Şimdi Ara

DH Bisiklet Severler Grubu - 200+ (Yeni imzalar geldi)(Etkinlik rehberi) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.808
Cevap
127
Favori
171.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1000 TL bütçeli arkadaşlara Carraro Daytona 436'yı da öneririm. Daha düşük bütçeler için Carraro veya Kron modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.İkisinde de fiyat/donanım dengesi iyidir.

Keyifli sürüşler...
  • bisiklet yapımı ile ilgili eski bir video

•  DH Bisiklet Severler Grubu - 200+ (Yeni imzalar geldi)(Etkinlik rehberi)

DH Bisiklet Severler Grubu - 200+ (Yeni imzalar geldi)(Etkinlik rehberi)

buda benim borla
  • Arkadaş gelecek birazdan, Bayrampaşa Decathlon'a gideceğiz. Bisiklet ile.

Kron XC 750 HD
  • Ankara / Çankaya'da var mı bisikletçi arkadaşlar? Yaş 18 yazın bisiklet düşünüyorum.
  • bu konuyu baştan sona okuyunca içimde bir den bisiklet aşkı alevlendi..(5 senedir kullanmıyorum).indim garaja ve bertaraf olmuş halde bulunan bisikletimi diğerlerinin arasından çıkardım....bisiklet daha yürür halde değilken gezi planımı yaptım ve pazar gününe kadar bisikletimi onarmayı kafama koydum işte bu aşamada sizlerin yardımına ihtiyacım var.resimleri paylaşacağım fakat ondan önce sorunlarımı yazıya dökmek istiyorum. . . .
    *bisikletim çok kirli olduğu için köpükleyip tazzikli suyla yıkarsam bisikletin vites kolunda veya mekanik anlamda arızaya sebep veririmi?
    *gidon fabrikadan hatalı galiba ilk yağmuru yediği zaman paslanmaya başlamıştı boya konusunda yardıma ihtiyacım var nasıl boya kullanmalıyım renk konusunda kararsız kaldım ayrıca bisikleti komple boyasam nasıl olur....
    *tekelerin durumu nasıl çok içler acısı değilse bununla devam etmeyi düşünüyorum
    *selesi uzun zaman oturduğun zaman vücudumda uyuşmaya sebep oluyor
    sorularım bu kadar sevgili dh bisiklet grubu çözüm hakkında yardımcı olursanın minnettar olurum teşekkürler
    . . . .

[simage]http://g1205.hizliresim.com/x/s/6njbm.jpg
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçanBalık -- 24 Mayıs 2012; 19:36:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SiCreAM

quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

Bu da benim Doğanero
    Bisiklet ayrı bir olay, çoğu insan sadece gariban ulaşım aracı yada çocuk aracı olarak bakar ama aslında hiç değil
    [simage]http://img35.imageshack.us/img35/5621/img4447g.jpg[/image

rica ediyorum dikkatli kullanın sonra benim gibi 5 ay koltuk değneği ile gezmek zorunda kalırsınız
    [simage]http://img27.imageshack.us/img27/6240/12766781.jpg[/image
    [simage]http://img809.imageshack.us/img809/6370/52127266.jpg[/image

Çok geçmiş olsun,bazen ne kadar dikkatli olsak da dikkatsiz bir sürücü gelebiliyor,özellikle geceleri pek çıkmayın,alkollü sürücüler çok oluyor.

Bu arkadaş yanlış hatırlamıyorsam dikkatsiz sürücünün ta kendisiO kırıkları yokuş aşağı hız rekoru kırmaya çalışırken tek elle de videoya çekmeye çalışırken yaptı diye hatırlıyorum tabi eğer başkasıyla karıştırmıyorsam

• quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

quote:

Orijinalden alıntı: hektorSTK

quote:

http://www.decathlon.com.tr/TR/rockrider-8-0-190921759/

800 TL 10 taksit.

şehir içinde işe gidip gelirken kullanacağım.

Ne dersiniz?

Dağa çıkıp dağ bisikletinin hakkını vermeyecekseniz dağ bisikleti almayın!
    Şehirde şehir bisikleti kullanın, sizin için hem daha fazla hız hem de enerjinizden tasarruf sağlayacaktır.

Şehir için ne alcaz.

Ve de enerjiden tasarruf sağlamak değil daha çok kalori yakmak amacım:)

Anlık yorulmalarla umduğunuz kadar kalori yakmazsınız daimi bir efor sarfetmeniz gerekir. Asfalt üzerinde kalın lastiklerle ilerlemek bana göre çekirge misali zıplamaya benziyor. Önceki bisikletim dağ bisikletiydi ve üzerinde asfalt lastiği olmasına rağmen uzun süre sabit tempo ile yol alamıyordum. Temposuz bir şekilde yol almak bence boşa yorgunluktan başka birşey değil.

Ne alacağım derseniz benim gibi Hybrid modellere bakın;
    -28" Jant.
    -MTB ile Yol bisikleti arasında kadro geometrisi.
    -Kilitlenebilir süspansiyonlu maşa. (Sabit maşa da olabilir size kalmış)
    -Mtb'den hafif Yol bisikletinden ağır.
    -Hem asfalt hemde hafif arazi gibi zemin durumlarında sıkıntısız yol alabilme.

gibi avantajlar kazanmak istiyorsanız tekrar yazıyorum şehir bisikleti alın!

Hangi bisiklet derseniz net bütçenizi yazın daha net marka/model oluştururuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wal-Nut

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: linksiz

İyide tantuni yerken bisikleti nereye koyuyorsun ?

hocam,tantunicinin dışarıda masaları var,dışarı oturdum,hem avm lerde bisiklet park yerleri var burda,ayrıca kilidi var bisikletin,çok duracağım zaman bir yere kilitliyorum.hem buralarda pek öyle çalınma olayı duymadım.

hocam pendiğin neresinde oturuyorsunuz? ben de pendikteyim de böyle uzun uzun gezecek bir yer bulamıyorum. bi arkadaşımla yazın her gün bisiklete bineriz de sürecek fazla yer yok en fazla via port'a gideriz. mesela aydos dağı'na bisikletle çıkılır mı bisikletler sağlam dağ bisikleti ikimizinki de bianchi.

hocam güzelyalıda oturuyorum,pendik sahile çık deniz kıyısına,ido yalova iskelesinden sonra marinayı geçince bisiklet yolu başlıyor bostancı yada kadıköy'e kadar olması lazım viaport'a gitmedim ama gidicem,aydos dağında rampalar varmış ama hiçbir bilgim yok doğrusunu söylemek gerekirse

• quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

Bu da benim Doğanero
    Bisiklet ayrı bir olay, çoğu insan sadece gariban ulaşım aracı yada çocuk aracı olarak bakar ama aslında hiç değil
    [simage]http://img35.imageshack.us/img35/5621/img4447g.jpg[/image

rica ediyorum dikkatli kullanın sonra benim gibi 5 ay koltuk değneği ile gezmek zorunda kalırsınız
    [simage]http://img27.imageshack.us/img27/6240/12766781.jpg[/image
    [simage]http://img809.imageshack.us/img809/6370/52127266.jpg[/image

Çok geçmiş olsun,bazen ne kadar dikkatli olsak da dikkatsiz bir sürücü gelebiliyor,özellikle geceleri pek çıkmayın,alkollü sürücüler çok oluyor.

Bu arkadaş yanlış hatırlamıyorsam dikkatsiz sürücünün ta kendisiO kırıkları yokuş aşağı hız rekoru kırmaya çalışırken tek elle de videoya çekmeye çalışırken yaptı diye hatırlıyorum tabi eğer başkasıyla karıştırmıyorsam

Ayrıca hatırlatalım hazır laf açılmışken,su içerken suluğunuzu sol el ile tutun,telefonla konuşacaksanız ya durun yada sol elinize alın v.b durumlar için kesinlikle sağ elininizi kullanmayın,ufak bir ön fren yaparsanız sol el ile,ya dengenizi kaybedersiniz yada uçarsınız,ben durmak üzereyken sol elim ile fren yaptım hafif uçmuştum
    Bu video çekimleri için aparatlar mevcut.

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.decathlon.com.tr/TR/rockrider-8-0-190921759/

800 TL 10 taksit.

şehir içinde işe gidip gelirken kullanacağım.

Ne dersiniz?

Dağa çıkıp dağ bisikletinin hakkını vermeyecekseniz dağ bisikleti almayın!
    Şehirde şehir bisikleti kullanın, sizin için hem daha fazla hız hem de enerjinizden tasarruf sağlayacaktır.

Şehir için ne alcaz.

Ve de enerjiden tasarruf sağlamak değil daha çok kalori yakmak amacım:)

Anlık yorulmalarla umduğunuz kadar kalori yakmazsınız daimi bir efor sarfetmeniz gerekir. Asfalt üzerinde kalın lastiklerle ilerlemek bana göre çekirge misali zıplamaya benziyor. Önceki bisikletim dağ bisikletiydi ve üzerinde asfalt lastiği olmasına rağmen uzun süre sabit tempo ile yol alamıyordum. Temposuz bir şekilde yol almak bence boşa yorgunluktan başka birşey değil.

Ne alacağım derseniz benim gibi Hybrid modellere bakın;
    -28" Jant.
    -MTB ile Yol bisikleti arasında kadro geometrisi.
    -Kilitlenebilir süspansiyonlu maşa. (Sabit maşa da olabilir size kalmış)
    -Mtb'den hafif Yol bisikletinden ağır.
    -Hem asfalt hemde hafif arazi gibi zemin durumlarında sıkıntısız yol alabilme.

gibi avantajlar kazanmak istiyorsanız tekrar yazıyorum şehir bisikleti alın!

Hangi bisiklet derseniz net bütçenizi yazın daha net marka/model oluştururuz.

Teknik ayrıntılardan hiç anlamam:)

Ama pabuç değil hidrolik olsun istiyorum freni.Selesi gidonu iyi olsun.Vitesleri uğraştırmasın.Yeter

800 civarı önerebileceğiniz bir model varsa link verirmisiniz.

Tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: uçanBalık

bu konuyu baştan sona okuyunca içimde bir den bisiklet aşkı alevlendi..(5 senedir kullanmıyorum).indim garaja ve bertaraf olmuş halde bulunan bisikletimi diğerlerinin arasından çıkardım....bisiklet daha yürür halde değilken gezi planımı yaptım ve pazar gününe kadar bisikletimi onarmayı kafama koydum işte bu aşamada sizlerin yardımına ihtiyacım var.resimleri paylaşacağım fakat ondan önce sorunlarımı yazıya dökmek istiyorum. . . .
    *bisikletim çok kirli olduğu için köpükleyip tazzikli suyla yıkarsam bisikletin vites kolunda veya mekanik anlamda arızaya sebep veririmi?
    *gidon fabrikadan hatalı galiba ilk yağmuru yediği zaman paslanmaya başlamıştı boya konusunda yardıma ihtiyacım var ayrıca bisikleti komple boyasam nasıl olur....
    *tekelerin durumu nasıl çok içler acısı değilse bununla devam etmeyi düşünüyorum
    *selesi uzun zaman oturduğun zaman vücudumda uyuşmaya sebep oluyor
    sorularım bu kadar sevgili dh bisiklet grubu çözüm hakkında yardımcı olursanın minnettar olurum teşekkürler. . . .Fotoğrafa makinamın pili bittiği için bu kadar çekebildim ayrıntılı resimler gelecektir. . . .

bisikletini güzelce yıka ama hemen ardında kurut yani kuru bi bez ile sil.mekanik anlamda tek olacak şey yağlar olur herhalde.güzelce yağlarsan sorun olmaz ancak çok yağlama sonra pislikler yapışır filan.

gidonlar ucuz,ya internetten yada bi bisikletçiden güzel bi gidon ayarlarsın 10-20 arası çok güzel gidonlar var.

tekeleride güzelce temizle,jantı filan temizle sorun olmaz havasını kontrol edip şişir.

seleyi alışırsın,merak etme

• Arkadaşlar şu km saati için ne diyorsunuz kullanan var mı aranızda?

http://www.kackarbisiklet.com/tr/product_details.asp?ID=14&CID=91&PID=231

• quote:

Arkadaşlar şu km saati için ne diyorsunuz kullanan var mı aranızda?

Hocam benim görüşümce pahalı.Ucuzlarıda F/P olarak aynı işlevi yerine getiriyor.Kipa'da satılan km saatlerini kullanan birçok kişi varmış,çok memnunlar bana göre diğer alternatiflere yönel

Ayrıca grup listesi yapıyorum!
    Listeye isminizi eklemek için pm atabilir veya konu altına yazabilirsiniz,ayrıca bisiklet modelini söylerseniz nick yanına model düşücem.

• quote:

Arkadaşlar şu km saati için ne diyorsunuz kullanan var mı aranızda?

konyada çalarlar onu 10-11 gün önce kipanın önünde duran bisikletlerin tekerler yoktu

• quote:

Orijinalden alıntı: XPHOS

quote:

Orijinalden alıntı: operator11

quote:

Orijinalden alıntı: XPHOS

İzmirde bostanlıda ücretsiz bisiklet kiralıyorlardı doğal yaşam parkına kadar

Aynen Bisiklet yolu üzerinden sasalıya kadar git gel .. Hem antrenman olur hemde gezinti.

Bu konuda şanslıyız ama malesef seferihisarda oturuyorum ha deyince gidemiyorum ama bir gün planlı olarak gidecem kaç kilometre sasalıya kadar?

Karşıyaka (Anıt) - Sasalı 26 Km en son kilometremdeki mesafeydi. Seferihisarda baya uzak ya :)
  • Assize marka 20 liralık bir model var zaten ama hassas olduğu söylenemez tekeri inç olarak giriyorsun.Bu modellerde milimetre olarak girdiğin için daha hassas ama birsürü de model var tabi.Bu modelin arka aydınlatması cezbetti beni.Bu arada ekleyebilirsin.Ayrıca nick yanına şehiri de yaz ki hemşerilerimizle buluşup gezi yaparız.

Ekleyebilirsin beni 42_SeNTeZ_42/Kron XC250/Konya
  • yaz hocam benide bisiklet candır hele bide ortam dağlıksa
  • benide gruba yazabilirsin malesef bisikletimin modelini bilmiyorum siz biliyorsanız not düşün. . . . samsun/bafra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçanBalık -- 24 Mayıs 2012; 19:44:59 >
  • yalovaya gelmek isteyen varsa beklerim cok iyi rotalar var
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.