Şimdi Ara

PEUGEOT 307 1.4 HDI XR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
66.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bu aracın temizini bulup almak istiyorum. Ancak duydugum birkaç konu beni çelişkide bırakıyor motorun o kasaya küçük gelicegi kronik hatalarının oldugun felan kullanıcılar araçtan memnunmu biraz bilgi alabilirmiyim ?

• hocam bende çok araştırdım ama motor ufak kronik sorun falan yok bende şimdi 307 xt premium benzinli var bende dizel almak istedim ama parama göre temiz bi dizel bulamadım bende benzinli alıp lpg taktırdım 307 araba olarak benim görüşüm alınabilecek sınıfında çok iyi bi araba ama en full olanı çok daha keyifli parçası ucuz bi araba donanım full görünüm güzel eger merak ettiğiniz başka bi soru varsa cevaplayabilirim yanlız benzinli-lpg li olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: serandax

hocam bende çok araştırdım ama motor ufak kronik sorun falan yok bende şimdi 307 xt premium benzinli var bende dizel almak istedim ama parama göre temiz bi dizel bulamadım bende benzinli alıp lpg taktırdım 307 araba olarak benim görüşüm alınabilecek sınıfında çok iyi bi araba ama en full olanı çok daha keyifli parçası ucuz bi araba donanım full görünüm güzel eger merak ettiğiniz başka bi soru varsa cevaplayabilirim yanlız benzinli-lpg li olarak

Bilginiz için teşekürler lpg de benzinde aldıgınız performansı alıyormusunuz uyum saglıyormu araç lpg ye ?
  • bu aracı ben kullanıyorum, 2004 model hdi xr 70hp. ben çok ama çok memnunum, motoru ufak geliyor diye bişey yok, 120 hp lik bi arabayla kıyaslamamak lazım. Çokta ekonomik. kronik problemlere gelince: evet bi kaç sorunu var ama büyütülecek birşey değil. mesela sağa sinyal verip dar açıyla dönünce direksiyonu düzelttikten sonra sola sinyal vermeye başlıyor kendiliğinden, herzaman değil ama. şoför camının otomatiği bazen takılıyor, yani bozulmuyor mesela tam kapamak isterken açıyor daha sonra kapamaya başlıyor gibi. bunlar dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım, sonuçta bunlar birazda kullanımla alakalı olaylar, ne kadar nazik davranırsan o kadar sorunsuz bir araba oluyor:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hertha4life

bu aracı ben kullanıyorum, 2004 model hdi xr 70hp. ben çok ama çok memnunum, motoru ufak geliyor diye bişey yok, 120 hp lik bi arabayla kıyaslamamak lazım. Çokta ekonomik. kronik problemlere gelince: evet bi kaç sorunu var ama büyütülecek birşey değil. mesela sağa sinyal verip dar açıyla dönünce direksiyonu düzelttikten sonra sola sinyal vermeye başlıyor kendiliğinden, herzaman değil ama. şoför camının otomatiği bazen takılıyor, yani bozulmuyor mesela tam kapamak isterken açıyor daha sonra kapamaya başlıyor gibi. bunlar dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım, sonuçta bunlar birazda kullanımla alakalı olaylar, ne kadar nazik davranırsan o kadar sorunsuz bir araba oluyor:)

Saolun cidden arac cok hosuma gıdıyor ve butceme gore en ıyı araclardan bırı ancak temızını bulmak sıkıntı bırkac sıteden baktımda degısensız 130 binin altında arac bulmak sıkıntı

• quote:

Orijinalden alıntı: Anıl Tekin

quote:

bu aracı ben kullanıyorum, 2004 model hdi xr 70hp. ben çok ama çok memnunum, motoru ufak geliyor diye bişey yok, 120 hp lik bi arabayla kıyaslamamak lazım. Çokta ekonomik. kronik problemlere gelince: evet bi kaç sorunu var ama büyütülecek birşey değil. mesela sağa sinyal verip dar açıyla dönünce direksiyonu düzelttikten sonra sola sinyal vermeye başlıyor kendiliğinden, herzaman değil ama. şoför camının otomatiği bazen takılıyor, yani bozulmuyor mesela tam kapamak isterken açıyor daha sonra kapamaya başlıyor gibi. bunlar dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım, sonuçta bunlar birazda kullanımla alakalı olaylar, ne kadar nazik davranırsan o kadar sorunsuz bir araba oluyor:)

Saolun cidden arac cok hosuma gıdıyor ve butceme gore en ıyı araclardan bırı ancak temızını bulmak sıkıntı bırkac sıteden baktımda degısensız 130 binin altında arac bulmak sıkıntı

evet haklısınız temizini bulmak lazım, ama bence çokta takıntılı olmamak lazım yani değişen olmaması önemli tabi, bende bu aracı aldığımda 117000 deydi, önden ufak bi hasarımıs, farı değişmiş. ama motoru sorunsuzdu. Mesela geçen sene bende dolu yüzünden aracın bi kaç parçasını boyattım, halbuki kazası ya da takla atmışlığı yok, sadece keyifle binmek için yaptırdım. turbosunda problem olmasın pert hasarı olmasın, büyük maddi hasarlı kaydı olmasın yeter. plakadan zaten aracın tüm geçmişi çıkıyor. zaten aracı ustanıza götürünce de aşşağı yukarı size motorun durumu hakkında bilgi verir.

• quote:

quote:

quote:

evet haklısınız temizini bulmak lazım, ama bence çokta takıntılı olmamak lazım yani değişen olmaması önemli tabi, bende bu aracı aldığımda 117000 deydi, önden ufak bi hasarımıs, farı değişmiş. ama motoru sorunsuzdu. Mesela geçen sene bende dolu yüzünden aracın bi kaç parçasını boyattım, halbuki kazası ya da takla atmışlığı yok, sadece keyifle binmek için yaptırdım. turbosunda problem olmasın pert hasarı olmasın, büyük maddi hasarlı kaydı olmasın yeter. plakadan zaten aracın tüm geçmişi çıkıyor. zaten aracı ustanıza götürünce de aşşağı yukarı size motorun durumu hakkında bilgi verir.

Teşekürler haklısın bende oyle dusunmekteyım lokal boya veya boya takıntım yok komple olmadıgı suresınce.Parça konusunda titizim sadece ama far felan olayları normaldır kaput sol camurluk kapı sacı vs degıstı dıyenler oluyor ve arabayı detajlı exper e sokuyorsun daha bır cok seyı cıkıyor tek parca deyıpte mılletı kandırmaya calısan cok kısaca boya takıntı yok ama parca konusunda hassasım kusura bakmayın bundan oncekı aracım 1.2 multijet grande punto ıdı satmak nedenim ise aynı araca bınmekten sıkılmıs olmak arabada degısen boya vuruk vs yoktu

• yakıt tasarufu için tek geçecegim motorlardan biridir. düzgün kullanılmış bir araç bulduktan sonra kilometreye takıntı yapma turboyu kontrol et özellikle 1700-2000 devirde üflüyor mu diye gerisi teferuat . Hantal diyenlere 1.6 110 beygirlik benzinli çogu araçtan yüksek torka sahip ben 2 ay kadar şirket aracı olarak ayak işi için kullandım onun dışinda 8 senedır bizdeydi son 3 senedir icradaydı yatıyodu 3 sene sonra yeni akü taktık tek marşta çalıştı,(benden başkada 10 kişi geçiyodu günde üzerinden motor 290.000 kmdeydi haftalık kars-ankara-istanbul aralıksız gidiş dönüs yapardı turbo,baskı balata harici öyle çok masraflı sıkıntı yaşamadık kaza yaptılar elemanlar 3 takla atılar içinden ellerini kolarını sallıyarak indiler perte çıkardık gitti çok çok az yakıyor

ama bütcen yeterse 1.6 HDi motordan şaşma sınıfının en olagan üstü motorudur hayla benim için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam performans dersen benzinden hiç mi hiç bir farkı yok benzinle gidiyormussunuz gibi yakıt olarak dizel gibi az yakmaz ama sehir içi 28 krş. en fazla yakar dizel belki daha az yakabilir 1600cc 16v 110 beygir motor için bence çok normal ben dizel araba almaktan çekindigim için benzinli aldım çok ama çok memnunum şimdi olsa bi daha 307 alırdım ama en full olanı diğerlerinden çok farklı onu bilin ona göre alın dizel alıp en boşuna binmektense bence benzinli olsun en full olanı olsun benim görüşüm lpg yi ben taktırdım işlettim sıralı sistem bana maliyeti lpg 750 tl işletme muayene 300 tl ama bi sunroof - dijital klima-6 hava yastığı - yağmur ve far sensörleri fark edince en dolusu daha iyi gibi geliyo bana
  • quote:

quote:

hocam bende çok araştırdım ama motor ufak kronik sorun falan yok bende şimdi 307 xt premium benzinli var bende dizel almak istedim ama parama göre temiz bi dizel bulamadım bende benzinli alıp lpg taktırdım 307 araba olarak benim görüşüm alınabilecek sınıfında çok iyi bi araba ama en full olanı çok daha keyifli parçası ucuz bi araba donanım full görünüm güzel eger merak ettiğiniz başka bi soru varsa cevaplayabilirim yanlız benzinli-lpg li olarak

Bilginiz için teşekürler lpg de benzinde aldıgınız performansı alıyormusunuz uyum saglıyormu araç lpg ye ?

lpg bu araçlara uyum sağlıyo ama yapan usta biliyorsa tabi bide bne 2 ay benzinle kullandım ve çok pişmanım daha önce taktırmadığıma bide düşünelim ortalama 18 bin tl ye abs yol bil. 6 hava yastıgı far sen. yağmur sen. dijital klima -4 cam oto. sonroof. torpido sogutma-ve yüksek model başka bi araba varsa onu degerlendirin başka yok sadece 307 (yüksek model olarak)ben paramın en iyisine binerim diyenlere tavsiye ederim

• Herkese teşekürler arkadaşlar ford fiesta 1.4 comfort ile 307 arasında kalmıştım ancak dediginiz gibi parama göre alabilicegim en dolu arac 307 ve yakıt bakımından cok ıyı benzınlılerede bakabılırım ancak tercıhım dızel temızını buldugum anda alacagım km de de dedıgınız gıbı turbosu baskı balatası motoru temız olsun km onemlı degıl ancak 200000 bın ı gecmemesı lazım tabıkı
  • tek bi tavsiyem daha var kime sorarsanız sorun 1,4 benzinli 307 sakın almayın bide 1,6 look modeli de almayın bu iki model yakıt sarfıyatı hem çok daha fazla hemde lpg uyumları iyi değil en full olanları ise xt ve xt premium dur
  • quote:

tek bi tavsiyem daha var kime sorarsanız sorun 1,4 benzinli 307 sakın almayın bide 1,6 look modeli de almayın bu iki model yakıt sarfıyatı hem çok daha fazla hemde lpg uyumları iyi değil en full olanları ise xt ve xt premium dur

Saolun bırde bu araçta full olarak bulunması gereken donanımlar nelerdir ? Dizelin en full versiyonu hangisidir ?
  • quote:

quote:

tek bi tavsiyem daha var kime sorarsanız sorun 1,4 benzinli 307 sakın almayın bide 1,6 look modeli de almayın bu iki model yakıt sarfıyatı hem çok daha fazla hemde lpg uyumları iyi değil en full olanları ise xt ve xt premium dur

Saolun bırde bu araçta full olarak bulunması gereken donanımlar nelerdir ? Dizelin en full versiyonu hangisidir ?

full olan la digerleri arasındaki farkları söyliyim ama dizelin full ü hangisi bilmiyorum
    full 6 hava yastığı
    dijital klima
    sunroof
    torpido soğutma
    4 cam otomatik
    kadife koltuk döşeme
    elektirikli aynalar
    yağmur sensörü
    far sensörü
    abs
    yol bilgisayarı
    4 disk fren
    merkezi kilit
    5 li cd çalar
    çelik jant
    boş olanda
    sadece abs var teneke jant kaset cd çalar yol bil. bide merkezi kilit yani
    yani araba alırken hocam kazasına bakmaktansa yapılmış olan işçiliğe bakmak daha mantıklı araba kazalıdır ama yapan iyi yapmıştır sıkıntı olmaz ama 3 parça boyalıdır başka bi işlem yoktur ama yapan yapamamıştı o zaman büyük sıkıntı takla atmamış araba ve önden ve yandan büyük darbe almamış araba alınmaz ben aldığımda en full olanı xt premium değişen yok işlem yok tavan hariç boyalı ama araba ip gibi çok diri 2003 model 102 binde agır bakımları yeni yapılmıştı 16 bin e aldım bi lpg taktırdım bide usb sd kart kiti taktırdım orjinal teyp e isteseydim dizel de alabilirdim ama full olsun lpg li olsun dedim
    çoook ama çook keyifli bi araba kesinlikle tavsiye ederim

• quote:

2006 sonrası Makyajlı kasadan mı var sende hocam ?
  • 2005 model 1.4 hdi xr
    satılıktır.174 bin km..3 parçada boya var,değişen yok.muayene 2014 10.ay bitiyor..lastikler 80 %..
    bakımları yapılmış..satışa hazır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIHAN

2005 model 1.4 hdi xr
    satılıktır.174 bin km..3 parçada boya var,değişen yok.muayene 2014 10.ay bitiyor..lastikler 80 %..
    bakımları yapılmış..satışa hazır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-tertemiz-307-hdi-118627774/detay/

ilan no:118627774
  • Beyler konuyu hortlatayım dedim. Bende bu araçtan aldım. 5li cd changer var. Güzel güzel 5 tane Audi CD yaptım dinlerim diye. Ama CD'leri takınca sıfır tepki CD oynatıcıya da geçmiyor. Bunu nasıl yaptırabilirim. Yada sıkıntısı nedir ? Bu sorunla karşılaşan oldu mu? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer orjinal müzik cd lerini çalıyorsa sistem sağlamdır. kopya cd de çok seçici
    yok eğer orjinal de çalmıyorsa muhtemelen asansöz sistemi falan bozulmuştur.
    yenisi 400 küsür tamiri de en fazla 100 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertackarakuS

Beyler konuyu hortlatayım dedim. Bende bu araçtan aldım. 5li cd changer var. Güzel güzel 5 tane Audi CD yaptım dinlerim diye. Ama CD'leri takınca sıfır tepki CD oynatıcıya da geçmiyor. Bunu nasıl yaptırabilirim. Yada sıkıntısı nedir ? Bu sorunla karşılaşan oldu mu? Teşekkürler.

bendeki 307 de de aynı sorun var. görüdğüm balka bir 307 de de aynı sorun var.

çıkarıp baktık kablosu bile takılı değil, takalım dedik ortada ona uyan kablo yok. yaptırmasına 250 tl gibi bir rakam dediler.

--------------------------------
    bu arada konuyu madem hortlatmışınız bende yorumumu yazayım
    bende var, kullanıyorum çok çok çok temizini bulmamışsanız 1,4 dizelden uzak durun. aracın değerinin yarısından fazla masraf ettim arac hala süper değil. sürekli masraf çıkarıyor.
    çekişi kuvvetli araçlara binmişseniz daha önce bu araç size gitmiyor gibi gelecektir çünkü gitmiyor.

206 gibi atak değil, hatta hiç alakası yok.

bir bozulmaya başlayınca ucu bucağı gelmiyor. birde anlmayan tamircilere düşerseniz evin yolunu kaybedersiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.