Şimdi Ara

Onyo 7' Tablet modifiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
5
Favori
18.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar malum 199tlilk tabletin neredeyse efsanesi olacağız donanım haber olarak bende bu furyada ilk alanlardan biri olarak aleti ilk parçalama girişiminde bulunan oldum sanırım dayanamadım ve aleti açtım. Aşağıda fotoğrafları görebilirsiniz bir kaç adımda nasıl açtığımı kısaca göstermeye çalıştım.
    Neyse fazla uzatmadan yapılan işlemleri sıralayayım.

GEnel olarak çalıştığım dağınık masam :D

Onyonun sağında bulunan hoparlör tarafındaki iki lastiği çıkardığınızda iki adet vida cıkacak karşınıza bunları söküyoruz

Diğer tarafta ilse güvenlik etiketlerinin olduğu yer iki adet minik vida var onalrıda söküyoruz. Sağdaki etiket cihazı kullanırken kendi kendine düştü zaten ondan sonra parçalama dürtüsü geldi içimden :D soldakini gayet nazikçe açtım ve etiket hala yerinde görülmekte :)

Plastik bir parca ile onyoya zarar vermeden rahat bir şekilde açabilirsiniz. Benim tırnaklarım uzun ben acarım derseniz benim gibi dibinden kırarsınız :) o yüzden tırnaklar gidince mecbur pena ile açmak gerekti.

Öncelikle Esc butonu tarafından başlarsanız daha kolay açılıyor cihaz şekilde görüldüğü üzere.

Devamında benim 2. hoparlör için açtığım orta kısımdan devam etmenizi öneriyorum zira çok fazla plastik tırnak mevcut sırayla gitmek en iyisi.

Sonuç olarak dün gece modladığım aletin için görüyorsunuz sağda board diper taraflarde benim saçmadan seçmelerim.

İlk açtığımda hoparlör cihazın başka bir yerindeydi yapıştırılmamış bir durumdaydı bende kendi yatağına bantladım düşmesin diye.

Görmüş olduğunuz benim eski E250 telefonumun titreşim motoru.

Burada sağdaki usb üzerinden çalışsan wi-fi modülü sol üst köşesindeki yere bir kablo ile lehim yaparak bunu anten şekline getirdim. Arka odada 1-2 kademe çeken cihaz şu anda evin 3. katında file 4 kademe cekiyor.

Yukarıda motor yazan yere titreşim motorunu bağladım. spk1 azan (-) eksi ucu skp2 olan yere atlama yaptım ses 2 katına çıktı. ikinci hoparlörüde mecbur ona paralel bağladım. BAzı arkadaslar neden spk1 e bağlamadın diye sorarsa diyerekten cevabımı şimdiden vereyim preamfisi yok spk1in sağda m706 yazan yerin altında8 bacaklı minik bir 2wattlık preanfi var hemen solundaki yerde v0,3 yazan yere denk gelen alanda o pre anfi entegresinden yok bu yüzden skp calısmıyor. Bulunursa elektronik pasajdan onuda stereo yapmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda.

En sağ tarafta Home yazan bir alanın altında iki adet iletken boşta orada bir kablo ce ucuna buton koyarak gizli bir home tuşu elde etmiş oldum.

Altta ikinci hoparlör görünmekte

En solda ise home butonu titreşim motorunun yanında.

Şimdilik benden bu kadar sevgili arkadaşlar. Bu gecede wwan 3g gps ve bluetooth için denemelerim olacak eğer driver ve voltaj sorunu yaşanmadan onlarıda modlaya bilirsem bu başlık altında güncellemeyi planlıyorum.

Saygılarımla...

• Dostum eline sağlık güzel anlatım olmuş , fakat batarya modifiyesini yapmadınmı henüz ?
  • bluetoothu da gösterir misin nasıl yaptın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esayar07

Dostum eline sağlık güzel anlatım olmuş , fakat batarya modifiyesini yapmadınmı henüz ?

2. batarya daha yolda Çinden sipariş ettim 5420mAh 100x 100x 4,6mm ebatlarında 2 adet çok rahat sıgar sanıyorum ama şarj süresi artacak tahminimce 7-8 saat olur?
    (Ebatları yanlış girmişim arkadaslar pardon.)
    Bu arada yeni bir pil daha buldum 11Ah olmasa sadece bunumu kullansam :)
    http://www.aliexpress.com/product-fm/544450858-3-7V-11Ah-Lithium-Polymer-Battery-Cell-wholesalers.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiNiK_eSeK -- 26 Nisan 2012; 0:45:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: terbüyesüzcanavar

bluetoothu da gösterir misin nasıl yaptın?

Usb hub üzerinden micro usb taktım biraz masa dağınık şu ara toparlayayım fotoğraf koyarım.
  • Yeni resimleri bekliyoruz bluetooth vs .

Bu arada pilleri nerden sipariş verdin bizde şimdiden verelim siparişi
  • Sanırım buydu benim verdiğim sipariş
    http://www.aliexpress.com/product-gs/493797652-Li-polymer-3-7V-5AH-cell-on-sales-1-3-AH-wholesalers.html
    6*68*135mm 6mm yükseklik gayet yeterli bir değer.

Siparişimdeki buymuş
    http://www.aliexpress.com/product-fm/456713781-PL698996-battery-li-polymer-battery-5420MA-battery-for-GPS-player-for-tablet-PC-wholesalers.html
    ama ben üsttekindende alacağım daha ince görünüyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiNiK_eSeK -- 26 Nisan 2012; 0:51:38 >

• Pahalıymış 56 dolar 10 pcs diyormuş yeni farkettim 10 tane mi alcan dostum

Bende 3 hücreli 1800 lük ve 2200 lük 2 tane lipo var birinin hücrelerini söker paralel olarak bağlarım

edit: seri yazmışım pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esayar07 -- 26 Nisan 2012; 1:07:26 >
  • quote:

Pahalıymış 56 dolar 10 pcs diyormuş yeni farkettim 10 tane mi alcan dostum

Bende 3 hücreli 1800 lük ve 2200 lük 2 tane lipo var birinin hücrelerini söker paralel olarak bağlarım

edit: seri yazmışım pardon

1lot evet 10 adet zaten 2si bana 6sı grafikten arkadaşlara :D kalan 2tanede yedek dursun :)

• Bu arada A10 işlemci çok ısınıyorsa bir bakır plaka ile pasif soğutma yapılabilirmi ne dersin. böylece performansı stabil olur
  • quote:

Bu arada A10 işlemci çok ısınıyorsa bir bakır plaka ile pasif soğutma yapılabilirmi ne dersin. böylece performansı stabil olur

Bakır değilde aliminyuk pasif ekran kartı soğutucum var 22mmx22mm biraz dekopaj ile traşlarsam altınada termal macun sürersem sanırım biraz etkili olabilir. Gözler iyice gitti kaldığım yerden yarın devam edeceğim. ilgi alakanıza teşekkürlerimi sunuyroum iyi geceler herkese...
  • tamam pasif soğutma işinide denersin sonra performansı ne derece etkiliyor , eline sağlık tekrar

İyi geceler sanada
  • kardeş çalışmaların takdire şayan
    bende biraz meraklıyım, açıp baktım
    amacım wifi yi güçlendirmekti.
    senin wifi yi tam nasıl yaptığını anlayamadım
    ben şunu düşündüm wifi adaptör dişi konnektörünü alıp yan boşluk kısma monte etmek
    daha sonrada dıştan normal wifi anteni takmak bu konuda çalışman varmı olabilirmi
    ben cihaz içerisine gömülen RTL 8188 wifi nin anten çıkış ucu varmı diye baktım esc tuşunun oraya gelen köşe kısımda yer var ama bu anten çıkışımı onu bilmiyorum, çalışmalarını merakla bekliyorum
    diğer uygulamaların gayet güzel
    birde şu olabilirmi uzaktan kumanda olayı, bu donanımda olabilir gibime geliyor çünkü işlemcinin özelliğinde var
    (hani şu uzaktan kumanda ile kumanda ederek hdmi den led tv yi internetli hale getirme olayı)
    pil kısmı gayet büyük kapasite iki-3 katına çıkarılabilir bence ama pil bulmak sorun
    aliekspresten aldığın zaman türkiye ye getiriyorlarmı vergi falan yokmu
    iyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersen38 -- 26 Nisan 2012; 4:05:03 >

• emeğine sağlık helal olsun
  • Takip edelim Pil Omru Ozellikle Cok ilgimi cekti..
  • İçini açan arkadaşlar pilin bulunduğu beyaz alanın ölçülerini verebilirmi ona göre pil siparişi vericem .

Resimde kırmızı ile işaretlediğim yerlerin ölçülerini verebilirseniz sevinirim

• RZRVE
  • Yerimizi alalım. Takipteyiz
  • quote:

İçini açan arkadaşlar pilin bulunduğu beyaz alanın ölçülerini verebilirmi ona göre pil siparişi vericem .

Resimde kırmızı ile işaretlediğim yerlerin ölçülerini verebilirseniz sevinirim

ölçüleri verebilecek kimse yokmu bu gün

• sadece pil olayını cözsek yeterde artar bile 2saat çok az gidiyor 3g modem taksak 10 dakkada bitecek demekki o yüzden vazgeçtim 3gmodem almaktan wifi ile devam ediyoruz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.