Şimdi Ara

92/3 Askere Gidecekler! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
526
Cevap
7
Favori
62.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vay be şu konuya yorum yaptığım tarih 2 ay öncesi

şimdi kalmış benim şafağım 410
  • 410mu offfffff bitmez senin askerligin hahahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

vay be şu konuya yorum yaptığım tarih 2 ay öncesi

şimdi kalmış benim şafağım 410

yuhh be şafağa bak şafak : 134 geçmiyor günler
  • arkadaşlar 3 ağustosta yerler beli oluyor,1aydan az kaldı bakalım neresi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oocoo

arkadaşlar 3 ağustosta yerler beli oluyor,1aydan az kaldı bakalım neresi olacak.

Kesin mi 3 olduğu? Nerede yazıyor? Genelde 10 unda falan açıklanıyor.
  • beyler benim tecil 31 aralık 2011 de bitti gitsem askere hemen alırlar mı yaa devre kaybı gitmek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

quote:

arkadaşlar 3 ağustosta yerler beli oluyor,1aydan az kaldı bakalım neresi olacak.

Kesin mi 3 olduğu? Nerede yazıyor? Genelde 10 unda falan açıklanıyor.

ilk cuma açıklanıyor.
  • Peki bu 1. 2. grup neye göre belli oluyor? İnşallah 2.gruba kalmam.
  • quote:

Peki bu 1. 2. grup neye göre belli oluyor? İnşallah 2.gruba kalmam.

Yok mu bilen ? 9 ay önce verilen kağıtta sevk tarihi 21.08.12 yazıyordu 2.grup kalma ihtimalim yoktur değil mi?
  • quote:

quote:

Peki bu 1. 2. grup neye göre belli oluyor? İnşallah 2.gruba kalmam.

Yok mu bilen ? 9 ay önce verilen kağıtta sevk tarihi 21.08.12 yazıyordu 2.grup kalma ihtimalim yoktur değil mi?

hiç belli olmaz ... Açıklandığı gün öğrenirsiniz gelinde artık bizde gidelim biletler
  • Bakalım ağustos gidebilcekmiyim. bende tecilliydim mayıs 20 de muayene oldum. kasıma kadar beklemek istemiorum ya
  • Gel Torun Gel...

Vay be askere gelmeden önce buralarda dolaşırken birisinin bunu yazdığını okumuştum şimdi ben yazıyorum:)

Askere gelince dedilerki 400 - 300 arası zor dediler hiç ole olmadı, 300-200 arası dediler geçmez nası yırtıldım anlamadım bile :).

az kaldı allaha çok sükür darısı herkese diyorum.

İzmir / Bornvoa Askeri Gazinodan Saygılar Sevgiler.
  • 300'ü de bozduk Allahın izniyle, çömezde gelirse rahatlayacaz.
  • arkadaş msb ye telefon etmiş,1 ağustosta yerler belli olur demişler,ister burayı ara öğren istersen e devletten bak demişler.
  • 1. AĞUSTOS 2012 ER CELP DÖNEMİNDE SİLÂHALTINA ALINACAK ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERİN, CELP VE SEVK İŞLEMLERİNE İLİŞKİN HUSUSLAR, 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 45’İNCİ MADDESİ UYARINCA MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.

2. AĞUSTOS 2012 ER CELBİ 1’İNCİ GRUPTA SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLERİN 22–24 AĞUSTOS 2012, 2’NCİ GRUPTA SEVKE TABİ OLANLARIN 20–21 EYLÜL 2012 TARİHLERİ ARASINDA SEVKLERİ YAPILACAKTIR.

3. AĞUSTOS 2012 ER CELP DÖNEMİNDE;

A. 1992 DOĞUMLU VE BUNLARLA İŞLEME TÂBİ ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN, KAYITLI OLDUĞU ASKERLİK ŞUBESİNİN GENEL CELP DÖNEMİ AĞUSTOS 2012 OLANLAR,

B. CELP DÖNEMİ AĞUSTOS 2012 OLMADIĞI HALDE, AĞUSTOS 2012 CELP DÖNEMİNDE SİLÂHALTINA ALINMAK İSTEYEN YÜKÜMLÜLERDEN BU TALEPLERİ UYGUN BULUNANLAR,

C. YASAL NEDENLERLE ASKERE SEVKLERİ TEHİR EDİLENLERDEN, AĞUSTOS 2012 ER CELP DÖNEMİNDE SEVKE TABİ OLANLARIN SEVKLERİ YAPILACAKTIR.

4. SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLER, SEVK EDİLECEKLERİ EĞİTİM MERKEZLERİNİ 01 AĞUSTOS 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDENwww.turkiye.gov.tr ADRESİNDEN ÖĞRENEBİLECEKLERDİR.

5. AĞUSTOS 2012 ER CELP DÖNEMİNDE SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLERİN İSİM LİSTELERİ, 01 AĞUSTOS 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN ASKERLİK ŞUBELERİNDE İLAN EDİLECEKTİR.

6. YÜKÜMLÜLER İSİM LİSTELERİNİN İLAN EDİLDİĞİ TARİHTEN İTİBAREN, SEVK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK ÜZERE NÜFUS CÜZDANLARI İLE BİRLİKTE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE BAŞVURARAK SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR.

7. AĞUSTOS 2012 ER CELBİ 1’İNCİ GRUPTA SEVKE TABİ OLANLARDAN 24 AĞUSTOS 2012 DAHİL, 2’NCİ GRUPTA SEVKE TABİ OLANLARDAN 21 EYLÜL 2012 DAHİL TARİHLERİNE KADAR ASKERLİK ŞUBELERİNE MÜRACAAT EDEREK, SEVK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAYANLAR İLE SEVK EVRAKINI ALDIKLARI HALDE, KENDİLERİNE TANINAN YASAL YOL SÜRESİ SONUNA KADAR BİRLİKLERİNE KATILMAYANLAR, 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 89’UNCU MADDESİ GEREĞİNCE BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKLARDIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oocoo -- 20 Temmuz 2012; 22:15:09 >

• Çok iyi oldu bu. İlk 2 tatil sonra alımlar başlıyor demek ki. 1 ağustos da açıklanması çok iyi oldu.
  • quote:

Çok iyi oldu bu. İlk 2 tatil sonra alımlar başlıyor demek ki. 1 ağustos da açıklanması çok iyi oldu.

yalnız 1 ağustosta sonucu öğrenmek için sabah 8 de pc başına geçmek gerek yoksa akşamı bekleriz
  • Bu ne yaw,biri 130 sayıyor,öteki 400 diğeri 428 demiş.Aman allahım şimdi deseler 100 kaldı direkt intahar ederdim.Allah tüm askerdeki kardeşlerime hayırlı ve kazasız belasız tezkereler versin,biz bitirdik bayrak sizlerde..
  • heytt be biletlerimin sevk tarihleri bile belli olmuş
  • quote:

quote:

Çok iyi oldu bu. İlk 2 tatil sonra alımlar başlıyor demek ki. 1 ağustos da açıklanması çok iyi oldu.

yalnız 1 ağustosta sonucu öğrenmek için sabah 8 de pc başına geçmek gerek yoksa akşamı bekleriz

Çalıştığım için ayaktayım zaten. İnşallah 2.gruba kalmam.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.