Şimdi Ara

Nasıl Cool olunur. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
9
Favori
30.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bugun yasadiklarimdan sonra bu iste ailenin cok önemli bir faktor oldugunu fark ettim.Ailedeki yetistirilis tarzi sosyal ortamda cok fark ettiriyor.Gece 12den sonra film izlemek misir patlatmak bizim aileye uygun degilmis alisik degillermisin
  • aynı senin gibiydim ve hep oyun oynardım çalışmazdım sonra çay ocağında işe gircem çok insanla iletişime geçtim açıldım bir anda ve bilgisayar artık bana çekici gelmiyor dışardaki hayat kızlar ve arkadaşlar daha çekici geliyor ve hayat daha zevkli geliyor insana naparsan yap git gez arkadaşlarınla he açılamıyorum diyorsan git hemen insanlarla iletişime girecek bir işe gir. 6 ay önce kızlarla konuşuyorken heyecanlanan ben arkadaşlarımnın yanında konuşamayan ben şimdi çok değiştim. + özgüven.
  • Genç kardeşlerim ve kendini genç hissedenler bu konuda tecrübelerimi aktarmaya geldim

Şimdi nasıl cool olunurun size net cevaplarını vereceğim. Konuya giriş yapmadan önce şunları söyleyim. Eğer bu ''cool'' olma durumu bir iltifat olarak sayılıyorsa ciddi söylüyorum onlarca kez duydum bu iltifatı. Hatta 35 yaşlarında İzmir'de yaşayan bir kadın akrabamız birkaç gün bizde kaldıktan sonra ben evde yokken benim için ''çok cool çocuk maşallah''demiş anneme. Yani yaşıtım kızlardan duymayı bırak yaşını başını almış tanıdıklar da aynı şeyi söylüyor Neyse gelelim asıl meseleye.

- Sevgili hemcinslerim Allah için lütfen kızlı erkekli ortamlarda şebeklik yapmayın. Sürekli şakalar yapayım, sempatik olayım, birilerini güldüreyim, en güzel hikayeyi ben anlatayım, sesli sesli gülmeler, şen kahkahalar falan girmeyin bu işlere. Ağır olun kalıbınızın adamı olun. Burda ağırlık hiçbir şeye gülmemek, odun gibi oturup somurtmak değil orta noktayı bulmaktır. Biraz ağır olun, her lafa girişmeyin, yerinde ve güzel espriler yapın. Kalabalık bir ortamda sürekli top benim ayağımda olsun demeyin yerinde ve zamanı gelince golleri sıralayın.

- Ve belki de en önemlisi kızlara ayarsız yavşamaktır. Kızların olduğu ortamda herkese mavi boncuk dağıtan tipler. O masadan kalkınca kızlar sizi çekiştiriyor haberiniz olsun. Gereksiz iltifat asla etmeyin, yeri geldiğince eleştirin, kızın vs. Sürekli yakın olmaya çalışmayın ''sen olmasan da olur'' mesajını alttan alta verin. Bakın emin olun kötü davrandığım, terslediğim, yeri geldiğince kızdığım yeri geldiğince iyi davrandığım kızlar bir he desem kapımda köle olacak durumdalar şu an. Ama bu coolluğu yapamadığım tek bir kız var ona da deliler gibi aşığım o da beni sevmiyor o da ayrı konu

Biraz rahatlık, oluruna bırakmacılık, siz olursanız da olur olmasanız da olurculuk... Bunlar önemli noktalar. Ama sakın ayarı kaçırıp hödük, hanzo bir tip olmayın. Bu konuda ayarı tutturmak çok önemli.

• Sanayiye gir çalış yada bak güzelim yaz geldi insanlarla birebir muhatap olacağın bir işe gir ben dalış merkezinde çalışıyorum kendi prof hocamı bile fırçaladığım oldu ama kanka gibiyiz . Bir süre sonra yırtık biri olur çıkarsın ama önce bunu iste!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayvandoktoru

Sanayiye gir çalış yada bak güzelim yaz geldi insanlarla birebir muhatap olacağın bir işe gir ben dalış merkezinde çalışıyorum kendi prof hocamı bile fırçaladığım oldu ama kanka gibiyiz . Bir süre sonra yırtık biri olur çıkarsın ama önce bunu iste!

Türkiyenin en büyük perakende marketinde çalışıyorum ama çok fazla bir gelişme gösteremedim. Aslında olay insanın kendini beğenmesi. Kişinin fiziği oturunca kendini ilah gibi sanıyor. Ama bende irade de olmadığı için zayıflayamıyorum. Fakat 10 kilo vermek bile bir çok şeyi değiştirdi

• Teşhis : Özgüven eksikliği.
    Tedavi : Konuşmak, dışarıda gezmek gibi basit aktivitelerde bile heyecanlanıyorsun. Bu nedenle bu aktiviteleri sık yapman gerekiyor. Ne kadar çok dışarı çıkar, birileriyle konuşmaya çalışırsan bunlara o derece alışırsın. Bu süreçte heyecandan dolayı saçma şeyler yapıp rezil olabilirsin bundan korkmaman gerekiyor. Üşengeçlik yapar veya asosyallik yapıp dışarı çıkmaz ve insanlarla iletişime geçmezsen bu sorundan kurtulamazsın. Çevrendekiler de senin gibi insan onları gözünde yükseltme
  • Nasıl cool olucam yhaa :( diye yırtınınca asla olunmaz orasi kesin.Düzgün bir diksiyon ve türkçe , yabancı dil bilgisi , kültür ve sanat bilgisi insanı cool değil ama prestij sahibi yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: zimbambwe

Dostum arkadaş ortamında başlarda az biraz kolpala mesela de olum dün abimin arkadaşlarıyla bir discoya gittik feci ortam vardı sonra ordan bi kızla tanıştım adı ... şeklinde.Arkadaşlarının sana bakış açısı değişir derler bu adam eğlenmeyi biliyor onu da çağıralım gibi

Not: Fazla uçmadan :)

Hocam cool olmak buz dağının görünen yüzü aslında. ben cesaret istiyorum. Biraz daha korkusuz olmak istiyorum. Bir kızın karşısında eğilip bükülmeden kem küm etmeden durmak istiyorum. Hoşlandığım birine bunu söyleyebilecek kadar cesaret istiyorum. Yanımda bir kızı taşıyabilecek yetenek istiyorum. Birinin yanına yakışmak istiyorum. Ben sadece normal bir insan olmak istiyorum. İçimdeki bu kız sana neden baksın sorusuna cevap verebilmek istiyorum

• kaybedenler kulübü filmini izle kendine felsefe edin yeterli
  • cool olunmaz cool doğulur.ben böyle düşünüyorum.tabi istisnalar vardır ama kaideyi bozmaz ;)
    ekleme:bu arada güzel başlıkmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radar_ -- 17 Eylül 2013; 22:22:37 >
  • Kardeş sen ölmüşsünde ağlayanın yok. Hiç bir yeteneğin yok, boşuna yaşıyosun.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcko1

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

of kahretsin ya başlığı okurken bile kendimden utandım

quote:

Orijinalden alıntı: heartofmine

Adam silik karakter.

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Sosyal oldun da cool olması mi kaldı ?

quote:

Orijinalden alıntı: SıR'

Çok özel birşeymiş gibi Cool diyorsunya önce bir bırak şunu.

Adamın moralini bozmak için, sadece cevap yazmak için mesaj atıp adamın canını sıkmayın.EEE bunları yazdınızda ne oldu.Biryeriniz indimi.Yazmasaydınız bir yeriniz mi şişecekti.Bana bunları neden yazdığınızı açıklar mısınız?.Neden yazdınız? Psikoloğa git diyeceksiniz. Üniversiteye hazırlandığım için sigortam yok ( lise bitti 18 yaşında olduğum için). Bir psikoloğa gittim saatine 120 lira istedi. Ne kadar süreceği meçhul.Senin maddi durumunu bilmem ama benim babam emekli 789 lira maaşı var sadece başkada gelirimiz yok.Edam gibi yardım edeceksen et etmessen ..... git.Siz kendinizi akıllı mı sanıyorsunuz? @berny49 salak mı şimdi yardım etti diye .....Adamın sinirlerini bozuyorsunuz. Arkadaşım üniversiteye böyle gitme sıkıntı çekersin dedi. Sizin gibi insanlarla dalga geçen ....... yüzünden insanlar sorun yaşıyorlar. Bazı insanları ezince egonuzu tatmin edip kendinizi bi .... sanıyorsunuz.Allah umarım bunları yanınıza bırakmaz.

Arkadaş olalım mı

• 2.01 den sonrasında soruna cevap var dostum!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eins Tankado -- 18 Eylül 2013; 22:24:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44asLan

Kardeş sen ölmüşsünde ağlayanın yok. Hiç bir yeteneğin yok, boşuna yaşıyosun.

bilmem haklısın belki. belki o kadar kötü değilimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetmustafakos

2.01 den sonrasında soruna cevap var dostum!!!

hssktr evet olabilir :)
  • şunu anladım ki fit bir vücuda sahip olmak bu iş için en büyük şart. birde insan aynaya baktığında karşısında gördüğünü sevmeli. ben seviyorum ve bundan kaybediyorum sanırım
  • 15-16 sın asosyal sin sakın cool olucamda arkadaş yapıcam diye sigaraya başlama iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcko1

şunu anladım ki fit bir vücuda sahip olmak bu iş için en büyük şart. birde insan aynaya baktığında karşısında gördüğünü sevmeli. ben seviyorum ve bundan kaybediyorum sanırım

Şahsen 18 yaşındayım, durumlar benzer. Ama birkaç tavsiye verebilirim, büyüğümsün fikirlerimi paylaşmak diyeyim.

-İnsanlara maruz kaldığın sürece insanlardan anlamaya başlarsın. Fakat bizim(çoğu içine kapanık insanın) yaptığı makinelere maruz kalmak. Bunu aş bir kere. İşe girmişsin, on numara. Sonuçta depoda tek başına çalışmıyorsun, mecburiyetten de olsa insanlarla iletişim kuracaksın. Bu da seni geliştirecek.

-Kabullenme kısmı. Elinden geldiği herşeyi yaptığında bir noktada hayatı çizgisine bırakmalısın. 10 isen neden 25 değilim diyerek kendini üzmemelisin. Kendinle barışıklık durumu. Kabullenme kısmına kadar sen insanlardan kendini soğutacak herhangi bir şey yapmazsan bu bize yeter. Burada kastettiğim derya deniz olan "bakım" kelimesi.

-Kişisel gelişim. Bilgisayarı haber almak için veya bilgilenmek için kullanabiliriz. Sınır getirebiliriz. Elimizden geldiğince okuyabiliriz. Kitap demiyorum, okumak diyorum. Annelerimizin tencereleri sardığı gazete kağıtlarını okusak bile kâfi.

-İyi niyet beslemek. İnsanlara karşı iyi niyet beslemediğimiz anda o bir şekilde çıkar belli eder kendini, iyi olun. Bu kız çok güzel off dersek durum vasat. Hmm güzelmiş deyip o an yaptığın işe odaklanmalısın. Herhangi bir durum da olabilir. Adam zengindir, ulan ... ne parası var bir bahşiş vermedi falan dememeliyiz.

-Fırsat buldukça evden kaç kurtul. Bulunduğun şehrin gezilecek yerlerine git. En azından biri sorarsa evde oturdum cevabını vermekten iyidir.

Özetle ben kendimden bahsedersem çevremdeki çoğu kız bana bakıp içime düşmüyor. Benimle istekli konuşmuyorlar, boşveriyorum bir süre sonra. Sıfır da değil karşı tarafla iletişimim. Mesela sevgilim var, uzakta. Onu çok seviyorum. Boşvermemin sebebi de bu, zaten beni kabullenen birisi var. Üniversite hazırlıkta okuyorum, öğretmenler sınıfta tanışmak kaynaştırmak için hep fırsat kolluyorlar, çok güzel. İlk haftada "ingilizcesi iyi çocuk" sıfatını aldım mesela. Ne bileyim bu da bişeydir, tip yok, para yok ama bir şekilde insanlarda yer ettim. Sen de kendi özelliklerini vurgularsın.

Üstte yazdıklarım inşallah birilerine ulaşır, faydalı olur. Benden bu kadar, iyi forumlar herkese.

Not: Şu kısımda yanlışsın hocam diyen herkesten PM beklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: berny49

kardeşim yaşın tahmin ediyorum ki yaklaşık 15-16 .bu yaşlarda bu yaşadıkların gayet normal..hatta annen ile babanla görünmek istemezsin arkadaş olarak hep yüksek hava basınçlı arkadaşların olsun istersin vs vs. dediğim gibi norma tabi ki bu durumdan zaman ile kurtulacaksın..ancak daha çabuk kurtulmak ister isen bunun doğal olarak bir takım yolları var.

-ilk olarak mektepte dershanede sokakda senin seviyende utangaç insanlar ile takılma vazgeç diğer konuşmayı beceren özellikle kız arkadaş çevresi geniş olan insanlar ile takıl dolaş.
    -kendine göre kız bakımsız güzel demeden kız arkadaş edin(unutma bakımsız kız vardır çirkin kız yoktur:)..)
    -kız arkadaşın ile mesajdan çok telefon ile veya yüz yüze konuş açılırsın
    -evde çalan her telefona sen bak kimse hal hatır sor sohbet konusu bul aç konuş.
    -oyunlardan internetten uzak dur öyle arkadaşlardanda uzak sor asosyal olarak asalak böcekler gibi tek başına hayat yaşarsın ömür boyu..
    -ailen ile paylaşacağın sırlar olsun hiç bir sırını hiç bir arkadaşına verme
    -kitap dergi ne bulur isen oku kelime olarak hafızan kuvvetlensin
    -girdiğin her ortamda ilk konu açan sen olma dinle konu senle alakalımı değilmi biliyormusun fikrin varmı diye düşün düşünceni tam anlamlı yerinde koy ki farkın olsun ozaman bir şeyler bildiğin ortaya çıkar...

ve şu sözümü hiç bir zaman unutma rahmetli sakıp sabancının bir sözüdür

dünyadaki en zeki hayvan tilkidir
    ancak en çok postu deldiren hayvanda tilkidir.

yani kısaca zeki olmak akıllı olmak yetmez....

şimdilik bu kadar değerli kardeşim ama istersen özelden yaz buradan yaz kafana takılan bir şey olursa sormak istediğin hemen cevap veririm..

Bu arkadaşı dinle..çözüm yolunu vermiş..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.