Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.705
Cevap
88
Favori
395.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MADDE 8 – Aynı Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Tüm gemiadamları yukarıdaki konularda yeterli olduklarını kanıtlamak için, her beş yılda bir İdarenin öngördüğü değerlendirme sınavından geçerek veya tazeleme eğitimine girerek belgelerini yenilemek zorundadırlar. Değerlendirme sınavında başarısız olan gemiadamları, başarısız olduğu konularda tekrar sınava tabi tutulur veya eğitim ile belgelerini yenileyebilirler.”
    MADDE 9 – Aynı Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Yukarıdaki belgeyi almaya hak kazanan zabitler, ilgili konuda yeterli olduklarını kanıtlamak için, her beş yılda bir İdarenin öngördüğü değerlendirme sınavından geçerek veya tazeleme eğitimine girerek belgelerini yenilemek zorundadır. Bu değerlendirmede başarısız olan zabitler, tekrar sınava tabi tutulur veya eğitim ile belgelerini yenileyebilirler.”
    MADDE 10 – Aynı Yönetmeliğin 24 üncü maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Yukarıdaki belgeyi almaya hak kazanan zabitler, ilgili konuda yeterli olduklarını kanıtlamak için, her beş yılda bir İdarenin öngördüğü değerlendirme sınavından geçerek veya tazeleme eğitimine girerek belgelerini yenilemek zorundadır. Bu değerlendirmede başarısız olan zabitler, tekrar sınava tabi tutulur veya eğitim ile belgelerini yenileyebilirler.”
    MADDE 11 – Aynı Yönetmeliğin 25 inci maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Yukarıdaki belgeyi almaya hak kazanan gemiadamları, ilgili konuda yeterli olduklarını kanıtlamak için, her beş yılda bir İdarenin öngördüğü değerlendirme sınavından geçerek veya tazeleme eğitimine girerek belgelerini yenilemek zorundadırlar. Değerlendirme sınavında başarısız olan gemiadamları, tekrar sınava tabi tutulur veya eğitim ile belgelerini yenileyebilirler.”

• quote:

Orijinalden alıntı: yerdavader

MADDE 8 – Aynı Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Tüm gemiadamları yukarıdaki konularda yeterli olduklarını kanıtlamak için, her beş yılda bir İdarenin öngördüğü değerlendirme sınavından geçerek veya tazeleme eğitimine girerek belgelerini yenilemek zorundadırlar. Değerlendirme sınavında başarısız olan gemiadamları, başarısız olduğu konularda tekrar sınava tabi tutulur veya eğitim ile belgelerini yenileyebilirler.”
    MADDE 9 – Aynı Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    MADDE 10 – Aynı Yönetmeliğin 24 üncü maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    MADDE 11 – Aynı Yönetmeliğin 25 inci maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Yukarıdaki belgeyi almaya hak kazanan gemiadamları, ilgili konuda yeterli olduklarını kanıtlamak için, her beş yılda bir İdarenin öngördüğü değerlendirme sınavından geçerek veya tazeleme eğitimine girerek belgelerini yenilemek zorundadırlar. Değerlendirme sınavında başarısız olan gemiadamları, tekrar sınava tabi tutulur veya eğitim ile belgelerini yenileyebilirler.”

Bu demek oluyor ki 3 yılda bir değil, 5 yıl da bir rütbe atlabiliriz en az.. Doğru muyum? Gerçi terfi almak falan demiyor, yanlış anlamış olabilirim...

Bizim için kötü oldu gibi; bari şirketlere olumlu etkisi olsa da maaşlar düzenli veya tadında yatsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osurgan -- 9 Eylül 2016; 20:24:40 >

• osurgan kullanıcısına yanıt
    hayırlısı
  • 5 yıla çıkan gemi adamı cüzdanı yenileme sınavı değil mi? Terfi olayı değişmedi diye biliyorum.
  • Cubuk2112 C kullanıcısına yanıt
    Durum hakkinda ney bir bilgi alabilir miyiz acaba eger 3 yilsa gercekten cok iyi. 6. Yilda 1. Kaptan olunabiliyor ote yandan 5 e cikmasi durumunda 10 yilda 1. Kaptan olunabiliyor ki bu gercekten cok uzun bir sure.

Karadaki bir iste 10 yilda terfinin sonuna ulasmak cok cok erken sayilabilirken deniz icin 10 yil cok uzun bi sure oluyor.

Ben bir kac kaynak arastirdim net bir bilgiye ulasamadim. Terfi hala 3 yilda bir oluyorsa gercekten cok iyi olur.

Net bir bilgi aldiginizda tekrar yazabilirseniz sevirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LastShip L kullanıcısına yanıt
    Babam uzakyol kaptanı ulaşabildiğim zaman sorarım haberi vardır.Veya konunun sahibi abimizin bilgisi varsa yazar :)

• Cubuk2112 C kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ediyorum bi kulagimiz sende

• herkese selamlar,

bu yeni yönetmelik değişikliği hizmet ile terfiyi değiştirmiyor. sadece bulunduğun yeterlilikte 5 seneden fazla kalınca yeniden bir tazeleme sınavı / kursu öngörüyor.

Teoride Uzakyol Kaptan olabilmek için;
    Uzakyol Vardiya Zabiti => 36 ay hizmet => Sınav => Uzakyol 1. Zabit
    Uzakyol 1. Zabit => 36 ay hizmet => Sınav => Uzakyol Kaptan şeklinde

Yani 72 ay hizmet ile (6 sene) Uzakyol Kaptan olunabiliyor. Tabi askerlik, sertifika yenilenmesi, ehliyet onayı vs faktörleri koyunca minimum 80 ay gerekli.

• coaxem kullanıcısına yanıt
    Bunlara ek olarak birde her yil zorunlu 2 aylik tatili ekleyince bir miktar daha uzayacak sanirim. Oyle bir kanun var diye soylemistiniz 12 ay icerisinde zorunlu olarak minimum 2 ay tatil yapmak gerekiyor diye. Bu 2 ayda hizmetten sayilmayacagi icin 6 senede her seneden 2 ay boyle artacagi icin otomatikman bi 12 ay icerde oluyoruz buda kafadan 7 seneye cikartiyor minimum terfi surecini.

Bir hatamiz var midir?

• Yönetmelik değişikliliği benim dediğim gibiymiş. Coaxem abi sağolsun açıkladı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Yorumsuz

https://www.facebook.com/Efendi.kaptan.okyanus.adami/posts/1095660440470250

Sebebi neymiş öğrenildi mi acaba ?
  • DeadlyDieSC D kullanıcısına yanıt
    Valla sebebini bilmeyiz ama psikolojisi kaldırmayan insan bu işi yapınca böyle sonuçlar oluyor.Dedem de kaptandı 6-7 sene önce gemiye bir kamarot gelmiş işimi takmayan adamın teki.Gemidekilerle tartışmış falan.Dedem de süvari olarak kızınca adam dedeme kültablası fırlatmış siz düşünün.Çok şükür bişey olmadan atlatıldı adam gemiden indirildi.

• 12. Sınıf öğrencisiyim, bu sene lise son senem, Deü Deniz ulaştırma işletme mühendisliği istiyorum 9. Sınıftan beri hedefim bu meslek olmakla beraber asıl hedefim kaptan olabilmek. Benim sorum şu olacak, üniversite ilk sınıfa başladığımızda haftaiçi dersler ne yoğunlukta yani saatleri nasıl? Birde merak ettiğim konu kaç yaşlarında emekli olunuyor? Ve emekli maaşı ne civarlarında cevaplarsanız sevinirim.

Ek olarak gemi kaptanları için 6-7 aylık uzunyollarda üniforma giymesi zorunlumu? Yoksa serbest giyinebiliyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egunay99 -- 19 Eylül 2016; 1:29:54 >
  • Yine yönetmelik değişikliği oldu.

http://dumensuyu.com/telsiz-operatoru-yonetmeligi-degisti/

• deü duim okuyan var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Yine yönetmelik değişikliği oldu.

http://dumensuyu.com/telsiz-operatoru-yonetmeligi-degisti/

Sorumu cevaplarsan sevinirim abi

• çok güzel bir başlık ve konu konuyu başlatan ve bilgilendirmeye devam eden @coaxem e teşekkür ediyorum herkes için faydalı bir ortam oluşturmuş..
  • Sektör ne durumda? Ben bu sene sınava gireceğim de tercih edilmez mi artık bu bölüm, ne diyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: BloodyButcher

Sektör ne durumda? Ben bu sene sınava gireceğim de tercih edilmez mi artık bu bölüm, ne diyorsunuz?

1.sınıf güverte öğrencisiyim
    Sabah 6da kalkıyom akşam 8-9da geliyom.
    Hiyerarşi var. Okulun her türlü ameleliğini biz yapıyoz.

Başka bi seçeneğin varsa ona yönel.

• quote:

Orijinalden alıntı: maldan adam

quote:

Orijinalden alıntı: BloodyButcher

Sektör ne durumda? Ben bu sene sınava gireceğim de tercih edilmez mi artık bu bölüm, ne diyorsunuz?

1.sınıf güverte öğrencisiyim
    Sabah 6da kalkıyom akşam 8-9da geliyom.
    Hiyerarşi var. Okulun her türlü ameleliğini biz yapıyoz.

Başka bi seçeneğin varsa ona yönel.

Hiyerarşi falan göze aldığım şeyler ama meslek bitti denmesi gözümü korkuttu, siz nerede okuyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.