Şimdi Ara

yakıt cimrisi otomobiller (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
15.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Öncelikle yorum yapan herkese çok teşekkür ederim katkı sağladıkları için. En baştada belirtmiştim benim şartlarım:

1) 2. el, yakıttan tasarruflu bir araç, dizel benzin lpg farketmez. ( Ayda en az 2000 km yapacağım uzun yolda.) buna dayanabilecek bir araç :)

2) İlerde satmak istediğimde elden çabuk çıkacak ve çok fazla değer kaybetmeyecek her zaman alıcısı bulunabilecek bir araç

3) Yedek parça bulunabilirliği, ucuz olması ve vergi vs düşük olması

4) 15000 limitim var. Yukarıdaki 3 kriteride tam tamına hakkıyla karşılayabilcek bir araç olursa 1000-2000 tl daha yukarı çıkabilirim.

Bana önerilenler ise:

1) Accent Era 1.4 LPG
    2) Punto 1.3 multijet
    3) Mitsubishi colt
    4) Clio LPG
    5) Honda Jazz Benzin
    6) Honda City LPG&Benzin
    7) Fiat Albea
    8) Renault Clio Symbol
    9) Seat - İbiza 1.4 tdi
    10) Kia Picanto 1.1 CRDİ
    11) opel corsa
    12) Ford fiesta

• bence renault clio symbol o fiyata temiz bulabilirsin ister benzinli ister ister dizeli ikiside az yakar tabi benzinde lpg olcak...ben de renault clio var 1.5 dci dizel arabam arabamı alalı 3 sene oluyor kilometresi 130.000 bana mısın demiyor daha hala ilk marşta alıyor hiç yolda bırakmadı beni parçası bol ucuz yansanayisi filan da var bence renault clio symbol ben tek depoyla 1000 km yapabiliyorum hatta bu km artabiliyor benim rekorum şuan 1150 km yolda en fazla(90km)....bence temiz bulursan kaçırma hemen al derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliens32

bence renault clio symbol o fiyata temiz bulabilirsin ister benzinli ister ister dizeli ikiside az yakar tabi benzinde lpg olcak...ben de renault clio var 1.5 dci dizel arabam arabamı alalı 3 sene oluyor kilometresi 130.000 bana mısın demiyor daha hala ilk marşta alıyor hiç yolda bırakmadı beni parçası bol ucuz yansanayisi filan da var bence renault clio symbol ben tek depoyla 1000 km yapabiliyorum hatta bu km artabiliyor benim rekorum şuan 1150 km yolda en fazla(90km)....bence temiz bulursan kaçırma hemen al derim

sizin araba clio mu symbol mu? ve tam modeli nedir? (1.5 DCi Dynamique, 1.5 Dci Authentique gibi) Bir depo kaç tl ye doluyor ortamala?

• quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

quote:

bence renault clio symbol o fiyata temiz bulabilirsin ister benzinli ister ister dizeli ikiside az yakar tabi benzinde lpg olcak...ben de renault clio var 1.5 dci dizel arabam arabamı alalı 3 sene oluyor kilometresi 130.000 bana mısın demiyor daha hala ilk marşta alıyor hiç yolda bırakmadı beni parçası bol ucuz yansanayisi filan da var bence renault clio symbol ben tek depoyla 1000 km yapabiliyorum hatta bu km artabiliyor benim rekorum şuan 1150 km yolda en fazla(90km)....bence temiz bulursan kaçırma hemen al derim

sizin araba clio mu symbol mu? ve tam modeli nedir? (1.5 DCi Dynamique, 1.5 Dci Authentique gibi) Bir depo kaç tl ye doluyor ortamala?

hocam benimde aynı ihtiyaçtan kullanılmak üzeree araba lazımdı vectra kalbimden geçendi ama aklım artık toyota 1.4 veya 1.6 terra da karar kıldı...yakıtı azmış ve bizim müdürde var terra 225 binde kmsi hala taş gibi araba...tavsiye ederim..

• Hocam Merhaba;

Arkadaşlar güzel araçlar tavsiye etmişler fakat müsaden varsa ben başka bir noktaya deyinmek isterim.

Ben Aydında değilim fakat seninle aynı durumdayım.Hafta içi hergün 40 KM gidiş 40 KM dönüş yolum var.İlk zamanlar ben de senin gibi az yakan ucuz bir araç aradım Klimalı cilo I aldım LPG taktırdım yakıt azdı ama araç dökükdü yol yaparken araç resmen dağıldı toplamaktan bıktım biraz maddi durumum düzelince 2008 Model ERA 1.4 72.000 KM araçı 17.500 TL'ye aldım ona da LPG taktırdım.Yakıt çok değil ama hergün gidip gelemiyorum.Düğün Borcu+Kira+Elektirik+Su+Doğalgaz.... ödemelerinden sonra ay sonu benim cebime para kalsın diyorsanız toplu taşıma şart ya da benim yaptığım gibi 3 kişi birleşip bir araçla gidip yakıtını karşılamak (bu durum için sıfır araç şart sadece periyodik bakım masrafı olmalı)

Şimdi az yaksın aracınız diyelim KM'de 20 kuruş varsayalım

45 KM Aydın-Nazilli arası 45x2=90 KM x 20 KR = 18 TL günlük Yakıt x 20 (iş günü) = 360 TL

Ayda 2000 KM yaparsanız 5 ayda bir periyodik bakım 100 TL eder Aylık 20 TL = 20 TL

Sigortası 240 TL olduğunu varsayalım 200/12 aylık = 20 TL

Motorlu Taşıtlar Vergisi Senelik (1.4 2008 Model bir araç için) : 576 TL / 12 Aylık = 48 TL

Kasko Sigortası yaptırdığınızı hesaba katmak istemiyorum.Ayrıca ikinci el alacağınız aracın yürüyen aksamı muhakkak masraf çıkartıcaktır.

Km'de 20 Kuruş Yakan bir aracınız olsa Aylık ortalama 450-500 TL yol masrafınız olur.

Allah bereketini versin kazandığınız para 2.500 TL'nin üzerindeyse sıfır araç alıp yanınıza da 2 kişi bulursanız işiniz olur.

Hayırlı yolculuklar emniyet kemerinizi takmayı unutmayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karbeyaz34 -- 7 Mayıs 2012; 17:37:19 >

• benim arabam renault clio symbol 1.5 dci Dynamique dir.benim alalı 3 yıl oluyor daha arabam beni hiç yolda bırakmadı.dökülüyor filan demişler ben hiç birine katılmıyorum arabanın bakımını zamanında yaptırırsan hiç bir şey olmuyor....benim arabam uzun yolda 14-16 kuruş arası yakıyor....şehir içi hava şart bağlı olarak 19-20 kuruş yakıyor...230'a fulleniyor...kıyaslama yapsınlar düşük silindirli arabalar benim arabam dan çok yakar tabi bazı markalar hariç ama genel itibariyle çok yakar...siz vergiden düşelim derken yakıttan paranız gidiyor haberiniz yok tabi genede siz bilirsiniz.....
  • quote:

benim arabam renault clio symbol 1.5 dci Dynamique dir.benim alalı 3 yıl oluyor daha arabam beni hiç yolda bırakmadı.dökülüyor filan demişler ben hiç birine katılmıyorum arabanın bakımını zamanında yaptırırsan hiç bir şey olmuyor....benim arabam uzun yolda 14-16 kuruş arası yakıyor....şehir içi hava şart bağlı olarak 19-20 kuruş yakıyor...230'a fulleniyor...kıyaslama yapsınlar düşük silindirli arabalar benim arabam dan çok yakar tabi bazı markalar hariç ama genel itibariyle çok yakar...siz vergiden düşelim derken yakıttan paranız gidiyor haberiniz yok tabi genede siz bilirsiniz.....

aracınızın deposu 45 litre değil mi? eğer böyleyse 230 liraya dolması için mazot fiyatının 5.1 lira olması gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

benim arabam renault clio symbol 1.5 dci Dynamique dir.benim alalı 3 yıl oluyor daha arabam beni hiç yolda bırakmadı.dökülüyor filan demişler ben hiç birine katılmıyorum arabanın bakımını zamanında yaptırırsan hiç bir şey olmuyor....benim arabam uzun yolda 14-16 kuruş arası yakıyor....şehir içi hava şart bağlı olarak 19-20 kuruş yakıyor...230'a fulleniyor...kıyaslama yapsınlar düşük silindirli arabalar benim arabam dan çok yakar tabi bazı markalar hariç ama genel itibariyle çok yakar...siz vergiden düşelim derken yakıttan paranız gidiyor haberiniz yok tabi genede siz bilirsiniz.....

aracınızın deposu 45 litre değil mi? eğer böyleyse 230 liraya dolması için mazot fiyatının 5.1 lira olması gerekiyor?

gtl bile koysa 45 x 4.08 (ankara için yazdım): 183 tl eder. ya da depo 60 litre

• quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

quote:

depo 60 litre ise hesap tutuyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam 60 litre anca modifiye yaptıysa olur normalde ben symbol lerin yakıt tankı 50 litre olarak biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

2.el düşünüyorum. max. limit 15000 tl diye düşünmüştüm ama duruma göre 1000-2000 daha yukarı çıkabiliriz. marka model olarak aklımda bişey yok sadece yakıt durumunu önemsiyorum ve önemsediğim bir diğer konu ise ilerde sıfır araba almak istediğimde bu alacağım 2. el arabayı satarken zorluk yaşamayım ve aldığım fiyattan çok aşağıda satmayayım yani piyasasını korusun diyorm bilmem çok mu şey istiyorum.

C3 hocam tam sana gore fiyatta ole dizelini al bak keyfine
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam 60 litre anca modifiye yaptıysa olur normalde ben symbol lerin yakıt tankı 50 litre olarak biliyorum

aşağıdaki linkte ve diğer forumlarda 45 litre diye belirtilmiş.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Renault_Symbol

• arabam 50 litre hesap hemen hemen doğru ben yanlış yazmışım dün fullettin 215 tl verdim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.