Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (169. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
638.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HarunHoca

Ön cama aparat yapıştırdım ona takıveriyorum. Aliexpressteki o ürünler oldukça iş görür. Eğer aracınıza takıp takıştırmayı seviyorsanız başka bir forumda benim konum var. Aracıma ufak tefek oldukça şey yaptım bakabilirsiniz. Sanırım sizin bagaj kapağı düşüyordur, ben örneğin amortisör yaptırdım.
    beyler almayadan gelen dayım kendi aracında (opel zafira 2007) 40bin km de bir triger değiştirdiğini söyledi.
    Bizim araçlarda udurum nedir bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: twm

beyler almayadan gelen dayım kendi aracında (opel zafira 2007) 40bin km de bir triger değiştirdiğini söyledi.
    Bizim araçlarda udurum nedir bu konuda?

180.000'de değişiyor hocam.
  • coundeel C kullanıcısına yanıt
    180bin mi? Çok iyi miş. Zincirlimi oluyor bunda triger?

Normalde sadece 15 Binde bir mi gideceğiz servise? Ağır bakım filan gibi bişiler yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Normalde sadece 15 Binde bir mi gideceğiz servise? Ağır bakım filan gibi bişiler yokmu?
    2 yıl garantiyi 4 yıla çıkarmak için 1200TL ücret istiyorlar. Garanti uzatmaya değermi? 2 yıl sonlarına doğru ne tür problemler yaşadınız ve bunlar garanti kapsamında değişti? Bilgi verebilirmisiniz?
  • quote:

Kesin bilmiyorum ama 180 bin olması zincir olduğunu düşündürüyor bana da.

Normalde servise sadece 15 binde bir gidiliyor. 30 binde bir mazot filtresi değişiyor. Onun dışındakiler sarf malzeme, ne zaman biterse o zaman gidiliyor.

Ben aracı alalı 2 yıl 8 ay oldu. 74binde şu an. Rutin bakım dışında bir masraf çıkarmadı Allah'a şükür. (Silecek, far ampulü falan dışında).

Tabi garanti uzatıp uzatmamak size kalmış. Ben uzatın veya uzatmayın diyemem, kendi yaşadığımı söyleyebilirim. Ben uzatmadım, şimdilik pişman değilim, İnşaallah olmam.

Tabi ben mümkün mertebe arabayı yormadan, üzmeden kullanmaya çalışıyorum. Yukarıda bir arkadaş şirket aracı olarak kullanılan 100 bindeki aracın sürekli bi yerlerinin arıza çıkardığından bahsetmişti. Kullanımın da aracın çıkarabileceği masraflarda önemli bir faktör olduğu gerçek. Garanti uzatma konusunda bunu da dikkate almakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coundeel -- 6 Eylül 2016; 14:30:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coundeel

quote:

Kesin bilmiyorum ama 180 bin olması zincir olduğunu düşündürüyor bana da.

Normalde servise sadece 15 binde bir gidiliyor. 30 binde bir mazot filtresi değişiyor. Onun dışındakiler sarf malzeme, ne zaman biterse o zaman gidiliyor.

Ben aracı alalı 2 yıl 8 ay oldu. 74binde şu an. Rutin bakım dışında bir masraf çıkarmadı Allah'a şükür. (Silecek, far ampulü falan dışında).

Tabi garanti uzatıp uzatmamak size kalmış. Ben uzatın veya uzatmayın diyemem, kendi yaşadığımı söyleyebilirim. Ben uzatmadım, şimdilik pişman değilim, İnşaallah olmam.

Tabi ben mümkün mertebe arabayı yormadan, üzmeden kullanmaya çalışıyorum. Yukarıda bir arkadaş şirket aracı olarak kullanılan 100 bindeki aracın sürekli bi yerlerinin arıza çıkardığından bahsetmişti. Kullanımın da aracın çıkarabileceği masraflarda önemli bir faktör olduğu gerçek. Garanti uzatma konusunda bunu da dikkate almakta fayda var.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler..
    Debraj pedalında bir yay var. Bu açıkta sizde de böylemi? Bir koruma vs bişi yokmu? Birde bu yay da beyaz gres gibi bişi var neiştir? Servisemi gitsem?

• quote:

Teşekkürler..
    Debraj pedalında bir yay var. Bu açıkta sizde de böylemi? Bir koruma vs bişi yokmu? Birde bu yay da beyaz gres gibi bişi var neiştir? Servisemi gitsem?

Hatırladığım kadarıyla bende de açıkta o yay. Ama çok dikkat etmedim üstünde bir şey var mı diye. Bence servislik bir şey yoktur ama içiniz rahat etmeyecekse gidin ;)
  • quote:

quote:

Teşekkürler..

Hatırladığım kadarıyla bende de açıkta o yay. Ama çok dikkat etmedim üstünde bir şey var mı diye. Bence servislik bir şey yoktur ama içiniz rahat etmeyecekse gidin ;)

Alıntıları Göster
    merhaba, bayramda uzun yola çıkacağım aracımla (active 2014), mp3 çalıyor mu araç bilen var mı? yoksa track mi? teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ronalldowen

merhaba, bayramda uzun yola çıkacağım aracımla (active 2014), mp3 çalıyor mu araç bilen var mı? yoksa track mi? teşekkürler.

Allure'nin kullanım kılavuzunda mp3 çaldığı yazıyor. Teknik özellikler broşüründe de access/active/allure için CD/MP3 çalar standart diyor. Yani mp3 çalıyor olması lazım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ronalldowen

Allure'nin kullanım kılavuzunda mp3 çaldığı yazıyor. Teknik özellikler broşüründe de access/active/allure için CD/MP3 çalar standart diyor. Yani mp3 çalıyor olması lazım.

Alıntıları Göster
    Cayır cayır çalıyor hem de

• quote:

Cayır cayır çalıyor hem de

Alıntıları Göster
    Eski aracımda pionner BT li alt seri teybim vardı (DEH-4500BT). Ses çevirme düğmesine basılı tutunca Telefonumdaki google sesli komut çalışıyordu. "XXXX ara" seslendiğimde o kişiyi telefon arıyordu. 301 de böyle bir tuş yoktur dimi? Ben bulamadım. Telefon ekranından mikrofon tuşuna basınca Araç teybinden sesli komut şeklinde bir uyarı çıkıyor. Bu mesaja istinaden acaba telefonu ellemeden bir yolu varmıdır acaba?

• quote:

Eski aracımda pionner BT li alt seri teybim vardı (DEH-4500BT). Ses çevirme düğmesine basılı tutunca Telefonumdaki google sesli komut çalışıyordu. "XXXX ara" seslendiğimde o kişiyi telefon arıyordu. 301 de böyle bir tuş yoktur dimi? Ben bulamadım. Telefon ekranından mikrofon tuşuna basınca Araç teybinden sesli komut şeklinde bir uyarı çıkıyor. Bu mesaja istinaden acaba telefonu ellemeden bir yolu varmıdır acaba?

Alıntıları Göster
    Bir soruda Bagaç tabanındaki kapak keçe bez drolit.. Adını bilmiyorum. Kaldıırınca stepne görülüyor işte o..

Bu parçanın ön tarafında drolit yani ince tahra sayesinde bagaja koyduğumuz eşyalar düzgünce durabiliyor. Nede olsa aşağısı boş stepne yeri var. Fakat bu drolit den koltuk diplerine yakın olan yerde yok. Bu sebepten dolayı arka tarafa eşya konulduğunda stepneye doğru bir çökme olmakta. Sizin araç da da bu şekilde mi gerçek anlamda 2-3 TL lik bir drolit den kaçınılmış mı Yoksa benim yeni aldığım araca koymayı unutmuşlar mı?

Birde Youtube videosunda gördüm. Stepne yanında oldukça iyi büyüklükte eşye koyabilevek yer mevcut çok iyi. Videoda gördüğümde bu boşluğa eşya koyma gözleri bir kutu vardı. Bende bu da yok sadece boşluk var.. Bu parça sizde mevcutmu yoksa bendekini yürütmüşlermi?

Son bir şey daha Aracınızın çeşitli eşya koymak için ne tür aksesurlar koydunuz? Fotoğraflamanız mümkünmü? Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 10 Eylül 2016; 9:07:44 >

• teşekkür ederim cevaplar için, yakayım bir cd o zaman :) iyi tatiller.
  • Bagajın arka tarafı yani koltukların arkasında bizde de boşluk var endişe edecek bir durum yok. O işi nasıl hallettik dersem, havuzlu kauçuk bagaj paspasi yerleştirerek. Şimdi hem düz duruyor,hem bir şey dokulunce siliniyor hem de 301 yazıyor.
    Bagajın iki yanındaki o boşluklar dediğiniz gibi bir şeyler koymak için çok uygun. Kutu değil ama 45x25 cm lik fileler oluyor kenarları cırtlı ondan yerleştirdim, şampuan,su lastik parlatici vesaire 4-5 şişe çok rahat alıyor.
    Aracın içine gelince benimki active olduğu için ön kol dayama yoktu ama artık var Yaptım oldu
  • quote:

Bagajın arka tarafı yani koltukların arkasında bizde de boşluk var endişe edecek bir durum yok. O işi nasıl hallettik dersem, havuzlu kauçuk bagaj paspasi yerleştirerek. Şimdi hem düz duruyor,hem bir şey dokulunce siliniyor hem de 301 yazıyor.
    Bagajın iki yanındaki o boşluklar dediğiniz gibi bir şeyler koymak için çok uygun. Kutu değil ama 45x25 cm lik fileler oluyor kenarları cırtlı ondan yerleştirdim, şampuan,su lastik parlatici vesaire 4-5 şişe çok rahat alıyor.
    Aracın içine gelince benimki active olduğu için ön kol dayama yoktu ama artık var Yaptım oldu
    Hocam başka bir formda tek dokunuş ile şöför camını tam açma konusunda yazınızı gördüm. Bu konuda bir gelişme var mı? Tek dokunuşta cam açmak ve araç kilitlediğinde tüm camların kapanmasını istiyorum..

Bu konuda gelişme kaydedeni duydunuz mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 12 Eylül 2016; 22:38:21 >

Debriyajın Üzerindeki yay tüm 301 modellerinde mevcuttur.Aracınızda herhangi bir sıkıntı yok Gönül rahatlığıyla bilebilirsiniz. @coundeel @coundeel
    Aracınız mp3 çalarlıdır. Hayırlı yolculuklar. @coundeel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husoo1 -- 12 Eylül 2016; 22:56:42 >
  • Herkesin kurban bayram-ı mübarek olsun.Peugeot 301 allure 1.6 hdi 92 hp araçlarımızda çok cazip kampanya başladı. Isterseniz peş
    N alımlarda 2.000 tl indirme 55.000 tl isterseniz 15.000 tl kredi 15 ay Sıfır faizle 57.000 tl ye satın alabilirsiniz.
  • quote:

Hocam başka bir formda tek dokunuş ile şöför camını tam açma konusunda yazınızı gördüm. Bu konuda bir gelişme var mı? Tek dokunuşta cam açmak ve araç kilitlediğinde tüm camların kapanmasını istiyorum..

Maalesef harhangi bir gelişme yok bu konuda. Alarm modülleri var takıldığı takdirde 4 camı da kaldırıyor. Ancak bizim araçlarda işe yarar mı bilmiyorum. Bir de tek dokunuş araç içinde iken lazım.
  • quote:

quote:

Maalesef harhangi bir gelişme yok bu konuda. Alarm modülleri var takıldığı takdirde 4 camı da kaldırıyor. Ancak bizim araçlarda işe yarar mı bilmiyorum. Bir de tek dokunuş araç içinde iken lazım.

Alıntıları Göster
    Bu 301 dizel için yakıt/sürat performas için yaklaşık ne kadar bir hız ile gitmek gerekir? 90kM sabit hız ile arabada 4 kişi 3.3l/km yaktı.. (klima kapalı 43 km yol kat edildi yol genelde düz idi..)

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.