Şimdi Ara

COROLLA, 1.4 Terra nasıldır???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
31.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sizce bu araba nasıl . Alınır mı. Fiyatları cazip gibi (ikinci el ). Az da yakıyormuş sanırım

Kullana falan var mı acaba? Ne dersiniz.?

13.500 YTL Peşin

( 13.500.000.000 TL )
    (Pazarlık payı var)

Yılı: 2000
    KM: 45000
    Silindir hacmi: 1598 cm³
    Yakıt Tipi: Benzin
    Motor gücü: 100 BG (74 KW)
    Renk: Beyaz
    Plaka: 00

İlan tarihi: 16.02.2006

Diğer resimler için tıklayınız (2)

ORJINAL

Hava yastiği (sürücü)
    Elektrikli Cam
    Radyo / Kaset
    Hidrolik Direksiyon
    Merkezi kilit
    Elektrikli Ayna
    Düz Vites

Ya bir de bunlarda ABS yok mu?

Edit : bir de şöyle bir ilan gördum şimdi bunda abs var .

Toyota Corolla 1.4 Terra
    KİŞİSEL İLAN / 2.el Otomobil

15.600 YTL Peşin

( 15.600.000.000 TL )
    (Pazarlık payı var)

Yılı: 2000
    KM: 73000
    Silindir hacmi: 1398 cm³
    Yakıt Tipi: Benzin
    Motor gücü: 75 BG (55 KW)
    Renk: Bordo
    Plaka: 34ZY4774

İlan tarihi: 16.02.2006

Diğer resimler için tıklayınız (5)

kazasız orjınal ilk sahibinden sony mp3 çalar ve klımalı.

ABS
    Hava yastiği (sürücü)
    Alarm
    CD
    Elektrikli Cam
    Klima
    Hidrolik Direksiyon
    Merkezi kilit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Plan-M -- 20 Şubat 2006 1:17:18 >

• Corolla'nın tutulmayan kasasının üstüne çıkardığı tutulmayan bir kasa daha

gri renk çok basitleştiriyor bence iç mekanı bu araçta.. motoru V-Vti teknolojisi sanırım.. performans yönünden kıvrak bi araç.. başka da bildiğim yok bu araçla ilgili birkaç kez kulanmıştım sadece..

fiyatları nerelerde..? başka alternatif önerelim
  • al derim arkadaşım 6 senedir kullanıyor.
    tek bir sorun yaşamadım diyor.
    ayrıca ilk sahibi ve 110km de
  • 2000 model Toyota için fiat iyi gibi duruyor.Biraz da pazarlık olursa iyi olur.98'den sonraki
    Corolla'larda fiat 12-13.000 lerde geziyor.Ben alıp satmadım ama ilanlardan takip ediyorum.

Bu arada benim de cevabını merak ettiğim 2 soru var:
    1: Bana da eski kasa almam tavsiye edildi.Bu yeni kasalar neden tutulmadı?
    2: 90'lı yıllardaki eski kasa tabir edilen Corolla'ların altı ve özellikle egzos sanki en küçük
    kasise vuracak gibi duruyor.Eski kasalarla sürüş tecrübesi olan varmı?
  • 90 lı yıllarda eski kasa diye tabir edilen ( 1.6 gli - xei ) gibi modellerin altı yere yakın evet. Kasisli yollarada bazen egzos yere vurabiliyor. Ama bu arabalar zamanındda baya tutulmuştu. Etrafta bunlarada cok görebiliyoruz. yol tutusları da iyi diye biliyorum.

Uste resmını koydugum modeller tutulmadı denılıyor. Daha dogrusu kasası tutlmamıs sanırım. Oylemi . Öyleyse nedeni küçük kasa olması mı acaba yoksa kaportayla mı ılgılı ?
  • bence al hiç sorunla karşılaşmadım. Bende daha da tutulmayan 99 modeli var

Ama kıvraklığı olsun görünüşü falan tam bi genç arabası bence. Ben şu anda çok memnunum arabadan.

Bende de 1.6 110Hp terra var.

Ama sana tavsiyem o rabaya 1.4 motor hafif kalır. Hele klima varsa baya bi zorlanır motor gibime geliyor. 1.6 olsa daha da güzel olur ve sürüşdende keyif alaırsın.

Ayrıca araç temize benziyor bence al derim yani. Şu ana kadar ben hiç ama hiç sorun yaşamadım çok güzel bi araba.

Bana göre fiyatıda uygun hatta pazarlık edersen daha da inebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 20 Şubat 2006 1:35:44 >
  • quote:

we[AGRA]

Corolla'nın tutulmayan kasasının üstüne çıkardığı tutulmayan bir kasa daha

arkadasım nerden çıkardın tutulmadığını eski kasanın (xei,gli)... 2000 kasalar bunlar kadar tutulmadı.. komşumuzda xei var 350.000 de ve sorunsuz..
  • Sanırım tutulmayan kasa denilerek yuvarlak farlı kasa kastedilmiş. 92-98 arası kasa değil. O kasa çok tutuldu. Ben de o kasadan almak istiyorum ama bizim burada bir galericide var Corolla GT diyor. Duymamıştım önceden GT modelini. 12000YTL dedi. Başka bir yerde de 97 model GLI için 13000YTL istemiştiler. 99-2000 kasalar, yani beğenilmeyen kasalar daha ucuz. Denk getirirsen 10000YTL civarında bile bulunabiliyor.
  • bende bu aralar araba almayı planlıyorum ve bu araçta listemde...

öncelikle bu kasayı "tutulan" bir kasa olarak biliyorum...

15 civarına 1.6 2000-2001 modellerini de bulmanız mümkün...

yaptım araştırmalarda ikinci elde 1.4 ile 1.6 arasında belirgin bir fiyat farkı göremedim...

arabanın test sürüşü:
    http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=255&yil=2000/5

performans olarak nasıl 1.6 motora göre bende merak ediyorum...bi kullanan bulmak lazım...

aynı model fiyat olarak (2000-2001 model 15 bin ytl civarı) renault megane
    ve biraz fiyat farkı ile focus da alınabilir.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olemp -- 20 Şubat 2006 11:42:31 >
  • Bende 2001 model Terra Special (1.6 lt , 110 BG) var..Tombik farlı kasa'dan bir adım öndedir , daha çok tutulmuş ve TOYOTA'nın o kasadaki imajını düzeltebilmek için makyaj / kasa arası bir değişime tabi tutlmuştur , en başta VVT-İ motor vardır ki , EFI'dan kat kat üstündür..Hem yakıt tüketimi hem de performans olarak..

Bu kasada yol bilgisayarı da donanım listesinde yer alıyor bazen..Çift hava yastığı (yerine göre 4 adet hatta) da var çoğunda..(Bendekinde yol big. + çift hava yastığı var mesela).

Ama ABS'siz olan görmedim..Hepsinde ABS + EBD standart diye biliyorum..Ya da en azından ben araştırırken hiç karşılaşmadım ABS'siz olanla , öyle diyim..
  • http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=2273229

bu araba şu an bir öğretmen arkadaşımda fiyat olarak 15.500 ytl istiyor. isterseniz görüştürebilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: cool_38

http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=2273229

bu araba şu an bir öğretmen arkadaşımda fiyat olarak 15.500 ytl istiyor. isterseniz görüştürebilirim

1.4 motorun performansı konusunda bilgi alabilirmiyiz arkadaşınızdan?
    mesela 5 kişi bindirsek bu araca şöle hafif bi yokuş çıkalım falan desek..................

yani o kasaya az geliyor mu bu 1.4 motor?
  • 1.4 litre motor 97 BG'dir. Otomobilin ağırlığı ise 1030 kg olması lazım (1.6 litre olan 1055 kg..). Tork değeri ise 130 Nm civarındaydı yanlış hatırlamıyosam.

Eğer 90 BG'lik , 140 Nm torka sahip bir Renault 19 Europa kullanmışsan , az çok bir çıkarım yapabilirsin. (R19 ; 1.4 litrelik Corolla'dan 85 kg daha hafiftir.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: exposure

1.4 litre motor 97 BG'dir. Otomobilin ağırlığı ise 1030 kg olması lazım (1.6 litre olan 1055 kg..). Tork değeri ise 130 Nm civarındaydı yanlış hatırlamıyosam.

Eğer 90 BG'lik , 140 Nm torka sahip bir Renault 19 Europa kullanmışsan , az çok bir çıkarım yapabilirsin. (R19 ; 1.4 litrelik Corolla'dan 85 kg daha hafiftir.)

ben bişey anlamadım

şimdi sonuç olarak 1.4 arabada yani bu arabada, klima açıkken ve sıcaklarda dağ bayır tırmanırken motor zorlanır mı zorlanmaz mı
  • bizde 99 model corolla var.bence o kasa corollayı alma.ya üzerine biraz daha koy 2002 deki 1.4 lük yeni kasayı al.onlarda 16 milyar civarı.hemde işçilik malzeme kalitesi falan çok farklı.ayrıca 2000 model corolla larda arkada diz mesafesi çok az.insan arabada biraz sıkışıyor.kısaca ben bizim corolla da pek rahat edemiyorum.
  • @yazılımcı online ;

Eğer 5 yetişkini doldurup arabayı klimayı açıkken adam akıllı bi yokuşu çıkmaya zorlarsan , ya da uzun ve az eğimli bir yokuş diym , klimayı kapatmanın gerekli olduğunu göreceksin...Her ne kadar 1.6 litre ile arasında 13 BG gibi bir fark olsa da 150 Nm'lik tork farkını koyuyor ortaya..

2002 model için ise bu durum değişmeyecektir. Çünkü o kasadaki motor ile almak istediğin kasanın motoru AYNI..Üstelik daha ağır bir kasa var 2002'de..

Elbette güncel kasaya ve daha kaliteli iç mekana sahip olursun , orası ayrı mesele..Ama performans olarak daha iyi olmaycağı kesin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: exposure

@yazılımcı online ;

Eğer 5 yetişkini doldurup arabayı klimayı açıkken adam akıllı bi yokuşu çıkmaya zorlarsan , ya da uzun ve az eğimli bir yokuş diym , klimayı kapatmanın gerekli olduğunu göreceksin...Her ne kadar 1.6 litre ile arasında 13 BG gibi bir fark olsa da 150 Nm'lik tork farkını koyuyor ortaya..

2002 model için ise bu durum değişmeyecektir. Çünkü o kasadaki motor ile almak istediğin kasanın motoru AYNI..Üstelik daha ağır bir kasa var 2002'de..

Elbette güncel kasaya ve daha kaliteli iç mekana sahip olursun , orası ayrı mesele..Ama performans olarak daha iyi olmaycağı kesin..

hımm ok sağol

bizde de zaten 99 model 1,6 var 110Hp. mersine gidiyoruz troslardan yazın aşırı sıcak oluyor, klimayı açıyoruz araba hakkaten zorlanıyor arabda 4 kşi var. Ayrıca benzinden de çekiyor.

Bence her arabada da böyledir diye düşünüyorum, hadi benzinden daha az yaksa da araç motoru zorlanır diye düşünüyorum.

Klimalı olacaksa 2,0 motor olacak mis gibi
  • bende corolla 2001 terra 1.4 97 BG var . sana diyecegım performans bakımından mukenmel sadece alacagın arabada klıma varsa 1.4 yeterlı olmayabilir . gerek kalkışda hızlanma , yol tutusu bakımından mukenmmel ben 9 seneden berı kullanıyorum daha bır kere benı yolda bırakmadı.

28 saat araba kullandım malatyadan donuyorum 140 km hızla gıderken uyuya kalmışım sag on arka ıkı lastık patladı araba takla acmadı oo kadar ıyı yanı yol tutusu dusun senin alacagın arabanın fıyatıda uygun kacırma derim
  • Arkadaşım adam 4 yıl önce açmış konuyu.
  • hortlatma rekoru kırdın arkadaşım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.