Şimdi Ara

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.442
Cevap
33
Favori
78.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende kendime tenis oynayacak rakip arıyorum. Amatör-orta derecede oynuyorum. K.Çekmece Atakent Mahallesine yaşıyorum.
  • Merhaba,

Bir suredir, raketimi yenilemeyi dusunuyordum, gecenlerde decathlona ugradim, iyi indirimler var eger raket falan almayi dusunen varsa baksin derim, ben sezonda 420 olan babolat aero drive i 300 e gorunce bedava bulmus gibi atladim
  • benide eklebilirsiniz, şehir:Çankırı 3-4 yıldır oynuyorum :)
  • İzmir'de İnciraltı'nda oynamak isteyen olursa bana ses edebilir, 1 ay İzmir'deyim. 2 aydır da elime raket almadım,hadi iyisiniz.
  • arkdaşlar tenis ile alakalı teknik falan filan güzel bir blog buldum burdan her türlü şeyi öğrenebilirsiniz
    http://tenisteknik.blogspot.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makina11 -- 16 Ocak 2013; 1:48:12 >
  • arkadaslar üst seviye-profesyonel raket arayan varsa elimde çoooook temiz PURE DRIVE GT 2012 var.şuan li na - radwanska vs. kullanıyor.oyun stilimi değiştireceğim için satıyorum.iletişim için pm atabilirsiniz.
  • Bana kordaj önerebilir misiniz? Forehand ağırlıklı oynuyorum. Topspin kullanırım bol bol. Top backhand'ime gelmediği sürece savunmaya geçmiyorum. Servislerim küt ve erken savuruyorum raketi(Roddick stiline benzer), forehand'lerde Del Potro stilini kullanıyorum, alışmak zor oldu, bileğimi çok incittim ama şu an oldukça etkili kullanabiliyorum.(Görsel olarak da çok şık duruyor) Kısaca güç-spin dengesi olarak %60 güç, %40 spin durumundayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Something

Bana kordaj önerebilir misiniz? Forehand ağırlıklı oynuyorum. Topspin kullanırım bol bol. Top backhand'ime gelmediği sürece savunmaya geçmiyorum. Servislerim küt ve erken savuruyorum raketi(Roddick stiline benzer), forehand'lerde Del Potro stilini kullanıyorum, alışmak zor oldu, bileğimi çok incittim ama şu an oldukça etkili kullanabiliyorum.(Görsel olarak da çok şık duruyor) Kısaca güç-spin dengesi olarak %60 güç, %40 spin durumundayım.

Babolat Rpm blastlara bak derim.ben 1.25lik versiyonunu kullanmıştım.
  • Bende yeni başladımç. Bayağı zor bir spor. Ama eğlenceli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weezer009

quote:

Bana kordaj önerebilir misiniz? Forehand ağırlıklı oynuyorum. Topspin kullanırım bol bol. Top backhand'ime gelmediği sürece savunmaya geçmiyorum. Servislerim küt ve erken savuruyorum raketi(Roddick stiline benzer), forehand'lerde Del Potro stilini kullanıyorum, alışmak zor oldu, bileğimi çok incittim ama şu an oldukça etkili kullanabiliyorum.(Görsel olarak da çok şık duruyor) Kısaca güç-spin dengesi olarak %60 güç, %40 spin durumundayım.

Bu 1.20, 1.25, 1.30 olayı ne oluyor? Kalınlığıyla mı ilgili?
  • quote:

quote:

quote:

Bu 1.20, 1.25, 1.30 olayı ne oluyor? Kalınlığıyla mı ilgili?

evet çapıyla ilgili yani kalınlık
  • hiç tenis bilmeyen biriyim

raket ve topu alıp arkadaşlarımla oynamaya çalışabilirmiyim.yoksa saçma hareketlerle hüsran mı biter sonuç.(arkadaşımda bilmiyor.sadece basit kuralları biliyoruz, ilk seferlerde çok zor olacağını biliyoruz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blizzard Days

hiç tenis bilmeyen biriyim

raket ve topu alıp arkadaşlarımla oynamaya çalışabilirmiyim.yoksa saçma hareketlerle hüsran mı biter sonuç.(arkadaşımda bilmiyor.sadece basit kuralları biliyoruz, ilk seferlerde çok zor olacağını biliyoruz)

iyi günler,

eğer ilginiz coksa benim yaptığım gibi internetten sürekli eğitim videoları izleyerek kafanızda bir teknik oluşturabilirsiniz.ama bunu uygulamadan önce temel olarak tenis bilmeniz gerekiyor.yani tutusu doğru tutup raketi doğru bir şekilde sallıyabiliyorsanız dediklerim geçerli.ayrıca duvar varsa oynadığınız kortta duvar en iyi yardımcınız olur.çünkü siz ona ne gönderirseniz geri alırsınız ,eğer karsınızdaki de başlangıc seviyedeyse 2niz içinde eziyet olabilir :)
  • Çift el backhand gayet kolaymış meğer, boşuna kasmışım sürekli topu forehand'ime alabiliyim diye.

Bu arada bir turnuva duyurusu yapayım:

http://www.ipeksenoglucup.com/

11 Şubat'ta başlıyormuş. Akatlar Sporium'da olacak, YBE, 18+, 35+ ve 55+ kategorileri var. Katılım ücreti 60TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Something -- 23 Ocak 2013; 16:41:59 >
  • İzmir'de tenis oynanacak uygun yerler var mı ? Başka bi ilden aldığım gsgm üye kartım var işe yarar mı ?
  • quote:

Çift el backhand gayet kolaymış meğer, boşuna kasmışım sürekli topu forehand'ime alabiliyim diye.

Bu arada bir turnuva duyurusu yapayım:

http://www.ipeksenoglucup.com/

11 Şubat'ta başlıyormuş. Akatlar Sporium'da olacak, YBE, 18+, 35+ ve 55+ kategorileri var. Katılım ücreti 60TL.

çiftel backhand'i çapraz vuruslarda güzel açılarla vurabilirsin.tek el backhand'in de paralel vuruşları güzel oluyor :) .
  • Decathlon'da Head Youtek Speed Lite 249TL'ye düşmüş. Raket sadece 260gr, inanılmaz hafif, gözüm kaldı alsam mı acaba? Kullanan var mı hiç?
  • quote:

Decathlon'da Head Youtek Speed Lite 249TL'ye düşmüş. Raket sadece 260gr, inanılmaz hafif, gözüm kaldı alsam mı acaba? Kullanan var mı hiç?

hocam seviyenize göre bakın derim raketlere.ve erkeklere göre hafif bir raket.
  • quote:

quote:

Decathlon'da Head Youtek Speed Lite 249TL'ye düşmüş. Raket sadece 260gr, inanılmaz hafif, gözüm kaldı alsam mı acaba? Kullanan var mı hiç?

hocam seviyenize göre bakın derim raketlere.ve erkeklere göre hafif bir raket.

Bileklerim çok ince olduğu için ağır raketlerle oynayamıyorum. O yüzden minimum ağırlık, maksimum güç ve konfor lazım bana. Bu raket iyi gözüktü, zaten bu seviye raketlerde daha hafifi yok sanırım.

RPM Blast'ı da sipariş ettim, internette de baya övmüşler kordajı, nasıl çıkacak bakalım.
  • Rpm blast kullandım spinli vuruşlar için güzel bi kordajdı.fiyat/performans olarak gayet iyi
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.