Şimdi Ara

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi ) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
11
Favori
121.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Gittigidiyor dan aldığım Huaewei 655D modem de yedek alınıyor ve geri yüklenebiliniyor.. Acaba firmware sürümü mü farklı ki?

Mesafe bakımından ADSL ile VDSL arasında (Max 16Mbit alabiliyorum) farklı hız alamadığım için, mehallemize fiber dolabı gelene kadar modemimi kenara koydum. ara sıra kurcukluyorum..

yedek dosyasını notepad ile açabiliyor musunuz?
  • Notepad birleşik gösteriyor. En iyisi Notepad++ ile açıp kurcalamak..
  • deneyin bakalım ne sonuç çıkacak
  • 655D yi notepad++ ile kurcalayıp modeme geri yükleyebildim. İzin veriyor yani..

Fakat BiRi nin verdiği Airties 6271KN modemin yedek dosyasını kurcaladıktan sonra geri yükletmiyor. Kurcalanmazsa problem yok yüklenebiliyor..

Eğer Huawei 655D modem ile SIP Telefon hizmeti alıyorsanız ayar yedek dosyasını göndermeniz mümkünüm? isterseniz password kısmını XXXXX ile değiştirebilirsiniz ben sadece ayarları nasıl oluyor onu öğrenmek için istiyorum. nonoh betamax dan hesabım var. Bu ayarları yapmak istiyorum..
  • hocam bende HG253 var ve yedek dosyası almama izin vermiyor maalesef. Bir ihtimal root şifresini ordan öğrenip giriş yaparsanız modem komple açılmış olur.
    hatta bir yere upload edip pm ile gönderebilirseniz bir incelemek isterim bende
  • bu alete telefon bağlanmıyor mu ? Splitter kullanmadan telefon çıkışına telefonu bağlıyorum dııt diyor kimseyi aramıyor telefon.
  • Arkadaşlar bu modemin kısıtlanmamış yazılımını bulan var mı? Huawei'e mail attım geri dönüş hala olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hattım vdsl destekliyor diye modemi sahibinden.com dan aldım. Meğer hat zayıflama değerinden ötürü 16Mbit anca alabildim. Bende 16mbit ADSL olarak devam ettim. (Daha hesaplı). Mahellemize "T" denen fiber dolaplardan gelsede bu modemi kullanmaya başlasam artık :)
    Umarım kısıtlanmamış yazılımı bir an önce bulunur da yüklemesini yaparız. Sanırım Airties bile TTnet firmwarelerini kaldırtan yazılımlar sunuyor..
  • cihaza wifi ile baglandigimda hiz dusuyor 22 mbitten 7 mbite dusuyor bu sorunu nasil cozebilirim lutfen yardim edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanal değiştirmeyi deneyiniz. Modemin dahili anteni küçük bir kablo olduğundan mesafeye göre sinyal zayıflama/kalite hızla düşüyor. VDSL geçebilirsem modeme harici bir anten ekleme düşüncem var..
  • quote:

Kanal değiştirmeyi deneyiniz. Modemin dahili anteni küçük bir kablo olduğundan mesafeye göre sinyal zayıflama/kalite hızla düşüyor. VDSL geçebilirsem modeme harici bir anten ekleme düşüncem var..

Hocam ben artık bu kablosuz konusunda kafayı yiyeceğim. Salondan çekmiyor, çekerse de adam gibi çalışmıyor. Kablosuz USB adaptör aldım sırf laptop çekim gücünü artırmak adına yine verimli olmadı. Hiç kanal değiştirmeyi denemedim. Kanal 1 yazıyor şu anda, onu ne yapayım? Auto'dan başlayıp 13'e kadar gidiyor.

Harici anten nasıl takılıyor, kolay bir şeyse ben yapayım onu.
  • MODEMİN WİFİ PERFORMANSI ARTIRMAK İÇİN;

TEMEL-WLAN SEKMESİNE GELEREK;

11N BANT GENİŞLİĞİ KISMINI 20/40 MHZ YERİNE SADECE 20 MHZ YAPIN, MENZİL ARTACAKTIR !
    şeklinde yazmışsınız ancak bende HUAWEI HG655d menüsünde sadece durum ve bakım seçenekleri var. Temel diye bir seçenek yok. sanırım kısıtlanmış. bunu aşmanın bir yolu var mı?
  • quote:

Bugün modemin içini güzelce açtım. İçinde sanırım harici anten takmak için konnector bağlantı uçları var.. Yani istenirse harici anten takımı kolay olabilir..

Kart üstünde birde kablo var sanırım bu tek kablo ise dahili anten oluyor..

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi )

Flash Flash..

eBaydan resimde gösterdiğim soketlere uygun kablo vs almıştım. bir kaç gün önce montajını yaptım...

ve Antenlisi

Sonuç...

sinyal bir dirhem artmaz mı yaw.. D.. Ha takmışsın ha takmamışssın değişen bişi yok (insidder ile ölçüme göre)

• hocam kanal değişikliğinde sinyal değişimi oluyor mu?
    Şundan dedim, atıyorum kimi antende 8 kanalda -54 db alırken kimi antenden kazancı yüksek olmasına karşın -65 db alıyor

EDIT: ayrıca hocam bence o konnektörler wifi modülüne bağlı değil arkada atlama yapılan kablonun sol ucunu çıkarıp oraya ek yapılması lazım bence
    @mehmet_alp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TekniKerim -- 17 Ağustos 2013; 21:51:16 >
  • bağlantıları yağtığınız şekilde de resim ekleyebilir misiniz ?
  • tyll kullanıcısına yanıt
    Evimde fiber / VDSL olmadığı için Cihazı şu anda kullanmıyorum (Kullanmak nasip olur inşallah) Musait olduğumda resim çekerim.

Bağlantı şekli resimlerde görünen soket bağlantı yerlerine antenleri uygun soketli kablo vasıtası ile birleştirmeden ibaret..
  • quote:

Evimde fiber / VDSL olmadığı için Cihazı şu anda kullanmıyorum (Kullanmak nasip olur inşallah) Musait olduğumda resim çekerim.

Bağlantı şekli resimlerde görünen soket bağlantı yerlerine antenleri uygun soketli kablo vasıtası ile birleştirmeden ibaret..

anladım,teşekkürler.
  • beyler bendede internet kırmızı gözüküyor fakat bütün sitelerde gezebiliyorum internet hızıda 22 megabitlerde modemin bütün ışıklarıda yanıyor nası oluyor anlamadım

• stoch9 kullanıcısına yanıt
    Tam hatırlamasamda.. WAN daki bazı servisleri sildiğinizde bu şekilde oluyordu. Wizard ile tekrar kurulum yaparsanız sorun düzelecektir. Bence gerek yok böyle devam edin..
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.