Şimdi Ara

Yeni Askerlik Kanunu ve Yüksek Lisans Hakkında Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim yaş 29. Üni son sınıftayım. Yüksek lisansa başvurmayı düşünüyorum.
    Bildiğiniz üzere yüksek lisans için askerlik durum belgesi istiyorlar. Ama benim yşım dolayısıyla üniyi bitirince tecil hakkım yok. Bu durumda yüksek lisansa başvuramaz mıyım ya da askerliği uzatmanın başka bir yolu var mı (farklı yolları özelden de yazabilirsiniz )

• quote:

Orijinalden alıntı: X-BODY

Merhaba
    Bildiğiniz üzere yüksek lisans için askerlik durum belgesi istiyorlar. Ama benim yşım dolayısıyla üniyi bitirince tecil hakkım yok. Bu durumda yüksek lisansa başvuramaz mıyım ya da askerliği uzatmanın başka bir yolu var mı (farklı yolları özelden de yazabilirsiniz )

yanlış biliyorsun yaşın sana engel değil. 29 sınırı sadece lisans için. yüksek lisans için 34 yaşına kadar hakkın var.
    artı okulu bitirince yüksek yapmasan bile 2 sene tecil edebilirsin o hakkın var, onun için de 29 sınırı yok. 29 sınırı lisansı bitirmek için onda da
    1 sene müsade ediyorlar. 29 sınırının asıl nedeni adam gidip okulu uzata uzata hala 29 yaşında ama 1.sınıfta takılıyor okul da atmıyor bunu engellemek için.

yüksek lisansa başvurursun da kayıt da olursun tecil de alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Merhaba

yanlış biliyorsun yaşın sana engel değil. 29 sınırı sadece lisans için. yüksek lisans için 34 yaşına kadar hakkın var.
    artı okulu bitirince yüksek yapmasan bile 2 sene tecil edebilirsin o hakkın var, onun için de 29 sınırı yok. 29 sınırı lisansı bitirmek için onda da
    1 sene müsade ediyorlar. 29 sınırının asıl nedeni adam gidip okulu uzata uzata hala 29 yaşında ama 1.sınıfta takılıyor okul da atmıyor bunu engellemek için.

Öyleyse bu sene okulu bitirip, 2 yıl daha tecil alıp, seneye alese girip, 30 yaşımda da yüksek lisansa başlayabilirim yani ????

Çoook teşekkürler Ne kadar rahatladım anlatamam yardımın için minettarım Tekrar sağol

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Merhaba

Öyleyse bu sene okulu bitirip, 2 yıl daha tecil alıp, seneye alese girip, 30 yaşımda da yüksek lisansa başlayabilirim yani ????

Çoook teşekkürler Ne kadar rahatladım anlatamam yardımın için minettarım Tekrar sağol

aynen öyle. okulu uzatma 29 unda bitir hiçbir sorun yaşamazsın.

• merhaba arkadaşlar;21 yaşındayım meslek yüksekokulu mezunuyum yeni çıkacak yasaya göre astsubay olabilir miyim cvp bekliyorum...
  • ben anlamadım ya şimdi 28 yaşında lisansı bitirdik diyelim sonra 2 yıl tecil ettirebiliyoz mu _? yani 31 yaşında askere gidebilirmiyim yoksa direk alacaklar mı yani tecil yarayacak mı yardım?
  • merhaba arkadaşlar 1986 kasım ayı doğumluyum..

ağustos 2014 yılında 4 senelik üni.biticeği için 2014 ağustosunda askere gideceğim.

yeni kanuna göre muvazzaf subay olarak kalabilicekler deniyor yeni kanunda .acaba yaş engeline takılır mıyım.

bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.teşekkürler.
  • Arkadaşlar ben 26 yaşındayım yaş olarak sıkıntı yok. Geçen sene haziranda mezun oldum 4 yıllık fakülteden. 2 yıllık tecil aldım 2013 ün eylülüne kadar. Şimdi seneye yüksek lisansa başvurmak istiyorum. Ne gibi bir yol izlemeliyim? Tecilim bitiyor diye korkuyorum. İkinci dönemde açılıyorsa kontenjanlar yüksek lisansa ikinci dönemde başlayabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.