Şimdi Ara

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S III resmi olarak tanıtıldı (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.951
Cevap
6
Favori
154.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pudinkk

quote:

Orijinalden alıntı: ersins58

Beğenmedin diyen insanlara saygı duyarım lakin s3 farklı olmuş keskin yerine oval bence bu iyi olmuş sonuçta iPhoneun ilk modelleride keskin degildi ve ele iyi oturuyordu insanlar son iki senedir keskin yapiya alıştı iphone4 ve s2 yle felan doğal olarak oval yapı çirkin geliyor farkindaysaniz ilk yorumlar negatif ama sonraları positiv yorumlar oluyor yani zamanla beğenilir diye düşünüyorum.

benim bir cihazı almam için öncelikle tasarımına uyum sağlamam lazım,tasarıma uyum sağladıktan sonra donanım ve yazılım geliyor.S2 yi bu nedenle almıştım.Sonra sattım s3 çıkınca ucuzlayacak nasılsa s3 de s2 gibi herşeyi içinde barındıran bir model olacak diye düşünmüştüm.
    Malesef benim beklentilerimi karşılamadı.

Sizin mesajınızda oval yapıdan bahsettiğiniz için özellikle alıntı yaptım
    oval yapıya karşı değilim nexus u gördüğümde aha budur demiştim,ama galaxy s3 ün ovalliğinde ve arka kapak tasarımında acayip itici öğeler var,özellikle o fiziksel tuş o oval kasaya gitmemiş,brushed metal havası olmamış,arka kapağın parlak olması da cabası.
    Yani şu haliyle 300-500 liralık telefonlarında kullandığı kasa dizaynını anımsatıyor bana özellikle arka kasa
    Samsung'un amiral gemisi Galaxy S III resmi olarak tanıtıldı

Nexusun o oval kasasına ve kapasitif tuşlarına hayranım bir asalet var

not:Yenilikleri sesle kontrol,daha iyi ekran daha iyi işlemci gerçekten cezbedici.Ama software kısmı için yine aynı hata ...touchwiz zerzavatından herkes memnunmuş gibi koymuşlar yine.
    Htc sense gibi herkesin tamam dediği sevdiği bir arayüz olsa neyse diyeceğim ama övülecek bir yanı da yok sistem dostu olmasından başka.ne görsellik ne işlevsellik.
    Bir de bu yeni weather UI beni resmen hayattan bezdirdi.Elle çizsem daha iyi UI çizerdim eminim.Kimse hala bahsetmedi şaşırdım.

bu nasıl bir benzetmedir ya cidden benzettinmi tamam nexustan yola çıkıldıgı bıraz bellide o üstteki telefon nedir ya tasarım dediğin zaman aklına ne geliyo çok merak ettim her gördüğünüz köşeli telefonda iphone kopyası zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

Samsung kartondan yapiyor iste belli s.e nin yanina bile yaklasamaz kimse

+1905

2000 küsür lira etmez bu cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3

Ben önümüzdeki senenin telefon standartlarının şu şekilde olacağını düşünüyorum.
    - 6 çekirdekli 2.5 mhz cpu
    - 4 çekirdekli Gpu
    - 2GB RAM 666 mhz
    - 3D 720p HD çözünürlüklü ekran süper amoled plus ekran
    - Android 5 işletim sistemi
    - 12MP çift LED Flaşlı kamera
    - 4300mAh Standart Lityum İyon pil
    - opsiyonlu glas free 3D ekran
    - Kablosuz şarj ve veri aktarımı
    - HDMİ ve optik out
    - Dokunmadan el hareketleri ile telefon ne yapmak istediğimizi anlayacak, önde bulunan iki adet kamera el hareketlerimizi simule ederk yapacak bunu

Yazılımsal anlamda:
    -Sesli komut tuşlar kadar çok kullnılacak bir yapıya gelecek.
    -ekran çözünürlüğü artacağı için ekranda yer bolluğunun getirdiğicesaret ile çalışan proğramları anlık gösterilecek bir sistem tepsisi yapılacak
    -güçlü cpu nun verdiği destek ile eski Pc ve konsol oyunları emülasyon yolu ile oynanacak, gayri resmi olsada.

2013 yılı içerisinde bu mesajımı hatırlayın

Sen 2013 değil,2015 ya da 2016'nın özelliklerinden bahsetmiştin.Neden dersen bizlerde daha cihaz tanıtılana kadar:
    1.A15 işlemci
    2.Power VR SGX543 ya da Mali T604 GPU
    3.Daha yüksek kapasitede (2 GB mükemmel olurdu) Çift bellek kanallı Ram
    4.HD Super Amoled Plus ekran
    5.Yazılım beklendiği gibi geldi.
    6.12 Mp ya da aratmayacak kalitede kamera
    7.2500 mAh Li-Poly Pil
    8.3D ve varyasyonlarını henüz düşünmüyorduk

Şimdi daha bu özellikler gelmeden senin yazdıklarına sıra gelmez.Aslında senin yazdıkları yapmaları için benim yazdıklarımın da üstünde(tabi birkaç küçük değişiklik yaparak) ürün çıkarmaları gerekir.Artık S3'ü gördükten sonra ben şahsen Samsung'un rakiplerine fark atacak donanımları cihazlarına koyma konusunda hevesli olacağını sanmıyorum.Kafamdaki Samsung anlamı S3'ü görmemle birlikte değişti.

bir android ci olarak şunu farkettim androidciler hep pc ciler genellikle abi baksana hep donanım muhabbeti bu yazdıgın donanımda telefon çok gereksiz olur ps3 de bile o donanım yok nerdeyse abartmayın beyler artık şuanki donanımlar gayet yeterli fazlası teknoloji çöplüğü olacaktır zaten birçok insan whatsapp +konuşma aradada bir youtube girmekten başka bişey yaptıgı yok daha mailini bağlamamış akıllı telefon sahibi arkadaşlarım var full hd ekran diyolar ya böyle saçmalık olmaz benim leptobumda 17 inc ekranda full hd var ben yazıları buyutmek zorunda kalıyom herşey göt kadar kalıyo yoksa böyle konularıda uzun uzun tartışmak gerek aslında bende yukarda bir arkadaşın dediği gibi telefon türkiyeye gelince fikirlerin değişeceğine inanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kskcole

quote:

quote:

Beğenmedin diyen insanlara saygı duyarım lakin s3 farklı olmuş keskin yerine oval bence bu iyi olmuş sonuçta iPhoneun ilk modelleride keskin degildi ve ele iyi oturuyordu insanlar son iki senedir keskin yapiya alıştı iphone4 ve s2 yle felan doğal olarak oval yapı çirkin geliyor farkindaysaniz ilk yorumlar negatif ama sonraları positiv yorumlar oluyor yani zamanla beğenilir diye düşünüyorum.

benim bir cihazı almam için öncelikle tasarımına uyum sağlamam lazım,tasarıma uyum sağladıktan sonra donanım ve yazılım geliyor.S2 yi bu nedenle almıştım.Sonra sattım s3 çıkınca ucuzlayacak nasılsa s3 de s2 gibi herşeyi içinde barındıran bir model olacak diye düşünmüştüm.

oval yapıya karşı değilim nexus u gördüğümde aha budur demiştim,ama galaxy s3 ün ovalliğinde ve arka kapak tasarımında acayip itici öğeler var,özellikle o fiziksel tuş o oval kasaya gitmemiş,brushed metal havası olmamış,arka kapağın parlak olması da cabası.
    Yani şu haliyle 300-500 liralık telefonlarında kullandığı kasa dizaynını anımsatıyor bana özellikle arka kasa

not:Yenilikleri sesle kontrol,daha iyi ekran daha iyi işlemci gerçekten cezbedici.Ama software kısmı için yine aynı hata ...touchwiz zerzavatından herkes memnunmuş gibi koymuşlar yine.
    Htc sense gibi herkesin tamam dediği sevdiği bir arayüz olsa neyse diyeceğim ama övülecek bir yanı da yok sistem dostu olmasından başka.ne görsellik ne işlevsellik.
    Bir de bu yeni weather UI beni resmen hayattan bezdirdi.Elle çizsem daha iyi UI çizerdim eminim.Kimse hala bahsetmedi şaşırdım.

bu nasıl bir benzetmedir ya cidden benzettinmi tamam nexustan yola çıkıldıgı bıraz bellide o üstteki telefon nedir ya tasarım dediğin zaman aklına ne geliyo çok merak ettim her gördüğünüz köşeli telefonda iphone kopyası zaten

iphone nedir bilmem
    ben benzetmedim öyle bir telefon da bilmiyorum.ilk defa duyuyorum iphone u.Şimdi yazımın iphone ile olmadığı konusunda hemfikiriz sanırım

Çok basit durduğunu bu nedenle o yukarıdaki eski samsung 300-500 liralık modellere benzediğini ve bana onu çağrıştırdığını söyledim.

tasarım denince aklıma s2 geliyor daha da önce nexus geliyor.

Umarım sorularınıza cevap olmuştur.

kişisel görüşlere saygı çerçevesinde yazalım

• quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: This is it arkadaşlar ekran PENTILE SUPER AMOLED olarak geçiyor. ekranın pentile olduğu doğru mu ? kaynak:http://pentileblog.com/
    pentile olsa ne olur ki ?? Galaxy note daha buyuk ekran 5.3 inç ve pentile olmasına ragmen iphone un meshur retinasına duman attırıyor..bizzat tarafımdan test edilmiştir Yeni pentile dizilimi sayesinde galaxy s teki durum söz konusu değil artık..

pentile ekran benim bildiğime göre 720i gibi bişey yani yalancı ekran pixeller daha az yada kalitesiz o yüzden daha iyi olması imkansız hele hele 320 ppi üstü bi cihaza karşı

Git bi teknoloji markete imkanlimi imkansizmi gozunle gor o zaman Ayrica yurtdisi forumlarinda yazilanlara gore s3 un ekraninin muthis oldugu soyleniyor..Eger kaynaga rast gelirsem link atarim..

galaxy note kullandım , hatta akrabama 4s yerine galaxy note aldırdım. Pentile ekranın berbat olduğunu kabul etmeniz lazım evet daha az pixel kullandığı için performanslı ve tasarruflu ama görüntü kalitesinde aradaki boşlukları saymak pek hoş olmayacaktır 720i sanırsam . Maalesef! s3 den umutluydum

Linki inceleyiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_55467698/tm.htm

Bi kere galaxy note daki pentile rezil diyerek galaxy note kullandigina olan inancimi fazlasiyla yitirdin .. Kardes galaxy note un cozunurlugu yuksek oldugu icin aradaki farki anlayabilmen icin mikroskop kivaminda bi goze sahip olman lazim 3 tane cihazi iphone4,s2 ve note u saatlerce yanyana inceledim..tartismasiz en iyisi NOTE..Aslinda s2 ve note cok yakin birbirine ama s2 nin ekrani fazla mavimsi idi galaxy note da bu sorunun da ustesinden gelmisler...
    Bu arada s3 te ki ekran hakkinda soyle bi aciklama yapilmis

"Super AMOLED Plus’taki 12 altpikselli RGBG dizilimi ile PenTile dizilimi aynı ekranda kullanılıyor. Bu sayede hem enerji tasarrufu sağlanıyor, hem ekran kalitesi gerçek HD seviyesinde oluyor hem de insan gözünün en çok duyarlı olduğu yeşil renk arttırılarak tüketiciye daha iyi bir tecrübe yaşatılıyor "

Neyse tartışmaların cevabı zaten biliniyor tüm dünyada pentile ekran nasıl sonuç veriyoru görüyoruz

note u mediamarktda kullandım + akrabama aldırttım 4s lede iyi bi karşılaştırma yaptım maalesef sınıfta kalıyor

s2 de super amoled + vardi note da super amoled hd yani s2 deki ekran daha iyi neden ? çünkü pentile değil ayrica note 5 inc dolayisiyla ppi degeri epegi dusuyor .

galaxy s2 480x800 4.3" --- 216 ppi

galaxy note 1280x800 5.3" --- 284 ppi

Tum dunyada pentile nasil sonuc verecekmis su andaki en iyi ekran teknolojisi super amoled daha otesi varmi ??

• Samsung'un amiral gemisi Galaxy S III resmi olarak tanıtıldı

Böyle bir amiral gemisi tasarımı mı olur, harbi şaka gibi. S2'yide çıkarmış bir şirket olarak Samsung ne yaptın sen?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

iphone nedir bilmem
    ben benzetmedim öyle bir telefon da bilmiyorum.ilk defa duyuyorum iphone u.Şimdi yazımın iphone ile olmadığı konusunda hemfikiriz sanırım

Çok basit durduğunu bu nedenle o yukarıdaki eski samsung 300-500 liralık modellere benzediğini ve bana onu çağrıştırdığını söyledim.

beğenmedim dersen saygı gösteririm tasarım kötü olmuş dersen saygısızlık ederim madem samsungun tasarımcısından endüstri mühendislerinden iyiydin niye donanım haberde ziyan oluyon onu anlayamam o zaman anlatabildimmi arkadaşım saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

Samsung kartondan yapiyor iste belli s.e nin yanina bile yaklasamaz kimse

kusura bakmayında sony öncelikle " telefon " yapmayı öğrensin ondan sonra " tasarım" ını konuşalım;
    daha öncede yazmıştım ;

arc kullandım (keyifle kullandım inkar etmiyorum) ve şu anda eşim kullanıyor sensörün üstünde ÇATLAK oluştu sanırım bu kronik sorunu biliyorsunuzdur,

bravia ekran bravia ekran denildi s2 nin ekranı ile yan yana koyunca arcı fırlatıp atasım geldi ,

Ayrıca xperia s e bakıyorum " ekran sararması" problemi almış başını gidiyor , sağı solu oynuyor , bu mu kalite ?

ne biçim arge ne biçim kalite kontrol var bu sony de ?.....
  • Ici iyide disi yine kabak. S2 bunun yaninda takim elbiseli eleman buda first laydi. Hersey kamera olmadigi gibi hersey islemcide degil.. Karizmatik N9 a devam tanimam ustune

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: blade038

savaşın yeni favorisini açıklıyorum millet

MOTOROLA ATRİX 3

- NVIDIA Tegra 3 dört çekirdekli çipset
    - 2GB RAM
    - 4.3 inç 1280 x 720 piksel HD çözünürlüklü ekran
    - Android 4.0.x Ice Cream Sandwich işletim sistemi
    - Ekran üzerinde dolaşım butonları
    - 10MP çift LED Flaşlı kamera
    - 3300mAh Standart Lityum İyon Pil

bana göre tasarımıda güzel. en azından enine küçülmesi ele rahat sığacağını gösteriyor.

not. hali hazırda 1.5 senelik S2 kullanıcısyım. ama samsung şansını kotu kullandı bu sefer..

ne zaman tanıtılır bu alet ?
    avrupadaki tahmini fiyatı ne olur ?

• bide amiral gemi!?!? Bu bildigin amiral batti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iphone nedir bilmem

beğenmedim dersen saygı gösteririm tasarım kötü olmuş dersen saygısızlık ederim madem samsungun tasarımcısından endüstri mühendislerinden iyiydin niye donanım haberde ziyan oluyon onu anlayamam o zaman anlatabildimmi arkadaşım saygılar.

Alıntıları Göster
    quote:

ben arka kapak tasarımının olmadığını söylüyorum arka kapak tasarımını ben daha ıyı yapardım demedım
    weather UI rezil olmuş dedim onu daha iyi yapardım dedim :) en azından bir kullanıcı yorumu alsalardı eminim herkes o weather UI ekrana olmamış derdi.saatin yazıldığı fonta bakın.

.ben tasarımı daha iyi dizayn etme iddiasında bulunmadım,bir önceki yazınızda iphone vs yazmışsınız o imada da bulunmamıştım.2 alıntınızda da söylemediğim şeyler üzerinden önyargılarınızla yorumlar yapıyorsunuz.

size saygısızlık edersem sizin de saygısızlık etme hakkınız olur ki size ya da herhangi bir kişiye kuruma saygısızlık etmedim,fikirlerimi dayandığı temellerle beraber burada yazdım.yanı neden sevmediğimi de dayanaklarınla yazdım.Keyfi konuşmuyorum.

saygılarımla

• bu kablosuz şarj ünitesi ile telefonun arasından geçerken elektrik çarparmı ki acep...:))) s3 ü falan boşverinde s2 aldım bir hafta içinde ekranı çizik içinde kaldı o kadar dikkat etmeme kılıfıyla kullanmama rağmen hani gorilla glass vardı yalan ... belki donanım olarak en iyi telefonları samsung üretebilir ama o dandik malzeme kalitesi ile sanki 3. sınıf çin malı kullanıyorum hissi veriyor. la az kar edin yada fiyatı artırın ama kaliteli malzeme kullanın o yüzden samsung BAN. gerçi niye kullansınlar ki bu haliyle bile milyonlarca satıyor millet alıyor ilginç bir şekilde...
  • bence, tasarımla ilgili en ciddi sıkıntı ekranın kasayla uyumsuzluğu. yani galaxy s3 ün resmine baktığımda sanki birisi ekranı kasaya kötü bir photoshopla monte etmiş gibi duruyor. nexus un ise böyle bir problemi yok. ekranla kasa uyumlu. fikir edinmek için iki aletin resimleri:

ayrıca s3 te tuşu çok göze çarpacak şekilde tasarlamışlar bence bu da olmadı. ancak samsung birşeyi doğru yapmaya başlamış gözüküyor. o da yazılım olayı. artık nitelikli uygulamalarla ürünü daha cazip hale getirmeyi öğrenmiş. böyle giderse samsung bir sonraki telefonunda iphone efsanesini bitirebilir...

• quote:

quote:

ben arka kapak tasarımının olmadığını söylüyorum arka kapak tasarımını ben daha ıyı yapardım demedım
    weather UI rezil olmuş dedim onu daha iyi yapardım dedim :) en azından bir kullanıcı yorumu alsalardı eminim herkes o weather UI ekrana olmamış derdi.saatin yazıldığı fonta bakın.

.ben tasarımı daha iyi dizayn etme iddiasında bulunmadım,bir önceki yazınızda iphone vs yazmışsınız o imada da bulunmamıştım.2 alıntınızda da söylemediğim şeyler üzerinden önyargılarınızla yorumlar yapıyorsunuz.

size saygısızlık edersem sizin de saygısızlık etme hakkınız olur ki size ya da herhangi bir kişiye kuruma saygısızlık etmedim,fikirlerimi dayandığı temellerle beraber burada yazdım.yanı neden sevmediğimi de dayanaklarınla yazdım.Keyfi konuşmuyorum.

saygılarımla

:D hayır tamamen kelime oyunu yapıosun güzel kardeşim tasarımdan bahsediyodun şimdi olayı arayüze çevirdin ben kimseye touchwiz i savunmam onuda söyliyim beni yanlış anlama ics default arayüzünden yanayım hep ama şunuda biliyosun android kullanıcısı olarak sen onun arayüzünü istediğin gibi değiştirebilme imkanına sahipsin ben dış kasadan bahsettim acıkcası bu öyle bir piyasaki tasarım yapmak bile artık çok zor bi sürü firma var ve hergün binlerce tasarımın patentini alıyorlar böyle bir rekabette iyi bile bundan sora artık çok creative telefonlar beklemesin kimse her firma rütuşlayıp rütuşlayıp sunacak tasarım yüzünden azdaha galaxy s2 ler toplatılacaktı bunuda hatırlatırım sizlere

• bu kasa ile gelseydi on numara olur du bence

• quote:

Orijinalden alıntı: vuslat06

bu kasa ile gelseydi on numara olur du bence

Aynen bence de süper olurdu. O kasayı Wave 3'te kullanarak yazık etti güzelim kasaya.
  • Arka kapak fazla sade gerçekten ama anlamıyorum demek ki benim estetik görüşüm bir acayip çünkü S3 önden şu üstte paylaştığınız wave kasasından da S2'den de daha güzel.
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.