Şimdi Ara

evim şahane deki istanbul esnafı!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
14.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu programı takip edeniniz varmi bilmiyorum.ben takip ediyorum.kendim esnafım.bu programı hayretler icinde izliyorum.bu programın bi dalverası oldugu kulağıma geldi ama daha ne oluyor ne bitiyor bir turlu cıkaramadım.
    sormak istediğim konu istanbul esnafı mesala 1 milyar 200 tl bir urunde pazarlık yaparak 600 e 500 e cok rahat hic zorlanmadan aliyorlar.bunuda tv den gosteriyorlar.oralarda bu işler gercekten boylemi?bu programa eşi dostu veya komşusu katılan varmi?esnafla gecen muhabbeti cok merak ediyorum.mesala 340 milyona hali begeniyorsunuz.100 milyona aliyor kadın halıyı.ne iş?

• Bende programı 2-3 kere izledim. Gerçekten ne ayak o ya :D
  • Bizim bi arkaba katildi. Pazarlik olayi sadece olayi ilginc kilmak icin yapilan bi atraksiyon. Fiyatlar daha en Bastan belli. Sadece ilgi cekme amacli.
  • Yarışmacının tv karşısında yaptığı pazarlık tamamen göstermelik.
    Zaten önceden program ekibi tarafından malzemelerin fiyatları belirleniyor,verilecek son fiyat belirleniyor hatta ürünlerin ücreti bile veriliyor.
    Geriye yarışmacının rol yapması kalıyor.
  • Bide Ev sahipler çok saçma sapan hareketler yapıyor.
  • rol icabı göstermelik yapıyorlar sonra parayı tamamlıyolardır.Bende o programı takip ediyordum sonra baktım sırf zenginlerin evine gidiyorlar sonra 1 tane kapalı kadın katılmadı hep böyle evi olan paralı bullu evlere gidiyorlar bıraktım izlemiyorum
  • Şimdi şöyle bir şey var bazı işlerin kar oranı yüksektir.Onun için rahatlıkla pazarlık yapabilirsin.Hele ki elinde ki para nakitse o zaman senden iyisi yoktur.Ay sonunu yada başını bekleyip parayı bankadan almak varken sıcak eline almak daha iyidir esnaf için.Bunun için karından kısarak fiyat düşürebilir.
  • o değilde hiç fakir birisi yok hep zenginler var yarışmalarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acı Biber

Şimdi şöyle bir şey var bazı işlerin kar oranı yüksektir.Onun için rahatlıkla pazarlık yapabilirsin.Hele ki elinde ki para nakitse o zaman senden iyisi yoktur.Ay sonunu yada başını bekleyip parayı bankadan almak varken sıcak eline almak daha iyidir esnaf için.Bunun için karından kısarak fiyat düşürebilir.

hocam 1200 tl lik urunu 500 tl nakit vermenin ne tarafı iyidir soylermisin bana?varsın malım raf da dursun.hem hangi malın kari okadar yuksektirki 1200 den 500 e dusunce kar edebilcek.hemen bugun o işe gireyim.
  • Ben eşya alsam 2 haftaya gelir adamlar 3 günde alıyor eve bile koyuyor.Belli bit yeniği olduğu,pazarlıkta öyle
  • Dediğinizde haklı olabilirsiniz o kadar pazarlığı kimse yapmaz,şov olabilir.Ama karı yüksek iş isterseniz tekstil var.Bir ürün sezon başında 200 liradır sezon sonu aynı ürünü 50 liraya bile alabilirsiniz.
  • Çok iyi anlamam ticaret işlerinden ama ben anlaşmalılar diye düşunuyorum. Zaten alışveriş yaptıkları yerler genelde toptancılar..
  • bi oyun dönüyor bazen katılan yarışmacıların rol yaptığı çok belli arada bir açar izlerim ben çok zenginlerin katıldığını görmedim fakirlerde vardıda o pazarlık olayı insanın aklı almıyor en azından ben hiç öyle pazarlık yapamadım yapabilen varsa taktik versin yalnız yaptıkları ev gerçekten çok güzel oluyor o ayrı
  • bari ev yapıyosunuz fakir birinin evini yapında faydası olsun.. vakit oldukça izlerim beğeniyorum programı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dx.Rai

o değilde hiç fakir birisi yok hep zenginler var yarışmalarda

benim denk geldiklerim hep evleri bakımsız , durumu olmayan insanlardı.
  • hergun seyrederim.istanbulun orta kesim evlerine gidiyorlar.ne gece konduya gitttikleri var.ne şato ya.
  • Fakir insanların evlerini asla yapmazlar çünkü fakirin evinde merak edilen bir şey yok şimdiki izleyiciler o programı kadının evinde ne varmış ne yapmış ne giymiş onu merak ediyor ve izliyor.Haliyle bu tür insanlara yapıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

hergun seyrederim.istanbulun orta kesim evlerine gidiyorlar.ne gece konduya gitttikleri var.ne şato ya.

Aynen ..
  • fırsat buldukça gece tekrarını izliyorum. Dikkat ettiyseniz alışveriş yapılan dükkanlar genelde aynı.Bunlar sanırım mimar'ın malzeme aldığı yerler. mesela parke alınan 2 yer var. büyük olasılıkla yarışmacılar rol yapıyor çünkü evlerin hemen hepsinin profesyonel seçimlerle dekore edildiği belli. yani demek istediğim iç mimari de malzemelerin uyumu önemli, malzemeler,renkler,vs filan önceden mimari ekip planlıyordur diye tahmin ediyorum.Yarışmacıların hepsinin bu uyumu yakalaması zor .bir de dikkat ettiyseniz evlerin çoğu birbirine çok benziyor dekorasyondan sonra, bu da malzeme seçimlerini mimari ekibin yaptığını gösteriyor bence. Sonuç olarak başarılı. ama daha uygun maliyet olabilir mi evet

• Bir blogum bu program ile ilgili konu açtım adam diyarbakırdan adanadan eskişehirden mesaj yazıyor banada gelin diye.

Bende artık yazmaktan yoruldum anlamıyorlar bu program sadece istanbulda yapılıyor anlayın artık bunu ama suç programı yapanlarda demiyorlar sadece istanbula gidiyoruz başka yerlere gitmiyoruz diye
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.