Şimdi Ara

Sabah Kahvaaltıdan önce bir kase yoğurt yemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
36.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bazı arkadaşlarımda böyle bi takıntı varmışş Sabah Kahvaaltıdan önce bir kase yoğurt yiyorrlarmış...

bunun negıbı bı faydası var acaba bılgısı olan varmı...

ben sordugumda kastettıgım arkadaslar sıgara bagımlısı
    sabah ac karnına yoğurt yiyince temızlıyormuş içlerını kısmende olsa

böyle birşey varmı rıvayetmı yoksa bu...

• Valla ben de merak ettim, mesajım sana emanet
  • Yag yakiyorMUS

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: whtswrongstupid

Yag yakiyorMUS

yani iyi bişeymi bu ...
    yda sigarayla bi alakası varmı
  • yoğurt iyidir. vücudu toksinlerden temizler.
  • İçine yulaf ezmesi de atarsan tıkar seni üstüne de su iç tamamdır
  • Yoğurt bağırsakları temizler. Ama bu arkadaşların düşünemedikleri birşey var. Bunu hazır yoğurt YAPAMAZ. Çünkü marketten aldığımız yoğurt aslında tam olarak yoğurt değil. Çünkü o yoğurdu yaptıkları süt tam olarak süt değil. Süt defalarca pastorize ediliyor. Pastorize edilmiş sütte yararlı bakteriler kalmaz hepsi ölür. Bu yüzden bu sütlerle yoğurt yapan firmalar doğal maya kullanamaz. Çünkü tutmaz. Bu yüzden yediğimiz yoğurt aslında yoğurt değil.

Son günlerde gıda ile ilgili bir sürü pislik ortaya çıktı. Bu yoğurttada var. Yoğurdun içine öküzün kemiğinden elde edilen sığır jelatini katılıyor. Katı ve kıvamlı olması için.
  • Yoğurdu bilmemde gece yatmadan önce içilen bir bardak ayran ciğerleri temizliyor diye biliyorum
  • aç karnına yıyyınce yemekten kesermı acaba faydalı bişeyse bende deneyım dıyorum ..
    çoksıgraa içiyoruz bbu aralr
  • quote:

Orijinalden alıntı: abrahamme

Yoğurt bağırsakları temizler. Ama bu arkadaşların düşünemedikleri birşey var. Bunu hazır yoğurt YAPAMAZ. Çünkü marketten aldığımız yoğurt aslında tam olarak yoğurt değil. Çünkü o yoğurdu yaptıkları süt tam olarak süt değil. Süt defalarca pastorize ediliyor. Pastorize edilmiş sütte yararlı bakteriler kalmaz hepsi ölür. Bu yüzden bu sütlerle yoğurt yapan firmalar doğal maya kullanamaz. Çünkü tutmaz. Bu yüzden yediğimiz yoğurt aslında yoğurt değil.

Son günlerde gıda ile ilgili bir sürü pislik ortaya çıktı. Bu yoğurttada var. Yoğurdun içine öküzün kemiğinden elde edilen sığır jelatini katılıyor. Katı ve kıvamlı olması için.

o dediğin uht yöntemi pastörize değil

• Ben sabah 6 gibi kalkıp yoğurt yiyorum, sabahları kalkar kalkmaz hemen kahvaltı yapamadığımdan, bir tek yoğurt yiyebildiğimden dolayı yiyorum tabii, başka bir nedeni yok yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TragedyDH

quote:

Orijinalden alıntı: abrahamme

Yoğurt bağırsakları temizler. Ama bu arkadaşların düşünemedikleri birşey var. Bunu hazır yoğurt YAPAMAZ. Çünkü marketten aldığımız yoğurt aslında tam olarak yoğurt değil. Çünkü o yoğurdu yaptıkları süt tam olarak süt değil. Süt defalarca pastorize ediliyor. Pastorize edilmiş sütte yararlı bakteriler kalmaz hepsi ölür. Bu yüzden bu sütlerle yoğurt yapan firmalar doğal maya kullanamaz. Çünkü tutmaz. Bu yüzden yediğimiz yoğurt aslında yoğurt değil.

o dediğin uht yöntemi pastörize değil

Aralarında çok fark yok. Biri buharlar diğeri kaynarat yapılıyor. Amaç aynı. Yöntemde aynı sayılır çok farkı yok. Pastorize daha yaygın bilidinği için onu yazdım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.