Şimdi Ara

KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM... (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
2
Favori
301.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ancak tam efendi kullanayım diyorum yola çıkıyorum gençlik de var serde duramıyorum bir iradesizlik bir de trafiktekilere rio yu tanıştırma serefi eklenince devir yükseklere çıkıyor..

ama tegmenim ben defalarca servise sordum bu olayı rodaj var mı diye onlard bana pdi ları yapılmış vaziyette buradan çıkar çıkmaz istediğininz kadar yüklenin dediler.. ben de bi türlü çözemedim bu yüklenmeme olayı geleneksel bi yaklaşım mı yoksa hala geçerli mi? çünkü teknik olarak yeni teknoloji motorlarda böyle bi sorun yok deniliyor.. teknik anlamda bi açıklaamam varsa ve ya mantıken çok mennun olurum teşekkürler...
  • ben rio nun kitapçığını okudum aşırı motora yüklenme ve değişik hızlarda kullan yazıyor
    sen yinede 2000km ye kadar 120 yi geçsen bile bir an geç sürekli geçme ve motoru rampalarda aşırı zorlama ve (200-300 km yol yaparsan da 2dk relantide dinlendir turbo için
  • selamlar,
    dizel rio kullanan arkadaşlar; aracınıza normal motorinmi yoksa eurodiselmi alıyorsunuz? yada servisiniz hangi yakıtı öneriyor? sizce hangi yakıt kullanılmalı? lütfen acil cevap ... kazasız belasız keyifli sürüşler...
  • eyvallah tegmenim...
  • bi de bir şey sorayım tegmenim bilgin varsa eger
    1. vitesten 2 ye ,
    3ten 2.ye ,
    2 den 1 e geçerken bir zorlanma hissediyorum debriyaj sonuna kadar basılı olmasına ragmen bi arkadas yeni olmasından kaynaklanır dedi sen ne dersin?
  • paradaks, hayırlı olsun.

Ben eurodizel kullaniyorum.
  • ben de alışamadım daha bence araca uyumdan kaynaklanıyor
    Eurodizel kullanıyorum
  • vites gecislerinde ben sadece 1. ve geri viteste hissediyorum zorlandigini.
    o yüzden araba durmadan birinci vitese gecirmiyorum.
    geri vitese takarken de ayagimi frenden cekip cok az kaymasina izin veriyorum, o zaman tak diye giriveriyo.
    ama niye böyle oluyo bilmiyorum.
    diger gecislerde cok problem yasamadim, en azindan dikkatimi cekecek kadar birsey olmadi.
  • ben bu vites olayını servise de danıştım hemen getirin bi bakalım dediler saolsunlar ama aracın yeni olmasından ve dişlilerin alışması gerektiğini de eklediler. bir d servisten bi tüyo aldım zannedersem kia yeni rionun kullanım ve performansını kullanıcı açısından görmek istiyor ve ileride buna göre yazılımı güncellemeleri olabilirmiş.... bilgilerinize

not: kültablası için uygun bi yer bulabilen var mı koltuğu arkaya çekersem rahat ama boyumun 210 cm bulmasını beklemek pek gerçekçi değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paradaks -- 2 Mayıs 2006; 3:02:40 >
  • arkadaşlar Kia Rio 'da 7500 km dolduranlar
    araç bakım masrafını yazarlarsa sevinirim
    ve neler değişiyor

hiç kimse servise gitmedi mi hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msmsteğmen -- 8 Mayıs 2006; 15:48:49 >
  • Daha 7.500'e çok var. Ama aldığım yer 7.500'de sadece yağına, suyuna bakıyorlar dedi. Sonra 10.000'de gidilecekmiş.
  • Eğer işime ticari araç gerekmese idi Kesinlikle ya rio yada accent era alırdım bu arabalara birde sert yaylarla amortisör kondumu geçebilecek arabaya aşk olsun.Bence çok doğru bir seçim yapmışsın
  • ya şu advence modelinin iç ön konsolu birisi resimlesin şuraya öldüm beee.
  • arkadaşlar
    arabayı yeni çalıştırdığımızda klimayı tam ısıtmaya ayarladığınızda ne kadar süre sonra tam ısıyı alabiliyorsunuz?
    dikkat edeniniz oldu mu?
  • Arkadaşım resim ekleyemeyorum. Hata veriyor. Server da bir arıza var sanırım.
  • kia rio ya zam gelmiş 28800 ytl olmuş (advence)sedan dizel
  • Vay anasını bu ne yaa!?. Hatchback ne kadar olmuş acaba?
  • kia rio hactbak 28695 ytl advence
  • arkadaşlar merhaba, birkaç gündür forumu takip ediyorum, bende 1 ay önce rio diesel comfort aldım. aracım şu anda 830 km de. şehirdışı henüz kullanmadım. aracımı gittikçe daha çok seviyorum. fakat şehiriçi fazla yakıyor gibi. 10 ytl eurodiesel ile 55 km, normal dieselle 62 km ancak gidiyor. çoğu zamanda ekonomik kulanmaya dikkat ettiğim halde. birde 1. ve 2. viteste yavaş ilerlerken sanki büyük viteste kalkış yapıyor gibi ileri geri silkeleme yapmaya başlıyor. bu sorunu yaşayan arkadaş varmı ve çözümleyebildimi. herkese kazasız belasız kulanabilmeyi dilerim.
  • decoratorium hayırlı olsun
    normal diesel kullanma sonra acısını çekersin
    zamanla biraz düşer seni memnun eder yakıt
    fakat katalog değerine inmez
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.