Şimdi Ara

AMD'nin iş ortakları Radeon HD 7970 X2 modeli üzerinde çalışıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
10.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD'nin çift grafik işlemcili Radeon HD 7990 modeli için belirsizlik devam ediyor. Şirketin ağzını bıçak açmazken, kartın ne zaman ve hangi fiyat seviyesinden çıkacağına dair herhangi bir ipucu bulunmuyor. Nvidia'nın GeForce GTX 690 modeline karşı meydanı boş bırakmak istemeyen bazı üreticilerin, Computex 2012 Fuarı'nda, Radeon HD 7990 tasarımından bağımsız olarak Tahiti XT grafik yongasının çiftine sahip Radeon HD 7970 X2 modelini tanıtabilecekleri konuşuluyor.

AMD'nin tasarımına alternatif olarak geliştirilen bu kartların GHz Edition ibaresi taşıyabileceği yani revizyon güncellemesine sahip GPU'lar ile 1GHz seviyesinde çekirdek frekans hızına sahip olabilecekleri ifade ediliyor. Öte taraftan özelleştirilmiş tasarıma sahip Radeon HD 7970 modelleri de aynı etkinkik kapsamında sahneye çıkan. Resmi olarak doğrulanmamakla birlikte Asus'un, Matrix serisi Radeon HD 7970 modelini Computex 2012 Fuarı'nda sergileyebileceği öne sürülüyor. 

• 7970'in BF3 gibi birkaç oyun hariç aynı saat hızlarında 680'le hemen hemen aynı sonuçları aldığını göz önünde bulunduracak olursak, 7990'in 690'ı geçebilmesi için GPU hızlarının zaten mecburen 1 GHz olması gerekmekte.

• Özel tasarımlı olursa kimse 7990 almaz ki.

• Bu kartlarla nvdia Yi durduramazlar...

• çalışsın. **** x2 isimlendirmesi daha karizmatik duruyor. Umarım 690 karşısındaki performansıda karizmatik olur.
  • Haberi görünce acaba yabancı sitelerde konuya ilişkin bir şeyler var mı diye bakındım, bir tek Videocardz'daki haberi gördüm ki onlar da DH'yi kaynak göstermişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 24 Mayıs 2012; 20:42:26 >
  • galiba amd'nin etekleri tutuştu

• 7970x4 yapsınlar belki 690 eder

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

7970x4 yapsınlar belki 690 eder

bu neyin kafası
  • Yakışır amd ye x2 fena olur
  • Orta - üst sekmentin bile full hd çözünülürlükte bütün ayarlar açık iken sorunsuzca her oyunu oynattığını düşündüğümüzde bu tarz kartlara sadece prestij ürünleri olarak bakabiliyorum.
    Optimum çizgisinde alışveriş yapmayı seven insanlardan ziyade ekran kartı ile hava atacak tipler için üretilecek bir ürün.

• quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

quote:

bu neyin kafası

bi bitmediler zaten bitmek bi kenara sürekli çoğalıyorlarda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

quote:

bu neyin kafası

şekilsinizya mna
  • Biri misafirleri durdursun özel tasarım güçlü x2 ler iş yapar gibi tabi yine fiyat önemli nvidiaya göre albenisi olmalı fiyatının..
  • galiba amd'nin etekleri tutuştu .

• O degil de gpu ve cpu pazarinda savasan amd rekabetten çekilirse çile bülbülüm çile . Rekabet olsun isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: électronic

quote:

quote:

quote:

bu neyin kafası

şekilsinizya mna

• quote:

Sanırım bu arkadaşın devreleri sorunlu biraz, kendine stabilite sağlasın :D

• quote:

quote:

quote:

bu neyin kafası

hic sorma kankam. Gecen arkadasin biri p.m atmis "7950 incelemeni gördüm forumda bukadar mesaj atmis birisin gtx570varken nasil olurda 7950alirsin. Bütün testlerde seni tokatlamisim ustunede param cebimde kaldi" bende tek kelime "güle güle kullan dostum" yazdim. Gelen cevap icler acisi "siz AMD fanboylari hepiniz böyle yazcak birsey bulamayinca basindan atar gibi cevap veriyorsun. Amd ile ortakliginizmi var anlamiyorum dünya kabul etmis nvidia'nin ustun oldugunu birsiz kabullenmediniz." direk okuyup sildim cevap bile atmadim. Ismini vermiyorum insallah okurda bunu kendi kendini ortaya cikarir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuĞrA -- 25 Mayıs 2012; 9:52:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

quote:

quote:

quote:

bu neyin kafası

hic sorma kankam. Gecen arkadasin biri p.m atmis "7950 incelemeni gördüm forumda bukadar mesaj atmis birisin gtx570varken nasil olurda 7950alirsin. Bütün testlerde seni tokatlamisim ustunede param cebimde kaldi" bende tek kelime "güle güle kullan dostum" yazdim. Gelen cevap icler acisi "siz AMD fanboylari hepiniz böyle yazcak birsey bulamayinca basindan atar gibi cevap veriyorsun. Amd ile ortakliginizmi var anlamiyorum dünya kabul etmis nvidia'nin ustun oldugunu birsiz kabullenmediniz." direk okuyup sildim cevap bile atmadim. Ismini vermiyorum insallah okurda bunu kendi kendini ortaya cikarir.

Bulaşıcı ve acil vakıa.
    />
    Hemen müşahede altına alınması gerek.
    />
    Özelden paylaşırmısın kimmiş bu hasta.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.