel bir özgürlük verip de, tek tuşla tüm uygulamaları harf sırasına göre dizememek çok büyük eksiklik bana kalırsa.

uygulamaları nasıl kullandığın, kısa yolları ve düzenlemeleri nasıl sıraladığın önemli.

öneriniz doğrultusunda bunun neden olmadığını düşündüm, ama sorunum hallolmadı, beni aydınlatır mısınız bu konuda rica etsem?

Tabiki telefonu ben geliştirmedim.ayrıca küfür kelimesi bile buraya yakışmıyor.Hiç bir zamanda kimseye saygısızlık yapmadım yapmamda.Zaten öyle bir şey hissetsem onun altında ezilirsiniz.
    Takma kafana böyle şeyleri,
    Sana bir ip ucu vereyim.Samsung koreye ve android merkez amerikaya istek,öneri formu yazıp gönderebiliyorsunuz.Emin olki gerekli ve mantıklı bulduklarını dikkate alıyorlar.Fakat ingilizce yazmanız gerekmekte eger bilmiyorsanız çevrenizde birine yazdırabilirsiniz.Bir bakmışsınızki bir dahaki güncellemede istediğiniz özellik gelmiş.

kimseye saygısızlık yapmam diyorsun ama sorduğum çok basit bir soruyu, verdiğin enteresan cevapla buralara kadar getiriyorsun,

sen adamların verdiği hizmeti yeterli görürsün, ben isteklerimi karşılamadığı için yeterli görmem, benim sorduğum soru karşısında, istediğim şeyin tamamen gereksiz olduğunu, durumun mantıklı ve yeterli olduğunu söyleyen sen nasıl oluyor da kimseye saygısızlık etmem diyebiliyorsun halen merak ediyorum.

valla neyi hissediyorsun da beni neyle nasıl eziyorsun cidden enteresan, sanırım benim yazdığım kelimeler sana farklı gözüküyor...

son paragrafta yazdığın şeyleri yazarak dalga mı geçiyorsun ya da dalga mı geçmek istedin önceki yazıların gibi bunu da çözemedim gerçekten, ne yazık ki yabancı dilim yok, aksilik bu ya çevremde de yabancı dille haşır neşir olan kimse yok, en kötü ihtimalle ben yazarım sen de müsait olduğun bir anda tercüme konusunda bana yardım edersin, hem bu gereksiz ve mantıksız taleplerle gelen kula karşı büyük sevap kazanmış olursun ne dersin?

zaten biraz daha devam edersek bu anlamsız çıkışın karşısında kesinlikle android geliştiricileri arasında yer aldığına ve istediğim şey yüzünden kendini kötü hissettiğine inanacağım...

o zaman kısa bir özet geçersek;

- lütfen beni ezme
    - anlamsız taleplerde bulunduğum için kusura bakma
    - sakin bir anımda kendimi toplayıp konuyla ilgili android geliştiricilerine bir mesaj hazırlayayım, bu mesajın tercümesi konusunda lütfen bana yardımcı ol

basit bir soru ancak bu kadar uzar herhalde... diğer arkadaşlar kusura bakmasın mesaj kirliliği sebebiyle...

aferin sana,
    Ha bu arada istediğin şey varmış herhalde gözden kactı masaüstündeyken menü tuşuna bas düzenle de orda tarihe göre,harfe göre,boyuta göre diye secenek var harfe göre yi secersen istediğin oluyor.Hadi gözün aydın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi italiano ismail -- 3 Ocak 2013; 23:48:55 >

• mrb,
    sms yazarken ğ gibi türkçe karakter kullanınca 160 karakter bi anda 59 karaktere düşüyor. forumda bulamadım çözümü varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: williamwallace88

quote:

Orijinalden alıntı: darkboys

arkadaşlar EVR hangi ülkenin kodu oluyor?

EVR diye bir kod yok sanırım. EUR olmasın? Eğer öyleyse Yunanistan oluyor

yok gerçekten EVR yazıyor o yüzden bulamadım hangi ülke olduğunu ama cihaz almanyadan geldi. i9305 modeli.. yardımcı olacak yokmu arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: duvarakarsi

mrb,
    sms yazarken ğ gibi türkçe karakter kullanınca 160 karakter bi anda 59 karaktere düşüyor. forumda bulamadım çözümü varmı?

Simdi baktim da ayni sorun bende de var.Turkiye resmi romu olmasin ragmen.Sanirim bu sorun android telefonlarin genelinde olan bir sey(ideos x5 ve Lg p503 de de boyle).Tam olarak Tr desteklemiyor malesef.
    Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyberDriver -- 3 Ocak 2013; 23:50:46 >
  • quote:

quote:

yok arkadaş gerçekten bende EVR yazıyor. cihaz almanyadan geldi, oranın kodumu acaba? i9305 modeli bendeki. yardımcı olacak yokmu arkadaşlar
  • quote:

quote:

quote:

yok gerçekten EVR yazıyor o yüzden bulamadım hangi ülke olduğunu ama cihaz almanyadan geldi. i9305 modeli.. yardımcı olacak yokmu arkadaşlar

google den EVR ye bende baktım ama öyle bir ülke yok gibi bir yanlışlık var.
    Almanyaninki GER
    aşagıdan butun ülkelere bakabilirsin.

http://tr.wikipedia.org/wiki/IOC_%C3%BClke_kodlar%C4%B1_listesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi italiano ismail -- 3 Ocak 2013; 23:57:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberDriver

quote:

mrb,

Simdi baktim da ayni sorun bende de var.Turkiye resmi romu olmasin ragmen.Sanirim bu sorun android telefonlarin genelinde olan bir sey(ideos x5 ve Lg p503 de de boyle).Tam olarak Tr desteklemiyor malesef.
    Edit:İmla

aynı sorun bendede oluştu ingiltere 4.1.2 yükledikten sonra 4.1.1 türkiye stok roma geri döndüm duzelmedi sonra google playdan csc yi indirip turkiyeyi yani tur sectim düzeldi ingiltere romunu yuklemeden önce bu sorun yoktu sanirim ingiltereyi yuklerken telefonun csc kodu değişti ne olmuştu hatirlamiyorum ama türkiye yani tur degildi kısaca bende böyle duzeldi umarım ise yarar arkadaşlar...

• quote:

mrb,

Benimki zaten 70 den başlıyor Ğ ye basıncada değişmiyor aynı.
    160 karakteri senden duyuyorum iyiymiş seninki hiç karıştırma Ğ yi kullanma G yi kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayfa-140

Merhaba arkadaşlar, birkaç sorum olacak, cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Tam S3'te karar kıldım derken birkaç gündür Nexus 4 çeliyor aklımı.
    Minimum 2 yıl yazılım desteği alacak olması, ekranının S3'ten daha iyi olması, donanımsal olarak S3'ten daha iyi olması vs gerçekten güzel artılar.
    Ama bir yandan da eksileri var. Batarya ömrü, micro sd kart girişi olmayışı, aşırı ısınma ve muhtemelen de ülkemizde S3'ten pahalı olacak.

Nexus 4 1100 Lira gibi bir fiyata gelse gerçekten alınabilecek bir cihaz olurdu ancak 1500 gibi fiyatlara çok mantıklı görünmüyor.
    Şimdi benim sorum şu. S3'ün yazılım desteği ne kadar daha devam eder ?
    Beni Nexus 4'e yönlendiren en önemli etken bu. "S3'ün alacağı destek 1 yıllık, hali hazırda 6 ayı zaten doldu, kalan 6 aydan sonra Samsung bir daha bakmaz."
    Böyle yorumlar da okudum. Telefonu aldıktan 6 ay sonra -atıyorum- Android 5 çıktığında S3'e gelmeyecekse ben ne anladım bu işten ?

Teşekkürler.

arkadaşım komik geldi bana bu s3 30 milyon satışı geçmiş telefon güncellemenin 6 ay sonra bitme ihtimali yok şöyle düşün 1.5 senelik s2 4.1.2 versiyon alıp s3 deki bütün özellikler geliyor.

• Beyler bugün istanbul bilişimden aldım aleti 1400 liraya.

ekranın en sağında küçük bi ölü piksel var. yüksek parlaklıkta hiç belli olmuyor hatta.

değiştiriyorlar mı ölü pikselden telefonları? uğraştırıyolarsa direk böyle kullanıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZELZELE!

quote:

Orijinalden alıntı: Tayfa-140

Merhaba arkadaşlar, birkaç sorum olacak, cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Tam S3'te karar kıldım derken birkaç gündür Nexus 4 çeliyor aklımı.
    Minimum 2 yıl yazılım desteği alacak olması, ekranının S3'ten daha iyi olması, donanımsal olarak S3'ten daha iyi olması vs gerçekten güzel artılar.
    Ama bir yandan da eksileri var. Batarya ömrü, micro sd kart girişi olmayışı, aşırı ısınma ve muhtemelen de ülkemizde S3'ten pahalı olacak.

Nexus 4 1100 Lira gibi bir fiyata gelse gerçekten alınabilecek bir cihaz olurdu ancak 1500 gibi fiyatlara çok mantıklı görünmüyor.
    Şimdi benim sorum şu. S3'ün yazılım desteği ne kadar daha devam eder ?
    Beni Nexus 4'e yönlendiren en önemli etken bu. "S3'ün alacağı destek 1 yıllık, hali hazırda 6 ayı zaten doldu, kalan 6 aydan sonra Samsung bir daha bakmaz."
    Böyle yorumlar da okudum. Telefonu aldıktan 6 ay sonra -atıyorum- Android 5 çıktığında S3'e gelmeyecekse ben ne anladım bu işten ?

Teşekkürler.

arkadaşım komik geldi bana bu s3 30 milyon satışı geçmiş telefon güncellemenin 6 ay sonra bitme ihtimali yok şöyle düşün 1.5 senelik s2 4.1.2 versiyon alıp s3 deki bütün özellikler geliyor.

kaldıki s2 çift çekirdek,
    s3 ise 4 çekirdek epey bir süre çıkan and.yazılımlarını destekler kaldırır.yarın öbürgün 5.0 çıktığında s2 bunu desteklemez konf.özellikler kaldıramadıgından güncelleme gelmez ama s3 4 çekirdek oldugu için epey bir zaman destek alır,çünkü konf.özellikleri yuksek.
    Ama şunuda normal karsılamak lazım yarın 5 veya 6 çekirdekli telefonlar çıkacak ve yeni yazılımlar bu güce göre yazılıyor.Dolayısıyla bizim s3 4 çekirdekli oldugu için bu yazılımları kaldırmayacak.O yuzden adam sana bu yazılımı vermez.Ama aynı yazılımı veriyoruz diye tıraşlanmış halını alırsın.
    Şöyleki sizin şuanda kullandıgınız 4.1.1 veya 4.1.2 romu s2 yede geldi(gelecek) fakat s3 e gelen 4.1.2 rom ile s2 ye gelen 4.1.2 romu arasında dünya kadar fark var,bundan emin olun,hem özellik hemde görüntü farkı var.Çünkü s2 2 çekirdekli s3 e verilen romun aynısını verirsen kaldırmaz dolayısıyla tıraşlanmış halıni veriyorlar.
    Dolayısıyla yarın s5 6 çekirdekli çıkınca ona 5.0 verilir veya 6.0 ozamanlar bizede 5.0 geldi diye sevinecegiz ama aynısı olmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baterist

Beyler bugün istanbul bilişimden aldım aleti 1400 liraya.

ekranın en sağında küçük bi ölü piksel var. yüksek parlaklıkta hiç belli olmuyor hatta.

değiştiriyorlar mı ölü pikselden telefonları? uğraştırıyolarsa direk böyle kullanıcam.

Vall biraz ugraştırırlar gibi geliyor bana,ama genede şansını dene derim olaki hiç itiraz etmeden değiştirirler.Değiştirmezlerse çok rahatsız etmiyorsa kullan gitsin.Ama gene bir şensını denemekte fayda var.Hiç sorunsuz değişecekse niye değiştirmiyesinki.
  • Slm arkadaşlar rootsuz kullanabilecegim dns değiştirme programı var midir.not:wifi ayarını yapıyorum mobil internet için tavsiye istiyorum.
    Yada mobil internet dns nasıl değiştirilir.teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kutbul

Slm arkadaşlar rootsuz kullanabilecegim dns değiştirme programı var midir.not:wifi ayarını yapıyorum mobil internet için tavsiye istiyorum.

hotspot shield olabilir gerçi o dns değiştiriyo mu bilmiyorum, ip değiştiriyo ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakm23 -- 4 Ocak 2013; 1:41:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baterist

Beyler bugün istanbul bilişimden aldım aleti 1400 liraya.

dostum bende istanbul bişimden aldım 1 ay kadar oldu telefonu alırken satıcı kişiye telefonda herhangi sorun olup olmadığını kontrol edip edemeyeceğimi sorduğumda edemiyeceğimi ve kutusunu açtıktan sonra sorun çıkarsa sevise göndereceklerini söylemişti ürün ithalat garantili olduğu için kolay kolay değişim yapmazlar.birde piksel olayında 5 adet ten sonrası değişim sebepi olarak kabul ediliyor.rahatsız etmiyorsa bence böyle kullanın.
  • quote:

mrb,

arkadaşlar bu sorunu yaşayan lar söylediklerimi yapsın.mesaj karakter sorununuz çözülecektir.
    MESAJLAR BÖLÜMÜNE GİRİN.
    SOL EN ALT TAKİ SEÇENEK TUŞUNA BASARAK AYARLAR BÖLÜMÜNE TIKLAYIN.
    GELEN EKRANDA SAYFAYI AŞAĞI KAYDIRARAK BU BÖLÜMDEN GİRİŞ MODU NU TIKLAYIN.
    GELEN SEÇENEKLERDEN GSM-ALFABESİ OLANI TIKLAYYIN
    hepsi bu kadar.türkçe karakter girdiğinizde 160 karakterden 59 karaktere artık düşmeyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Burakm23

quote:

Orijinalden alıntı: kutbul

Slm arkadaşlar rootsuz kullanabilecegim dns değiştirme programı var midir.not:wifi ayarını yapıyorum mobil internet için tavsiye istiyorum.

hotspot shield olabilir gerçi o dns değiştiriyo mu bilmiyorum, ip değiştiriyo ama

Teşekkürler dns değiştirmem yeterli ama nasıl yapılır bulamadım.

• Arkadaşlar benim kamera sesi çıkmaz oldu kendi kendine gitti ayarlar menüsüne baktım ama deklansor sesi ayarı bulamadım. Yöntemi bilen varmı sesi nasıl açarım?

• 
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.