Şimdi Ara

İphone 4 Telefonla konuşurken ekran kararmıyor. [SORUN ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
29.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar İphone 4 ü yurtdışından getirttim sıfır. Forumda bi kaç konuda gördüm ekran çatladıgında değiştirince sahtesi oldugunda konuşurken ekran kararmıyormuş Bi tanıdıgım sıfır diye gönderdi bu telefonu. Benim sensör çalışmıyor konuşurken yanagım hep sessiz e falan değiyor sinir oluyorum. Kandırılmışmıyım? Bu Telefon Sıfır Değilmi?

EDİT: Bir kaç gün önce ayakta buzdolabına giderken elimden düşürmem sonucu (Ekranın üstüne düştü) Ekran gitti. Ama kırılmadı. Üzerinde mat ekran koruyucu vardı kalın oyuzden kırılmadı :)) Ekran gidince telefoncuya götürdüm ekranı değiştirmek gerektiğini söyledi. Değiştirttim. 200 lira tuttu. Bugün bir arama yapayım dedim birde bakayım ki ekran kararıyor :)) Yani sensör bozukmuş galiba. Sensörü resimde işaretledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eRsn- -- 9 Ağustos 2012; 17:17:13 >

• sıfır olup olmadığını bu şekilde anlayamayız hocam
    sensör flexinde arızalanmış olabilir
    bu arada ekran koruma bandı kullanıyormusun ?
  • Sifirdir ama sensoru arizalidir. Ekrana sensor bolune yapistirdigin koruma bandi falan varsa kaldirip oyle dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende niye hemen kararıyr bu ekran dye sinir oluyrdum, kararmasımı gerekiyormuş
  • Onlarca iphone kullandım, ikisinde aynı sorunu bende yaşadım. Sanırım sensör arızalı. Servise yolladım, adamlar tınlamamış bile, yazılım atıp aynen geri yolladılar sagolsunlar. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcMn

sıfır olup olmadığını bu şekilde anlayamayız hocam

Ekran koruyucu kullanıyorum.. Şimdide tam aradığım gibi bı koruyucu yeni taktım kaldırırsam yazık olur sonra değiştirirken denerim umarım bundandir.. Yorumlarınız için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: eRsn-

quote:

Ekran koruyucu kullanıyorum.. Şimdide tam aradığım gibi bı koruyucu yeni taktım kaldırırsam yazık olur sonra değiştirirken denerim umarım bundandir.. Yorumlarınız için teşekkürler

ekran koruyucuyla alakası yok hocam, sensör bildiğin ışık sensörü çok karmaşık birşey değil.. garantiye göndermenizde fayda var, jelatinle alakası yok.
  • Sorun yazılımsalda olabilir önce sıfırdan backup'sız restore edin düzelmez ise tamir seçeneğini denersiniz.

• Bazi ekran koruyucular ekran sensorunu engelliyor. KOnusurken ekran kararmiyor yada sacmaliyor. 3Gs kullanirken banada olmustu. Ekran koruma filmini degistirdim sorun bitti.
  • yurtdışı iphone ise eğer önce bir restore çekin öncelikle eğer sorun hallolmazsa jelatini çıkarın o da olmazsa sensör arızalıdır işin kötü yanı türkiyede apple store olmadığı için telefonunuzun garantisi yok türkiye sınırlarında. sorundan emin olmak için jelatini feda etmeniz gerekebilir.
  • oooof offf :D neyse ya kafama takmamaya çalışıyorum ama bayağıdır kafamı kurcalıyor. Ekran koruyucusuda birazcık kalın ondandır diye şüpheleniyorum :S
  • quote:

oooof offf :D neyse ya kafama takmamaya çalışıyorum ama bayağıdır kafamı kurcalıyor. Ekran koruyucusuda birazcık kalın ondandır diye şüpheleniyorum :S

Telefondan önemli degil sorunluysa bir an önce tamir ettirmeye bakın

• Bir kaç gün önce ayakta buzdolabına giderken elimden düşürmem sonucu (Ekranın üstüne düştü) Ekran gitti. Ama kırılmadı. Üzerinde mat ekran koruyucu vardı kalın oyuzden kırılmadı :)) Ekran gidince telefoncuya götürdüm ekranı değiştirmek gerektiğini söyledi. Değiştirttim. 200 lira tuttu. Bugün bir arama yapayım dedim birde bakayım ki ekran kararıyor :)) Yani sensör bozukmuş galiba. Sensörü resimde işaretledim.

• quote:

quote:

ekran filmiyle konunun hiç bir alakası yok, sensörde sorun var dostum

siz yinede dfu moda alıp temiz restore atmayı ihmal etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 9 Ağustos 2012; 17:37:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

quote:

ekran filmiyle konunun hiç bir alakası yok, sensörde sorun var dostum

siz yinede dfu moda alıp temiz restore atmayı ihmal etmeyin

yazdıgım mesajı okusanız da öyle cevap yazsanız ??? Bide ilk mesajıda editledim görmeyenler olur diye.

• arkadaslar ekranın değişmesi ile normal olan bu zaten. ekran değişince o sensörler üzerindeki siyah odaklayıcı yapışkanlar da çıkmış olabilir. bundan kaynaklı olarak ekran kapanmaz. bunun iiçin çözüm yolları var nette izleyerek yapabılırsınız kendını
  • quote:

Orijinalden alıntı: araass

arkadaslar ekranın değişmesi ile normal olan bu zaten. ekran değişince o sensörler üzerindeki siyah odaklayıcı yapışkanlar da çıkmış olabilir. bundan kaynaklı olarak ekran kapanmaz. bunun iiçin çözüm yolları var nette izleyerek yapabılırsınız kendını

aynı şey bende de oluyor bana bir link verebilir misiniz
  • madmax009 M kullanıcısına yanıt
    şöyle bişey buldum ama çok uzun bakamadım.

iphone screen sensor fix diye aratırsınız yanlız ufak bir lens var parlak bişey onun kaybolmamış olması gerekiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=TgPXMdDbXcc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 27 Haziran 2013; 0:00:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

şöyle bişey buldum ama çok uzun bakamadım.

iphone screen sensor fix diye aratırsınız yanlız ufak bir lens var parlak bişey onun kaybolmamış olması gerekiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=TgPXMdDbXcc

teşekkür ederim link için

geçen akşam ekranım kırılmıştı 125 tl dediler değişim için baktım internetten 30 tl ye bi tane çıkma orjinal ekran buldum 25 tl yede ekran değişim kiti aldım değiştireyim dedim 1 saat uğraştım ve değiştirdim şimdi muhteşem hiç bir sıkıntı yok ama işte bu sensör arama sırasında kapanmayınca canımı sıktı bu videoda bayağı ufkumu açtı yine aynı şeyi yapacam inşaallah olur

• quote:

Orijinalden alıntı: araass

arkadaslar ekranın değişmesi ile normal olan bu zaten. ekran değişince o sensörler üzerindeki siyah odaklayıcı yapışkanlar da çıkmış olabilir. bundan kaynaklı olarak ekran kapanmaz. bunun iiçin çözüm yolları var nette izleyerek yapabılırsınız kendını

bu siyah odaklayıcı yapışkanları nereden buluruz. bide lens kaybolmaması lazım demişsiniz bu lens o siyah odaklayıcı yapışkan mı yoksa başka bişey mi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.