Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
839
Cevap
18
Favori
219.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aöf hazırlık ve 3 sınıf olarak toplam 10 dersim vardı. 5 dersten geçtim. Diğer kalan 5 derste yeni sisteme göre nasıl olacak 4.sınıftan ders alacak mıyım?
    bu konuda yardım edebilir misiniz?

Teşekkür ederim
  • Eeee ozaman benim okulum uzuyor sevgili stone2627.

1.Sınıfın tek ders dışında hepsinden geçtim ama şimdi ki kredi listesine bakınca

Davranış bilimleri=4
    İşletme=5
    Hukuk=4
    İletişim Bilgisi=4
    Radyo-Tv Temel Kavrmları=4
    Yabancı Dil=3
    Temel bilgi Teknolojileri=3

toplam 27 kredi yapıyor yani geçen seneden aldığım. Eee bu senede maksimum 90 kredi alabileceğime göre eder 117. 3 kredi açıkta kalıyor bir sonraki seneye sarkıyor. Eğer hesaplarım doğru ise böyle saçmalık olur mu ya. Geçen seneki geçtiğim derslerin kredisi nasıl hesaplanacak koca hukuktan geçiyorum sadece 4 kredimi veriyor. madem öyle bize uygulanmasın arkadaş. geçen sene ders seçme şansım olsa 45 'e tamamlardım ama okul bana zaten totalde 30 kredilik ders vermiş şimdiki sistemden yola çıkılarak bakıldığı zaman. eee haksızlık değil mi normal şartlarda ben 8 dersten sınava girecek ve bu sene bitirecektim. şimdi eğer benim anlattığım şekilde ise geçtiğimiz yılın kredi değerlendirmesi ben bittim. bütün hayatımı buna göre şekillendirmiştirm. iş evlilik. yazık değil mi ya bize allah aşkına beni yarım dönem ve belki 1 yıl uzatacak 2 yıllık okulu 3 yılmı okuyacam delirecem şimdi. sabır.

• Merhaba arkadaşlar... Uluslararası İlişkiler 2. sınıf
    ögrencisiyim.Eski sisteme
    göre ,bütünleme sınavlarından sonra
    3 dersten kalmış bulunmaktayım. Bu sene çogu bölüm gibi benimde
    bölümüm yeni sisteme ilk kez geçiyor. Acaba 3 dersten kalmış olmam bana
    sınıf tekrarı mı yaptıracak.Yani yeni
    sisteme göre 3x2 olarak bir senede 6
    ders almamı mı zorunlu kılacak. Yoksa kredili sistemin gerektirdigi
    dönemlik alltan kalan 3 ders , artı
    kredimin yetebildigi kadar 3. sınıf 1.
    dönem dersimi almamı saglayacak. Yani kısacası ben sınıf tekrarı mı
    yapacagım yoksa 3. sınıftan devam
    edicekmiyim alttan dersleri alarak? Yardımcı olursanız çok sevinirim , bu
    konu baya bir kafamı kurcalıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turn table Öncelikle sorunu tam anlayadım karışık anlatmışsın.anladığım kadarıyla cvplıyorum.
    Sen şuanda 1. sınıf bitti demi. öncelikle krediyi yanlış hesapladın. Ders intibak listesine bakarsan eski derslerin karşılığı gelen derslerin kredisini toplayacaksın. ör. hukuka giriş yerine HUKUKUN TEMEL
    KAVRAMLARI-FİLM VE VİDEO YAPIMI gelmiş ikisininde kredisi 4+4 ten 8 kredi. Böylece hukuk dersi 8 hesaplanır.
    zaten hesaplayınca toplam 60 yapıyor. 2. yılda 60 alırsın toplam 120 işte.
  • sekerspor 5 dersi ilk alacaksın sonrada kredi kaldığı kadarda 4. sınıf dersi.
  • Benimde kafamı kurcalayan ve işin içinden çıkamadığım bir sıkıntım var bu konuda ,

Geçen sene DGS ile kayıt yaptırdım ve 3. sınıftan başlayıp 10 ders aldım.

TVS,iktisat ve maliyet muhasebesi derslerinden kaldım.

Eski sisteme göre 3 dersten kaldığım zaman sınıf tekrarı yapıp SADECE KALAN DERSLERİMDEN sorumlu oluyodum. Kredili sistemde benim kalmış olduğum TVS dersi 4. sınıf dersi olarak gözükuyo o halde ben 2 dersten kalmış olarak degerlendirilip 4. sınıfa geçermiyim?

Geçemediğim taktirde kredili sistemde 3. sınıfa eklenen yeni dersleride alırmıyım?

Birde üstten ders alma yani 45 krediye çıkabilmek için belli bir başarı istediklerini biliyorum 3.00 gibi bi ortalaman olursa 30+15 kredi alabiliyosun benim bildiğim öyle herkes direk 45 kredi alamıyo, bir dönemde 30 kredi alma hakkı var daha fazlası değil ama 3.00 ortalaman varsa +15 kredi de alabiliyosun. Bu konu yanlış anlaşılmış gibi geldi diger msjlarda belirtmek istedim .

• stone şahsi yorumunu merak ediyorum hocam 2 yıllık dış ticaret bitirdim işletme bölümüne 3 ten başlama hakkım oldu fakat ben açıköğretimden kamu yönetimi bölümü okuyorum 2. sınıftım ancak sınav sonuçlarına göre 6 dersten kalmış gözüküyorum. Sence kamu yönetimine devam mı etmeliyim yoksa işletme 3 ten mi başlamalıyım ?

Bir an önce 4 yıllığı bitirmem lazım bu bakımdan tercihim önemli .
  • Gecen sene dgs ile girenler 7 ve 8. Yari yilda ingilizce gorecek mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sabah aöf bürosundan aradılar. Ben lisans tamamlamaya başvurmuştum. Normalde ingilizceyi zaten alıyordum kitabınıda aldım. Bürodaki yetkili yabancı dil muafiyeti kalktı herkez alacak dedi. Kitap almadıysanız gelin alın dedi. Muaf olduğunu düşünenler bence büroyu arayıp bilgi alın.
  • cMbRs Bir çok 3. sınıf dersleri 4. sınıfa verilmiş ama bu konuda muaflık açıklaması yok.Ama eğer bu seneye göre değerlendirirlerse ki büyük ihtimal öyle yaparlar.Bu durumda sınıf tekrarı olacağından yeni eklenen dersleri verebilirler.
    45 kredi konusundada 3,00 not ortalaması gibi bir açıklama göremedim.Rektörde verdiği açıklamada öğrencilere 30 kredilik ders atıyoruz.ama kendi isteklerine göre 45 kredi alabilirler diyor.

HodriMeydan89 Şimdi bildiğim kadarıyla kamu 4 yıllık.Sen bu durumda en az 3 yıl okuyacaksın. Ama işletmeye geçersen 2 yılda bitirebilirsin.Eğer bir an önce bitirmem lazım dersen işletmeye geç.

hakeen Eğer 7ve8. yarıyılda ingilizce3 ve 4 derslerini alacaklar.
  • kaydı tamamladım, kitaplarımı teslim aldım arkadaşlar ben de,bölümüm işletme... kredili sistemde anladığım kadarıyla 30 krediyi doldurmamız gerekiyor, istersek 45 krediye kadar ders seçimi yapabiliyoruz, doğru mu?

ders seçimleri ne zaman başlıyor bilgisi olan var mı?
  • Arkadaşlar Aöf'de Büro yönetimi okuyorum 2. sınıftayım ve bütünlemede 5 dersin 2'sinden geçtim. Kalan 3 dersin 1 tanesi 1. sınıftan, 2 taneside 2. sınıftan. Acaba kredili sistemde bizim durumumuz ne olacak bilgi verir misiniz?
  • Lise 1 terkim, bu sene aöl'e yazıldım, şuan zorunlu dersler kısmındaki tüm dersleri seçmem gerekiyor mu yoksa amaç 190 krediyi toplamak mı? Yani bana en uygun dersleri seçip o derslre ile gereken krediyi topladığım an direk dersleri vermeye gerek kalmıyor mu? Bir de bu bölüm seçme ne zaman yapacağım?

Seçtiğim dersler; (2 tane seçmeli)

SANAT TARİHİ Dönem 1 Kredi 2 SeçmEli
    SAĞLIK BİLGİSİ Dönem 1 Kredi 1 Ortak
    SAĞLIK BİLGİSİ Dönem 2 Kredi 1 Ortak
    DİL VE ANLATIM Dönem 1 Kredi 2 Ortak
    FİZİK Dönem 1 Kredi 2 Ortak
    DİN Dönem 1 Kredi 1 Ortak
    DİN Dönem 2 Kredi 1 Ortak
    TARİH Dönem 1 Kredi 2 Ortak
    TARİH Dönem 2 Kredi 2 Ortak
    COGRAFYA Dönem 1 Kredi 2 Ortak
    COGRAFYA Dönem 2 Kredi 2 Ortak
    YABANCI DİL Dönem 1 Kredi 3 Ortak
    YABANCI DİL Dönem 2 Kredi 3 Ortak
    YABANCI DİL Dönem 3 Kredi 2 Ortak
    YABANCI DİL Dönem 3 Kredi 2 Seçmeli

• tplav Kayıt yenileme döneminde yapılıyor ama yeni kayıt olanlar sanki kayıt olmadan önce yapıyordu.

alicicek Bu sene o 3 dersin karşılığı olan dersleri alırsın.

Farques AÖL yi bilmiyorum kusura bakma :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

tplav Kayıt yenileme döneminde yapılıyor ama yeni kayıt olanlar sanki kayıt olmadan önce yapıyordu.

Stone kardeş bir sorum olacaktı.
    Şuanda ben 4. sınıf iktisat öğrencisiyim 3. sınıftan 1 dersim var 4. sınıftanda 4 tane dersim var şimdi asıl soruya geleyim.
    Ben bu sene okulu bitirebilirmiyim yani bu dönemde kaç ders alacağım falan nasıl yapacağım yada tek dönemde 5 derside alacakmıyım ?
    Son bir sorum daha olacaktı bu kayıt yenileme tarihleri ne zaman başlıyor ilk gün ne zaman acaba ve parayı ne zaman yatırmaya başlayacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BöcekBaşı -- 6 Ekim 2012; 22:51:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ser46

quote:

tplav Kayıt yenileme döneminde yapılıyor ama yeni kayıt olanlar sanki kayıt olmadan önce yapıyordu.

Şuanda ben 4. sınıf iktisat öğrencisiyim 3. sınıftan 1 dersim var 4. sınıftanda 4 tane dersim var şimdi asıl soruya geleyim.
    Ben bu sene okulu bitirebilirmiyim yani bu dönemde kaç ders alacağım falan nasıl yapacağım yada tek dönemde 5 derside alacakmıyım ?
    Son bir sorum daha olacaktı bu kayıt yenileme tarihleri ne zaman başlıyor ilk gün ne zaman acaba ve parayı ne zaman yatırmaya başlayacağız?

5 dersim karşılığı olan dersleri 2 dönem şeklinde alacaksın.Toplam en fazla 10 ders. 22 EKİM-13 KASIM arası kayıt yenileme. Ders seçme işlemi yaptıktan sonra 2 gün içerisinde yatıracaksın.

• 22 Ekim de kayıt yenilemeler başladığında alttan kalan derslerin değiştiği,hangi dönemde alacağımız yada yerine yeni derslerin gelip gelmediği belli olacakmış
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ser46

quote:

5 dersim karşılığı olan dersleri 2 dönem şeklinde alacaksın.Toplam en fazla 10 ders. 22 EKİM-13 KASIM arası kayıt yenileme. Ders seçme işlemi yaptıktan sonra 2 gün içerisinde yatıracaksın.

Teşekkürler hocamm.
    Benim bu sistemle şuanda başka dersten geçme şansım yok dimi?

• arkadaşlar benimde kafalı kurcalıyan bi sorum olucak ben halkla ilişkiler 2.sınıfta okuyorum bu sene toplam 10 dersten sınava girdim 10 dersin 9 'unu verdim 1.sınıftan iktisata giriş kaldı mezun olamadım önlisans olduğum için tekrar yapıcam sanırım tek ders alıcam gibi gözüküyor ama istisata giriş 1ve2 şaklinde ders var ben buna tabimiyim yoksa iktisat okuyanlarmı cevap verirseniz sevinirim
  • Hocam Merhab'lar. İktisat 4. sınıf öğrencisiydim ve 4 dersten bütünlemeye girdim ve 2 dersten ( İktisat Tarihi ve Türkiye Ekonomisi) kaldım.

Üç sorum olacak.

1- Yeni ders listesine baktığımda iktisat tarihi yerine İktisat Tarihi ve Avrupa birliğini almam gerekiyormuş. Yani ben bu avrupa birliği dersinden demi sorumlu olacağım.
    2- Bu iki derste Bahar dönemi dersleri. Ben bunların sınavlarına bahar döneminde mi gireceğim yoksa güz döneminde de bunlar için bir sınav varmı?
    3- Kredili sistemde ortalamayı tutturunca belli notlar aldığın derslerden geçebiliyoruz. Şimdi ben bu kaldığım derslerden yeni sistemdeki değerle DC aldım. E diğer derlerin notlarını hesapladığımda toplam ortalamam 2.35 gibi bir şey oluyor. Yeni sisteme göre otomatikman geçmiş olmam gerekmiyormu?

Pek doğru anlatabildimmi bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozdmrugur -- 7 Ekim 2012; 17:43:51 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.