Şimdi Ara

LoL için Grafik Ayarları (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
60.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir süredir araştırıyorum ancak bir türlü bulamadım ben de buraya yazmak istedim. Konu şu; uzunca bir zamandır league of legends oynuyorum ancak gerek youtube üzerinde ki bazı videolar olsun gerek spectate modda ki bazı videolar olsun dikkatimi çekiyor. Bu videolarda oyun daha akıcı daha canlı geliyor bana. Yani efektler olsun hareketler olsun daha akıcı. Bu neden kaynaklanır sizce? Ekran kartı gibi gelmiyor bana yani ultrada rahatça oynayabiliyorum, sanki farklı bir yolu var gibi ?!

• Akıcılık denen olayı fps ile bağdaştırabilirsin buda ekran kartı performansına bağlıdır.

Altta açık olan uygulamalarda dolaylı olarak değeri düşürür sağ üst köşede fps -lat değerlerini görebilirsin.
  • Genelde 60 larda oluyor fps. Açık uygulama olarak sadece skype açık oluyor. Peki bir şekilde fps artıramaz mıyım? yani ekran kartı ayarları ya da oyun için ayarları ile?
  • Zaten 24 fps'den sonrasını gözün algılayamaz. Oynanabilir sınır olarak da 30 kabul edilir. Streamin sana akıcı gelmesinin nedeni arkadaki müzik veya maçın heyecanlı olması olabilir veya ekranın karanlık olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRoGKaTa

Zaten 24 fps'den sonrasını gözün algılayamaz. Oynanabilir sınır olarak da 30 kabul edilir. Streamin sana akıcı gelmesinin nedeni arkadaki müzik veya maçın heyecanlı olması olabilir veya ekranın karanlık olabilir

24 fps den sonrasını göz algılamıyor olabilir ama oyun algılar pingden sonra fps oyunculuk dışında önemli faktördür online oyunlarda lol içinde geçerli bu
  • V-sync i kapatırsan sisteminde iyiyse 150-200 fps ye kadar alırsın ama bu sana akıcılık sağlamaz.
    Ekran da tearing effect yırtılma etkisi denen olay olur sebebi günümüz monitör ve lcdlerinin 60hz-100hz ve üzerini yakalayamaması.
    Bu da ekranda karelenme gibi bir soruna yol açar. Bu yüzden bilgisayarımızın ekran kartını sağladığı görüntüyü monitörümüzün
    yakalayabileceği hıza senkron etmemiz gerekiyor. Zaten bu yüzden v-sync denen olay var bu fps mizi ekran kartımız ne kadar güclü olursa
    olsun 60 a sabitliyor tabi ekran kartınız kaldırıyorsa bu sayede 60 hz de çalışan mönitörümüzde görüntüyü olduğu gibi yakalıyor ve ekranda akıcı
    bir görüntü oluşuyor çünkü senkron sorunu yok. Yani sistemin zaten güçlü ise vsync sadece fpsni 60 a sabitler. Ama yetersizse vsync açık bile olsa
    sistemin 60 fps altını gördüğü an senkron bozulacağından ekranda yine tearing yırtılma efekti görürsün. Peki LCDimde 100hz var neden 100hz sabitleyemiyorum.
    LCD ve LEdlerin çoğu her ne kadar görüntü anlamında 100hz desteklese de pc bağlantısı üzerinden sadece 60hz e destek vermekte bu yüzden
    zaten tv niz 60 hz üzeri çalışamaz bilgisayarınıza bağlı iken. Zaten vsync in uluslararası sabitleme birimi de 60hz 100fps ye 100hz gibi bir seçenek
    olmadığından yine tearing yaşarsınız. Her halikarda 100fps 100hz senkronu olmasa da böyle bir durumda çok daha akıcı görüntü elde edersiniz
    sadece arada hafif tearing olur.

Oyuncuların kullandığı özel pc monitörler var 120hz gerçek yenileme hızı olan.
    Ve bazı programlar ile fps nizi de 120 ye sabitlediğinizde ya da zaten
    150-250 fps alabiliyorsanız makinenizden hiç senkronlama yapmasanız bile
    çok akıcı görüntü alabiliyorsunuz. Örnek;

http://www.amazon.com/Asus-VG278H-27-Inch-LED-Monitor/dp/B0063BM5NK

Yeni gelecek nesil monitörleri de aşağıdaki linkten görebilirsiniz bunlar söylenecek söz bırakmıyor zaten
    aslında çok çok da pahalı değiller yurt dışında 300-400 dolar aralığındalar. Çözünürlükleri 2560X1440 ve 90hz ve üzeri monitörler.

http://www.overclock.net/t/1215866/reviewed-400-2560x1440-ips-no-ag-90hz-achieva-shimian-qh270-and-catleap-q270

Özellikle catleap q270 yamakasi monitör çok övülüyor forumlarda. İşte bununla o istediğiniz akıcı görüntüyü alırsınız :D (60hz-120hz switch opsiyonu var bazı versiyonlarında)

http://www.amazon.com/YAMAKASI-CATLEAP-2560X1440-Computer-Monitor/dp/B007OWDW34/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1336081619&sr=1-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukti -- 4 Mayıs 2012; 0:51:15 >

• Anladım çok teşekkürler arkadaşlar yapacak bişey yok 60 60 devam edicez :)
  • 60 idealdir zaten kasmana gerek yok yani
  • Sistemin ne yazarsan daha rahat olur yorum yapmak.
  • Refreshlock programını kullanabilirsin ben kullanıyorum 75 fps sabit
  • Arkdaşlar beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim ben bütün grafik ayarlarını very high yapınca fps 30 hatta 20 ye kadar düşüyor fakat ben görüntüde ir sıkıntı çekmyorum her şey hala gayet akıcı oluyor
  • Görüntü ayarlarını high yada very high yapınca pc kasıyor ben efekt istiyorum ama hangisini ne duzeyde kullanacagımı bilmedigim icin hepsi very low .skill efektleri ve minionların atak grafiklerini nasıl güzellestirebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhoIsYourSummoner

Görüntü ayarlarını high yada very high yapınca pc kasıyor ben efekt istiyorum ama hangisini ne duzeyde kullanacagımı bilmedigim icin hepsi very low .skill efektleri ve minionların atak grafiklerini nasıl güzellestirebilirim?

Gozunun nelere dıkkat etdıgıne bağlı karakterleri medıum golgelerı medıum yapsan genel olarak gozunu rahatladır ama her zaman counurlugun sonda olmasına dıkkat et derım ben skill efektelrine de yukselt derım mınıon atagına gerek yok fazla yukseltirsen lanede kasar.Ayrıca akıcılık 25 fpsde başlar ınsan gozu 25fpsden sonrasını algılayamayız ama bazılarına psikolojık etkı yaratıyor ama 40 ortalama gerklıdır cunku herzaman 25lerde gezmez an an 10ada dusebilir40 ortalamadırayrıca vsnc açık tut 60fpsnın uzerıne çıktıgında uyumsuzluk yapıp bilirsin belkı eskı tuplu monıtorlerı video ile çektıgınde olsuna çızgıler gıbı şeylerı oluşturabilirler

• quote:

Görüntü ayarlarını high yada very high yapınca pc kasıyor ben efekt istiyorum ama hangisini ne duzeyde kullanacagımı bilmedigim icin hepsi very low .skill efektleri ve minionların atak grafiklerini nasıl güzellestirebilirim?

options video dan shadow u no shadow yapın ve diğer herşeyi very high yapın + çözünürlük + görüntü kalitesi + fps ve kasma olmadan güzel bi oyun çıkarabilirsiniz
  • Gölgeler hariç hepsi very high(gölgeler tamamen kapalı) 60-100 arası değişiyor. Fakat banada streamler daha akıcı geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: berktimur

quote:

options video dan shadow u no shadow yapın ve diğer herşeyi very high yapın + çözünürlük + görüntü kalitesi + fps ve kasma olmadan güzel bi oyun çıkarabilirsiniz

cok sagol arkadasım

• quote:

Zaten 24 fps'den sonrasını gözün algılayamaz. Oynanabilir sınır olarak da 30 kabul edilir. Streamin sana akıcı gelmesinin nedeni arkadaki müzik veya maçın heyecanlı olması olabilir veya ekranın karanlık olabilir

24 değil 60'dan sonrasını göz algılamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigas

quote:

40 ve 50 fpslik görüntüler izle farkı anlayabiliyorsan helal olsun.
  • Golgeler dahil tum ayarlar very highda sabit 60 fps ( teamfightlarda bile ) icin nasil bir sistem gerekir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yigas

quote:

40 ve 50 fpslik görüntüler izle farkı anlayabiliyorsan helal olsun.

24 FPS ile 60 FPS arasındaki farkı anlayamassınız diyosun ? Tamamen saçmalık..İstersen bi araştır 60 FPS'dir o.

-FPS Arttırmak istiyorsanız, Video Kısmından Shadow(Gölge)No Shadow yapın..Bu çok fazla etki yapar..
    -Eğer nvidia ekran kartı kullanıyorsanız, Nvidia denetim masasından Performans seçeneğini kullanın.Bu şekilde grafikler kötüleşicektir fakat kasmasından iyidir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.