Şimdi Ara

Kredi Kartı ile Taksitli Altın Alımı Yaparak Borç Taksitlendirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
24
Favori
76.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    TEB World, Akbank Axess ve Garanti Bonus kredi kartları kullanıcısıyım. TEB ve Akbank kredi kartlarımın limiti 1400 TL ve 1500 TL fakat kullanılabilir limit sıfır. Yani tamamen kullanıldı.
    Aylık 250 TL asgariye yatırıyorum fakat faturalara gidiyor. Dolayısıyla borç bir türlü kapanmıyor.

Çoğu kişi yapmıştır ama ben sormak istedim.
    Birikmiş 1500 TL parayı bu karta yatırsam. Ardından internetten 12 taksitle altın alsam. Alış-satış durumundan ötürü %10 kaybım var. Yani yaklaşık 150 TL.
    Ele geçen net para 1350 TL gibi bir meblağ oluyor fakat benim asgari ödemem 250 TL'den 150 TL'ye düşüyor. 12 ay boyunca bu 150 TL'yi ödersem kredi kartına olan borçlarım bitiyor. Yani bu dönemde 150 TL asgariyi yatırıp hiç kullanmayacağım.

Yine aynı şekilde bunu Akbank Axess kartına da yapmayı düşünüyorum. Diğer kartla beraber kaybım 300 TL nakit olacak ama aylık ödemem gereken asgarilerin toplamı yarı yarıya düşecek. 1 sene sonunda ise kartlara olan borçlar bitmiş olacak. Yalnızca Garanti Bonus kartımı faal olarak kullanacağım.

Ayrıca şöyle birşey var; daha önce taksitli alışverişlerde bulunduk. Dolayısıyla hala taksitler geliyor. Bu taksitleri tek ekstre tutarına yansıtabiliyoruz değil mi ? Yani taksitleri tek seferde ödeyebiliyoruz ? Son olarak 1400 TL limitli bir kredi kartının borcu 1400 TL'den yüksek çıkabilir mi ? Çıkarsa neden ? Faizler ve limit aşımı olur sanırım.

Daha önce yapanlar deneyimlerini kısaca aktarabilir mi ? Benim için önemli bir durum.

* Kartlar ailemin, birinci tekil şahıs olarak anlatmak daha kolay olduğu için benimmiş gibi anlattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 11 Haziran 2012; 3:53:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Işık hızında gerçekleşti. 6 dk. içerisinde karta + bakiye olarak yansımış. EFT'nin bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim.
    1335 TL bakiye görünüyor. 1280 TL değerinde altın alımı yapacağım. 10 gr. + 2,5 gr. (1020 TL + 260 TL)
    Pazartesi günü görüşmek üzere. Umarım aldıktan sonra kargo sürecinde altın değer kaybetmez.

kuyumculara altın alış fiyatı sordunuzmu ?http://www.altinpiyasa.com/

burdaki fiyatlardan almıyolar malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: DoQi

quote:

Işık hızında gerçekleşti. 6 dk. içerisinde karta + bakiye olarak yansımış. EFT'nin bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim.
    1335 TL bakiye görünüyor. 1280 TL değerinde altın alımı yapacağım. 10 gr. + 2,5 gr. (1020 TL + 260 TL)
    Pazartesi günü görüşmek üzere. Umarım aldıktan sonra kargo sürecinde altın değer kaybetmez.

kuyumculara altın alış fiyatı sordunuzmu ?http://www.altinpiyasa.com/

burdaki fiyatlardan almıyolar malesef

Yaklaşık fiyatlar. 90-91 TL kadar.

• Sabah 1312 TL karşılığında 10 gr. + 2,5 gr. altını aldım, vade farksız 12 taksit. Aylık 109 TL şeklinde görünüyor.
    Altın sabahtan beri dengesiz. Alırken gr. 95,8 TL'yken aldıktan kısa bir süre sonra 96,3 TL oldu. Toplam zararım sanırım 130 TL olacak. Eğer aklıma gelseydi hesaptaki paranın yarısı %0,99 faiz ile şipşak para kullanarak çekerdim, geri kalana altın alırdım ve zararım %30 daha az olurdu. Kısmetse Akbank'da denerim.
    Buna istinaden ekstre tutarım ilk 5 ay boyunca 109 TL (Altın) + 31 TL (Geçmiş ürün taksitleri.) + 38 TL (Zurich sigorta) olarak toplam ~180 TL gelecek. Sonraki 7 ay boyunca ~150 TL.

Aldığım ürünler bunlar. Daha önce satıcıdan daha fazlasını almıştım, güvenilirdir. Ayrıca sitedeki en uygun fiyatlara sahip. Benim gibi yapacak arkadaşlara yardımcı olmak maksatlı.
    http://www.yenicarsim.com/nadir-metal-10-gr-kulce-altin-005-gr-kulce-altin-hediyeli-kargo-dahil/kulce-altin/id/341529/
    http://www.yenicarsim.com/nadir-metal-25-gr-kulce-altin-kargo-dahil/kulce-altin/id/341524/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 6 Haziran 2012; 16:17:21 >

• kredi kartı borcunu taksitlendirmenin yollarından taksitle altın almayı artık bi çok kişi deniyor. kapatıyor, taksitlendiriyor, ödüyor yada ödüyemiyor hepsi tartışılır evet. sanalpazar da taksit seçenekleri uygun ama 12 taksitte pek uygun değil 104 lira ürün bakıyoruz sonra 12 taksitle almayı deniyoruz 121 liraya kadar çıkıyor.www.bizdealtin.com u önerebilirim size tüm kredi kartlarına aynı fiyat sabit taksit fiyatı 12 taksit ve bazı kartlara 5 ay erteleme avantajları var. şimdi alıp 5 ay sonra 12 taksitin ilk taksitini ödemeye başlıyorsun. Fiyatları uygun olmasının yanında 12 taksitte en uygunu güvenilir ve hızlı. aynı gün kargoya veriliyor ertesi gün elinizde oluyor

• Yatırım amaçlı yapılacak güzel bir iş aslında.
    Para sonuçta sabit ama altın ve döviz zamana göre değer kazanabiliyor. Sürekli oynamalar oluyor ileri düşünecek olursak. Bu tür dereceli oynamaların sizden yana olacağını düşünüyorum. Bir nevi taksitle altın alacağın içinde vade farkı olmaksızın faizini ödemeyecek olmuş olacaksınız. Burada aslında limit devreye giriyor. ne kadar çok limitin olursa o kadar çok alma şansın var.

Ve en azından yarın bir gün bir şey olduğunda, bu paranın karşılığı var. Yani altını paraya çevirirek peşin bir para elde etmiş olursunuz. Parayı değerlendirmek adına.

Burada bankadan faiz ödemeden para çekmeyle eş değer

Ve bunu 30 - 40 bin tl olarak düşünün bide ? =)

Ev araba arsaya kadar gider :) Güzel bi fikir aslında..

Bkzhttp://urun.gittigidiyor.com/mucevher-saat/10lu-eko-ziynet-ceyrek-altin-eski-ucretsiz-kargo-68941952?ggap_s=aff&ggap_m=aff&ggap_n=aff&ggap_c=gf-onyuz&scxid=14489-145817-2357-0&mpch=ads

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farego -- 26 Kasım 2012; 8:57:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

İnternet ile kuyumcu arasında alış-satış fiyatı bariz şekilde yüksek. İşin içerisine aracı site ve taksit girdiği zaman zarar kaçınılmaz.
    Ben aldığımda gün içerisinde 99,5 TL/gr.'dı. 3-4 saat sonra gün kapanışı ise 100 TL/gr.

Hafta sonuna kadar takip edeceğim, uygun bir anda min. zararla elden çıkaracağım. 28 Kasım'da puanlar yükleniyor.

Bende altına yatırım yapmayı düşünüyorum. Yapılacak en doğru zaman ve düşüşü en çok olan zaman ay ortalaması nedir ? Biliyor musunuz peki.. ?

Yatırımcılar bu konuda,http://forum.donanimhaber.com/m_48015268/tm.htm
    Geçen sene Aralık ayından bu yana altın hiç 108 TL seviyesine çıkmadı. Aralık-2011'de 108 TL/gr. seviyesine çıktıktan sonra bu zamana kadar gördüğü en yüksek yanlış hatırlamıyorsam 104 TL/gr. olması lazım.

Ne söylesem yalan olur. Bilsemde bende ona göre altına girsem diyorum.

• Hayır, sadece gittigidiyor değil yenicarsim.com'dan da alıyorum.
    Mesela şu an bonus kampanyası var.http://forum.donanimhaber.com/m_69405460/tm.htm

1067 TL'ye 10 gr. külçe altın satılıyor. 100 TL bonus olarak geri döndüğünde net 967 TL ödenmiş diyebiliriz. Yani gramı 97 TL kadar. Kuyumcu ise 95 TL civarından alıyor. Zarar ise 20 TL civarında. Gelen 100 TL ile farklı sitelerden (hizlial, hepsiburada gibi) 1 gr. altın alarak nakite çevirebilirsiniz. Muhtemelen zarar burada ise 8 TL'dir.

Totalde zarar 30 TL'den fazla değil.
  • Nétwork 'un dediği gibi şu an Axess ve Maximum için bir kampanya yok.
    Ancak şu dönemde Maximum'a kampanya yapılabilir diye düşünüyorum.

Eğer borcun kısa sürede taksitlendirilmesi gerekiyorsa Puan vermeyen (%10) ama cazip fiyata satan siteler mevcut.
    SanalPazar'da 10 gr. 1.037,50 TL.
    Kuyumcu 1 gr.'ı 95 TL'den alırsa Toplam zarar 87,50 TL olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 23 Aralık 2012; 11:03:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Nétwork 'un dediği gibi şu an Axess ve Maximum için bir kampanya yok.

Eğer borcun kısa sürede taksitlendirilmesi gerekiyorsa Puan vermeyen (%10) ama cazip fiyata satan siteler mevcut.

Benimde kredi kartimda 1000 lira limit var hocam acaba ben kredi kartina 40 lira yatirip onu 12 taksit ile cekebilirmiyim ? kartim bonus kart ?

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

quote:

Benimde kredi kartimda 1000 lira limit var hocam acaba ben kredi kartina 40 lira yatirip onu 12 taksit ile cekebilirmiyim ? kartim bonus kart ?

Evet hocam 40 TL yatırırsanız Kullanılabilir limit 1040 TL olur.
    Şuan Bonus kartınız olduğu için Gittigidiyordan altın almanız daha mantıklı.
    Gelen Bonus puan ile de hizlial.com'dan 3-4 TL daha ekleyip 1 gr. daha altın alınabilir.

http://urun.gittigidiyor.com/mucevher-saat/10-gr-kulce-altin-kargo-dahil-71743147

%10 Bonus 4 Ocak'ta yüklenecek. Maximum 100 TL Bonus veriliyor.
    Kullanmazsanız 16 ocak'ta geri alınacak.

• quote:

quote:

quote:

Gelen Bonus puan ile de hizlial.com'dan 3-4 TL daha ekleyip 1 gr. daha altın alınabilir.

http://urun.gittigidiyor.com/mucevher-saat/10-gr-kulce-altin-kargo-dahil-71743147

1.195,60 e geliyor ama hocam 12 ay taksit ile
    yani 119 tl bonus mu vericek ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mümkünse 12 Taksitle almayın.
    Kampanya kapsamında 1000 TL üzeri ne kadar alışveriş yaparsanız yapın verilecek en yüksek bonus tutarı 100 Tl.

Eğer illa 12 Taksitle alacaksanız Sanalpazar'dan almanız menfaatinize, hemde Nisan'a kadar erteleme kampanyası var.
    http://www.sanalpazar.com/Iar-Gram-Altin-10-Gram__isp1362286
    Sanalpazarda bonus kampanyası yok, ama cüzi miktarda Bonus yüklenebilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kampanya kapsamında 1000 TL üzeri ne kadar alışveriş yaparsanız yapın verilecek en yüksek bonus tutarı 100 Tl.

Eğer illa 12 Taksitle alacaksanız Sanalpazar'dan almanız menfaatinize, hemde Nisan'a kadar erteleme kampanyası var.

Malesef hocam 12 taksit ile almak zorundayim çunku ne kadar az ödersem o kadar iyi benim için .
    beni bilgilendirdiginiz için cok tesekkur ediyorum sizi içimi rahatlattirdiniz valla :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Malesef hocam 12 taksit ile almak zorundayim çunku ne kadar az ödersem o kadar iyi benim için .
    beni bilgilendirdiginiz için cok tesekkur ediyorum sizi içimi rahatlattirdiniz valla :)

O zaman sizin için en iyisi Sanalpazar.
    Erteleme kampanyası ve 12 ay vade farksız taksit imkanı olduğu için oldukça cazip.

• quote:

Orijinalden alıntı: k.kuyumcu

ARKADAŞLAR BAKIN BİLİNÇSİZCE İŞ YAPMAYIN BEN DAHA YENİ YAPTIM SİZLERLEDE PAYLAŞMAK İSTİYORUM BUNU.BANKALAR ÖYLE İNSAFSIZKİ BORCU ÖDEMEDİNİZ ZAMAN GÜNLÜK 2,18 FAAİZ ALIYOR BU İŞLEM ALIŞ VERİŞ İŞLEMİ DEGİL NAKİT AVANS İŞLEMLŞERDE. SİZLERE SOYLE ANLATAYIM BENİM K.KARTIM BORCUM VARDI VE ÖDEMESİ 3800 LİRAYDI ASGARİ ÖDEMEMDE 465 LİRAYDI VE BENİ BİR ARKADASIM BİR KUYUMCUYA GÖTÜRDÜ 3800 LİRA BENİM KARTIMA YATIRDI VE VE ON DAKİKA SONRA 3800 LİRA 12 TAKSİTLE CEKTİ BENİM KARTIMDAN SONRADA BENDEN 380LİRA LİRA İSTEDİ. ŞİMDİ BENİM ZATEN 465LİRA MİNUMUM ÖDEMEM LAZIMDI VE BİLİYORSUNU 3 DÖNEM ÜST ÜSTE 3 DÖNEM AZGARİ ÖDERSENİZ KARTINIZ KAPANIYORDU BEN CE SİZLERDE BUNLARI YAPMANIZ LAZIM

bu anlattığının yasal olmadığını biliyorsun değil mi bildiğin tefecilik bu
    bunu yapacağına, yeniçarsım gg hızlıal tarzı sitelerden puan kampanyalarını takip ederek,karsız zararsız altın alımı yapılabilir,hatta kar bile yapılabiliyor bazen

for ekzampıl
    http://www.yenicarsim.com/firsat-detay/nadir-gold-10-gr-kulce-altin/7930/
    10 gr 920 liradan alınır, 92 lira puan gelecek, puanı düşersek, 830 liraya gelir, kuyumcudan bunu şu anda 840 lira gibi bir fiyata satarsınız
    kuyumcu dediysek yukardaki arkadaş gibisine değil...

• mart ve nisan ayı... kart limiti kullanılabilir limit vs. den anlarsın zaten. 35 tl kadar faiz geldi ama dediğim gibi 2250 maaşımdan 490 kredi ve 3 kart ödüyordum mecbur 500 er tl bölüştürdüm azalta azalta da kapattım kartları. senin 1 kart olduğu için ve ödeyebileceğin tutarı da bilmediğim için birşey diyemiyorum ama. 2- 3 ay 20 - 25 tl faiz ödersin en fazla 75 tl filan gelir sonra zaten taksitlerin azaldıgı için ( 480 tl dediğin ) borcun biter.

http://i40.tinypic.com/33ausmq.jpg
  • Benim sürekli kullandığım bir site varwww.grams.com.tr bi deneyin derim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eryapı

quote:

Orijinalden alıntı: betülü

Benim sürekli kullandığım bir site varwww.grams.com.tr bi deneyin derim ..

Başka bu siteden alan varmı arkadaşlar ?Güvenilirmi ?

gayet güvenli arkadaşım ben sürekli alıyorum ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansaglam1

Taksitli altın konusunda bu sitedende yardım alabilirsiniz. En kısa sürede borçlarınızdan kurtulursunuz inşallah...

Bu iyiymiş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.