Şimdi Ara

ilya yayınevinden kitap alan oldu mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
8.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün üniversitede ilya yayınevi nin standı vardı 4 set yaklaşık 50 kitabı 550 liraya satiyorlardi.4 arkadaş birleştik herkes bir set satın aldı.ben içinde 5 ciltlik sefillerinde olduğu dünya klasikleri setini aldım,eve gelince sozluklerde baktım yayınevi hakkında iyi şeyler söyleyen yok
    özet:çevirileri nasıl kaliteli mi?beğenmeyen varsa 7 gün içinde iade edebiliriz.yardımcı olun lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum ben aldım gayet memnun kaldım. sözlüklerde ki arkadaşların sanırım hepsi çevirmen olmuş yorum yazıyor bende 6 set kitabı var şuana kadar çeviri sorunu ile karşılaşmadım sen iyi olanı yaptın umarım devasa bir kütüphaneye sahip olursun.
  • Çevirisi en kötü olan yayınevi.Basım kaliteside kötüdür. (google translate kullandıkları söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum )
    Geri iade et hele kitap bir klasik ise düşünmeden iade et.Uzak durun bu yayınevinden derim.Başka yayınevi mi kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whyayca -- 4 Ağustos 2012; 19:35:31 >
  • Dediğin setten değil ama bir arkadaştan 2 ciltlik Suç ve Ceza almıştım. Bir iletişim değiller ama. Okunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

bugün üniversitede ilya yayınevi nin standı vardı 4 set yaklaşık 50 kitabı 550 liraya satiyorlardi.4 arkadaş birleştik herkes bir set satın aldı.ben içinde 5 ciltlik sefillerinde olduğu dünya klasikleri setini aldım,eve gelince sozluklerde baktım yayınevi hakkında iyi şeyler söyleyen yok
    özet:çevirileri nasıl kaliteli mi?beğenmeyen varsa 7 gün içinde iade edebiliriz.yardımcı olun lütfen

Hocam naçizane tavsiyem klasikleri Türkiye İş Bankası Yayınevi veya Yapı Kredi Yayınevi'nden alın. Bu ikisi dışında çeviri romanlarını pek tavsiye etmiyorlar.

• 1 yıl olmuş ama belki alacak olan olur konuyu görüp faydalansınlar. Bu yayın evinden kesinlikle kitap almanızı tavsiye etmem. Geçen yıl 500 küsür liralık set almıştım. Ödeme konusunda sıkıştırmayız diyorlar. Bir-iki taksit geciksin hemen mesaj atıyorlar ödemeniz gecikti yasal işlem başlatacağız diyorlar 560 liranın 500ünü ödedim son ay adamlar ne kadar aç gözlü ise bu ay evime tebligat göndermişler. Bu kadar saygısızlık olmaz. Ayrıca kitaplarının da fiyatına göre çok kalitesiz olduğunu özellikle çevirilerinin bu kadar paraya değmeyeceğini de eklemek isterim. Piyasada daha kaliteli yayın evlerinin daha kaliteli kitaplarını bu fiyatlara kolayca alabilirsiniz. Beni tongaya düşüren taksitle çok sayıda kitap sahibi olacağımdı. Fakat aylık olarak taksit ödeyerek toplu kitap almaktansa piyasadan güncel kitaplar da alınabilir doğrusu burda düşünmeden hareket ettim. Kısacası geçen yıl bu firmadan kitap aldığıma çok pişmanım ama iş işten geçti artık.

• Ben de aldığıma pişman olmuştum. Almayın, aldırtmayın. Çok daha kaliteli yayınevleri var.
  • bizim fakültede stand kurmuşlar öve öve bitiremediler baktım okudum çeviriler kötü idi bende almadım iyi ki almamışım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurayalp

quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

bugün üniversitede ilya yayınevi nin standı vardı 4 set yaklaşık 50 kitabı 550 liraya satiyorlardi.4 arkadaş birleştik herkes bir set satın aldı.ben içinde 5 ciltlik sefillerinde olduğu dünya klasikleri setini aldım,eve gelince sozluklerde baktım yayınevi hakkında iyi şeyler söyleyen yok

Hocam naçizane tavsiyem klasikleri Türkiye İş Bankası Yayınevi veya Yapı Kredi Yayınevi'nden alın. Bu ikisi dışında çeviri romanlarını pek tavsiye etmiyorlar.

Bence en iyisi İletişim. Sonra İş Bankası ardından YKY en sonda Can. Hoş esas Çevirmen önemli burada ama İletişimin tercih ettiği çevirmenler bana daha başarılı geliyor. Anlam kayması yada akıcılıkta herhangi bir sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum.

• Klasiktir her yıl üniversite başlangıcında stand açarlar kampüs girişlerine :D
    Tavsiye etmem çevirisi kötü diyorlar ben de almaya niyetlenmiştim zamanında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.E

Ben de aldığıma pişman olmuştum. Almayın, aldırtmayın. Çok daha kaliteli yayınevleri var.

Hortlatmak gibi olacak çok pardon ama iade edebildiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderstruck7

quote:

Orijinalden alıntı: H.E

Ben de aldığıma pişman olmuştum. Almayın, aldırtmayın. Çok daha kaliteli yayınevleri var.

Hortlatmak gibi olacak çok pardon ama iade edebildiniz mi ?

İade işlerine hiç girismedim oturup kitapları okudum.

• Bende kitap setleri aldım ama şu an kafam çok karışık..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lan tükürecem ama ya bende aynı şekilde 4 set aldım 600 liraya geldi 20 taksit zaten birdaha böyle stanttan almam

neyse bakalım her türlü kazık yedim ama güzel bir tecrübe oldu

edit: konu 2012 yılından kalmaymış tarihe bakmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-812378C58 -- 27 Ekim 2015; 23:03:24 >
  • Bu yayınevinin kitaplarını almayın, aldırmayın. Sonra çok pişman olursunuz.

• https://www.sikayetvar.com/ilya-yayinevi/egitim/kitapevi-yayinevi

rehber olabilir.

Tam hatırlamıyorum galiba bu kitapları bizim okulda komünist şeklinde tarif edebileceğim kişiler satıyordu. Ama kimsenin günahını almayayım.
  • hayırı günler .
    bende aynı hataya düştüm son 3 taksit kaldı yani daha iyi yayınlar var sonuçta . açıkcası o kadar da kötü deği.l kitap sonuçta gayet te anlaşılırlar eğer alıp ta iade edemeyenler varsa okusunlar bir şey kaybetmezler.
    vesselam...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.