Şimdi Ara

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S III resmi olarak tanıtıldı (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.951
Cevap
6
Favori
154.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üşenmedim Donanım Haberde ki Şubat 2011 "Galaxy S II" tanıtıldı haberine göz attım. Yorumları okuyup güldüm. SII içinden bu sitede "beğenmedim, olmamış, tasarım hoş değil..." gibi yorumlar yapılmış. Ama SII aynen Galaxy S gibi başarılı oldu. Hatta onuda geçti. Şimdi SIII için bıdı bıdı yapanlar 6 ay içinde SIII sahibi olurlar. Boşuna çamur atmayın Galaxy serisine komik oluyorsunuz.
  • Ozellikleri iyi olabilir fakat tasarimi berbat ve kocaman telefon almayi dusunmuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

quote:

Orijinalden alıntı: This is it

o değilde atrix 3 gümbür gümbür geliyor

- NVIDIA Tegra 3 dört çekirdekli çipset
    - 2GB RAM
    - 4.3 inç 1280 x 720 piksel HD çözünürlüklü ekran
    - Android 4.0.x Ice Cream Sandwich işletim sistemi
    - Ekran üzerinde dolaşım butonları
    - 10MP çift LED Flaşlı kamera
    - 3300mAh Standart Lityum İyon Pil

Tam bana uygun özellikler.Birde ekran kalitesi Amoled'i yakalarsa kesinlikle kaçırılmamalı.Özellikle S3'ü askıya alanlar için.

Bana da cok uyan ozellikler... Ama nextnexus yine samsung olacak... Ve muhtemelen andro 5 GellyBonn ile gelecek... Bir sonraki nexus ta samsung tan geliyorken bu ne lahana tursusu oldum yani... Ongorunuz saglikli olmayabilir...

Nexus modellerinin Samsung tarafından üretiliyor olması donanım açısından rakiplerine göre mükemmel olacakları anlamına gelmiyor.Nitekim Galaxy Nexus'a baktığımızda Galaxy S2'yi bile donanım açısından geçemiyordu.Nexus sadece destek verir o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tupacamaru

burada tartışılanları bir kaç cümle ile yorumlansam

TASARIM:Allahını seven üstüne toprak atsın

DONANIM:van iksten neyin fazla be kardeşim

asıl tartışılması gerekenlere gelirsek ekran büyüklüğü amiral gemilerinde stantard kaç inç olmalıdır bence en fazla 4.3 nedeni one x i araba kullanırken tek elimle kullanmaya çalıştım az daha kazaya sebebiyet veriyordum o yüzden bence 4.3 ten fazlası gereksiz iphonenun ekranının büyütülmesini isteyen ve bekleyen arkadaşlar çok beklerler çünkü apple iphone 5 i 4.8 inç yaparsa bir tane bile ipad satamaz onun için unutun gitsin tabiki androidcilerde kendince haklı hem telefon hem tablet alacaklarına bu işi tek cihazla çözüme kavuşturultuğunu görüyoruz bkz. galaxy note...

Tasarımda da donanımda da haklısın.Madem böyle bir donanımla gelecektin,sen niye rakiplerin gibi cihazını şubatta tanıtıp çoktan satışa koymadın?Galaxy S2 halen peynir ekmek gibi satıyor diye mi?
    iPhone konusunda da şunu söyleyeyim.4S'te de gördük ki Apple resesyon sinyalleri veriyor.Eğer yeni İphone'da fark yaratan özellikler sunamazsa bence en ağır eleştiriyi iFan'lar yapar.Bu açıdan ben ekranın 4 inch'e çıkarılabileceğini bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Orijinalden alıntı: tupacamaru

burada tartışılanları bir kaç cümle ile yorumlansam

TASARIM:Allahını seven üstüne toprak atsın

DONANIM:van iksten neyin fazla be kardeşim

asıl tartışılması gerekenlere gelirsek ekran büyüklüğü amiral gemilerinde stantard kaç inç olmalıdır bence en fazla 4.3 nedeni one x i araba kullanırken tek elimle kullanmaya çalıştım az daha kazaya sebebiyet veriyordum o yüzden bence 4.3 ten fazlası gereksiz iphonenun ekranının büyütülmesini isteyen ve bekleyen arkadaşlar çok beklerler çünkü apple iphone 5 i 4.8 inç yaparsa bir tane bile ipad satamaz onun için unutun gitsin tabiki androidcilerde kendince haklı hem telefon hem tablet alacaklarına bu işi tek cihazla çözüme kavuşturultuğunu görüyoruz bkz. galaxy note...

E peki o kadar ekrani neden siparis etmisler ki? Napacaklar o kadar siparisi simdi? Oyun konsolu gibi bir sey mi? Muallakta kaldi onca ekran...

Yeni nesil İpod ya da iPad'ın bir mini versiyonu olamaz mı?

• pentile ekranı incelemeden yorum yapmayın.s2 ve note aynı anda kullanmış biri olarak note tercihimdir.ayrıca bunun ekranı notedan daha ufak.bir note kullanıcısı olarak telefon hoşuma gitti ama ekranın küçüklüğü canımı sıkıyor...
  • Bir çok son kullanıcı yeni Iphone çıkmadan almayacaktır. Cihaz bence fena değil ama Iphone 5 işleri değiştirebilir. Ayrıca Ayrıca Galaxy S serisinden insanlar daha fazlasını bekliyor. Beklentileri yeterince karşılamadı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3

Ben önümüzdeki senenin telefon standartlarının şu şekilde olacağını düşünüyorum.
    - 6 çekirdekli 2.5 mhz cpu
    - 4 çekirdekli Gpu
    - 2GB RAM 666 mhz
    - 3D 720p HD çözünürlüklü ekran süper amoled plus ekran
    - Android 5 işletim sistemi
    - 12MP çift LED Flaşlı kamera
    - 4300mAh Standart Lityum İyon pil
    - opsiyonlu glas free 3D ekran
    - Kablosuz şarj ve veri aktarımı
    - HDMİ ve optik out
    - Dokunmadan el hareketleri ile telefon ne yapmak istediğimizi anlayacak, önde bulunan iki adet kamera el hareketlerimizi simule ederk yapacak bunu

Yazılımsal anlamda:
    -Sesli komut tuşlar kadar çok kullnılacak bir yapıya gelecek.
    -ekran çözünürlüğü artacağı için ekranda yer bolluğunun getirdiğicesaret ile çalışan proğramları anlık gösterilecek bir sistem tepsisi yapılacak
    -güçlü cpu nun verdiği destek ile eski Pc ve konsol oyunları emülasyon yolu ile oynanacak, gayri resmi olsada.

2013 yılı içerisinde bu mesajımı hatırlayın

Sen 2013 değil,2015 ya da 2016'nın özelliklerinden bahsetmiştin.Neden dersen bizlerde daha cihaz tanıtılana kadar:
    1.A15 işlemci
    2.Power VR SGX543 ya da Mali T604 GPU
    3.Daha yüksek kapasitede (2 GB mükemmel olurdu) Çift bellek kanallı Ram
    4.HD Super Amoled Plus ekran
    5.Yazılım beklendiği gibi geldi.
    6.12 Mp ya da aratmayacak kalitede kamera
    7.2500 mAh Li-Poly Pil
    8.3D ve varyasyonlarını henüz düşünmüyorduk

Şimdi daha bu özellikler gelmeden senin yazdıklarına sıra gelmez.Aslında senin yazdıkları yapmaları için benim yazdıklarımın da üstünde(tabi birkaç küçük değişiklik yaparak) ürün çıkarmaları gerekir.Artık S3'ü gördükten sonra ben şahsen Samsung'un rakiplerine fark atacak donanımları cihazlarına koyma konusunda hevesli olacağını sanmıyorum.Kafamdaki Samsung anlamı S3'ü görmemle birlikte değişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: This is it

telefonu elimize aldığımızda hepimizin fikri değişebilir. ben de dahil burda b.k atanların çoğunun elinde veya imza kısmında bir gün sgsIII yazısını görürseniz hiç şaşırmayın...

Şu Samsung Mobile Unpacked 2012 event (Full Livestream) videosunu tekrar izleyin. telefon adamın elinde çok farklı duruyor ama arkasındaki ekranda çok farklı duruyor. özellkle mavi modeli videonun ortalarındaki adamın elinde çok farklı durmuş..

önce bi elimize alalım sonra sıvamaya devam ederiz arkadaşlar...

http://www.youtube.com/watch?v=gAh9frGNulY

Kesinlikle haklısın.Örneğin;Galaxy S fotoğraflarda çok kalitesiz duruyor fakat canlı canlı görenler (özellikle cep telefonu piyasasını bilmeyenler) Galaxy S2 mi ya da yeni bir model mi diye hayran hayran bakıyor.

• mavi olanın metalik görünümü enfes gözüküyor. ŞU AN İÇİN DÜNYANIN EN İYİ TELEFONU KİM NE DERSE DESİN, GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ, ÇAMUR AT İZİ KALSIN (???), BAŞKA BİR MARKA/MODEL TELEFON KULLANDIĞIM İÇİN PSİKOLOJİK OLARAK " BU TELEFON OLMAMIŞ ALMAM, İYİKİ BEKLEMEMİŞİM" AYAKLARI KOMİK OLUYOR ARKADAŞLAR......" gücü ve performansı konusunda diyecek laf olmayınca incik boncuk eleştriler yapılıyor ... yazık.
    Tabiki tasarımı beğenip beğenmemek kişisel bir tercih ve bunu yadırgamak kimsenin hakkı değil ama Kendi kişisel görüşlerimizi daha telefonu elimize alıp bakmadan global görüşlermiş gibi lanse etmenin, dayatmaya çalışmanın anlamı yok (olumlu veya olumsuz) bunun yapılması sadece kendi kendimizi kandırmak ve psikolojik tatmin olmak için yapılıyor buda çok sırıtıyor .... komik oluyor , komik ...
    aşırı Olumlu veya olumsuz taraftarlık için çok erken davranıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 5 Mayıs 2012; 11:57:23 >

• s3 ün tasarım rezilliğinden sonra ( tasarım konusunda önceden paylaşılan tasarımlar beklentilerimi çok yükseltmişti ) dün akşam itibari ile htc one x siparişi vermiş bulunuyorum. güle güle samsung.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cssbaycelebi -- 5 Mayıs 2012; 12:01:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

mavi olanın metalik görünümü enfes gözüküyor. ŞU AN İÇİN DÜNYANIN EN İYİ TELEFONU KİM NE DERSE DESİN, GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ, ÇAMUR AT İZİ KALSIN (???), BAŞKA BİR MARKA/MODEL TELEFON KULLANDIĞIM İÇİN PSİKOLOJİK OLARAK " BU TELEFON OLMAMIŞ ALMAM, İYİKİ BEKLEMEMİŞİM" AYAKLARI KOMİK OLUYOR ARKADAŞLAR......" gücü ve performansı konusunda diyecek laf olmayınca incik boncuk eleştriler yapılıyor ... yazık.
    Tabiki tasarımı beğenip beğenmemek kişisel bir tercih ve bunu yadırgamak kimsenin hakkı değil ama Kendi kişisel görüşlerimizi daha telefonu elimize alıp bakmadan global görüşlermiş gibi lanse etmenin, dayatmaya çalışmanın anlamı yok (olumlu veya olumsuz) bunun yapılması sadece kendi kendimizi kandırmak ve psikolojik tatmin olmak için yapılıyor buda çok sırıtıyor .... komik oluyor , komik ...

Daha piyasaya sürülmemiş telefona dünyanın en güçlü telefonu diyerek sen komik oluyosun veya çok erken davranıyosun belki? Her telefon kağıtta yazılanlarla büyüseydi zamanın Nokia'sı hala dururdu karşımızda düzgünce.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

mavi olanın metalik görünümü enfes gözüküyor. ŞU AN İÇİN DÜNYANIN EN İYİ TELEFONU KİM NE DERSE DESİN, GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ, ÇAMUR AT İZİ KALSIN (???), BAŞKA BİR MARKA/MODEL TELEFON KULLANDIĞIM İÇİN PSİKOLOJİK OLARAK " BU TELEFON OLMAMIŞ ALMAM, İYİKİ BEKLEMEMİŞİM" AYAKLARI KOMİK OLUYOR ARKADAŞLAR......" gücü ve performansı konusunda diyecek laf olmayınca incik boncuk eleştriler yapılıyor ... yazık.

Daha piyasaya sürülmemiş telefona dünyanın en güçlü telefonu diyerek sen komik oluyosun veya çok erken davranıyosun belki? Her telefon kağıtta yazılanlarla büyüseydi zamanın Nokia'sı hala dururdu karşımızda düzgünce.

Test sonuçları ortada, nasıl çıkmamış telefonmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bir kaç ay sonra kara borsacılar üçbin dörtbinne satar valla. örnel 4s 3999 idi
  • quote:

Orijinalden alıntı: seven44

bir kaç ay sonra kara borsacılar üçbin dörtbinne satar valla. örnel 4s 3999 idi

Foruma ilk ilan açıldı bile 3000den :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARBE -- 5 Mayıs 2012; 12:26:16 >
  • quote:

quote:

Çıkmamış telefon mu? Videoları izlemedin herhalde Testler de onlarda yapılıyor ve sonuçlar ortada hepsini tokatlamış.

• Telefonun tasarımı ve donanımı güzel.

Fakat sadece ekran büyüklüğü almama engel oluyor.

Bire bir aynı donanım ve tasarımla 4" versiyonu çıksa satın almak için çok düşüneceğimi sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

quote:

quote:

Çıkmamış telefon mu? Videoları izlemedin herhalde Testler de onlarda yapılıyor ve sonuçlar ortada hepsini tokatlamış.

Benchmarklara bakarak telefon almayın. Bu bir zamanlar kameranın kaç mp olduğuna bakıp telefon almak gibi birşey oluyor. Teoride hızlı olan bir cihaz pratikte aynı başarıyı sağlamayabilir. Ayrıca günümüz telefonları üç aşşağı beş yukarı aynı performansı sunuyor kullanıcıya. Hiç birinin bir diğerini tokatladığı felan yok yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gûzel olmuş
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.