Şimdi Ara

Apartman Giriş Kapısı ( Resimleri Çektim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Çelik kapı ile ilgili yazılar burda olduğu için buraya yazıyorum.

Apartmanımıza posta kutusu üzerinde olan giriş kapısı yapılacak . Sizce nerden ve nasıl yaptırmalıyım. ( demirmi, ferforjemi, aleminyum mu, camı danperli cam olabilirmi ) .

Bu işin incelikleri nedir? Kilit sisitemi yada kaptma yayı ne marka olmalı?

Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 27 Mayıs 2012; 10:53:51 >

• Bu konuda bende yardım istiyorum .

Daha önce hiç yaptıran oldumu ?
  • Bayağı bir yer araştırdıkdan sonra , fiyatınında kalitesininde iyi olacağını düşündüğüm bir arkadaşla anlaşma yaptık. Ferforje kapıda karar kıldık.

Sanrım 3-4 gün içinde kapı takılacak.
    Kapı yapılıp bittikten sonra burda resmini de paylaşırım. Saygılar...
  • Maliyet ve işçiliği de paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Maliyet ve işçiliği de paylaşırsanız sevinirim.

Bu gün kapıyı taktılar arkadaşlar. Sağolsun Levent usta, hem bilgili hemde bu işde çok iyi. Dört dörtlük bi kapı yaptı. Apartmana giren herkes görünce çok beğendi . Yan apartmanımızda hemen kendi kapıları için ölçü aldılar.
    Fiyat da çok uygun oldu 2050 tl ye halletik. Başka firmalardan bu ölçülere fiyatın iki katına yakın fiyatlar almıştım. Eski kapı kapanırken çok ses yapıyordu. Bu kapıda hemen hemen hiç ses yok.

Yarın gündüz kapının resimlerini çekip burda paylaşacağım. Belki bi kaç arkadaşa yardımcı olmuş olurum .
    Ustanın web adresini verebilirim.

http://www.arslanmetaldekor.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 1 Temmuz 2013; 19:27:49 >

• Güzel olmuş

Bu arada senelerdir merak ederdim: Neden Türkiye' deki tüm kapılar içeri doğru açılırken Avrupa' da hep dışarı doğru açılır diye.
    Bir arkadaşım : Avrupa' da dışarı açılır çünkü yangın, deprem gibi acil durumlarda kapıyı dışarı doğru açmak zaman kazandırır.
    dedi. Doğru mudur?
  • Yarın gündüz kapının resimlerini çekip burda paylaşacağım. Belki bi kaç arkadaşa yardımcı olmuş olurum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Güzel olmuş

Bu arada senelerdir merak ederdim: Neden Türkiye' deki tüm kapılar içeri doğru açılırken Avrupa' da hep dışarı doğru açılır diye.
    Bir arkadaşım : Avrupa' da dışarı açılır çünkü yangın, deprem gibi acil durumlarda kapıyı dışarı doğru açmak zaman kazandırır.
    dedi. Doğru mudur?

doğrudur

artık kamu kurumlarında filan kapılar dışarı açılıyor mecburen

yangın deprtem gibi acil durumlarda hemen dışarı çıkabilmek için
  • Posta kutularının kapı üzerinde olması güzel fikir.
    Bizim Şerrefsiz müteahhit posta kutularını içeri koymuş
  • güzel olmuş lakin Zil butonları kapının yanında sönük kalmış.
  • Yakında zili de değiştireceğiz hocam . Dışardan görün tü alacak bir sistem takacağız. Daha evvel yaptıran arkadaşlardan fikir alacağız artık.

Evet TuVNeRa, posta kutlularının dışarda olması çok iyi oldu. İçeri posta getirmek bahnesiyle kimse giremiyor artık.
  • o zaman kapıya ferforje kapı değilde metal kapı diyelim

hatalar gözüme çarptığı için fikrimi söyledim

bilmeyen bir göz beğenebilir sonuçta ama benim direkt gözüme batıyor bazı şeyler

neyse dediğim gibi alınmış alınmıştır hayırlı olsun
  • güzel kapı yapmışlar kapının ortasındaki ferforje güzel olmuş , üsteki camlaradamı acaba ferforje yaptırsaydınız

posta kutusu ilgimi çekti daha önce görmemiştim acaba önceden yapıp sonradanmı montaj etmişler yoksa kapının ölçülerine göremi yaptılar

buarada alüminyum kapı ebatları daha geniş olan yerlere yakışır sizin kapı ebatları küçük olduğu için demir kapı yaptırmakla çok doğru karar vermişsiniz,alüminyum kapıları toplu konutlarda yapıyorlar hatta merdiven korkuluklarınıda alüminyum yapıyorlar ve gerçekten daha bir şık duruyor , alüminyumlarda kaynak kullanmıyorlar bide vida ve perçinle birleştiriliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat88 -- 31 Mayıs 2012; 12:15:45 >
  • Evvela Arkadaş,
    Öncelikle teşekkürler beğendiğiniz için. Benimde çok içime sindi kapı .
    cam olarak 8 milim temperli cam kullanıldı. Kırılması çok zor. Yada kırılda bile dağılmıyacak cinsten.

serhat88 Arkadaş,

Sağol beğendiğin için. Posta kutuları sanırım hazır alınıp fırın boyaya verilip, montaj yapıldı. Üsteki camlar ferforje yapılabilirdi. Biz içerisi daha aydınlık olsun diye yaptırmadık. Posta kutuları mecburen bayağı yer kapılıyor çünki. Oralarda ferforje olsaydı biraz daha karanlık olabilirdi.
  • Yeni nesil apartman kapıları var. Çelik kapı stilinde kırılmaz camlı.https://www.serenkapi.com/bina-giris-kapisi adreste resimleri mevcut. Kilit sistemleri de apartman kapısına uygun yapıda.
  • cetera kullanıcısına yanıt
    Kapılarda oluşan güneş yanığı veya renk solması halinde cıla gerektiğinde mobilya cılacısı, olarak bizle iletişim kurabilirsiniz.
    http://www.ercila.com/urunler/1-mobilya-cilasi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 25yurgun -- 20 Nisan 2018; 22:33:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.