DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ingilizce de "listening" nasıl geliştirilir ?
25
Cevap
0
Favori
9.419
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Yabancı Diller ve Dil Eğitimi >> İngilizce >> ingilizce de "listening" nasıl geliştirilir ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      87 Mesaj
      06 Mayıs 2012 18:48:44
      arkadaşlar ingilizce öğrenmeye başlayalı 2 ay felan oldu fazla kelime bilmiyorum hala da devam ediyorum öğrenmeye fakat film izlerken yada şarkı dinlerken mesela %10 nu anlıyorum diyelim fakat şarkının şözlerine bakınca yada film de alt yazısını etkinleştirince anlama seviyem %40 kadar çıkabiliyor. kısacası duyduğumu pek anlamıyorum arada kaynayıp gidiyor :D
      ne yapmam lazım nolur bi yol gösterin

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Mayıs 2012 23:28:17
      kardeş ne 2 ayı dalgamı geçiyorsunnn
      İNGİLİZCE DE EN ÖNEMLİİ ŞEY DEVAMLILIKKK...
      VE MANTIĞINI ÖĞRENMEYE ÇALIŞACAKSIN İŞİN BUNU KENDİ BAŞINA YAPACAKSIN KİTAPLARDA KURSLARDA YAZMAZZZ ZAMAN SADECE...

• Binbaşı
      1220 Mesaj
      07 Mayıs 2012 10:06:15
      quote:

Orijinalden alıntı: 55taha55

arkadaşlar ingilizce öğrenmeye başlayalı 2 ay felan oldu fazla kelime bilmiyorum hala da devam ediyorum öğrenmeye fakat film izlerken yada şarkı dinlerken mesela %10 nu anlıyorum diyelim fakat şarkının şözlerine bakınca yada film de alt yazısını etkinleştirince anlama seviyem %40 kadar çıkabiliyor. kısacası duyduğumu pek anlamıyorum arada kaynayıp gidiyor :D

film izlerken altyazıları tükçe yerine ingilizce olarak izle, böylece ne dediğini falan daha iyi anlarsın.

PSN:gsirin | Xbox One Gamertag: Nyquist06
    • Çavuş
      87 Mesaj
      07 Mayıs 2012 14:43:31
      mesela cartoon network ü ingilizce olarak izliyorum gene az bişey bildiğim kelimeleri anlıyorum ama yabancı şarkılarda neredeyse hiç bişe anlamıyorum ama

• Çavuş
      87 Mesaj
      07 Mayıs 2012 14:50:45
      quote:

Orijinalden alıntı: gsirin

Alıntıları Göster

film izlerken altyazıları tükçe yerine ingilizce olarak izle, böylece ne dediğini falan daha iyi anlarsın.

bu şekilde ne kadar devam etsem faydasını görürüm ingilizcede yazmam okumam iyi bi duyduğumu anlalam kötü buda ingilizce den baya bi soğutuyo insanı

• Binbaşı
      1220 Mesaj
      07 Mayıs 2012 14:57:32
      quote:

Alıntıları Göster

bu şekilde ne kadar devam etsem faydasını görürüm ingilizcede yazmam okumam iyi bi duyduğumu anlalam kötü buda ingilizce den baya bi soğutuyo insanı

Belli bir süre ben veremem, onu sen anlayacaksın. Baktın artık duyduklarınla ile gerçekten söyledikleri ve senni anladığın aynı şey ancak o zaman tamam demeye başlayabilirsin. Ama İngilizce veya başka bir yabancı dil tama nalmıyla öğrenmek çok uzun yıllar sürer.

• Çavuş
      87 Mesaj
      07 Mayıs 2012 16:33:35
      quote:

Alıntıları Göster

Belli bir süre ben veremem, onu sen anlayacaksın. Baktın artık duyduklarınla ile gerçekten söyledikleri ve senni anladığın aynı şey ancak o zaman tamam demeye başlayabilirsin. Ama İngilizce veya başka bir yabancı dil tama nalmıyla öğrenmek çok uzun yıllar sürer.

hımm peki sesli kitap okuyarak da gelişirmi ?

• Binbaşı
      1220 Mesaj
      07 Mayıs 2012 17:41:32
      quote:

Alıntıları Göster

hımm peki sesli kitap okuyarak da gelişirmi ?

Sen okuyacaksan bi faydası olmaz. Ama sesli kitap dinleyeceksen olur.

• Çavuş
      87 Mesaj
      07 Mayıs 2012 20:34:06
      quote:

Alıntıları Göster

Sen okuyacaksan bi faydası olmaz. Ama sesli kitap dinleyeceksen olur.

bilgi için teşekkürler :)

• Er
      0 Mesaj
      07 Mayıs 2012 21:02:03
      www.englishcentral.com a bir bakın derim, tüm videolar altyazılı, anlamadığınız yerleri yavaş şekilde dinleyebiliyorsunuz, altyazılarda kelimelerin üzerine tıkladığınızda anlamlarını da görebiliyorsunuz, çok faydalı bir sistem englishcentral

• Çavuş
      87 Mesaj
      07 Mayıs 2012 21:37:25
      quote:

Orijinalden alıntı: siveren

www.englishcentral.com a bir bakın derim, tüm videolar altyazılı, anlamadığınız yerleri yavaş şekilde dinleyebiliyorsunuz, altyazılarda kelimelerin üzerine tıkladığınızda anlamlarını da görebiliyorsunuz, çok faydalı bir sistem englishcentral

teşekkürler hemen inceliyorum

• Teğmen
      129 Mesaj
      11 Mayıs 2012 10:05:54
      şarkı konusunda beatles dinle derim çok net ve tane tane söylerler faydalı olur.

ingilizceni ilerlettiğinde listeningini de ielts sınavının listening bölümleriyle geliştirebilirsin. zaten onları da anlıyosan işin büyük kısmı bitmiş demektir:)

• Er
      3 Mesaj
      11 Mayıs 2012 17:10:15
      bol bol kitap okuyarak geliştirilebilir, bu hikaye kitaplarının cd li olanları var hem okuyup hem dinlerseniz sizin için çok faydalı olacaktır

• Yarbay
      2144 Mesaj
      16 Mayıs 2012 18:50:05
      Bak sen şu işe benim de listening'im iyi Speaking berbat.Anlıyorum yazıyorum okuyorum ama bi türlü konuşamıyorum

Msi Ge60 & Ge70 Kullanıcıları Kulübüm

|| Msi Ge60 412TR => Intel Core i7 - Nvidia GTX 660M - 750 GB 7200RPM HDD - 8GB DDR3 1600Mhz RAM - 15.6" Full HD LED Non-Glare Display - Killer Gaming Networking - THX Tru Studio Pro ||
      || SONY NXT SERIES XPERIA P ||

• Yarbay
      2469 Mesaj
      18 Mayıs 2012 18:13:37
      Bak bol bol sesli kitap oku ALT YAZISIZ film izle bunlar sayesinde bayagı ilerlersin ama öyle 1 haftada gelismesini flaan bekleme bir de akademik kelimeler var toefl words yaz çıkar onlardan çalısabildigin kadar çalıs sonra gelisimi sende farkedeceksin ama öyle 2 ay çalıstım olmadı deme

• Çavuş
      67 Mesaj
      19 Mayıs 2012 10:36:13
      takip

• Er
      0 Mesaj
      13 Haziran 2012 13:15:21
      Yabancı şarkıları sözlerini takip ederek dinle bence çok işe yarıyor

• Teğmen
      142 Mesaj
      14 Haziran 2012 18:36:25
      adam 2 ayda listening te %10, reading te %40 yapıyor arkadaş. 10 ay sonrayı hayal edemiyorum.

• Yarbay
      4000 Mesaj
      17 Haziran 2012 01:13:42
      2 ay mı, bi bismillah çek bakalım 2 ayda dil mi öğrenilir çalışmaya devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1482 Mesaj
      17 Haziran 2012 12:35:43
      quote:

2 ayda daha millet am is are kalıbını yeni oturtuyo sen ne seyrediyorsunda nesini anlıyosun

• Er
      4 Mesaj
      17 Haziran 2012 18:07:46
      kelime öğrenmek istiyorsan en iyi yol kitap okumandır listening ise zamanla gelişir öğrendiğin kelimeleri mutlaka dizilerde şarkılarda filmlerde duyarsın böylece lsitening de gelişmiş olur .listening bildiğin şeyleri duydukça daha iyi olur konuşmana da fayda sağlar

• Çavuş
      87 Mesaj
      17 Haziran 2012 19:34:09
      quote:

Orijinalden alıntı: orhan-16

kelime öğrenmek istiyorsan en iyi yol kitap okumandır listening ise zamanla gelişir öğrendiğin kelimeleri mutlaka dizilerde şarkılarda filmlerde duyarsın böylece lsitening de gelişmiş olur .listening bildiğin şeyleri duydukça daha iyi olur konuşmana da fayda sağlar

verdiğin bilgi ve önerin için teşekkürler :)

• Çavuş
      92 Mesaj
      17 Haziran 2012 19:43:35

quote:

Orijinalden alıntı: orhan-16

Kesinlikle katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      946 Mesaj
      17 Haziran 2012 20:57:13
      İngilizce şarkılar , ingilizce diziler , ingilizce radyolar ...

• Onbaşı
      22 Mesaj
      20 Haziran 2012 00:15:15
      quote:

Şarkıların kliplerini izle fakat lyrics şeklinde olanları,dinle ve söyle.İzle,dinle ve söyle.

• Er
      11 Mesaj
      20 Haziran 2012 19:00:27
      seviyenize uygun listening parçaları dinleyerek başlayabilirsiniz.Bir de hangi aksanda olacağına karar vermelisiniz.benim tavsiyem British English olacaktır.

en güncel haberler için;
      www.haberlervegazeteler.com

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Yabancı Diller ve Dil Eğitimi >> İngilizce >> ingilizce de "listening" nasıl geliştirilir ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.