Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.705
Cevap
88
Favori
395.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADASLAR ITU YLE ILGILI BIR BILGIM YOK TABIKI INGILIZCE HER ZAMAN DAHA IYIDIR BIRDE GEMIDE CALISMAK ISTIYORSANIZ ILK ONCE TEORIDEN DAHA ONEMLISI YABANCI DILINIZIN OLMASI ZATEN ÇOGU SEYI GEMIDE ÖĞRENECEKSINIZ ONUN ICIN ILK ONCE YABANCI DIL VE BILGISAYARI OGRENIN GERISI KOLAYDIR ARKADASLAR BENDEN TAVSIYE:)
  • Hangisini okumak daha kolay (dersler bakımından) kaptanlık mı çarkçılık mı?

Birde gemi batarsa ve ölürsek şirket ailemize tazminat falan öder mi?

Birde bu işin hayati tehlikesi çok mu?
    Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • makına bolumu teknık bılgı gerektırıyor guverte bolumude ezbere dayalı hangısınde daha ıyısen ornek verıyorum makına okuyacaksan teknık konulara makınaya devrelere az da olsa elektrık ıslrıne merakın olması lazım guvertede ıse ezberı sıstem ve gemıye cıktıgında uygulamayı ogrenmen lazım guvertede sorumluluk daha cok 150 mt gemı dusun makınacıların sorumlulugu makına daıresı sadece gerı kalan her yer guverteye aıt 3. oldugunda safety sınden tut aklına (makına daıresındede tum safety ler sana aıt ve bır suru evrak ışlerı duzeltmeler lıman evrakları ısps revır vb butun seyler sana aıt 2, oldugunda kuzıne personel sorumlulugu yukle ılgılı hersey sana aıt makınada ıse 3.oldugunde sadece makına ıslerı sorumluluk yok denecek kadar az 2. oldugunda personel sorumlulugu alıyorsun vb seyler ama bana sorarsan guverte cunku yapacagın ısler bellı ve duzene soktun mu o ışlerını senden rahatı yok makınada ıse full otomasyonlu gemıler harıc her an bır yerden arıza cıkabılır. konuyu bıraz dagıttık ama :)

tazmınat oder ama bır gemının batması o kadar da kolay bırsey degıl o konuyu çok dert etme bence gemı batarsa sadece ve sadece ınsan hatasından dolayı batar ıyı bır sırket ve ıyı bır gemı ve ısının ıyı bılen bır personelle calısırsan hıcbırsey olmaz

gemıye cıktıgın zaman ılk öğrenecegın şey safety fırst gemıye cıktıgında anlarsın gemıde hızlı ve dıkkatlı olacaksın ve ısını bıleceksın bunları basarırsan hıcbırsey olmaz
    tabıkı karaya gore bıraz daha fazla tehlıke var fakat her zaman dıkkat ve guvenlıgı dusunursen bırsey olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_kbrs

Ahmet kaptanım izninizle bir sorum olacaktı,

http://www.seamanjobvacancy.com/2011/10/07/AHTS-tanker-passenger-drilling-supply-vessel-job-vacancy-ships-offshore-jobs-vacancies-dpvessel-DP-DPO/3rd-officer-for-chemicaloil-tanker

Bunun gibi işleri kapabilmek için ayrıdan bir şeyler yapmak lazım mı? Diyelim ehliyet, sertifika, tecrübe, dil gereksinimleri bakımından tamamız. Endorsment mi gerekir, Türküz diye almamazlık yaparlar mı?

• Çok teşekkürler

• Ehliyet sınavları zor oluyo mu? Hiç kazanamayan arkadaşlarınız oldu mu?

• OYLE BIR ISE HIC BAKMADIM FIYATLAR TUEKIYE PIYASASINA GORE IYI AMA ALIRLARMI ALMAZLAR MI BILMIYORUM

EHLIYET SINAVLARI ARADA SIRADA BAZI SACMA SORULAR OLASADA GENEL ANLAMDA O KADAR ZOR DEGIL
  • Merhaba Sorumu kim yanıtlamak isterse yanıtlayabilir.Şu sıralar denizciliği çok düşünmeye başladım.Sayısalcı olduğum için mühendis olabilirim zaten bu meslekte.Ben Battleship'ten çok etkilendim ve ben nerden ne görürsem hemen onu isterim bu mesleği onun için kafama bayağı taktım.Rihanna da içlerinde tek kız olunca kendime bir güven geldi.Bir de benim iki fotoğrafımda denizci resimleri kaymış.Fotoğrafçı heralde çıkartırken fotoğrafları bir şeyler olmuş.Acaba bunlar tesadüf mü dedim.Bunları anlatmak istediğim için anlattım.Asıl soruma geleyim.Acaba kızlar da güverte ortamında çalışabilecek imkanlar var mı.Sonuçta kız olduğumuz için aileden uzak kalma..vb sorunlar çıkabilir.Hiç çalıştığınız yerde bir ya da birkaç bayan arkadaşınız var mı varsa olumlu ve olumsuz yanlarını söyler misiniz?
    Not:Bu yazıyımı okuduğunuz için teşekkürler cevaplamanız için de şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: witch_i

Merhaba Sorumu kim yanıtlamak isterse yanıtlayabilir.Şu sıralar denizciliği çok düşünmeye başladım.Sayısalcı olduğum için mühendis olabilirim zaten bu meslekte.Ben Battleship'ten çok etkilendim ve ben nerden ne görürsem hemen onu isterim bu mesleği onun için kafama bayağı taktım.Rihanna da içlerinde tek kız olunca kendime bir güven geldi.Bir de benim iki fotoğrafımda denizci resimleri kaymış.Fotoğrafçı heralde çıkartırken fotoğrafları bir şeyler olmuş.Acaba bunlar tesadüf mü dedim.Bunları anlatmak istediğim için anlattım.Asıl soruma geleyim.Acaba kızlar da güverte ortamında çalışabilecek imkanlar var mı.Sonuçta kız olduğumuz için aileden uzak kalma..vb sorunlar çıkabilir.Hiç çalıştığınız yerde bir ya da birkaç bayan arkadaşınız var mı varsa olumlu ve olumsuz yanlarını söyler misiniz?
    Not:Bu yazıyımı okuduğunuz için teşekkürler cevaplamanız için de şimdiden teşekkürler...

Kadınlar sadece gemide değil her meslek alanında çalışabilir fakat iki saatlik bir filmden etkilenerek seçilecek bir meslek değil bu. 150 metrelik metal yığınında aylarca yaşamaya başlayınca filmde gördüğün gibi pembe gelmeyebilir yaşamaya başladığın hayat. Şöyle bir söz vardır; "deniz ayağın kıyıdayken güzel gözükür"

Ailene ve sosyal yaşantına bağlıysan veya 30'undan önce aile kurma hayalin varsa baştan unutman gerekir bu mesleği.

Hala hevesliysen bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

• YARDIM EDECEK BİLGİLİ ARANIYOR Dokuz eylüle sıram büyük ihtimalle tutuyor ingilizce okumak istiyorum o yüzden dokuz eylülden başlayıp İtüye geçme şansım nedir neler gereklidir yardım edin ailem sıkıştırıyor her türlü baskıdayım!!!
  • Mesajımın bu kadar hızlı cevaplanmasından dolayı çok müteşekkirim Evet aslında doğru söylüyorsun belki bir heves de olabilir çünkü ben çok hayalperest bir kızım.Aslında denizcilik daha yakın geldi çünkü ben sayısalcıyım ama sağlık alanında bir meslek düşünmüyorum,öğretmenlikte yükselme şansın yok,ondan acaba bu olur mu diye düşündüm.Bana biraz daha yardım edebilir misin.Ayrıca sen deniz ulaştırma ve işletme mühendisi misin?Eğer öyleysen bana biraz bilgi veriri misin.Kusura bakma ama bir şeyler daha demek istiyorum.Ben heralde biraz da ailemin önceliklerini düşünüyorum aslında ben onların dediğini yapmak istemiyorum kendimi daha da aşmak istiyorum denizde de bu sanki daha mümkün geliyor bana ( Babam doktor olacak benim kızım annemde doktorluk dışında söylediğim mesleklere hep farklı şey söylüyorsun karar veremiyorsun diyor.Doktor olim diyorum tamam o olur diyor.Ya aslında çok saçma konuştum ama ne yapayım seneye lise 3'üm ve ne yapmak istediğimi bilmem gerekiyor diye düşünüyorum.]
    Yardım teklifin ve gelecek yardımların için şimdiden teşeküürler

• Bir de eklemeyi unuttum.Aslında geleceğimi bilemem ama evlenmek için yaşımı beklerim çünkü hayat çok kısa ve bu sürede istediklerimi yani hayallerimi gerçekleştirmek isterim.Bir de ben demin şey okudum KTÜ de kız birinci olmuş bu bölümde ilk bayanmış zaten bu kızda.Benim bu çok hoşuma gitti yani.Her şeyde bir ilkin olması zor da olsa gurur verici olsa gerek .Ayy çok konuşuyorum hiç mesaj atmamıştım bu siteye sadece bu konu için attım.Hevesim var ben su burcundanım( akrep burcuyum ) saksı değilim deyip çok da komik olmayan bir şakayla yazımı noktalamak isterim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi witch_i -- 19 Haziran 2012; 19:12:18 >

• quote:

Mesajımın bu kadar hızlı cevaplanmasından dolayı çok müteşekkirim Evet aslında doğru söylüyorsun belki bir heves de olabilir çünkü ben çok hayalperest bir kızım.Aslında denizcilik daha yakın geldi çünkü ben sayısalcıyım ama sağlık alanında bir meslek düşünmüyorum,öğretmenlikte yükselme şansın yok,ondan acaba bu olur mu diye düşündüm.Bana biraz daha yardım edebilir misin.Ayrıca sen deniz ulaştırma ve işletme mühendisi misin?Eğer öyleysen bana biraz bilgi veriri misin.Kusura bakma ama bir şeyler daha demek istiyorum.Ben heralde biraz da ailemin önceliklerini düşünüyorum aslında ben onların dediğini yapmak istemiyorum kendimi daha da aşmak istiyorum denizde de bu sanki daha mümkün geliyor bana ( Babam doktor olacak benim kızım annemde doktorluk dışında söylediğim mesleklere hep farklı şey söylüyorsun karar veremiyorsun diyor.Doktor olim diyorum tamam o olur diyor.Ya aslında çok saçma konuştum ama ne yapayım seneye lise 3'üm ve ne yapmak istediğimi bilmem gerekiyor diye düşünüyorum.]

Benim amca kızım 1. kaptan nişanlısı aynı gemide 2. kaptanlık yapıyor bir sürü sorum var forumda soruyorum ona ulaşamıyorum maalesef bence yapabilirsin yolun açık olsun

• quote:

Mesajımın bu kadar hızlı cevaplanmasından dolayı çok müteşekkirim Evet aslında doğru söylüyorsun belki bir heves de olabilir çünkü ben çok hayalperest bir kızım.Aslında denizcilik daha yakın geldi çünkü ben sayısalcıyım ama sağlık alanında bir meslek düşünmüyorum,öğretmenlikte yükselme şansın yok,ondan acaba bu olur mu diye düşündüm.Bana biraz daha yardım edebilir misin.Ayrıca sen deniz ulaştırma ve işletme mühendisi misin?Eğer öyleysen bana biraz bilgi veriri misin.Kusura bakma ama bir şeyler daha demek istiyorum.Ben heralde biraz da ailemin önceliklerini düşünüyorum aslında ben onların dediğini yapmak istemiyorum kendimi daha da aşmak istiyorum denizde de bu sanki daha mümkün geliyor bana ( Babam doktor olacak benim kızım annemde doktorluk dışında söylediğim mesleklere hep farklı şey söylüyorsun karar veremiyorsun diyor.Doktor olim diyorum tamam o olur diyor.Ya aslında çok saçma konuştum ama ne yapayım seneye lise 3'üm ve ne yapmak istediğimi bilmem gerekiyor diye düşünüyorum.]

Eylül'de güverte öğrencisi olacağım.

Senin bana soru yöneltmen daha mantıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthzgr -- 19 Haziran 2012; 21:19:52 >

• envercan sen daha once hıc denızde calıstın mı denızde calışmak herkesın harcı degıl her ınsan denızcı olamaz karadakı ıslerın hıc bırıne benzemez bence sız ılk once meslegı bır arastırın en kolaylarını sayayım sıze fırtınalar yerı gelır 1 hafta boyunca sallanırsın sallanmakta buralarda bındıgınız vapurlara benzemez yemek yıyemezsın adam akıllı uyuyamazsın yerı gelecek 35 -40 saat uykusuz kalacaksın tabı bukadar uykusuzluktan sonra maksımum 7 saat bılemedın 8 saat uyuyacaksın yerı gelecek amele gıbı calısacaksın yerı gelecek aılenle arkadaslarınla sevdıklerınle konuşamayacaksın hastalanacaksın fakat yınede calısacaksın yakın bırısı olecek sen belkı 2 hafta sonra ogreneceksın belkı yınede gemıden ayrılamayacaksın bunlar bazıları sakın soyledıklerım yanlıs anlasılmasın soyledıklerımın hepsı genelleme kımse ustune alınmasın demek ıstedıgım kolay bır meslek olmadıgıdır çok konuşmus gıbı olmayayım ama sıze gercek bır ornek vereyım bır gemımde guverte stajerı bır sefer attıktan sonra gemıden ayrıldı nedenıde ben 4 yıl ezıyet cekmek ıcın okumadım demesıdır ve bu stajer halen daha gemıye cıkmadı ıyı bır sekılde arastırın bu meslege uygun olup olmadıgınızı daha sonra kendınıze yazık etmeyın tabıkı bunun yanında cok guzel anılarıda oluyor onları yazsam sayfalar yetmez :)

• Kaptanım bu kadar olumsuz yönlerini söylediniz mümkünse birkaç tane güzel anınızı anlatın da mesleğin güzel yönlerini de görelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

quote:

Ben hani kim cevaplarsa cevaplasın taraftarıyım.Yanlış anlama hani başka insanların da düşüncelerini öğrensem daha geniş pencerelerden bakma şansım olur.Bir de yanlış anlamazsan yazdığım onca yazıya biraz kısa cevap vermişsin sanırım.Yani tabi benim sorunlarımla ilgilenmek zorunda da değilsin.Sadece bilen kişilerden yardım almak adımlarımı netleştirecektir.
    Şimdiden cevaplayan ve cevaplamak isteyen herkese teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkgorki

Kaptanım bu kadar olumsuz yönlerini söylediniz mümkünse birkaç tane güzel anınızı anlatın da mesleğin güzel yönlerini de görelim

Arkadaşım mesleğin çok güzel yanlarida var yazmakla bitmez tek bir örnek vereyim 24 yaşındayım 20 ülke gormusumdur şehir sayısını hatirlamiyorum benim o kadar kötümser olmamın sebebi mesleği kolay sanmalaridir

• Doğru diyorsun hocam da denizle yakından ilgi ve alakalıyım severim denizi babam ve dedem eski balıkçılardan bu deniz sevgisi kökten geliyor anlayacağın ayrıca plaj işletmemiz var kışın okul yazın çağıl-güneş-deniz tabi tatil yapmıyorum antalyada sıcakta insanın içi kaynıyor yaklaşık eski fotoğraflarımdan gördüğüm kadarıyla 1-2 yaşından beri yazları plajdayım ve 10-11 senedir aileme yardım ediyorum her mesleğin zor yanı var ama şu an yaptığım iş de o kadar kolay değil,günler hızlı geçiyor göz açıp kapadığında dediğin gibi akılda çoğunlukla güzel anılar kalacaktır ben şimdiye kadar eskiyi hatırlayıp da çok yorulduğum zamanı değil en mutlu anlarımı hatırlıyorum belki de öyle işime geliyordur bilmiyorum tamamen haklısın benim sorum vardı belki yazmadım onu bile hatırlamıyorum :D itünün türkçe deniz ulaştırma ve işl. müh.e girip yatay geçiş ile ingilizce bölüme geçme şansım nedir ya da dokuz eylülde başlayıp iyi bir not ortalamasıyla itü (ing) bölümüne yatay geçiş zor mudur?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

quote:

Ben hani kim cevaplarsa cevaplasın taraftarıyım.Yanlış anlama hani başka insanların da düşüncelerini öğrensem daha geniş pencerelerden bakma şansım olur.Bir de yanlış anlamazsan yazdığım onca yazıya biraz kısa cevap vermişsin sanırım.Yani tabi benim sorunlarımla ilgilenmek zorunda da değilsin.Sadece bilen kişilerden yardım almak adımlarımı netleştirecektir.
    Şimdiden cevaplayan ve cevaplamak isteyen herkese teşekkürler..

Bana derken sorularını konuya yazmanı kastettim, yoksa burada 1. zabit, vardiya zabiti ve başmühendis rütbesinde yıllarını denizde geçirmiş abilerimiz varken bana düşmez cevap vermek.

Meslek çok geniş, anlatması da o yüzden çok uzun olur ki zaten o kadar da ehil değilim mesleğe. O yüzden soru sorman ve bizim cevaplamamız daha mantıklı olur, bunu kastettim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.