Şimdi Ara

VİDEO GELDİ // İZMİR KUMRU SANDVİÇ (BOL SS li) (GİRME ACIKIRSIN) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
7
Favori
33.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ahh şu resim olayı bitiriyor arkadaşlar, yapmayın gerçekten

VİDEO GELDİ // İZMİR KUMRU SANDVİÇ (BOL SS li) (GİRME ACIKIRSIN)
  • gerçekten cok güzel görünüyor
  • KESİNLİKLE ŞAHANE GÖRÜNÜYOR
  • İzmir'e ait özlediğim tek şey.
  • Cesme merkez'de bir kumrucu vardi, adam bir kumru yapiyor hem leziz, hem de okuz doyuran. Asiri buyuk, malzemesi asiri bol yapiyordu adam. Diger iki arkadasim bir tane alip paylasir ben tek basima bir taneyi gotururdum, sonra tum gun bir sey yiyemezdim ama yok boyle bir lezzet.
  • Geçen mayısta izmire gittiğimde yanılmıyorsam Alsancak ta Pınar büfe olması lazım orada yedim.
    Ama beni götüren kişi kömürde sandviç diyordu kumru değil
    Yıllardır Yalova'da kumru diye 5TL veriyoduk bide doymuyorduk
    Yemesi biraz zor ama insan olan 1 taneyle doyuyor
    (Yalova da 2 tane yiyorum)
  • Maalesef şimdi et döner yedim de geldim, o yüzden canım çekmedi
  • az önce sabahtan kalma yumurtalı ekmeğe talim ettim o da az bişey doldurdu şuan pis canım çekti, açım
  • Güzel görünüyor ama malzemelerin tadı birbiriyle uyumlu değil. Sucuk ile sosis aynı yerde olmuyor. Sucuk kaşar neyse de, bir de salam falan koyuyorlar. Abartmaya gerek yok. İnsan gibi sucuklu, erimiş kaşarlı bir sandviç alırsın, en azından damağındaki tadın ne olduğunu anlarsın. Bundan bir ısırık alınca 3 farklı öğünden sonra ortaya çıkan kusmuk gibi bir tat geliyor.
  • İzmir'den taşındığımdan beri hiç yiyemedim
    İstanbul'da sağlam yapan yer biliyorsanız söyleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Güzel görünüyor ama malzemelerin tadı birbiriyle uyumlu değil. Sucuk ile sosis aynı yerde olmuyor. Sucuk kaşar neyse de, bir de salam falan koyuyorlar. Abartmaya gerek yok. İnsan gibi sucuklu, erimiş kaşarlı bir sandviç alırsın, en azından damağındaki tadın ne olduğunu anlarsın. Bundan bir ısırık alınca 3 farklı öğünden sonra ortaya çıkan kusmuk gibi bir tat geliyor.

Dediğin bir yerde doğru . Eğer kaliteli bir sucuk ve kaliteli sosis salamla alıp yaparsan lezzet uyumsuzluğu oluyor. Sucuğun sarımsaklı oluşu tüm lezzeti bastırıyor. Fakat piyasada yapılan kumrularda kullanılan sucuklar; büfe sucuğu diye tabir edilen ışıl işlem görmüş sucuk benzeri ürün diye geçen, kilosu 3-5 lira olup tadı kimyonlu salama benzeyen ürünler olduğu için tadları uyumlu oluyor. İzmirdeyken haftada 2-3 yerdim. Ne zaman memlekete dönüp evde deneyim dedim, yüzde yüz dana sucuk yüzdeyüz dana sosis yüzde yüz dana salam koyunca o kalitesiz malzemelerin verdiği tadı yakalayamadım

• Kumru, boyoz ve gevrek fotoğrafları koymayın. Olmaz ama, yapılır mı bu bünyeye
  • Arkadaşlar kumrunun ustası İzmir ve Çeşme'de Kumrucu Şevki'dir. Yıllardır yeriz hiç tadını bozmadı.

edit: canım çekti yemeksepetinden buldum söyledim valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lev Tolstoy -- 24 Nisan 2012; 18:56:11 >
  • Hocam naptınız siz...İzmirdeyim hem kumru isteği ile dolup taştım hemde gitmeye üşeniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

Geçen mayısta izmire gittiğimde yanılmıyorsam Alsancak ta Pınar büfe olması lazım orada yedim.

İkisi farkli seyler senin dedigin alsancaktaki bufeler yapiyor o kumru degil komurde sandvic. Zaten kumrunun icinde o kadar sosus falan olmuyor daha farkli malzemeler oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyler bu büfelerde falan kullandıkları salam sosis sucukları nerden alıyorlar, benim evime aldığım salam sosisler onlarınkine hiç benzemiyor,bende sandwich ekmeği alıp onlarınki gibi evimde yapmak istiyorom, gıda çarşısından falanmı alıyorlar izmirlilere soruyorum
  • bakmaz olaydım görmeyeydim keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

Geçen mayısta izmire gittiğimde yanılmıyorsam Alsancak ta Pınar büfe olması lazım orada yedim.

İkisi farkli seyler senin dedigin alsancaktaki bufeler yapiyor o kumru degil komurde sandvic. Zaten kumrunun icinde o kadar sosus falan olmuyor daha farkli malzemeler oluyor.

Adı beni ilgilendirmiyor hocam Haziranda bir daha geleceğim
    Birde geçen geldiğimde barlar sokağında meyve suyu içmiştim
    Bu sefer o hatayı tekrarlamayacağım

• İzmirde okurken Bornovada Aynalı büfe vardı.Fiyatı uygundu.Çok kaliteli malzemeler kullanmıyorlar ama güzel yaparlar.Gece 12-1de giderseniz bünyede kilo almaya meyilliyse tavsiye etmem.(Direk basenlere çünkü).Sanırım karşısında bi tarafında burger king vardı.Aynalı oraya göre daha kalabalık olurdu her zaman.Burger kingin çevresinde yer alıpta üstün olan nadir yerlerden sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.