Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (580. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
31
Favori
884.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erhan2121

YENİ BİR ARAÇ ALDIM fiat grande punto 1.4 fire active 96 binde 17 binliraya araç yavaşlarken sanki arkadan bir ses geliyor am aboşdayken o ses yok titreme gibi birşey birde 1. vitesden 2. vitese geçerken debraja basdımmı vurma gibi birşey oluyor bakdırmadan aldım araç gayet temizdi içi dışı motordada sorun yokdu daha dogrusu adam kullanırkende birşey yokdu ne olabilir sizce ? lütfen ah kardeşim nie bakdırmadın demeyin rica ediyorum. sadece yardım bekliyorum teşekkürler.

%100 şanzuman kulağı.
  • quote:

2 yere baktırdım kulağına baktırdım değişmesi lazım dedi çok esnek yarın değiştirelim parça yok dedi.başka yere götürdüm araçda birşey gözükmüyor dedi kullan dedi.ama ne zaman birinci vitesden 2. vitese atmaya çalışssam debriaja ilk dokunduğum an küt die bir ses geliyor vede araç yavaşlarken sanki birşey sürtüyor muş gibi tekere bir ses,gerçi ilk gösterdiğim usta oda önden geliyor dedi aynı dedi ne iş anlamadım :S

banada şanzıman kulağı gibi geliyor.. çok pahalı bir parça değil 50 tl gibi bir rakama yaptırırsınız düzelmezse de baskı balata dan dır? oda komle set işçilik dahil 300-400 arası çıkar diye düşünüyorum..
    eğer ustaya gösterdiyseniz ve arıza hakkında yorum yapamıyorsa, anlamadığından dır? kafanıza takmaya da gerek yok, 5-6 yaşındaki araçlarda bu tarz ufak tefek değiştirilmesi gereken parçalar çıkacaktır?

• quote:

Orijinalden alıntı: command_4

quote:

YENİ BİR ARAÇ ALDIM fiat grande punto 1.4 fire active 96 binde 17 binliraya araç yavaşlarken sanki arkadan bir ses geliyor am aboşdayken o ses yok titreme gibi birşey birde 1. vitesden 2. vitese geçerken debraja basdımmı vurma gibi birşey oluyor bakdırmadan aldım araç gayet temizdi içi dışı motordada sorun yokdu daha dogrusu adam kullanırkende birşey yokdu ne olabilir sizce ? lütfen ah kardeşim nie bakdırmadın demeyin rica ediyorum. sadece yardım bekliyorum teşekkürler.

%100 şanzuman kulağı.

motor kulağını değişdirdim,130 lira 20 lirada usta değiştirdiğinde aldı 150 lira gitti ama ondan değilmiş :S şanzuman kulağına baktirim birde inş dediğiniz gibidir.arabanmı var derdinmi var hesabı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan2121 -- 25 Aralık 2012; 13:09:34 >

• quote:

quote:

quote:

%100 şanzuman kulağı.

motor kulağını değişdirdim,130 lira 20 lirada usta değiştirdiğinde aldı 150 lira gitti ama ondan değilmiş :S şanzuman kulağına baktirim birde inş dediğiniz gibidir.arabanmı var derdinmi var hesabı

Şanzuman kulağı rapro marka 40 TL alın takın.

• aldım resimdeki kulağımızı taktırdım sorun debriajda sorun bitti vurmuyor artık :) ama araba yavaşlarken sanki arkadan tıııırr tırrr die bir ses geliyor her zaman olmuyor ama bakalım ben en büyük sorunumdan kurtuldum teşekkürler :)

GRANDE PUNTO
  • slm,
    stepne lastiğin içine girecek kriko seti aryorum , 2009 punto-( kriko -Z- ve bijon anahtarı), elinde olan veya satan ya da satılan yeri bilen varsa özelden yazsın lütfen bana, tşk ettim
  • Merhaba Herkeze

Benim bir sorum olacak. Punto !.3 multijet aracımda 100 km de 7.4 yaktığını görüyorum. ama anlık ölçüm ekranında 4.3 veya 5.0 gibi değerler görüyorum hatta bir ara 3.1 gibi anlık tüketim yazıyordu. Sonuca baktığımızda durum 7.4 gibi birşey. dizel bir aracın bu durumu sizce neden olabilir.

Yardımarınıız için şimdiden teşekkür erderim
  • Arkadaşlar başka bir araca kaparo vermek zorunda kaldığım için aracımı satıyorum. 2012 yeni puntolardan evo değil ve gerçekten dosta gidicek bir araç.

İlgilenirseniz ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-yeni-punto-plus-hicbir-yerde-bulunmayan-sport-kit-sifirdan-farksiz-106967630/detay/
  • Otostart com u mtv kampanyaları sebebiyle incelerken üç filtrenin 18 TL ye satıldığını gördüm. Fiyat çok uygun geldi. Acaba bizim araçlara uyar mı kalitesi tatmin eder mi arkadaşlar ?

http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=urun&ref=&syf=FILTRE-SETI-2501090877-MERKEZ-88

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beYdeNbeY -- 10 Ocak 2013; 22:11:57 >
  • Uğrayan yok sanırım :)
  • Arkadaşlar Merhaba,

Bende artık Fiat Gande Punto Sahibiyim.

Aracım 2008 GP 1.3 M.Jet Active

Aracı satın aldıktan 1 hafta sonra aracın arka fren lambalarının kendiliğinden yanıp söndüğünü fark ettim, internette yaptığım araştırmalarda fren müşürünün arızalı olduğunu tespit ettim.

Servise götürdüm onlarda bu parça için 120 TL + işçilik fiyatı verdiler.

Parçayı internette 40 TL ye buldum bu parçanın montajını ben yapamazmıyım?

http://yedekparcacenter.com/index.php?do=catalog/product&pid=1699

Stok Kodu : 55701395
    Ürün Adı : GRANDE PUNTO FREN MÜŞÜRÜ

Birde 2008 model puntoların showroomlarda yer alan araç donanım ve özelliklerinin yer aldığı reklam broşürü elinde olan arkadaşlarım varsa paylaşabilirler mi?

Yardımlarını için şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merakla ve ilgiyle takip ettiğim punto piyasasında bir araç bir fikir bulamadım neredeyse.

İnternette baktığım araçların dizellerde ya km'leri çok yüksek yada fiyatları.Bende bundan sebeple benzinli seçeneğine yöneldim.

Sizlere bu noktada sorularım var.

1-1.4 Benzinli aracın Lpg ile ve benzinli tüketim miktarı nedir.

2-Aracın Lpg performansı nasıl ?

3-Siz benim yerimde olsanız 20.000 -21.000 liraya 110.000 -130000 km dizel mi tercih edersiniz yoksa 20.000 liraya 40-70.000 km arası bir benzinli araç alıp lpg 'mi uygulaması yaptırırsınız.

Benim korkum bu km'lerdeki dizel bir aracın çıkaracağı sorunun büyük olması açıkcası benzinlide en azından maliyet olarak büyük bir sorun çıkmaz düşüncesindeyim.

Teşekkürler.
  • Ayrıca kendinizin yada çevrenizde temiz bir punto var ise ilgilenebilirim.

Teşekkürler.

Düşündüğüm rakam 22.000'e kadar.
  • quote:

quote:

quote:

%100 şanzuman kulağı.

Slm, ustanız hangi ilde ve hangi semtte ? ben de bir usta arıyorum hesaplı...İstanbul Kadıköy civarı

• quote:

Orijinalden alıntı: droll

Arkadaşlar merakla ve ilgiyle takip ettiğim punto piyasasında bir araç bir fikir bulamadım neredeyse.

İnternette baktığım araçların dizellerde ya km'leri çok yüksek yada fiyatları.Bende bundan sebeple benzinli seçeneğine yöneldim.

Sizlere bu noktada sorularım var.

1-1.4 Benzinli aracın Lpg ile ve benzinli tüketim miktarı nedir.

2-Aracın Lpg performansı nasıl ?

3-Siz benim yerimde olsanız 20.000 -21.000 liraya 110.000 -130000 km dizel mi tercih edersiniz yoksa 20.000 liraya 40-70.000 km arası bir benzinli araç alıp lpg 'mi uygulaması yaptırırsınız.

Benim korkum bu km'lerdeki dizel bir aracın çıkaracağı sorunun büyük olması açıkcası benzinlide en azından maliyet olarak büyük bir sorun çıkmaz düşüncesindeyim.

Teşekkürler.

Bana göre 2. el dizel araç bir miktar şans ve daha çok da tecrübe işidir. Daha önce bana etrafımdan söylenenlere çok fazla takılmadan 165000 km deki eski kasa punto aracı tecrübesine ve bilgisine güvendiğim ustaya inceletip onun tavsiyesi işe hiç çekinmeden aldım ve 35.000 km hiç bir sıkıntısını görmeden eşim tecrübe sahibi olana kadar kullandırdım . Aracı benden alan arkadaşta kendi yanında getirdiği ustasının aynı şekilde yönlendirmesi ile 200.000 kmdeki aracı tereddüt etmeden aldı. 2. el dizel araçta yapılan km den çok o ana kadar nasıl kullanıldığı çok daha önemlidir. Zorlamadan kullanılmış ve yağ - filtre değişimi aksatılmamış bir m.jet motor çok rahat bir şekilde 500.000 km yi sıkıntısız geçmektedir, ancak tersi durumda 80 - 90 bin kmde olup kullanım hatası sonucu ömrünü bitiren dizel motor da az değildir bu araçları da tecrübeli bir motor ustası rahatlıkla anlayabilmektedir.
    Lpg nin tüketim değerleri hakında bilgim yok ancak dizel alırsan kapalı otoparka girememe problemi ve bağaj /stepneden fedakarlık etme gereği olacaktır.

• dikkat ten kaçırdığım birşey var aracın önündeki arma kırmızı arkadaki mavi,ön tampon değişmiş dimi
  • grande punto 1,4 77 fire dinamiklerde hiz sabitleme varmidir? birde yakit tuketiminedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

grande punto 1,4 77 fire dinamiklerde hiz sabitleme varmidir? birde yakit tuketiminedir?

Yoktur ama takarız :)
  • quote:

quote:

grande punto 1,4 77 fire dinamiklerde hiz sabitleme varmidir? birde yakit tuketiminedir?

hocam ben fiat ile gorustum orginLinde olmadigi icin takilmiyormus..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

hocam ben fiat ile gorustum orginLinde olmadigi icin takilmiyormus..

Fiat takamaz ama ben takıyorum. f o r u m grande punto tr ye bakın. Orada detaylı açıklamalar var. Türkiye'de Punto'lara yapan tek kişiyim. Hemde tamamiyle orijinal malzemeler ile. Özel yazılımımız sayesinde aracın beynine Cruise Control programını yüklüyorum.

11-17 Şubat tarihleri arası Cruise Control için İstanbul Turnesine çıkıyoruz :) Dileyen varsa mesaj atsınlar. Mart sonu ise Ankara turnesi var. Şu an İzmir'deyim.

GRANDE PUNTO

GRANDE PUNTO

GRANDE PUNTO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi command_4 -- 3 Şubat 2013; 13:43:09 >

• 
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.