Şimdi Ara

DARK SOULS / Prepare To Die Edition (2012) [ANA KONU] (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.084
Cevap
20
Favori
148.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @sendemail oyunu şiddetle tavsiye ederim zorluk istiyor iseniz fazlası ile var,açık dünya değil gideceğiniz yerler belli öyle dolaş dur vs. yok,dert sahibi ediyor ama sabah sabah gene girdim girmez olaydım

yalnız keşke konsolum olsaydı dedirtti,ne oyunlar oynuyormuş bu konsol sahipleri
  • Yükledim sorunsuz çalışıyor klavye-mause ile oynanmıyor bu bi gerçek allahtan evde kol vardı da sorun çıkarmadı. Benim tek şikayetim görüntü, çok gözümü yoruyor fazla bakamıyorum texture pack filan var mı? yüklesem bi düzelme olur mu?
  • Evet ben de dayak yemeye başladım an itibariyle. Gamepad alışkanlığım hiç yoktur can çekişiyorum resmen. Yine de nasıl oluyorsa o haliyle bile klavye-fareden daha rahat oynanıyor.

JackPierre, doku kalitesininin çözünürlüğünü arttırmak için aşağıdaki yamayı yüklemeni tavsiye ederim, epey faydası oluyor. Readme dosyasında nasıl kurulduğu ve ayarlandığı yazıyor oldukça basit.
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=488240

• klavye mouse bir tek banamı rahat geldi ya? çokta güzel oynuyorum
  • oyuna monk benzeri karakterle başladım da diğer sınıfları merak ediyorum içimde hunter yatıyor bi yandan da büyücü benzeri karakteri istiyorum, monk 8. seviyede onu bırakıp başka biriyle mi devam etsem çözemedim oyunun sonları doğru hepsi aynı yola çıkıyorsa değiştirmeyi düşünmüyorum. (grafik yamasını indiriyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

@sendemail oyunu şiddetle tavsiye ederim zorluk istiyor iseniz fazlası ile var,açık dünya değil gideceğiniz yerler belli öyle dolaş dur vs. yok,dert sahibi ediyor ama sabah sabah gene girdim girmez olaydım

yalnız keşke konsolum olsaydı dedirtti,ne oyunlar oynuyormuş bu konsol sahipleri

Bu oyunu sevdiysen Demon's Souls'u da görmen gerek. Sonra Uncharted, Gow3, mgs4, Red Dead Redemption, Heavy Rain, The Last of Us gibi birçok oyun var. Konsollar oyun konusunda üstün.

• quote:

Orijinalden alıntı: JackPierre

oyuna monk benzeri karakterle başladım da diğer sınıfları merak ediyorum içimde hunter yatıyor bi yandan da büyücü benzeri karakteri istiyorum, monk 8. seviyede onu bırakıp başka biriyle mi devam etsem çözemedim oyunun sonları doğru hepsi aynı yola çıkıyorsa değiştirmeyi düşünmüyorum. (grafik yamasını indiriyorum)

Cleric almışsın galiba. Hepsi aynı yola çıkmıyor. Yani buna sen karar verebiliyorsun.
    Cleric ile faith odaklı ilerleyebilirsin, ilerde çok güçlenir faith karakterleri. Ama uzun bir süre kendine uygun silah bulamayacaksın.
    Benim sana tavsiyem Sorcerer ile başla. Statları şöyle dağıt:
    - Health 40 olsun
    - Attunement 16-18 gibi bırak. 4 büyü slotu yeter.
    - Endurance 45 olmalı.
    - Strength veya dexterity bunlardan birini seç ve 40-50 seviyesine çıkar.
    - En önemlisi Intelligence seviyesini en az 50 yap.

Çok ilerlerde (mesela new game+ da) bazı bossları birkaç büyüyle öldürebilecek hale gelirsin. Ama crystal soul spear gibi güçlü büyüleri bulman lazım. Kolay iş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rinnegan -- 26 Ağustos 2012; 16:07:22 >

• Yok yahu beceremeyecem ben bu gamepad işini.
    Çamur gibi grafik, ağır çekim ilerleyen oyun ve zorunlu gamepad'e tahammül edebilsem zaten konsol kullanırdım...
    Fare kullanma şu oyuna doğru düzgün adapte olana kadar yokum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rinnegan

quote:

Orijinalden alıntı: JackPierre

oyuna monk benzeri karakterle başladım da diğer sınıfları merak ediyorum içimde hunter yatıyor bi yandan da büyücü benzeri karakteri istiyorum, monk 8. seviyede onu bırakıp başka biriyle mi devam etsem çözemedim oyunun sonları doğru hepsi aynı yola çıkıyorsa değiştirmeyi düşünmüyorum. (grafik yamasını indiriyorum)

Cleric almışsın galiba. Hepsi aynı yola çıkmıyor.
    Cleric ile faith odaklı ilerleyebilirsin, ilerde çok güçlenir faith karakterleri. Ama uzun bir süre kendine uygun silah bulamayacaksın.
    Benim sana tavsiyem Sorcerer ile başla. Statları şöyle dağıt:
    - Health 40 olsun
    - Attunement 16-18 gibi bırak. 4 büyü slotu yeter.
    - Endurance 45 olmalı.
    - Strength veya dexterity bunlardan birini seç ve 40-50 seviyesine çıkar.
    - En önemlisi Intelligence seviyesini en az 50 yap.

Çok ilerlerde (mesela new game+ da) bazı bossları birkaç büyüyle öldürebilecek hale gelirsin. Ama crystal soul spear gibi güçlü büyüleri bulman lazım. Kolay iş değil.

sağolasın büyücüyle yeniden başlıyorum şimdi fark ettim her karaktere ayrı save yapıyor üzerine kaydetmiyormuş iyi oldu bu iyi.. oyun süper yalnız sabahtan beri oynuyorum 3 iskelet bir araya gelince ölmemek elde değil.

• Bu konuyu sayfa 3 den beri okuyorum . Bİ son cikan grafik patchini bulmadim biri bi link atsada indirsem cok guzel olcak .

Kombat sistemi o kadar gercekci ki adamin dodge u bile nerdeyse Real .

Ve evet skyrim gibi combat sistemi olmayan Sadece kurgusu ve uzunlugu acisindan iyi olan bi oyuna alisirsaniz sonra DS ye gelince duz vururken niye mana gidiyor dersiniz .

Oyunun tek kotu yani grafik gerisi harika bence . The witcher 2 de cok zordu combat sistemi baya gercekciydi ama DS kadar degil . Grafik Patchini bulursam The witcherdan daha iyi olucak oyun .

Su DS nin Grafik patchini bi ativerirseniz cok sevinicem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b4ttu -- 26 Ağustos 2012; 16:47:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b4ttu

Bu konuyu sayfa 3 den beri okuyorum . Bİ son cikan grafik patchini bulmadim biri bi link atsada indirsem cok guzel olcak .

Ve evet skyrim gibi combat sistemi olmayan Sadece kurgusu ve uzunlugu acisindan iyi olan bi oyuna alisirsaniz sonra DS ye gelince duz vururken niye mana gidiyor dersiniz .

Oyunun tek kotu yani grafik gerisi harika bence . The witcher 2 de cok zordu combat sistemi baya gercekciydi ama DS kadar degil . Grafik Patchini bulursam The witcherdan daha iyi olucak oyun .

direk hack&slash tarzında bir oyun olduğundan kombat sisteminin daha iyi olması doğal ancak witcherla aralarında çok fark var rpg bazında

• quote:

Bu konuyu sayfa 3 den beri okuyorum . Bİ son cikan grafik patchini bulmadim biri bi link atsada indirsem cok guzel olcak .

Grafik için burdaki modu indirip oyun klasörüne atacaksın. http://blog.metaclassofnil.com/?p=108

• quote:

Orijinalden alıntı: Wiedźmin

quote:

direk hack&slash tarzında bir oyun olduğundan kombat sisteminin daha iyi olması doğal ancak witcherla aralarında çok fark var rpg bazında

Tabi fark var ama bazi noktalarda biraz yakin olduklari icin onuda katim dedim cunku witcher cok iz birakan bi oyundu bende :)

Tesekkur ederim bu arada patch icin . Extra bi sey yapmam lazim mi icine atmaktan baska ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wiedźmin

quote:

Tabi fark var ama bazi noktalarda biraz yakin olduklari icin onuda katim dedim cunku witcher cok iz birakan bi oyundu bende :)

Tesekkur ederim bu arada patch icin . Extra bi sey yapmam lazim mi icine atmaktan baska ?

Dsfix.ini dosyasında hangi ekran çözünürlüğünde oynuyorsan ona ayarla ve oyun ayarlarında AA ve Motion bluru kapat tamamdır.

• Ekran görüntüsünü nasıl alıyoruz? mesela zindandan çıkarken yıkık merdivenlerin üzerinde ki cesette parlayan o şey vardı yanına çıkıp alamadım onu nasıl alabilirim? (2. anahtarı aldığımız yer.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackPierre -- 26 Ağustos 2012; 18:07:39 >
  • Kotu bi pc uyarlaması bence tamamen kolla oynamak ıcın yapılmıs pc de oynamak ıskence kurdum ve sıldım bunca secenek varken neden bulastım bende anlıyamadım...
  • Tesekkurler :)
  • fırtınanın videolardan takip etmeye çalışıyorum ama neyi yanlış yaptım anlamadım,şu kuyruğunda balta olan ejdere geldim ama arkadaş videoda online olarakmı ne kesiyor ynaında birisi daha var,ek olaraj arkadaş videoda heal almak için kalkanın yerine bişey alıyor,ben onu alamıyorum unable weapon falan diyor

çok zor ya,nasıl çözecem ben bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

fırtınanın videolardan takip etmeye çalışıyorum ama neyi yanlış yaptım anlamadım,şu kuyruğunda balta olan ejdere geldim ama arkadaş videoda online olarakmı ne kesiyor ynaında birisi daha var,ek olaraj arkadaş videoda heal almak için kalkanın yerine bişey alıyor,ben onu alamıyorum unable weapon falan diyor

çok zor ya,nasıl çözecem ben bunu

Talisman'ı (heal atmak için kullanılan item) kullanabilmek için,Faith'in 10 olması lazım. Yanımdaki eleman bir NPC, human form'da boss savaşına hemen girmeden sisin önünde "sign"ı var. Ona basarak çağırıyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.