Şimdi Ara

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S III resmi olarak tanıtıldı (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.951
Cevap
6
Favori
154.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lee-on!

quote:

Orijinalden alıntı: sadrag

Maddi olarak imkanınız varsa bu telefon gerçekten görüp görebileceğiniz en güzel telefonlardan birisi.. Ben vodafone dan aldım.. Samsun wave'den sonra internet nedir, hız nedir ekran nedir bunu çok daha iyi anlıyorsunuz..
    Şiddetle tavsiye ederim.

Not: yanlız bu telefona güzel bir kılıf bulmak lazım kaba olmayan ince bir kılıf.. herhangi bir tavsiyesi olan varsa bilmek isterim..

Wave faciasından sonra tekrar Samsung'a yanaşmaya korkuyorum Cihazlar yüzünden değil, şirketin çok çıkarcı ve üç kağatçı bir politika izlemesinden dolayı. Güvenilmez geliyor. Ama Note serisi iyi gerçekten. S serisini bu kadar sevemiyorum.

valla bana kalırsa hiç bir firmaya güven olmuyo.. bende sony'e güvenip xperia s almıştım bir sürü sorun çıktı.. servisler derseniz ayrı dert.. ama telefonda tamamen kısmet işi... bu arada s3 kullanan arkadaşlar oyunları tegra 3 için olanlarımı indiricez. bende apk dosyaları var shadow gun yükledim xperia s'te sorunsuz çalışıyodu ama s3'te tuşlarda uyumsuzluk oldu..

• iyi günler arkadaşlar ben de 2 gündür samsung galaxy s3 sahibiyim, telefondan gayet memnunum fakat 1 problemim var, telefonu yanagıma yapıştırınca yani normal konusunca ses karşıya uzak gidiyor ama telefonu konusmamdan uzaklaştırınca yanı ağzıma uzak tutunca ses boguk gidiyor acaba sorun ne olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozo_78

quote:

Orijinalden alıntı: oem

quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

quote:

Orijinalden alıntı: MeHTy

Daha önce dışarıda görme fırsatım olmadığı halde hafta sonu Galaxy S3 aldım (yurtdışından). Başta benim de renk konusunda tereddütüm vardı özellikle beyaz acaba çok mu çiğ durur diye.
    3 gündür elimden düşüremiyorum ve renk olarak hiç göze batmıyor, gayet şık duruyor. Koyu rengi olmadığı için hiç pişman değilim:) zaten alınan yer de tek renk satıyormuş biraz mecburi oldu ama kötü olmadı. Telefonu görenler de renginin çok güzel durduğunu söylüyor olumsuz bir yorum almadım henüz. İkilemde kalmadan alabilirsiniz. Diğer telefonlardaki gibi basit bir beyaz malzeme görüntüsü yok. Gidip görün derim.

Telefonun yapısı da denildiği gibi gerçekten ele çok iyi oturuyor. Boyutuna göre gayet hafif ve ince, takozluk hissi yaratmıyor. Ekran çok ama çok doyurucu ve etkileyici. Bunu bir süre kullandıktan sonra iphone'u elinize alınca çok daha iyi anlıyorsunuz.
    İlk defa görenler boyutundan dolayı çok şaşırıyor çok büyük değil mi nasıl kullanacaksın diye. Fakat hemen ardından kurcalamaya başladıktan sonra az önce dediğim gibi gayet ince, ergonomik olduğunu, asla göründüğü gibi olmadığını ve ekranının etkileyici olduğundan vs. bahsediyorlar. Bu arada ekranının ppi değeri, pentile olmasının falan kağıt üzerindeki tartışmalar olduğunu düşünüyorum.

İlk android'li telefonum bu yüzden işletim sistemine yabancıyım buna rağmen aşamadığım beni zorlayan bi nokta olmadı.
    Performans konusunda takılma kasma veya ekranla alakalı da olsun herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadım. Bu stabillikte devam ederse uzun yıllar ekmeği yenir diye düşünüyorum. Telefonu daha da inceledikçe burada paylaşımlarda buluncam. Merak ettiğiniz konular olursa cevaplayabilirim.

uyuyunca kapanma özelliğini denedin mi, nasıl? zırt pırt kapanıyor mu yoksa

Ben başaramadım göz kapama özelliğini başarabilen var mı?

aynen bende başaramadım onu :) ama cihaz hakikaten mükemmel. bugün itibariyle elime geçti şimdi uygulama oyun vs. indiriyorum cidden müthiş.. aslında bi konu açılsa oyun uygulama önerileri olarak fena olmaz..

Ben yaptım
    Telefonu aldığımda smart stay denilen özellik kapalıydı. Kendim aktif ettim. Bi müddet sonra baktım gözüm başka yere takılınca ekran kararıyor aynı yerden tekrar akıllı beklemeyi kapattım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinalden alıntı: Miller57

Ben yaptım
    Telefonu aldığımda smart stay denilen özellik kapalıydı. Kendim aktif ettim. Bi müddet sonra baktım gözüm başka yere takılınca ekran kararıyor aynı yerden tekrar akıllı beklemeyi kapattım.

iyimiş. gözü tam kapatınca tamamen kapanmıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miller57

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

quote:

Orijinalden alıntı: MeHTy

Daha önce dışarıda görme fırsatım olmadığı halde hafta sonu Galaxy S3 aldım (yurtdışından). Başta benim de renk konusunda tereddütüm vardı özellikle beyaz acaba çok mu çiğ durur diye.
    3 gündür elimden düşüremiyorum ve renk olarak hiç göze batmıyor, gayet şık duruyor. Koyu rengi olmadığı için hiç pişman değilim:) zaten alınan yer de tek renk satıyormuş biraz mecburi oldu ama kötü olmadı. Telefonu görenler de renginin çok güzel durduğunu söylüyor olumsuz bir yorum almadım henüz. İkilemde kalmadan alabilirsiniz. Diğer telefonlardaki gibi basit bir beyaz malzeme görüntüsü yok. Gidip görün derim.

Telefonun yapısı da denildiği gibi gerçekten ele çok iyi oturuyor. Boyutuna göre gayet hafif ve ince, takozluk hissi yaratmıyor. Ekran çok ama çok doyurucu ve etkileyici. Bunu bir süre kullandıktan sonra iphone'u elinize alınca çok daha iyi anlıyorsunuz.
    İlk defa görenler boyutundan dolayı çok şaşırıyor çok büyük değil mi nasıl kullanacaksın diye. Fakat hemen ardından kurcalamaya başladıktan sonra az önce dediğim gibi gayet ince, ergonomik olduğunu, asla göründüğü gibi olmadığını ve ekranının etkileyici olduğundan vs. bahsediyorlar. Bu arada ekranının ppi değeri, pentile olmasının falan kağıt üzerindeki tartışmalar olduğunu düşünüyorum.

İlk android'li telefonum bu yüzden işletim sistemine yabancıyım buna rağmen aşamadığım beni zorlayan bi nokta olmadı.
    Performans konusunda takılma kasma veya ekranla alakalı da olsun herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadım. Bu stabillikte devam ederse uzun yıllar ekmeği yenir diye düşünüyorum. Telefonu daha da inceledikçe burada paylaşımlarda buluncam. Merak ettiğiniz konular olursa cevaplayabilirim.

uyuyunca kapanma özelliğini denedin mi, nasıl? zırt pırt kapanıyor mu yoksa

Ben başaramadım göz kapama özelliğini başarabilen var mı?

aynen bende başaramadım onu :) ama cihaz hakikaten mükemmel. bugün itibariyle elime geçti şimdi uygulama oyun vs. indiriyorum cidden müthiş.. aslında bi konu açılsa oyun uygulama önerileri olarak fena olmaz..

Ben yaptım

o özelliği nerden açıcaz hocam :)

• Ayarlar/Ekran/Akıllı Bekleme tik işareti koyun hepsi bu.

Akıllı bekleme göreve başlar.

• quote:

Ayarlar/Ekran/Akıllı Bekleme tik işareti koyun hepsi bu.

onu zaten açtım ben ama yinede olmuyo :S bide akıllı bekleme modunda üst tarafta göz işareti gibi bişey çıkıyomu hocam reklamlarda çıkıyodu mesela..
  • quote:

quote:

onu zaten açtım ben ama yinede olmuyo :S bide akıllı bekleme modunda üst tarafta göz işareti gibi bişey çıkıyomu hocam reklamlarda çıkıyodu mesela..

Bende anlık çıkıyo ama ekran kararmıyo bi türlü,hala başaramadım...
  • quote:

quote:

quote:

Gözünü izleyen merceği elinle kapat Kesin çözüm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ekran zaman aşımını 15 sn yaptığımda kapattığım zaman anlık çıkıyo bendede.. 1 dakikaya aldığım zaman hiç çıkmıyo :S

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ekran zaman aşımını 15 sn yaptığımda kapattığım zaman anlık çıkıyo bendede.. 1 dakikaya aldığım zaman hiç çıkmıyo :S

Dostum benim anladığım akıllı bekleme özelliğinin çalışma prensibi şu.

Sen ekran zaman aşımını, 15 saniyeyede ayarlasan, 10 dakikayada ayarlasan eğer akıllı bekleme özelliği aktifse senin gözbebeğini takibe alıyor ve başka bir tarafa baktığını veya ekrana bakmadığını anlarsa (sanırım) 10 saniye gibi bi sürede kendi kendine ekranı karartıyor.

Ben denedim ve oldu...

Normalde ekranım 2 dakika beklemeye ayarlı. Akıllı bekleme olmasa 2 dakika boyunca tuş kilidi yapmasam kapanmaz. Ama gözümü çevirince on saniye gibi bi sürede kapanıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sen ekran zaman aşımını, 15 saniyeyede ayarlasan, 10 dakikayada ayarlasan eğer akıllı bekleme özelliği aktifse senin gözbebeğini takibe alıyor ve başka bir tarafa baktığını veya ekrana bakmadığını anlarsa (sanırım) 10 saniye gibi bi sürede kendi kendine ekranı karartıyor.

Ben denedim ve oldu...

Normalde ekranım 2 dakika beklemeye ayarlı. Akıllı bekleme olmasa 2 dakika boyunca tuş kilidi yapmasam kapanmaz. Ama gözümü çevirince on saniye gibi bi sürede kapanıyor.

bi yerde bi yanlış yapıyoruz ama ne yanlış bulamadım :) mesela üstten çektiğimiz bilgi ekranında bildirimler yazıyodu onu aktif yapmadım.. msj geliyo geliyo ses çıkmıyo.. bi ara buraya yazmaya niyetlendim sonradan çözdüm olayı.. bundada öyle bişey var ama tam çözemedim :S

• iyi günler arkadaşlar ben de 2 gündür samsung galaxy s3 sahibiyim, telefondan gayet memnunum fakat 1 problemim var, telefonu yanagıma yapıştırınca yani normal konusunca ses karşıya uzak gidiyor ama telefonu konusmamdan uzaklaştırınca yanı ağzıma uzak tutunca ses boguk gidiyor acaba sorun ne olabilir ?
  • Sen inanmayabilirsin ama sitede s2 şikayet kısmını incelersen samsungun ağzından Türkiyedeki s2 lerde gorillaglass korumanın kullanılmadığını gösteren maili okuyabilirsin. Koruma filan yok zaten o yüzden ekranı kasanın içerisinde gibi gözüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: Tunç*

quote:

Orijinalden alıntı: Schumii
    Ozaman dandikleri bize denk geldi maalesef. Forumda bir arkadaş daha var benim Başarı garantili onunki ise Genpa ikimizin ekranı da çiziliyordu

Ekran zaten çizilmez değil ki?

Sadece çizilmeye karşı dayanıklı.

Sanırım siz biraz aşmış, sert ve keskin darbeler vermişsiniz telefona.

Ayrıca, kırılmaz olsaydı, geliştirilmeye gerek kalınmazdı fakat S3'te Gorilla Glass 2 çıktı, geliştirildi yani.

Şimdi ise, "çizilmeye karşı daha da dayanıklı" oldu.

S2 videolarında ekrana satırla vuruyorlar , maket bıçağıyla bastırıyorlar tık yok. Bendeki başarı garantili s2 de ufak bir bıçakla deneme yaptim fazla bastırmadığım halde çizildi. Ekrandada var Ufaktan birkaç çizik. Türkiye cihazlarında gorilla glass yok. Dha önce samsung türkiye bu konuda güzelce bir açıklama yapmıştı. Türkiye versiyonlarinda gorilla glass olmadığı ama dayanıklı bir ekran olduğu yönünde. Gorilla glass 2 ekran zorla çizmek için herseyi yapmassan çizilmez. Aynı kaliteli saatlerin camında olduğu gibi .

O zaman tüketici haklarına şikayet dilekçesi vereceksiniz. Diyeceksiniz sitede Glory Glass yazıyor ama gelen cihaz da glory glass ekran yok. Bak nasıl paranızı geri alıyorsunuz. Tüketiciyi kandırmaya yönelik hareket bunlar...

Ben galaxy S aldım turkcell'den hatuna ise webden ace aldım ikisininde ekranı çizilmiyor... Kaç kişi denedi çizilmiyor... Ben hatta video çekip eklemiştim siteye makas ile denemiştim... Çizilmiyor çizilmiyor...

Eğer sizdekiler çiziliyorsa ve samsung türkiye size glory glass ekran değil demişse birşey kaybetmezsiniz bulunduğunuz bölgedeki tüketici haklarına dilekçe verin yeterli... Ya paranızı aynı şekilde geri alırsınız yada size glory glass ekranlı sıfır Galaxy S2 verirler...

Hakkınızı aramayı lütfen bilin. Biz Türk insanını keriz yerine koymak neyin nesi... Sinirlendim bak şimdi ben

Zaten şikayet üzerine gorillaglass korumanın olmadığı anlaşıldı. Forumda yazıyor.. Kutunun üzerinde firma habersiz olarak ürünün özelliklerini değiştirebilir neden yazıyolar sanıyosun?Telefonu bu yollu değiştirmen mümkün değil...

• Telefonun değişme durumu olmaz bence de. Ama çizilme durumu Wave'de de geçerli. O da çizilmez ekran diye tanıtım yapılmıştı. İlk denemelerimde çizilmesede en son geçen gün arkadaşa gösterme maksatlı anahtarla çizmiştim komple çizik oldu ekran bayağı yukarıdan aşağıya doğru keşkül gibi. Bilsem denemezsim bile. Çok güvenmeyin o videolara yok adam tankla üstünden geçiyor falan. Alır almaz bir invisibleshield alın temiz temiz kullanın tavsiyemdir. Yeni is'ler belli bile olmuyor ekranda.

ekleme: Samsung'a güvenmememin bir sebebi daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee-on! -- 6 Haziran 2012; 18:22:52 >

• Evet 2 Günlük S3 Deneyimimden Sonra NOTE'a geri döndüm Yani Ne bileyim Note'dan Sonra Ne Denedimse Alışamadım.... Yeni Note Çıkana Kadar Elveda S3.....

Bide bugün arkadaşlarla Ekran karşılaşması .... Yorumsuz....

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S III resmi olarak tanıtıldı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben denedim ve oldu...

bi yerde bi yanlış yapıyoruz ama ne yanlış bulamadım :) mesela üstten çektiğimiz bilgi ekranında bildirimler yazıyodu onu aktif yapmadım.. msj geliyo geliyo ses çıkmıyo.. bi ara buraya yazmaya niyetlendim sonradan çözdüm olayı.. bundada öyle bişey var ama tam çözemedim :S

Akıllı beklemeyle ilgili nasıl bi sorun yaşadığınızı anlamadım açıkçası :) Bi kaç gün foruma giremedim konu baya ilerlemiş ama başta bi arkadaş sormuş "..zırt pırt kapanıyo mu" diye, bende durumun nasıl olduğunu anlatayım:

İlk aldığımda telefonu ayarlardan bu özelliği aktif hale getirdim, sonuçta adamlar yapmış kullanmak lazım dedim :)
    Bütün olay, telefon elimizdeyken ön kamera gözümüzü görecek şekilde bir konumda olmalı. Göremediği zaman, en üstte reklamlarda olduğu gibi bi göz işareti beliriyo; "gözü algılayamadım ben gidiyom" mealinde sanırsam :) Ekrana baktığım sürece o işaret hiç çıkmıyor ve ışığı sönmüyor. Bazen telefonu gözümü göremeyecek açıda tuttuğumda ise hemen bu işaret çıkıyor ardından ekran kararıyor.

• Diğer bi konu da, kullanan arkadaşlara sormak istiyorum telefonla alakalı merak ettiğim bi şey var: sizdeki pil durumları nasıl?

Ben ilk bi kaç gün açıkçası baya hayal kırıklığına uğradım. Ama çok şükür her geçen gün gözle görülür bir artış oldu ve böyle giderse sanırım daha da aratacak performansı. Sizde de böyle günden güne artan bi durum söz konusu mu? İlk günler gece 12 olmadan şarja takıyordum şuan hala %45. Günlük kullanımlarım hemen hemen aynı (mesajlaşma, müzik, oyun, internet vs).
    Pil simgesinin yanında yüzde kaçı kaldığını gösterme özelliğini de açtım, bi gözüm hep orda arabanın benzin göstergesi gibi :) Bir de Uygulamalar/Ayarlar/Pil menüsünden çok detaylı bir pil durum ve kullanım grafiği/istatistiği sunuyor, onu ayrıca çok sevdim:) Pilin gücü yavaş yavaş ortaya çıkıyor sanırım

Başlamışken telefonla ilgili bi kaç şeye daha değinmek istiyorum.
    Müziğe önem veren ve ilgilenen biri olarak şunu söyleyeyim, sağlam bir kulaklık takıldığında son seste uzun süre dinletemeyecek kadar güçlü ve kaliteden taviz vermeyen çok ama çok iyi bi ses performansı var. Yıllar önce dönemin en iyi telefonu olan w900 ile telefonda müzik dinlemeye başlamıştım ve onda kulak iyiye alıştı bi kere, öyle her önüne geleni dinleyemiyor artık. Zorunlu olarak geçtiğim bundan önceki telefonum da 5800xm'di. O da w900 kadar olmasa da enazından bi telefon için yine "güzel bi kulaklıkla" tatmin edici bi performans sağlıyordu.
    Ancaak bu da pil olayı gibi yine başta hayal kırıklığına uğrattı beni, kendi kulaklığını taktım evde sessiz ortamda iyi hoş ama dışarıda gürültüde beklediğim sesi alamamıştım. Kulaklıktan yola çıkarak ilkönce telefonun kapasitesi heralde bu dedim. İş görür ama benim gibi takıntılıysanız hayal kırıklığına uğratabilir. Eğer varsa imkanınız tavsiye ediyorum yine kulakiçi kaliteli bi kulaklıkla (cx300 veya ep630 olabilir) deneyin, hakikaten incelemelerde bahsedildiği kadar hatta fazlası var. Bugüne kadar kullandığım iki müzik telefonunda da "kaliteyi koruyarak keşke bi tık daha yüksek ses verse"ydi diyordum, bunda ise son seste dinleyemiyorum :) Sakın benim gibi kendi kulaklığına bakıp değerlendirmeyin. HB'den kampanyalı 30 liraya ep630 alıp cihazın hakkını verin derim

Ayrıca "Ayarlar/Veri Kullanımı" menüsü hayat kurtarıyor :) başka telefonlarda var mıdır bilemiyorum ama benim en çok işime yarayan özelliklerinden biri oldu. Önceki telefonumdan gelen ve bi ayda bitiremediğim 100mb lık paket malum buna 5 dakikalık çerez :D İşte buna yem olmamak için dediğim menüdeki bi grafik üzerinden; Belirleyeceğiniz günler aralığında olmak üzere (örn:30 gün- 7 Haz-6Tem), Mobil veri alışverişi "kaç mb olduğunda uyarsın", "kaç mb olduğunda durdurulsun" diye çok kolay şekilde seçilebiliyor. Ayrıca bahsettiğim menüde aynı pilde olduğu gibi toplam download'ın % kaçı hangi uygulamaya/neye gitmiş istatistiki olarak görmek mümkün:) Kısayol; üstten çekilen menüden de direkt olarak "mobil veri" akışını durdurup açabiliyoruz.
    (Tahminim başka android telefonlarda da bu olabilir, tekerleği icad etmiş gibi sevinmeyeyim :D )

Şu ana kadar yaşadığım tek olumsuzluk ise, eski telefonumun 2-3 çubuk çektiği bizim evde, malesef bi çok yerinde ya çekmiyor ya da 1 çubuk sinyal gücü alıyor. Evde kullanılan iphone 4 var o da aynı şekilde ya hiç, ya da 1 çubuk. (hatlar turkcell). Yeni nesil telefonlarda her şey iyi hoş ama sanırım bu zayıf sinyali yakalama konusunda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Dışarda ise tam aksine çekmediği bi anı görmedim, tek sıkıntı bizim ev hearlde

Bir de telefonun içinden şöyle tüm donanımı cayır cayır kullanabileceğimiz üst seviye bi iki oyun çıkaymış tadından yenmezmiş :)
    Store'unda var elbet oyunlar ama daha angrybirds dışında oyun indirip test etmek kısmet olmadı. Lafı çok uzattım yine kullandıkça veya sorunuz oldukça burada yazcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: CreaterS

iyi günler arkadaşlar ben de 2 gündür samsung galaxy s3 sahibiyim, telefondan gayet memnunum fakat 1 problemim var, telefonu yanagıma yapıştırınca yani normal konusunca ses karşıya uzak gidiyor ama telefonu konusmamdan uzaklaştırınca yanı ağzıma uzak tutunca ses boguk gidiyor acaba sorun ne olabilir ?

Bir arkadas da ayni sorundan bahsetmisti ve sorunu kendisi cozmustu..Nasil mi?
    Meger konusurken eli hoparlore denk geliyormus..O yuzden ses boguk ve uzak gidiyormus karsi tarafa...

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.