Şimdi Ara

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5| (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.347
Cevap
120
Favori
736.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC One X 'imde bir sorun oluştu.

Ara ara sesi gidiyor. Kasasına bir iki kere tık tık vurunca geri geliyor ama sonra yine gidiyor.

bilen biri var mı bu sorunu acaba? Servis yolu mu göründü yine bana acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat010

HTC One X 'imde bir sorun oluştu.

Ara ara sesi gidiyor. Kasasına bir iki kere tık tık vurunca geri geliyor ama sonra yine gidiyor.

bilen biri var mı bu sorunu acaba? Servis yolu mu göründü yine bana acaba?

Hoparlör temassizlik yapıyor büyük ihtimal darbe almış. Servisin 2snlik işi hoparlör bozulmadiysa. Servise verin temizinden halletsinler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • one almak mantıklı mıdır?? htc nin ikinci elleri cabuk dusuyor. bendeki kendi pasaportuma kayıtlı ve 1 yıldan fazla garantisi var. bu sekil kaca gider?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem62

quote:

Orijinalden alıntı: Ronin1453

quote:

Orijinalden alıntı: rammusty

quote:

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Telefona stock rom yükledim fakat şebeke gelmiyor bir türlü :( bundan öncede venom rom yüklemiştim. Bunun çözümü nedir bileniniz var mı acaba?

ayrıca kernel yükledin mi? Genelde kernel yükleyince şebeke gitmesi oluyor.

Yüklediğin romun boot.img dosyasını kurulumdan önce flashladın mı.?

Evet flashladım. Acaba şundan kaynaklanabilir mi? Mesela stock rom yükledim fakat diğer dosyalar işte recovery feya diğer gerekli olan dosyalar farklı custom romlarınki olmasından kaynakalanabilir mi?

Zaten en başından yapman gereken recovery'yi flashlamak.. Cihazın simi ve diğer bağlantı adreslerini görmüyor..
    Bunun 3 yolu var.. Ya recovery flashlamadın,ya kernel ile yüklemek istediğim rom uyumsuz ve en son olarakta yüklediğin romun boot dosyasını flashlamadın..
    Hangisini yapmadığını bir düşün işlemleri tekrar en başından yap sorun ortadan kalkacaktır..

• quote:

Orijinalden alıntı: Vustic

Arkadaşlar XPERIA ARC kullanıyorum.Geçenlerde konsere gittim şu mesafeden fotoğraf çektim ama sahnedekinin kim olduğu konusunda bana bu fotoğrafı göstererek sorsalar bir fikrim olmaz. (bu mesafeden bahsetmiyorum)

Ayrıca yakınlaştırarak biraz fotoğraf çektim.Ama sonuç yine benim için hüsran.Yakın mesafelerde çok memnunum telefondan ancak uzak bir yeri çekmek isterken deyim yerindeyse Çamur gibi çekiyor.

Eee ne alaka diyeceksiniz. Benim sorum şudur; Eğer HTC one X alırsam daha iyi sonuçlar elde edebilirmiyim? Hayır derseniz.Dürüst olarak en iyi çekimi hangi telefonla yapabilirim. Teşekkürler saygılar.

Nokıa lumia 920 için bir aksesuar var fiyatıda fazla degil telefonun kamerasına takıyorsun bildiğin teleskop oluyor telefon onu deneyebilirsin ya mobilite yada 2si1de onu gösterdiler onada bak derim ben one x kullanıyorum babam lumia 920 bence onun kamerası daha iyi çekiyor one x'den... (htc one'da bekle derim)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rammusty

quote:

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Telefona stock rom yükledim fakat şebeke gelmiyor bir türlü :( bundan öncede venom rom yüklemiştim. Bunun çözümü nedir bileniniz var mı acaba?

ayrıca kernel yükledin mi? Genelde kernel yükleyince şebeke gitmesi oluyor.

Yüklediğin romun boot.img dosyasını kurulumdan önce flashladın mı.?

Evet flashladım. Acaba şundan kaynaklanabilir mi? Mesela stock rom yükledim fakat diğer dosyalar işte recovery feya diğer gerekli olan dosyalar farklı custom romlarınki olmasından kaynakalanabilir mi?

Zaten en başından yapman gereken recovery'yi flashlamak.. Cihazın simi ve diğer bağlantı adreslerini görmüyor..
    Bunun 3 yolu var.. Ya recovery flashlamadın,ya kernel ile yüklemek istediğim rom uyumsuz ve en son olarakta yüklediğin romun boot dosyasını flashlamadın..
    Hangisini yapmadığını bir düşün işlemleri tekrar en başından yap sorun ortadan kalkacaktır..

Şimdi yaptığım işlemleri kısaca anlatayım. Önce fastboot dosyasını indirim c de klasörünü oluşturdum. Sonra telefonun güç düğmesi ile ses kısma düğmesine basıp usb bağladım sonrasında cmd üzerinden flashladım. Sonra recovery'i seçip çıkan menüden telefonda bulunan romu seçtim yükledim. Tam olarak yaptığım işlemler bunlar. Peki bana tam olarak uyumlu olan rom kernel vs hangi programları yüklemem gerekiyorsa işte:) onları indirebileceğim bir adres var mı?

• Biri bana fastboot klasörünü göndrebilir mi?
  • halettim sonunda

• Bugün s4 ü inceleme fırsatı buldum. Göz okuma özelliği çok stabil geldi. Galeride parmağı yakınlaştırınca albümdeki fotoların gözükmesi olayıda çok güzel geldi. Samsung bu işi iyi biliyor. Göze hitap eden özelliklerle kullanıcının gönlünü fethediyor gerçekten.
    Browser galaxy s serisine göre çok kötü geldi. S2 nin browserı bile daha akıcıdır. Ses kalitesi akıllı telefon için yetersiz gibi geldi.
    Arayüz senseden sonra çok dandik geldi bana. Sensenin hava durumu bile tek başına yetiyor.
    Ayrıca telefonda ciddi bir ısınma sorunu var yada teşhir ürünü oldugu için bana öyle geldi.
    Göz kaydırma özelliği oneda olsa one daha çok tutardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyıldız -- 4 Mayıs 2013; 23:57:23 >
  • arkadaşlar galaxy s3 - one x ve nexus 4 arasındayım fiyat olarak aynı seviyede sayılırlar.
    size sorum cihazda şarj sorunu ne düzeyde? şuanda saydıklarım arasında en tutarlı şarjı olan s3 gibi duruyor.

ayrıca 1. önceliğim kamerası iyi olan bir telefon o yüzden one x i araştırıyorum, yardım ederseniz sevinirim.
  • Samsungun malzeme kalitesi çok düşük. Çerçevesi catliyo durup dururken hem s2 de hem s3 te tecrube ettim o yüzden one x derim..

• Babamı arıcaktım daha hat düşmeden mesgulmü kapalımı onu bile anlayamadan kapandı evi arayım dedim aynısı baska numara arıyorum hemen kapanıyo arama işlemi neden böyle oldu.Nasıl düzeltirim one x plus kullanıyorum
  • Telefonda konuşurken ses çok azaldı ve özellikle konuşurken Wi-Fi yada "Veri Bağlantısı" (3G,Edge,HDSPA vb.) açıksa seste kopmalar oluyor. Daha önce HD2'ye android yüklediğimde de aynı sorunla karşılaşmıştım.

Bunu nasıl çözeriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burba

arkadaşlar galaxy s3 - one x ve nexus 4 arasındayım fiyat olarak aynı seviyede sayılırlar.
    size sorum cihazda şarj sorunu ne düzeyde? şuanda saydıklarım arasında en tutarlı şarjı olan s3 gibi duruyor.

ayrıca 1. önceliğim kamerası iyi olan bir telefon o yüzden one x i araştırıyorum, yardım ederseniz sevinirim.

HTC ONE...Yoksa One X Plus...o da yoksa One X...

• En hızlı en stabil rom hangisidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

En hızlı en stabil rom hangisidir?

kardeşim, türk geliştirici kardeşlerimin yaptığı iki rom var onları deneyebilirsin TRAD Note X yada TRAD one x diye aratırsan bulursun, denemeden geçme
  • quote:

Arkadaşlar XPERIA ARC kullanıyorum.Geçenlerde konsere gittim şu mesafeden fotoğraf çektim ama sahnedekinin kim olduğu konusunda bana bu fotoğrafı göstererek sorsalar bir fikrim olmaz. (bu mesafeden bahsetmiyorum)

Ayrıca yakınlaştırarak biraz fotoğraf çektim.Ama sonuç yine benim için hüsran.Yakın mesafelerde çok memnunum telefondan ancak uzak bir yeri çekmek isterken deyim yerindeyse Çamur gibi çekiyor.

Eee ne alaka diyeceksiniz. Benim sorum şudur; Eğer HTC one X alırsam daha iyi sonuçlar elde edebilirmiyim? Hayır derseniz.Dürüst olarak en iyi çekimi hangi telefonla yapabilirim. Teşekkürler saygılar.

Biraz daha net gözükebilir fakat yine tanıyamayabilirsin...

Zoom 13 MP bir foto ile 4Mp foto arasındaki tek fark aralardaki detaylardır. Fakat milletin yanlış bildiği birşey var MP olayı herşey değildir...

Sen 4mp kameraya 1200 mm lens takmayı başar sonra millet desinki 13mp daha iyi çekiyor...

Mp herşey olsaydı kameralarda 1gbps raflarda görürdük.

4mp fotoyu FUll HD de zoomlarsa 2-3 kere zoom yaparsın.
    13mp fotoyu Full Hd de zoomlarsan 5-6 kere zoomlarsın fakat bu sana biraz daha detaylı görünebilir ancak net olmayacaktır.
    13mp fotoyu 13k ekrana taşı 4mp çektiğin fotoyuda 4k ekrana taşı aynı şeyleri göreceksin.

One lensi çok iyi olduğundan netliği daha iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fırat.Duran -- 6 Mayıs 2013; 0:53:44 >

• quote:

HTC One X'in kamerası güzeldir, bir süre kullandığımdan biliyorum yalnız dikkat edilmesi gerekilen önemli bir husus vardır ki telefonun ön camı naçizane çizilmez gorilla glass oluğu gibi arka taraftaki kamera camının normal bir şey olduğunu belirtmem gerekiyor. Yani zamanla çektiğiniz fotoğrafların kalitesi bir bir düşmeye başlıyor, bu çoğu kişide meydana geldi. Aklını kullananlar kamera camının çizilmesini önlemek için oraya ekran koruyucudan bir parça kesip yapıştırdılar. Arkadaşım yeni bir tane aldı ve o da bu olaydan dolayı muzdarip, hani çizilmez diyoruz iyi hoş ama teknik özelliğine dair bir detay yok işte.

Eğer bu dediğime dikkat ederseniz zaten kamera konusunda herhangi bir sorun olmayacaktır, aksi taktirde benim yaşadığım sıkıntılardaki gibi biraz buhulu veya noktaların belirgin olması şahsen insanın huzurunu bozuyor.

Kamera konusuna gelirsek ben şu anda iPhone 5 kullanıyorum, Android kullanıcıları açısından iPhone çoğu kişiye göre hoş gözükmüyor ama bu telefonun kamerasını oldum olası beğenmişimdir. Xperia Z telefonu da var,bu da iPhone 5 ile eşdeğer diyebilirim. Yeni çıkan HTC One'ın kalitesi şu anda tartışılıyor ancak görünen o ki yeni telefondaki 4 ultrapixel özelliği hiç iyi yansıtmıyor.

Son olarak; HTC One X kamera konusunda işinizi görür, buna kıyaslamamı istediğiniz bir telefon varsa iPhone veya Xperia Z diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: washburn_x

quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

En hızlı en stabil rom hangisidir?

kardeşim, türk geliştirici kardeşlerimin yaptığı iki rom var onları deneyebilirsin TRAD Note X yada TRAD one x diye aratırsan bulursun, denemeden geçme

Bi deniyim editlerim hocam turkleri desteklemek lazim tesekkur ederim

edit: rom güzel fakat uçak modu açık halde geliyor ve kapatılamıyor. kapatılıyor.. yazıyor kalıyor öyle. 2 kere boot.img yi flaşladım 2 kerede romu kurdum yine aynı sorun oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 8 Mayıs 2013; 6:41:06 >

• 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.