Şimdi Ara

OPEL COMBO NİYE SEVİLMİYOR ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
137
Cevap
0
Favori
132.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: koksalzengi

quote:

Orjinalden alıntı: caparso2002

biraz hortlar gibi oldu ama paylaşmam lazım
    az önce kapının önünde bi tane combo 1.7dti gördüm.hemen sahibinin yanına gittim fikrini almak için.sakın almayın dedi.neden diye sorduğumda bu yolların arabası değil dedi."60000 ve 120000 de olmak üzere iki defa direksiyon kutusu değişti,triger kayışı değişimine servis 800milyon istedi " dedi.
    direksiyon kutusu olayını zaten biliyordum da kayış o kadar pahalı olabilirmi?
    adam yakıt açısından ise çok iyi olduğunu, şehir dışı 100 civarı yaktığını söyledi.

Nasıl oluyor yaa bizdede var aynı arabadan 90.000 de araba daha direksiyon kutusu felan arıza çıkarmadı bide bizde triger setini 420 liraya değiştirdik.

800 milyonu ben de anlamadım,belki de içinde başka şeyler de varmıştır.iki kişiye daha sordum onlarda direksyon kuusundan ses geliyor dediler

• Ne bileyim yav, uzun süre kullananlar nedense almayın diyo... Bende anlamadımki... Halbuki çok güzel araba.
  • 58 bin kmyi uzunmu sayarsiniz kisami sayarsiniz bilemiyorum ama 1.3cdti city plus klima cd calar var bende 2004 aralikta almistim o zmnlar spor paket yada tek arka kapi yoktu, baya bi arastirarak aldim arabayi caddyyede baktim dobloyada baktim partnerede kangooyada connectede.Bi kere fiyat/donanim olarak combo hepsinden daha avantajliydi hala da ole.Partnerde donanim oldugu zmn acaip fiyat farklari ortaya cikiyodu ki partner hic yol tutmadigi icin onu eledim zaten.Connectin arka koltuklari cok dardi ve kisasinin ic hacmi combodan kucuktu= donanim yine zayifti donanlimli oldugu zmn fiyat ucuyodu zaten connectte makasliydi ford olmasina ragmen eledim.Dobloya oldum olasi isinamadim surus pozisyonu cok yuksek ve cok tedirgin ediyo insani bu benim kisisel gorusum ve yol tutmadigida cabasi.Caddynin fiyati cok yuksekti tipide acikcasi cok hosuma gitmiyo ama fiyati comboyla esdeger bile olsaydi makasli oldugu icin yine almazdim simdi diceksiniz ki combo makassiz diye combo aldin o zaman tabiki ole degil neden aldim ?
    - o fiyata ole bi donanim sundugu icin
    - ic hacmi giderlerine gore daha genis oldugu icin
    - surus pozisyonu binek otomobil gibi oldugu icin
    - yol tutusu her suratte guven verdigi icin ve gercekten sinifinin en iyi yol tutan arabasi oldugu icin
    - diger araclardan daha fazla esya saklama gozleri + yuk ayirici filesi oldugu icin
    eger 2. elde satamam beni zorlar 2 3 milyar assagiya satmak zorunda kalirim gibi kaygilariniz yoksa, aktif surus guvenligi yani bana gore; yol tutus, frenaj kisacasi arabanin kendini bilmesi, kontrolu zor olucak salinimlara girmemesi ozellikle engelden kacma yani agirlik transferlerinde kontrolu kaybetmemesi sizin icin onemliyse ben combo alin derim.Ama benim satmam lazim fazla suratli kullanmam zaten ole durumlara cok dusucegimi zannetmiyorum diyorsaniz doblo alin.
    Su ana kadar 2 kere direksiyon kutum degisti altenator kasnagim dagildigi icin degisti nedeni kronikmidir bilemiyorum ama benden kaynaklanmasi olanaksiz biseydi tas geldi diyelim o zmn devir daiminde dagilmasi gerekirdi birbirlerine baglilar cunku, bu konuda bilgisi olan varsa ogrenmek isterim kronikmidir degilmidir haftaya 60 bin bakimina giricem servisin dedigine gore direksiyon kutusu problemi cozulmustu haziran gibi garanti ici yada disinda kalmis tum sorunlu corsa ve combolarin kutulari degistirilicekti haftaya gittigimde tekrar sorucam daha taze bilgiler veririm,bazi 2006 model kullanicilari sorun yok diyor bazilari benimkide arizali diyor o yuzden giderildimi giderilmedimi bisey soleyemiyorum.Ben biraz tempolu kullaniyorum full depoyla 600 km gidiyorum ama gercekten sakin kullandigimda 730 kmyi goruyorum sehir icinde. Parcali arka kapi almayin cok ses yapar ama comboya ozgu degil her araba yapar zaten kesinlikle tek arka kapi alin, performansli kullanicaksaniz 1.7 cdti alin cunku 1.3le basmak zorunda kaldiginiz zmnlarda 1.7yle basmak zorunda kalmicaksiniz ve bence bu yuzden 1.7 daha az yakar. Samimi olarak artilarindan eksilerinden bahsettigimi zannediyorum ve suan degistirmem gerekse yine combo alirim 1.7cdti spor paket tek arka kapili....

• quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Bir dönem Bursa da kamyon şasesinin üzerine otobos yapıyorlardı. Combo da aynı düzen...
    Semer olayı yani......

Senin arabadan anlamadığın belli
    ALOOOOOO Caddy golfün kangoo clio nun şasesini kullanıyor bu sınıfın lideri olarak görünen caddy eşşek sınıfına girmiyorda combomu giriyor.
  • Valla diğer topicleri takip eden arkadaşlar benim foruma yani girdiğimi bilir ayrıca 1.7 CDTI için kapora yatırdığımı ve beklediğimi ben hala daha en iyi seçimi yaptığımı düşünüyorum eğer direksiyon kutusu sorunu aldığım bilgilere çözülmüş eğer bu doğru ise inşallah doğrudur bu sınıfın en ideal arabasını aldığım için kendimi ve alıcak diğer arkadaşlarıda şimdiden tebrik ediyorum.İnşallah aracı alınca bende bir topik açıcam ve elde ettiğim bilgileri sizlerle paylaşıcam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1atasoy

Valla diğer topicleri takip eden arkadaşlar benim foruma yani girdiğimi bilir ayrıca 1.7 CDTI için kapora yatırdığımı ve beklediğimi ben hala daha en iyi seçimi yaptığımı düşünüyorum eğer direksiyon kutusu sorunu aldığım bilgilere çözülmüş eğer bu doğru ise inşallah doğrudur bu sınıfın en ideal arabasını aldığım için kendimi ve alıcak diğer arkadaşlarıda şimdiden tebrik ediyorum.İnşallah aracı alınca bende bir topik açıcam ve elde ettiğim bilgileri sizlerle paylaşıcam.

daha arabayı almamışsın en iyisini alacam inşallah diyorsun bence önce arabayı al,kullan belli bi zaman geçsin. ondan sonra yorumlarını yap ne diyeyim inşallah memnun kalırsın.
  • Ben hala cok seviyorum

OPEL COMBO NİYE SEVİLMİYOR ?

OPEL COMBO NİYE SEVİLMİYOR ?
  • 1atasoy arkadaşım demekki combo ne kangoo şasesi kullanıyor ne clio nede golf demekki caddy bu işi bilmiyor baksana kendi şase bile yapamıyor aracına demekki combo ondan bin kat üstün

KİMİN ARABADAN ANLAMADIĞI ORTADA
  • bu hafta sonu gök mavisi combo 1,3 alıyorum 1,7 ısrarla 4 bayide soruşturdum yokmuş türkiyede tavsiye ediyorum araçın içine oturduğunuz zaman araçın kokusu size herşeyi anlatır fark opelde !..
  • öncelikle bir 2005 model 1.3 city plus combo sahibi olarak combonun bukadarda eleştriyi haketmediğine inanıyorum
    yaw ne yaptınız canım arabamı bu kadar mı kötü bu araba hayır ben kullanmasam ulan hakkatten çok kötüymüş derim ama bu kadarı da fazla yani yapmayın allah aşkına
    ben ilk arabam bu araba combo yani bu tarz arabaları araştırdım tabi araba bu başka bir şeye benzemez sonuçta bir kere alıcaksın ilk olarak citroen beerlingoya baktım aracın fiyatı 25750 tabi bu arada benim alacağım arabada aradığım en önemli özellik abs, klima, havayastığı
    berlingoda abs yok tek havayastığı klima var ama opsiyonel yani bu fiyata ekleniyor
    2. arac doblo oldu onun da fiyatı o civarda abs yok ve konforda sıfır kazık yanii
    3. araç ford connect araç güzel amma en kurusu 32000ytl çok para geç
    caddy' ye hiç bakmadım çünkü fiyat 35000ytl
    combo aklımda değildi ford bayisinden çıkarken karşısındaki opele baktık araba çok güzel bir görünüm fiyat o zaman 26.100ytl abs standart havayastığı 2 tane klima standart bu özelliklere göre birde bu fiyat işte bu araba alınır dedim ha motoru küçük dedim az gelmesin test sürüşüne çıktım 1. vites biraz hızlandım 2. vites yerine direkt 3 etaktım hani motor küçük ya taşımıyacak ya hiççde değil mükemmel bir toparlama işte bu benim arabam dedim ve aldım
    ben 1.6 benzinli araçlarla kapıştığım oldu inanmassınız ama geçtim demiyorum ama kafa kafaya kapıştım
    birkere yol tutuşu çok güzel motoru benzinli arabayı aratmıyacak kadar güzel
    aynı motorda dobloya bindim rezalet benim atıyorum 300mt ye kadar 4. vitese attğım yolda dobloda 3 eatamadım
    yere yakın demişler bilmiyorlarmı otoyolda giderken yere yakın arabalar savrulmaz bu arabayıda onun için yapmışlar o kadarda yakın değil standart otomobil tarzında jeep alsınlar o zaman yani kısacası sınıfındaki bu tarz araçların içinde bu fiyata bu donanım mükemmel doğrusu
    çok yazdım amma bu kadar ağır eleştrileri okuyunca dayanamadım ve arabamın arkasında durmak istedim birde şu var caddy alıcaksın araba içi güzel motoru ve donanımı güzel amma bu araca çelik jant ve aksesuar olmadan bu araç hiçbirşeye benzemiyor bu saydıklarımda yaklaşık 3 ila 3.5 milyar arasında ama combonun sport paketinde çelik jant sis farı standart caddy e 35000 ytl veriyorsunuz bakınız ki çelik jant yok
    HAKSIZMIYIM!

• HA UNUTMADAN BİR ŞEY DAHA BAKIN BAKALIM BU ARABALARA SES SİSTEMİ NASIL ARABAMA BİNENLER İLK DEDİKLERİ TESİSATMI VAR DEDİKLERİ DOBLO CİTROEN PARTNER CONNECT HOPARLÖR DEĞİL MANTAR SANKİ CADDY DE FAZLA GÜZEL DEĞİL AMA COMBO SÜPERR SES SİTEMİ YAPMIŞ PARTNERİN EN İYİSİNDE BİLE ABS YOK NE BU YA BU KADARDAMI CİMRİLİK OLUR
  • corsa ve combosu olup dıreksıyon kutusu problemlı arkadaslar nedır son durum servısler tum problemlı dıreksıyon kutularını değıstırecek falan denıyordu????
  • sevilmeyecek gibi değilki baksanıza şu güzelliğe
  • benden bu kadar
  • güvensizin en alası,ticari araç gibi değil başka sayayım mı
  • Tüm Ticari Araçlar Topiğinde Devam Ediniz Lütfen...
    Konuyu kilitliyorum...
    Combo ile ilgili sorularınızı orada sorabilirsiniz.
    İstiyorumki hepimiz tek yerde toplanalım.
    Böylelikle daha kullanışlı bir formumuz olur.
    Anlayışınız için teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 31 Temmuz 2006; 16:20:02 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.