Şimdi Ara

3D Özelliği Olmayan TV'de 3D Film İzlenir Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
31.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TorwaK

quote:

Orijinalden alıntı: alicavush
    şu an 3D teknolojisine sahip bir tv almak istemiyorum 3-4 sene sonrasında 3D teknolojisi iyice oturduktan sonra sağlam bir sistem kurmak daha mantıklı geliyor onun içinde böyle çakma bir sistem daha mantıklı geliyor
    3D TV oturacağı kadar oturdu bundan ötesi artık hologram teknolojisi. Boşuna zaman kaybetmişsiniz.

bilgisayarıma 128mb lik ram'i taktığımdada öyle demişlerdi hele pentium 3 ilk çıktığında söylenenleri duyman lazımdı

• TorwaK kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar merhaba,

gelecekten geliyorum, 3D teknolojisi çok pis oturdu haberiniz olsun.
  • Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim; ama herhalde burası doğru yerdir.Kuzenim 3D filmle kafayı bozdu ve tv'leri 47le5300.Yani 3D özelliği yok.Şu kırmızı mavi camlı bir gözlük aldı.Bu gözlükle bildiğim kadarıyla bazı filmler izlenebiliyor.Peki bu filmler hangi formatta olmalı.Ten Ten'in Maceraları'nı indirdi.Formatı half sbs ve ekranda 2 görüntü var.Bunu bahsettiğim tv'de aldığı gözlükle izleme imkanı yoktur değil mi?Herhalde tek görüntülü 3d özellikli filmleri izleyebilir.Yanılıyor muyum?

• haklısın hsbs olan filmleri izlemek için 3d panel gerekir çünkü tv ile gözlükler etkileşim halindedir.sadece renk filtreleme özelliği ile 3d izleyebilir bunun için youtubede bolca video var ama film olarak sitelerde bulunur mu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egomencim

haklısın hsbs olan filmleri izlemek için 3d panel gerekir çünkü tv ile gözlükler etkileşim halindedir.sadece renk filtreleme özelliği ile 3d izleyebilir bunun için youtubede bolca video var ama film olarak sitelerde bulunur mu bilmiyorum.

Cevabınız için teşekkürler.
  • izleyebilir ama biraz karışık ben kendim nasıl yaptığımı anlatayım. diz üstü bilgisayarıma Stereoscopic Player diye bir uygulama kurdum tabii pc yide HDMI ile LCD televizyonuma bağlıyorum ve bu program ile o çift görüntüyü birleştirerek renkli gözlükler ile seyrediyorum.
    şu an 3D teknolojisine sahip bir tv almak istemiyorum 3-4 sene sonrasında 3D teknolojisi iyice oturduktan sonra sağlam bir sistem kurmak daha mantıklı geliyor onun içinde böyle çakma bir sistem daha mantıklı geliyor
  • En kolay yöntem

KM player programını indirin. Bu programı half sbs filmleri açınca dediğiniz gibi 2 tane solda sağda görüntü oluşuyor.

Sol Altta 3D tuşuna basınca bu görüntü, kırmızı mavi gözlük formatına geçiyor , eğer bilgisayarın HD ekran ise çok güzel 3d izleyebilirsiniz. Daha sonra HD çıkışı varsa HDMI kablo / yoksa VGA kablo ile büyük 3d olmayan Tv ye aktar ve 3d keyfini çıkar.

Öneri 1 : LG nin Balık demosu var mükemmel, balık ekrandan çıkıyor ve önünüze kadar geliyor.

Öneri 2 : http://www.youtube.com/watch?v=BZcvJSIBZIs Bu videonun HALF SBS 1080 p olan görüntüsünü indir, müzik klibi ve şu ana kadar izlediğim en iyi 3d görüntü.

• quote:

3D TV oturacağı kadar oturdu bundan ötesi artık hologram teknolojisi. Boşuna zaman kaybetmişsiniz.
  • quote:

quote:

İşi bedavaya çözmüş, zaman kaybetmek ne demek :)

okumadan yazdınız sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitar

quote:

quote:

Buyrun ben size bir 3D Bluray izleteyim, ardından kırmızı yeşil-gözlüklerle 80 'lere dönüp fantazi yaptıktan sonra ortada çözülen birşey var mı tartışırız.

• BU 3d merakı bendede var ama tvler pahalı ve fiyatları hızlıca değişiyor bekliyorum biazdaha düşsün
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Buyrun ben size bir 3D Bluray izleteyim, ardından kırmızı yeşil-gözlüklerle 80 'lere dönüp fantazi yaptıktan sonra ortada çözülen birşey var mı tartışırız.

sanırım aralarında çok büyük farklılıklar olduğunu düşünüyorsun. red/cyan gözlüklerle film izledinmi bilmiyorum ama ben her ikisinide kullandım kardeşimde 3D sony tv var. aradaki en belirgin fark red/cyan'larda ilk kullanmaya başladığında sol gözünde ciddi ağrı oluyor. görüntü olarak 4-5 bin lira verecek bir fark yok şuanda. her ikisindede gözlüğe mahkumsun. fakat yanlış anlama ikisi rekabet eder demiyorum ama 3D için hala çok erken 2 kademe daha kaliteli izleyecem diye o kadar parayı sokağa dökemem bir kaç sene daha sabreder ve sağlam bir sistem kurarım. ayrıca red/cyanda bakış açımı değiştirdiğimde görüntü bozulmuyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

İşte yanıldığın nokta bu :) biz burada 80 lerin kırmızı mavi gözlüklerinden bahsetmiyoruz.

Yani nesil 3D HALF SBS denilen sadece 3d tv ler için için üretilmiş olan dosyalar, birkaç program ile kırmızı mavi gözlük formatına çevriliyor. Ama öyle böyle değil, ben 3d tv de izledim, 3d programlar ile HD bilgisayar ve tv ekranında da izledim. Arada 3d olarak fark yok. Renk tonlarında biraz fark var o kadar.

İstersen önce bir dene sonra konulaşım. Malum bilgi sahibi olmadan fikir üretilmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurdavran

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim; ama herhalde burası doğru yerdir.Kuzenim 3D filmle kafayı bozdu ve tv'leri 47le5300.Yani 3D özelliği yok.Şu kırmızı mavi camlı bir gözlük aldı.Bu gözlükle bildiğim kadarıyla bazı filmler izlenebiliyor.Peki bu filmler hangi formatta olmalı.Ten Ten'in Maceraları'nı indirdi.Formatı half sbs ve ekranda 2 görüntü var.Bunu bahsettiğim tv'de aldığı gözlükle izleme imkanı yoktur değil mi?Herhalde tek görüntülü 3d özellikli filmleri izleyebilir.Yanılıyor muyum?

o bahsettiğin kırmızı mavi camlı gözlüklerden bende var. yanlız dvd kutularının içinden çıkan karton gözlükler çöp, hiçbir işe yaramaz. n-vidia'nın gözlüğünü aldım ve çok güzel
    bu formatın ismi anaglyph

piyasada anaglyph filmler var, resident evil gibi. Eğer 3d dvd ise anlaki o anaglyph'tir. derinlik hiç fena değildir tek kötü yanı biraz karanlık olması.

yapman gereken dvd almaya gittiğinde 3d olanlarına bakmak bu kadar basit. hepsi anaglyph formatta olduğu için bu gözlüklerle seyredilebilir.

• quote:

En kolay yöntem

KM player programını indirin. Bu programı half sbs filmleri açınca dediğiniz gibi 2 tane solda sağda görüntü oluşuyor.

Sol Altta 3D tuşuna basınca bu görüntü, kırmızı mavi gözlük formatına geçiyor , eğer bilgisayarın HD ekran ise çok güzel 3d izleyebilirsiniz. Daha sonra HD çıkışı varsa HDMI kablo / yoksa VGA kablo ile büyük 3d olmayan Tv ye aktar ve 3d keyfini çıkar.

Öneri 1 : LG nin Balık demosu var mükemmel, balık ekrandan çıkıyor ve önünüze kadar geliyor.

Öneri 2 : http://www.youtube.com/watch?v=BZcvJSIBZIs Bu videonun HALF SBS 1080 p olan görüntüsünü indir, müzik klibi ve şu ana kadar izlediğim en iyi 3d görüntü.

şimdi benim anlamadığım kimisi 3D olmayan tv den 3D film izleyemezs,n d,iyo siz de gayet güzel izleniyo demişsiniz.tv de izlediğimiz görüntünün Gerçek 3D tv de izlediğimiz görüntü ile 3D olmayan tv ile aralarında ne fark var .
    bende samsung 22'' 1680X1050 px hd mnitör var izleyebilir miyim birde bunda son kararın mı ?

• programla izleyebilirsiniz ama tabi verimli olmuyor ekranın dışına çıkma olayı çok az yaşıyorsunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ITci Boksör

quote:

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim; ama herhalde burası doğru yerdir.Kuzenim 3D filmle kafayı bozdu ve tv'leri 47le5300.Yani 3D özelliği yok.Şu kırmızı mavi camlı bir gözlük aldı.Bu gözlükle bildiğim kadarıyla bazı filmler izlenebiliyor.Peki bu filmler hangi formatta olmalı.Ten Ten'in Maceraları'nı indirdi.Formatı half sbs ve ekranda 2 görüntü var.Bunu bahsettiğim tv'de aldığı gözlükle izleme imkanı yoktur değil mi?Herhalde tek görüntülü 3d özellikli filmleri izleyebilir.Yanılıyor muyum?

o bahsettiğin kırmızı mavi camlı gözlüklerden bende var. yanlız dvd kutularının içinden çıkan karton gözlükler çöp, hiçbir işe yaramaz. n-vidia'nın gözlüğünü aldım ve çok güzel

piyasada anaglyph filmler var, resident evil gibi. Eğer 3d dvd ise anlaki o anaglyph'tir. derinlik hiç fena değildir tek kötü yanı biraz karanlık olması.

yapman gereken dvd almaya gittiğinde 3d olanlarına bakmak bu kadar basit. hepsi anaglyph formatta olduğu için bu gözlüklerle seyredilebilir.

hocam bahsettiğin gözlük hangisidir resim koyabilirmisin birde

http://www.buyincoins.com/new_en/details/plastic-polarized-theater-real-3d-glasses-cinema-dvd-product-1636.html

adresteki gözlük 3d tv ler içinmidir normal tv dede işe yararmı yoksa normal tv için şunumu kullanmalıyız

http://www.buyincoins.com/new_en/details/red-blue-cyan-plastic-framed-3d-glasses-3-d-dimensional-product-1564.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ernsyds1

quote:

quote:

hocam bahsettiğin gözlük hangisidir resim koyabilirmisin birde

http://www.buyincoins.com/new_en/details/plastic-polarized-theater-real-3d-glasses-cinema-dvd-product-1636.html

adresteki gözlük 3d tv ler içinmidir normal tv dede işe yararmı yoksa normal tv için şunumu kullanmalıyız

http://www.buyincoins.com/new_en/details/red-blue-cyan-plastic-framed-3d-glasses-3-d-dimensional-product-1564.html

linkleri şu anda açamıyorum. bahsettiğim gözlük şu:

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/3d-gozluk-nvidia-ozel-tasarim-genis-lens-62468620

seyredebileceğin filmlere örnek:

/>

Ayrıca malum ortamlarda Avatarın 720p çözünürlükte 3D filmi bulunmakta, sanırım Conan'ın da var. Aratacağın format Anaglyph olacak.

• Yani daha önce dediğim gibi, DVD reyonlarında "3D, içinde 2 adet gözlük hediye" vs gördüğün filmler anaglyph'tir. bu gözlüklerle o filmlerde en iyi performansı alırsın.
  • quote:

Yani daha önce dediğim gibi, DVD reyonlarında "3D, içinde 2 adet gözlük hediye" vs gördüğün filmler anaglyph'tir. bu gözlüklerle o filmlerde en iyi performansı alırsın.

Anladım hocam teşekkür ederim benim verdiğim ilk linkteki ile benzer bir gözlük biraz tasarım olarak farklı. 2.linkteki gözlüğün özelliği nedir onu anlamadım bir türlü .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.