Şimdi Ara

Konuyu Silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
11
Favori
65.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yönetici arkadaşlar konuyu silebilirler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonus -- 28 Mayıs 2014; 23:43:44 >

• Benimde şuan aklıma düştü bu konu yüzünden, bilinçi alıp veriyorum, unutmam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4goodlife

Benimde şuan aklıma düştü bu konu yüzünden, bilinçi alıp veriyorum, unutmam lazım.

yok hocam rahat ol kendi kendine oluyor.
    istesende zaten belirli bir zaman sonra ir işe daldın mı vücut toparlıyor.
    Benim bir sefer oldu yattım kalktım geçti.[ 5 ay önce ]
    1 hafta önce yine oldu bu sefer geçmedi stresim bu yüzden.
    takıntı hali aldı bende.
  • Tamamen psikolojik.Aynısı banada oldu 2 sene önce falan.Yatakta yatarken nefes alış verişimi sürekli olarak odaklanıyordum.Kafam sürekli nefes alış verişime takılmıştı.Nefes almak refleks olmaktan çıkmıştı ve beynimle yönetiyordum sanki ciğerlerimi.Aldığım hava yetmiyor gibi geliyordu ve kötü olmuştum o akşam.Tansiyonum düşmüştü sonucunda düzensiz nefes alışverişten.1-2 gün devam etti ve sonra unutmaya başladım hiçbirşey kalmadı.Yani anlıycağın kafayı taktıkça dahada kötü oluyor.Çok yakın bir arkadaşımın ciğeri sönmüştü.Ameliyat oldu ve hastanede onu ziyaret etmiştim.Onun o halini görünce bende sanki ciğerlerim bir kötü olmuştu.(Hastalık hastasıyım)Sanırım ondan olmuştu bana.

Ulan bak hatırlattın yine aynısı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Mxyzptlk -- 13 Nisan 2012; 16:29:21 >

• Niye hatırlatıyorsunuz ki al işte yine başladım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Niye hatırlatıyorsunuz ki al işte yine başladım .

Bu konuya açana kufur serbest yapın,

yine geldi aklıma ulan

Ankara Muğla Konya
  • bana da dolmuşa binerken öyle oluyor yada kapalı yerde ama ağrı yok
  • bu olay hakkında bildiğim bilgiler strese dolayı , fazla kafeinli içecekler tüketme , aşırı yemek yemek uzar gider. Kendini serbest rahat , aklına takılan olumsuz düşünceleri bulursan sorun olmaz. buda psikolojiye dayalı stresti.
  • Aynısı bana oluyor.
    Stres yapınca oluyor,uyumak üzereyken oluyor.
  • En son ne zaman su içtin?
  • Hocam oyun oynayin 1 saat (cod oneririm full action oldugu icin) bi cacik kalmaz tamamen oraya odaklaniyorsunuz
  • Panik atak ile bir bağlantısı olabilir mi acaba ? Psikoloğa gitmek faydalı olabilir.
  • Aynı sorun bende hep var.Ara sıra yaşıyorum, nefesim yetmiyor gibi geliyor ama sürekli değil bazen oluyor.
  • Tamamen psikolojik. Arada oluyor bana. Yatarken aklınıza gelirse çok kötü oluyor(karanlıkta nefes alamama korkusu) onun dışında pek sorun olmaz. Aklıma getirdiğin kötü oldu
  • Tamamen psikolojik diyen arkadaşlara katılıyorum. ilk defa yaşadığım zaman bende tedirgin olmuştum. düşünmemeye bak düşündükçe tekrarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frejya_

Tamamen psikolojik diyen arkadaşlara katılıyorum. ilk defa yaşadığım zaman bende tedirgin olmuştum. düşünmemeye bak düşündükçe tekrarlar.

üstad haklısın düşünmeyince olmuyor.
    mesela ps oynuyorum 1-2 saat olmuyor bırakınca tak yine başlıyor.
    gece mışıl mışıl uyuyorum yattığım gibi kalkınca sabah aynı.
    anlamadım bu olayı bakalım pisikologa gideceğim sanırım.
  • Boğazına birşey takılıyor ve sürekli yutkunuyor musun?
  • pandik ataksın geçmiş olsun.
  • şu derdi 16-17 yaşındayken yaklaşık 1-2 ay çektim ama nasıl artık eğilip nefes alıyordum kafamda sürekli kuruyordum acaba kötü bir hastalığım falan mı var diye kendimi kuruyordum ama bu tamamen psikolojik

bi ara 2 gün gibi bir süre gene başladıydı ve şuanda gene başladı dün geceden beri

aslında sebebi bu derin nefes alma olayının aklıma gelmesi

dün gece amcamın eşi vefat etti ve bizde başsağlığı için oradaydık ev kalabalıktı ve hava almıyordu iyicene ortam havasız kaldı bende bi derin nefes alayım derken gene başlamış oldum inşallah yarına kadar geçer

bu arada bu konuyu gördükçe aklınıza gelebilir bi abi arada böyle derin nefes alıyor sonra banada o istek geliyor yapma bunu diyemiyorsun

mesela ben sürekli gözünü kırpan bi arkadaş var ben onunla yüz yüze konuşmuyorum mesela ya kafamı eğiyorum ya başka biyere bakıyorum çünkü ona bakınca bende de tik olmaya başlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

şu derdi 16-17 yaşındayken yaklaşık 1-2 ay çektim ama nasıl artık eğilip nefes alıyordum kafamda sürekli kuruyordum acaba kötü bir hastalığım falan mı var diye kendimi kuruyordum ama bu tamamen psikolojik

bi ara 2 gün gibi bir süre gene başladıydı ve şuanda gene başladı dün geceden beri

aslında sebebi bu derin nefes alma olayının aklıma gelmesi

dün gece amcamın eşi vefat etti ve bizde başsağlığı için oradaydık ev kalabalıktı ve hava almıyordu iyicene ortam havasız kaldı bende bi derin nefes alayım derken gene başlamış oldum inşallah yarına kadar geçer

bu arada bu konuyu gördükçe aklınıza gelebilir bi abi arada böyle derin nefes alıyor sonra banada o istek geliyor yapma bunu diyemiyorsun

mesela ben sürekli gözünü kırpan bi arkadaş var ben onunla yüz yüze konuşmuyorum mesela ya kafamı eğiyorum ya başka biyere bakıyorum çünkü ona bakınca bende de tik olmaya başlıyor

Bende azaldi 1 aydir cekiyorum sukur daha az tavsiyem arkadaslar yasarsaniz bir doktora gorunun olayin pisklojik oldugunu tyit ettirdikten sonra insan biraz rahatliyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.