Şimdi Ara

DNS ayarlarını değiştirmek suçmu??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
37.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar, orjinal bir oyun aldım fakat online oynamak için ne yaptımsa oynayamadım. en son bi forumda DNS ayarlarının değiştirilmesiyle sorun ortadan kalktığı yazılıyordu..

sorum şu:
    1) DNS ayarlarını değiştirip, oyunla ilgili işimi hallettikten sonra DNS ayarlarını eski haline çevirebilirmiyim?
    2) Yasaklı sitelere girmedikten sonra, DNS değiştirmek suçmu?

SAYGILAR

• Selam. Öncelikle dns değiştirmek suç değildir. Ve değiştirdiğin zaman tekrar eski haline getirebilirsin. Ayrıyatenyasaklı sitelere girmekte suç değil. Girip girmemesi sana kalmış senin seçimin. Hiçkimse karışamaz
  • Bize gelen TTNET elemanı abi DNS değiştirmeyin eve polis gelir demişti bundan ta 4 sene önce daha gelen giden yok.
  • Değiştir hocam, bir şey olmaz.. Ben kaç yıl oldu ttnetinkileri kullanmıyorum. Eğer çok çok sakıncalı sitelerde vakit geçirmedikten sonra sıkıntı olmaz..
  • Youtube yasakliyken acaba degistirmeyen kac kisi vardi dns leri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtube yasaklıyken ben DNS değiştimemiştim .

DNS yasak değil ya da uygulamada öyle değil. Eğer dns yasak olsaydı youtube yasakken Başbakan nasıl girebilirdi ki..
    Tamam o Başbakan ona yasak işlemez ama "ben giriyorum sizde girebilirsinizde" demezdi değil mi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quard -- 12 Nisan 2012; 18:51:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thrax

Bize gelen TTNET elemanı abi DNS değiştirmeyin eve polis gelir demişti bundan ta 4 sene önce daha gelen giden yok.

yalanını yerim onların :)
  • dalga mı geçiyonyoutubea da girmemişsindir yasak döneminde sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thrax

Bize gelen TTNET elemanı abi DNS değiştirmeyin eve polis gelir demişti bundan ta 4 sene önce daha gelen giden yok.

google dns çıktığındna beri kullandım tı kyok
  • valla ben dns de değiştiriyorum yasak sitelerede giriyorum

yasak siteler derken sadece xhamster var onun harici doğru düzgün yasaklı sitelere girmiyorum bile bi xhamster a giriyorum diye yakalıcaklarsa buyursunlar gelsinler yapacak bir şey yok :)
  • :D olm kafayımı yidiniz şuan internet kullananların %85 lik oranı değiştiriyordur
    Ne polisinden Bahsediyorsunuz :D
  • Ben uzun yıllardır hep farklı DNS'ler kullanmışımdır. DNS değiştirmek suç olamaz. Ama yasaklı sitelere girmek suç olabilir. Tabi siteden siteye değişir. Bu konuda genelleme yapmamak lazım. Ayrıca suç değil diyerek de insanları yanıltmış da olabiliriz. Emin değiliz çünkü. Siz yine de mümkün olduğunca dikkatli olmaya ve yasaklı olan sitelerden uzak durmaya özen gösterin.
  • Ben de dns değiştirdim bir ekran belirdi 200tl ceza diye yan tarafta polis logosu parayı vermeden açamazsınız yazıyordu ben de kapatıp format tuşuyla format attım kilitlenmedi ceza gelir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dsrtr18

Ben de dns değiştirdim bir ekran belirdi 200tl ceza diye yan tarafta polis logosu parayı vermeden açamazsınız yazıyordu ben de kapatıp format tuşuyla format attım kilitlenmedi ceza gelir mi?

Dostum anlaşılan sana black lock olmuş. Onu da kasten kırmışsın evi terk etsen iyi edersin yoksa hapse kadar yolu var demedi deme.
  • black lock nedir ayrıca herkes değiştiriyor neden ceza geliyor bir de bişey yazmayı da unutmuşum o sitede kameradan kendimi gördüm hemen kapattım
  • ya bunlar abuk sabuk dalga laflar su an yasaya gore DNS yasak felan degil, cıkacakdı , cıkmadı, heres yaygara yapınca. Ayrıca
    cok tırstıysan modemini kablosuz modem yap, basit bi sifre koy , ayrıca pc'ndeki ethernet kartını değiştir. Evine telefon nodan gelseler
    bile modemim kablosuz HACK etmişler de bi şey yapamazlar. Ayrıca buna gerek bile yok. haaa bu arada laptop kameraları riskdir
    benim kamerada bile bant var. cunku arkadas uzakdan remote acmıştı 3,5 dan 4 atmıştım . Malum ustunde lamba da yok acıldıgını
    asla anlayamazsın. Bunca senelik PC'ciyim BLACK LOCK mok, böyle bir kelime felan yok, biyerinizden uydurmayın. Sistem operatoru
    arkadaşlara sordum (bi baska sirketin) , uydurmaca laflar abi yok öyle birsey dedi. Yukardakiler resmen senle kafa kırmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: worldwidewild

ya bunlar abuk sabuk dalga laflar su an yasaya gore DNS yasak felan degil, cıkacakdı , cıkmadı, heres yaygara yapınca. Ayrıca
    cok tırstıysan modemini kablosuz modem yap, basit bi sifre koy , ayrıca pc'ndeki ethernet kartını değiştir. Evine telefon nodan gelseler
    bile modemim kablosuz HACK etmişler de bi şey yapamazlar. Ayrıca buna gerek bile yok. haaa bu arada laptop kameraları riskdir
    benim kamerada bile bant var. cunku arkadas uzakdan remote acmıştı 3,5 dan 4 atmıştım . Malum ustunde lamba da yok acıldıgını
    asla anlayamazsın. Bunca senelik PC'ciyim BLACK LOCK mok, böyle bir kelime felan yok, biyerinizden uydurmayın. Sistem operatoru
    arkadaşlara sordum (bi baska sirketin) , uydurmaca laflar abi yok öyle birsey dedi. Yukardakiler resmen senle kafa kırmışlar

Oha uzaktan açılabiliyor mu? Duyuyordum ama hackerlar mackerlar diye. Tırsmaya başladım

• DNS değiştirmekten 4.5 yıl yattım. Aman uzak dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NVN

DNS değiştirmekten 4.5 yıl yattım. Aman uzak dur.

Şakası bile kötü, keklemeyin milleti

Yan koğuşta proxy kullanan ağa yatıyordu, sende Dns'den ceza aldın değil mi, hatta ranza arkadaşında Vpn kiralamaktan içerde değil mi Yapmayın bunları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DNS değiştirmeyeni dövüyorlar artık.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.