Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
671
Cevap
5
Favori
391.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar bende vatan bilgisayarın kampanyasından lg'nin 37lc51 lcd tvsinden aldım bugün kurmaya gelicekelr bi aksilik olmazsa şimdi ben bu lcdyi benim pc'ye bağlamak istiyorum ekran kartınıda ona göre alıcam kaç zamandır değişmek için panel almayı bekliyodum .

Şimsi bana kısaca en iyi performansı alabilmek için nasıl bi ekran kartı alıp hangi tür bağlantı yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim birde fiyat olarakta çok uçuk olmaması lazım
  • sevgili dostum ekran kartı ile ne yapacaksın oyun v.s. mi yoksa hd görüntüler için mi

ben şahsen atilerin ikincil erkan görüntülerini nvidia'dan daha çok beğeniyorum ancak bu kişiseldir şimdi birisi de çıkar ben nvidiaları daha net ve keskin görüntü veriyor buluyorum diyebilir

ati 2600xt veya nvidia 8600gt al 120-150 dolar arası hangisini alırsan al dvi veya hdmi çıkışı olsun üzerinde vista uyumlu yazsın hatta ne olur ne olmaz bunlar vista uyumlu diye yazar hdcp korumasına sahip olup olmadığına bak yarın hd-dvd veya blu-ray sürücü bağladığında paneline hd görüntü alamazsın aksi taktirde
  • teşekkür ederim verdiğin bilgiler için bu dediğin özelliklere sahip değilmi tavsiye ettiin ekran kartları yoksa emin değilmisin tam anlıyamadım ilerde hd görüntü almak istediğimde sorun ayratmıyacak bi ekran kartı olursa çok iyi olur
  • arkadaslar daha yeni panasonic 37pv60e bir plasma aldım. bilgisayarımı plasmaya bağlamak isitiyorum
    ama en iyi görüntüyü almak için hangi bağlama çeşidini kullanmam gerekir
    ekran kartım sapphire x1900gt -kartla gelen kablolar da resimde gördükleriniz!!!!!!!!!!!!!!!!1111

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar

Kutuda kurulum CD'si ve garanti kağıdı dışında iki adet DVI>VGA çevirici, güç kablosu, video giriş ve çıkış kablolarıyla, bunların uzatma kabloları bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nisayrus -- 21 Eylül 2007; 0:38:23 >

• Sanıyorum en iyi görüntüyü dvi-hdmi kabloyla alabilirsin. Bende yeni lcd tv aldım bugün gelecek, dün hemen bi dvi-hdmi kablo aldım . Hayırlı olsun bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roland3tr -- 21 Eylül 2007; 12:36:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

bize gereken kablo tam anlamıyla bu.

İstanbulda bu kabloyu nereden alabirim arkadaşlar???
  • Arkadaslar merhaba

Dell Inspiron 1520 notebookla Panasonic Th-37pv7f plazma tv mi VGA-Component şeklinde bağlantı kurmak istiyorum.Kadıkoy yazıcıoğlundan aldığım kabloda başarızlıkla sonuclandı.Gerçi aynı kabloyu benq notebook-LG LCD tv ilede test amaçlı denedim sonuc yine husran.

http://www.ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=687 bu linkteki kabloyu bir arkadasımız kullanmıs forumda ve basarılı olmuş.Benim tvimde 5 giriş yok 3 adet giriş var.Bu kabloyu sıyah ve beyaz ucları bosta kalıcak sekılde diger ucalarını ise gerekli cevırıcıler ıle kullarak bağlantı yaparsam sızce basarılı olurmuyum.

Veya dell-panasonic ilişkisi için kullanabileceğim vga-component şeklinde bir kablo veya farklı bir alternatifiniz soz konusumudur.

(notebookumda 7pin s-video) mevcut

Mumkunse kabloyu bulmak baya guc oldugu ıcın adres ve fıyat bılgısı ile bilgi verelim arkadaslar

Konu ile ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler

• arkadaşlar direk uğraştırmadan girişleri çıkışları amacımı yazıyorum siz bana hangi kablo söyleyin.
    laptopdan 42inç samsung plazmaya
    laptoptaki çıkışlar : s video 7pinli ve 15 pin vga
    tvdeki çıkışlar:scart,komponent,hdmi,vga ve (burası önemli) dvi-in hdmi2 yazıyor ve audio L R yazıyo ve girişler sanki komponent girişi gibi yani resimlerini gördüğüm dvi lere benzemiyo.

amacım ise laptopa çektiğim 720p filmleri bu kalitede izlemek.

izlemem gereken yolu söylerseniz teşekkür ederim
  • 15 pin VGA 1024x768 resolution

en iyi görüntünün bu olacağına şüphem yok. diğerlerini deneme bile.
  • niye öyle olsun. tek ekran yaparsa ,
    vga bağlantı ile1360 x 768 çözünürlük alır lcd den.

quote:

Orjinalden alıntı: Hi-def-man

15 pin VGA 1024x768 resolution

• En uygun çözüm için aşağıdaki kabloyu kullanabilirsiniz..

http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=6276297
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hi-def-man

15 pin VGA 1024x768 resolution

Size katılıyorum.
    Laptop da VGA- ve S-Video çıkışları olduğuna göre başka ihtimal yok.
    Ben de VGA-VGA bağlantı kullanıyorum ve son derece memnunum.
  • Her daim güncel olması gereken bir topik...
  • selamlar,

sizlerden yardım istiyorum,

sorunum PHİLİPS 42 PF 5421 LCD TV Mİ,SONY VAVIO NOTEBOOKA BAĞLAYAMAMAK.

lcd tv özellikleri,

Ürün : 42PF5421 42" LCD FLAT TV
    Ürün Kodu : PHIL.TV.42PF5421
    Üretici Kodu : 42PF5421
    Ekran Boyutu : 42 inç / 107 cm
    Çözünürlük : 1366 x 768p
    Görüntü Oranı : 16:9 sinema formatı
    Tepki Süresi : 8 ms
    TV Alıcı : PLL Dijital Arama
    Tuner : Hiper bant, S Kanalı, UHF, VHF
    Kanal Sayısı : 100
    Multimedya : 2x15W RMS, Virtual Dolby Digital
    Kontrast Oranı : 4000:1 (dinamik)
    Parlaklık : 500 cd/m²
    Yan Bakış Açısı : 176º
    Düşey Bakış Açısı : 176º
    Bağlantı Tipi : CVBS, S-Video, HDMI
    : 2 adet SCART bağlantısı
    Güç Tüketimi : 246 W (0.82W Standby Mod)
    Ölçüler (GxYxD) : 1237 x 688 x 110 mm
    Diğer : High Definition (HD) yayınlara hazır
    : Dijital Kristal Netlik
    : Aktif Kontrol + Işık Sensörü
    : Virtual Dolby Surround
    : Aşamalı Tarama

sony vavıo fs 415 m özellikleri

MODEL NO: FS-415M İşlemci Intel® PentiumM Processor 740 Centrino 1.73 GHz 533 Mhz FSB
    Sistem belleği 512 MB DDR2-533 SDRAM (PC2-3200) max 2 GB DDR2 SDRAM
    Ekran Kartı NVIDIA GeForce Go 6400 Turbocache 128 MB VRAM Ses Kartı Intel®High Definition Audio Modem / faks Tümleşik 56K V90 Network Tümleşik 100 BASE-T/100 BASE-TX Pcmcia 1xTYPE II PCMCIA CARD BUS Sabit Disk kapasitesi 80 GB (Ultra ATA/100) Optik sürücü Double layer DVD±RW drive Batarya Lithium Ion Batarya (2 saat 30 dakika ) Ekran X-black LCD 15.4 WXGA (1280x800) İşletim sistemi Microsoft®Windows® XP Home Edition Service Pack2 (İngilizce) Boyutlar - ( BxYxE ) mm. 364 mm x 25.4-35.9 mm x 264.5 mm 2.9 Kg Geliştirilmiş Port lar i.LINK™ (IEEE1394), 3xUSB2.0, DC in, VGA out, Kulaklık çıkışı ve Mikrofon girişi, Memory Stick/Duo Kablosuz haberleşme Wireless LAN 802.11b/g (max. 54Mbps.)

şimdi,,

lcd tv de vga veya dvı bağlantı yok.pc de de vga var hdmı ve dvı yok.

bende gittim sirkeciden 2 tane aparat aldım.

1.aparat..erkek vga ve erkek dvı aparatı

2.aparat..dişi dvı ve dişi hdmı aparatı

önce pc nin vga çıkışına 1.aparatı,sonra o aparatın devamınada 2.aparatı taktım.

yani vga çıkışlı notebokkumu hdmı çıkışlı hale getirdim.sonra hdmı kablonun bir ucunu tv ye diğerini pc ye taktım.

tv den doğru av kanalına geldim.(hdmı 2)

tv de pc görüntüsü çıkmadı..

notebookta gerekli monitör ayarlarına girdim yine olmadı.

sizlerden yardım istiyorum.

ben,vga çıkışlı notebookum ile hdmı çıkışlı lcd den görüntü alamaz mıyım.

benim gibi 42 PF 5421 ALMIŞ KİŞİLERDEN PC BAĞLANTISI YAPABİLEN VAR MI

ŞİMDİDEN TŞK EDİYORUM YARDIMINIZ İÇİN.

• ben dvi to hdmi kablo kullandım 1024*768 çözünürlük max. anca aldım
    tv 32c3000 ekran kartı x1950
  • bu gittigidiyor da belirttiğiniz kablo ile(vga to compenent) pc den lcd ye görüntü aktarabilir miyim.lcd tv de sadece hdmı ve component bağlantı var.notebookta ise sadece 15 pin vga.lütfen cevap verin ona göre o kabloyu alacağım çünkü.tşk.
    http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=6276297
  • yok maalesef.sadece 15 pin vga var
  • sayın ertuğ

bendede 37c3000 var ben hdmi hdmi kablo ile 1920x1080 e kadar tüm çözünürlükleri alabiliyorum. ekran kartı tümleşik x1250
    saygılar
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.