Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
671
Cevap
5
Favori
391.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya çok basit özelikler iki tıklıyorsun ati se ekran kartın tv yazan yer yani 2 sarı olan girişi tv avut dünüştürçüsüne digerlerinide ses girişlerine veriyorsun
  • Bütün sayfaları okudum, benzer problem yaşayan arkadaslarımızda olmuş fakat bi cevaba ulaşamadım. s-video to scart olarak pc mi crt tv ye bağladım. fakat renki görüntü alamıyorum. PAL, NTSC ikisinide hem biostan hemde nvidia control panelden değiştirdim ama hala siyah beyaz. acaba kablonun scart pinleri mi yanlıs bağlı diye düsünmeye basladım. fikri oLan arkadas warmı acaba?
  • lcd toshiba 42rv635d full hd

vga- vga bağlantısında bi sorunla karşı karşıyayım

lcdnin vga bağlantısında desteklediği pc sinyalleri

640*480
    800*600
    1024*768
    1280*768
    1360*768
    1280*1024

laptopta sinyal gönderildiğindeki çözünürlük seçenekleri üsttekileri içermesine rağmen sadece 1024*768 seçeneğiyle ekrana sığan bi görüntü alabiliyorum.

1024*768 in üzerindeki seçenekler lcd ekrandan sağa sola taşıyor.

1)yakında digital çıkşlı bi ekran kartı alıp, dekstopu hdmi üzerinden bağlayınca, üstteki sorun önemsiz olacak belki.. o güne kadar bu sorunu nası çözebilirim??

2) genelde 720p film izliyorum. "üstteki çözünürlükler içinden" 720p filmin hakkını vererek izlemek için en azından 1280*768 ve üstü çözünürlük almalıyım diye düşünüyorum, doğru mudur?

teşekkürler..

• arkadaşlar bimeksten rv635d yi aldım ve bugün geldi...başka bi marka 720p lcd im olmasına rağmen fiyat/performans ve üstelik full hd olması nedeniyle bu ürünü tercih ettim ve ilk izlenimlerime göre pişman da olmayacağım...ancak bi sorum olacak; laptop-tv bağlantısı yaptığımda (vga yapabiliyorum ancak, hdmi çıkışım yok) 1360x768 çözünürlükten fazlasına ayarlamaya kalktığımda görüntü alamıyorum ve "desteklenmeyen video formatı" mesajı alıyorum...cahilliğimi arkadaşlaş hoşgörsünler ancak bu laptoptan mı yoksa tv den mi kaynaklanıyor aydınlatırsanız sevinirim...lakin hem çözünürlüğü 1920x1080 piksel hem de işlemcisinin 1080p tarama yapabildiği için bu ürünü aldım ben...bu arada laptopun kendisinde 1920x1080 piksel çözünürlük ayarlayabiliyorum haliye ekran taşıyo ama ekran kartının desteklemesi açısından yazdım...neden tv ye bağladığımda 1360x768 de kalıyorum çözemedim...hdmi çıkışlı laptopla bu iş çözülür mü acaba??? yardımlar için şimdiden teşekkürler...

• Arkadaşlar elimde 22 inç dvi girişli bir monitör var bu monitöre dvp playerden nasıl görüntü alırım baya araştırdım karıştırdım böyle bir kablo var dvd playerin arkasında bu t-renklerde giriş var uyarmıu sizce

http://www.ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=629
  • arkadaşlar meraba,
    dün vatan bilgisayadan packard bell laptop aldım.bu laptop ı 42pfl7403 lcd tv me hdmı-hdmı bağlamak istiyrum.
    2.olarakda laptopın hdmından yamaha rx-v663 amplifikatörümün hdmı çıkışına bağlantıyla philips tvm görüntü vererek mkv film seyretmek istiyorm.dünkü denememde ilk planda görüntüde taşma oldu.nvidia kontrol panelinden ayarlamaya çılştığımda ise laptop ekranıdaki görüntü de mouse imleci yok oldu ve aynı anda lcd tv ekranında simgeler kaybolup sadece laptopa ait masaüsütü resmi ve mouse imleci kaldı.ayarlamayı bir türlü başaramadım.laptopın ekran kartı gördüğünüz gübü geforce g105.yardımlarınız için teşekkürler.
    TR85 CORE 2 DUO P8700 2.53 GHZ-4096MB-320GB-DVDRW-15,6''-512MB G105M-BT-CAM-WPRE
    Ürün Kodu TR85-DM-001TK
    Açıklama

Özellikler
    CPU Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    CPU Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    CPU Numarası P8700
    CPU Hızı 2,53 GHz
    CPU Bus Hızı 1066 Mhz
    CPU Ön Bellek 3MB
    RAM Kapasitesi 4096MB
    RAM Tipi DDR2
    RAM Bus Hızı 667 Mhz
    HD Kapasite 320 Gb
    VGA RAM 512 Mb
    VGA Chipset Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli G105
    Ekran Boyu(inch) 15.6 " DIAMOND VIEW
    Maksimum Çözünürlük 1366*768
    Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
    İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr

• quote:

Orijinalden alıntı: altanB

Arkadaşlar bende bilgisayarı vga to vga ile bagladım.
    Tv Lg pg6000 Plazma..
    benim beklentilerim çok azdı ama bagaladıgım zaman gerçekten çok şaşırdım
    çok güzel görüntü elde ettim..
    Hdmi çıkışlı dvd divx player almayı düşünüyordum ama şimdi kesinlikle vazgeçdim..
    ben çok güzel görüntü elde ettim..
    Eger hala düşünenler varsa hiç düşünmeden baglasınlar vga ile..
    Sakın gidip Hamaya 30 ytl para veripte almayın,ben Carrefourdan 10 ytl ye aldım,ve gayetde
    kaliteli..

Merhaba aynı tv den bende de var ve aynı bağlantı ile görüntü aktarımı yapıyorum, siz ses aktarımını nasıl yaptınız? ben izlediğim filmin sesini tv den duymak istiyorum... Ses sistemim yok.. Birde masaüstünde iken plazmaya baktığımda biraz göz yoruyor görüntü ayarlarını nasıl yaptınız?

• MerhabaLar;

Yeni Philips 8684 (106) kullanıcısıyım,

Arkadaşımdan 1.5 m VGA kablosunu aldım LCD ye taktım,PC ye DVI-VGA dönüştürücüsüyle bağLadım 1920*1080 çözünürlüğü yakaladım,

Sonra kendime 5 metre VGA kablo aldım ama Philips LCD monitör'ü bilgisayarım GENEL PnP olmayan monitor olarak görüyor ve çözünürlüğü 1600x1200'den fazla yükseLtemiyorum dolayısıyla ekrana tam oturmuyor.

Bu probleme kablonun uzunLuğumu yol açıyor olabilir yoksa dönüştürücü aparatım'da bir sorunmu oLabilir ?

NOT: Philips'te HDMI-DVI kablosu ile kesinlikle hiç bir görüntü alamadım..

1.5 METRELİK HDMI-DVI KABLOSU İLE PROBLEMİM GİDERİLDİ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jalapones -- 7 Eylül 2009; 21:00:45 >

• varsayalım masa üstü çöz.800x600 1080p hd video izleyecez acaba masa üstü çözünürlükten dolayı kayıp olurmu yoksa olmazmı
  • arkadaşlar seg marka 40' full hd 1080p lcd televizyonum var vede ati hd2600 pro ekran kartına sahibim.kartımın hdmı çıkışı yok iki adet dvi çıkışı var.bugün gidip bir ucu hdmı bir ucu dvı olan kablo aldım.hdmı kısmını televizyona dvı kısmını ekran kartına taktım.ayarları aşşağıdkai resim dekiler gibi yaptım görüntü olarka sadece masaüstü arkplanımı aktardı oda ortalanmış biçimde bi anlam veremedim bilgisi olanlar varmı ??

bu ayarlarım

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar

buda tv ye aktarılan görüntü :S
     PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar

• quote:

Orijinalden alıntı: zapco76

arkadaşlar bimeksten rv635d yi aldım ve bugün geldi...başka bi marka 720p lcd im olmasına rağmen fiyat/performans ve üstelik full hd olması nedeniyle bu ürünü tercih ettim ve ilk izlenimlerime göre pişman da olmayacağım...ancak bi sorum olacak; laptop-tv bağlantısı yaptığımda (vga yapabiliyorum ancak, hdmi çıkışım yok) 1360x768 çözünürlükten fazlasına ayarlamaya kalktığımda görüntü alamıyorum ve "desteklenmeyen video formatı" mesajı alıyorum...cahilliğimi arkadaşlaş hoşgörsünler ancak bu laptoptan mı yoksa tv den mi kaynaklanıyor aydınlatırsanız sevinirim...lakin hem çözünürlüğü 1920x1080 piksel hem de işlemcisinin 1080p tarama yapabildiği için bu ürünü aldım ben...bu arada laptopun kendisinde 1920x1080 piksel çözünürlük ayarlayabiliyorum haliye ekran taşıyo ama ekran kartının desteklemesi açısından yazdım...neden tv ye bağladığımda 1360x768 de kalıyorum çözemedim...hdmi çıkışlı laptopla bu iş çözülür mü acaba??? yardımlar için şimdiden teşekkürler...

rv635dnin vga bağlantısında desteklediği pc sinyalleri:

640*480
    800*600
    1024*768
    1280*768
    1360*768
    1280*1024

bunların üstünde, örneğin 1920x1080 i ancak hdmi girişinden sağlayabilirsiniz.
    lcdnin yanında gelen kullanım kılavuzu biraz yetersiz geldi bana. orjinal kılavuzda daha geniş bilgi var. 8, 9, 10. sayfalarda özellikle...

http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/upload/BrochuresAndManuals/Manuals/RV635.pdf

• Merhaba arkadaslar,

Yeni bir samsung LE46B650 televizyon aldim.

Aletin manual'inde pc resolution = 1920x1080 yaziyor.

Benim bir hp compaq nc8430 laptop var. ati mobility radeon x1600 ekran kartli. sadece vga ve svideo cikisi var.

VGA kablosu ile bilgisayari televizyon baglamayi denedim. Laptopda 2 defa fn-f4 yapinca ekran'i bagli olan monitore gonderiyor. normalde laptop ekran cozunurlugu 1650x1050. ama ekrani televizyona verince bir kac degisik denemede bir kac sey oldu. 1650x1050'e olarak gosterdi bir defa televizyon. baska bir seferinde 1440x900 yapti. daha sonra da 1024x768 yapti. Ben bilgisayardan cozunurlugu display properties kullanarak 1920x1080 yapinca da televizyon cozunurlugu 1024x768 oldu ama desktopin hepsi gorulmez hale geldi. Ama mouse ile koselere gidince ekran kayar oldu.

Acaba benim ekran karti mi 1080p yi desteklemiyor? Yada hdmi'dan destekliyor belki de VGA uzerinden mi desteklemiyor? Yada ben bir seyleri eksik mi yapiyorum bir fikriniz var mi?

Simdiden tesekkur ederim.

• Merhaba arkadaşlar...
    Benim Laptop'u monitöre bağlamada bir sıkıntım yok. Fakat çok işime yarayacağını düşündüğüm bir sorum olacak. Laptoptan monitöre sadece istediğim görüntüyü verebilirmiyim?
    Daha da açıcak olursam örneğin media playerda bir klip çalıyor, bende wordde yazı yazıyorum.. Sadece media playerdaki klip monitöre aktararımı olabiliyor mu? Bilen arkadaşlarımız varsa cevaplarsa sevinirim. Tşkler
  • Merhaba arkadaşlar
    benim pc de 2 adet dvı çıkış var dvı-hdmı koblo ile kusursuz görüntü alabiliyorum ve ben bunun yanında ses de almak istiyorum ne yapabilirim

2 ucu erkek olan ses kablosu aldım ama se gitmedi birisini pc min ses out kısmına birisinide tv nin ses ın kısmına taktım ama ses i alamadım tv den ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanB

Arkadaşlar bende bilgisayarı vga to vga ile bagladım.
    Tv Lg pg6000 Plazma..
    benim beklentilerim çok azdı ama bagaladıgım zaman gerçekten çok şaşırdım
    çok güzel görüntü elde ettim..
    Hdmi çıkışlı dvd divx player almayı düşünüyordum ama şimdi kesinlikle vazgeçdim..
    ben çok güzel görüntü elde ettim..
    Eger hala düşünenler varsa hiç düşünmeden baglasınlar vga ile..
    Sakın gidip Hamaya 30 ytl para veripte almayın,ben Carrefourdan 10 ytl ye aldım,ve gayetde
    kaliteli..

hocam aynı tvden bendede var
    dediginiz gibi d-sub ile baglandıgı zaman görünrtü harika 1:1 yapabiliyor.1024*768
    ama hdmi ile baglandıgında 1:1 görüntü alamadım.siz hdmi, ile denem yapma şansınız oldumumu

• philips 32pfl7694 lcd tv ye pc bağlamayı düşünüyorum
    acaba 100hz görüntü alabilirmiyim oyunlarda yoksa 60hz den yüksek olmuyorsa hiç uğraşmayayım mı
  • selam arkadaşlar sony tüplü 32" wide screen tv var, pcyi bağlayıp tvden oyun oynamak ve film izlemek istiyorum.
    ekran kartımda 2 adet dvi ve 1 adet 7pin s-video çıkışı var.
    tvde arkasında scart var ve kırmızı beyaz 2 adet bağlantı noktası var, yan tarafındada 4pin s-video ve sarı kırmızı beyaz bağlantı noktaları var.
    kaliteli bir şekilde ses ve görüntü aktarımını nasıl yapabilirim?
    şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anktotti -- 4 Kasım 2009; 14:35:45 >
  • Merhabalar. Bilgisayarımda ATİ READON HD 2600 PRO Ekran Kartı Var (Ekran Kartımın Adında HD İfadesinin Geçmesi HD Yayına Uyumlu Olduğunu Mu Gösteriyor ?).

Philips 170S LCD Monitörümü Satıp, 66 Veya 82 Ekran Bir Televizyon Almayı ve Bilgisayarımı Bu Televizyona Bağlamayı Düşünüyorum.

Sizce İyi Birşey Yapmış Olur Muyum, Performans ve Kalite Nasıl Olur ?
    Bilgilendirirseniz Çok Sevinirim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iea96 -- 13 Aralık 2009; 13:20:02 >
  • merhaba arkadaşlar
    şimdi bir sorum olacak
    ben notebook umu crt tv ye bağlamak istiyorum.inanın bütün sayfaları okudum bu soracağım soru defalarca sorulmuş ama net bir cevap yok.onun için lütfen kesin bilgi sahibi ve deneyimli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.AMACIM TV DE FİLM İZLEMEK.KULLANACAĞIM TV 87 EKRAN VESTEL 100 MHZ CRT.
    notebook da sadece vga çıkış var.

1.şimdi bir adet vga to scart kablo alsam tv ye bağladığımda sanırım görüntü alırım.peki ses de alabilirmiyim.???(SES İÇİN PC DEN TV AUDİO LARA GİRİŞ YAPMAMA GEREK VARMI)

2.vga to SVHS Lİ BAĞLAMA ÇEŞİDİNİMİ ÖNERİRSİNİZ?

3.vga to video(vcr) şeklinde bir bağlantımı önerirsiniz.

YUKARIDA SAYDIĞIM BAĞLANMA ŞEKİLLERİNDEN HANGİSİ EN NET SONUCU VERİR.

not(notebook da SVHS çıkışı yok.sadece vga çıkışı var.tv de SVHS ,AUDİO L/R,VİDEO(VCR) ve 2 scart var.(1 TANESİ RGB))

EVET ARKADAŞLAR CEVABINIZI BEKLİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridetolive -- 5 Ocak 2010; 1:55:15 >

• Merhaba,
    Ben hdmi çıkışı olan laptopumdan hd plazma tv'ye görüntü aktarıyorum. Bu aktarım şekliyle 5.1 ses almam mümkün müdür? mümkün ise bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı?
    Şu an elimde ses sistemi olarak anfisiz (bilgisayara direk bağlanabilen) 5.1 hoparlör seti var. Logitech x530 marka. Setin kulaklık çıkışı şeklinde 3 lü çıkış kablosu var. bunu bir adaptörle-ikili lale jack (kırmızı beyaz) ile çevirip televizyona bağlıyorum ve sesi tüm kanallardan alıyorum ama stereo olarak. Benim istediğim şey bluray rip DTS filmleri izlerken her uydudan ayrı ses almak, yani surround ses almak. Bunu nasıl yapabilirim
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.