Şimdi Ara

5664 Tramer'den Yeni Uygulama, Artık Araçların Kilometre Kayıtları Tutulacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
12
Favori
332.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5664 e plakayı msj attım cevap gelmiyor.. çalışmıyor mu bu isistem yakın zamanda sorgulayan oldumu? neden cevap gelmiyor bir fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorus

5664 e plakayı msj attım cevap gelmiyor.. çalışmıyor mu bu isistem yakın zamanda sorgulayan oldumu? neden cevap gelmiyor bir fikri olan var mı?

Sahibinden.com'dan araç bakarken sorgulattım sistem çalışıyor.
  • Arkadaşlar 5664 e mesaj attım su mesaj geldi: 1 adet hasarı mevcuttur. HSR1:09/11/2011,ÇARPMA başka da bir şey yazmıyor. hasarın büyüklüğünü ya da tamir fiyatını da yazmıyor. daha da önemlisi KM BİLGİSİNİ yazmıyor. neden olabilir.

ayrıca elimde aracın şasi no, motor no, plaka her şeyi var şu adresten sorgulama yaptırdım. böyle bir kayıt bulunamadı diyor neden olabilir?

http://www.tramer.org.tr/ktt/kttPublicSorguQuery.mxx?c=query&nS=E
  • BU SISTEMEDE GUVENMEYIN ARACIMIN KAZASI VAR DENIYEYIM CALISIYORMU SISTEM DEDIM AMA HASAR YOK DIYE MESAJ GELDI.3.6 TL PARA GITTI
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebigil25

Arkadaşlar 5664 e mesaj attım su mesaj geldi: 1 adet hasarı mevcuttur. HSR1:09/11/2011,ÇARPMA başka da bir şey yazmıyor. hasarın büyüklüğünü ya da tamir fiyatını da yazmıyor. daha da önemlisi KM BİLGİSİNİ yazmıyor. neden olabilir.

ayrıca elimde aracın şasi no, motor no, plaka her şeyi var şu adresten sorgulama yaptırdım. böyle bir kayıt bulunamadı diyor neden olabilir?

http://www.tramer.org.tr/ktt/kttPublicSorguQuery.mxx?c=query&nS=E

Hasar bedeli yazmamasının ne anlama geldiği hala meçhul.geçen gün böyle bir araca denk geldim, hasar bedeli yazmiyordu, sadece çarpma yazıyordu.ben de ufak bir surtme falandır diye düşündüm ama kazın ayağı öyle değilmiş.önden sağlam kazalı çıktı araba.

Km bilgisi ise daha sonra geliyor ayrı bir mesajda, benim 3 saat önceki sorgumun km si yeni geldi meselâ.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xvet

BU SISTEMEDE GUVENMEYIN ARACIMIN KAZASI VAR DENIYEYIM CALISIYORMU SISTEM DEDIM AMA HASAR YOK DIYE MESAJ GELDI.3.6 TL PARA GITTI

Bu sistemin hasar bilgisine fazla guvenmemek lazım bence, hasar yok diyorsa hasar olabilir diye kabul ediyorum ben ama hasar var diyorsa kesin hasarlı teşhisi koyuyorum..ayrıca 3.6 TL km bilgisi için bile değer bence, sonuçta araca bakmak için otobüsle bile gitmeye kalksan gidiş dönüş bileti 3.6 TL den fazla tutuyor.en azından km si oynanmış arabaları önceden tespit edip yol parası ve zaman kaybetmiyoruz.

• Arac 2006 model dizel albea
    2006 3. Ayda ruhsat tarihi var
    2006 11. Ayda 73000 bakimina girmis
    Simdi 89000 gozukuyor
    Sorgulama yaptirdik
    Mesaj geldi
    27/08/2012 88.053 km
    27/08/2011 0 km yaziyor
    Nedeni nedir

• Sahibinden bi araca baktik tramerden sorguda asagidakiler cikti ne üç Kagitci adamlar var aciklamasinda da yok hastalikdan dolayi satiyormus aracin km yariya dusurmus 3 tane kaza var ama ilaninin aciklamasinda da hep guzelliklerden bahsedilmis Yer mi anadolu çocugu

ilan :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-temiz-ve-bakimli-otomatik-albea-speedgear-109565882/detay

Kayitlarimiza gore ***2395 Sasino lu aracin 3 adet hasari mevcuttur. HSR1:17/02/2006, Carpma, 1206TL HSR2:31/12/2005, Carpma, 2673TL HSR3:10/12/2005, Carpma, 820TL

T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ***SC011 Plakali aracin Muayene Tarihi-Km:
    07/11/2012 87342KM,
    24/06/2010 165484KM

• İkinci el araç alırken en çok mesaj attığım yerdi Çok güzel bir sistem. 30-40 araç için mesaj attık 150TL fatura geldi ama değdi. 150TL ile 3 tane araç ekspertiz yapılırdı ve öyle olduğu anlaşıldıktan sonra tamamen zaman kaybı ve ayrıetten tamamen sinir stres bozulması yaşayacaktık. Koltuğun başında mesaj atıyorduk gelen mesaja göre arıyorduk. O kadar yüzsüzler çıktı ki karşımıza adam hasarsız diyor, plakayı kapatmış. Plakayı alabilir miyim dedim. Sesi değişti Yok ağabey aracı gel gösterelim tanıdık ustalar var diyo dedim plakayı verin önce bir falan. Verdi 20bin TL hasar. Sonra arayıp basıcan küfürü ama adam olsalar belki onu hak ederler ama adam bile değiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: AntonioMontana

Arkadaşlar araç bakıyordum kaza için plakayı sorgulayayaım dedim dün birde ne göreyim 1 adet hasar mesajından sonra bir mesaj daha geldi
    ***Şasi nolu aracın Son Muayene Tarihi 02.03.2009 ve Kilometresi 189348 böylece alacağım aracın kilometresinin düşürülmüş olduğunu öğrendim
    uygulamada aynı gün yani 2 gün önce hayata geçmiş çok faydalı bir sistem büyük oranda kilometre kayıtları oynanmaya devam etsede bunu gözden
    kaçıranlar araçlarını satamayacaklar...

quote:

ÖNEMLİ DUYURU! TRAMER Yeni Hazırlanan Web Servis aracılığıyla son muayene tarihindeki kilometre bilgisinin alınabilmesi hakkında
    Duyuru Tarihi : 02.04.2012

Sayın Üyemiz Dikkatine,
    Konu: Yeni Hazırlanan Web Servis aracılığıyla son muayene tarihindeki kilometre bilgisinin alınabilmesi hakkında
    Tarih: 02.04.2012
    Sayı : 2012-20020

Yeni hazırlanan ve sektörün kullanımına açılan ARAÇ KM BİLGİSİ SORGU WEBSERVİSİ 02.04.2012(bugün) tarihi itibariyle devreye alınmıştır. #aracKmSorguPlaka ya da #aracKmSorguSasi fonksiyonları aracılığı ile var ise
    “son muayene tarihi” ve “son muayene tarihindeki kilometre bilgisi” verilmeye başlanmıştır.
    Teknik dokümana,http://www.sbm.org.tr/sbm-net/uygulama/list.sbm adresindeki "ARAÇ KM BİLGİSİ SORGU WEBSERVİSİ" uygulamasından erişebilirsiniz.
    Konuyu önemle bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
    Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi - (TRAMER)

Kaynak

biri hayrina su web servisi sitesine koysa milyon hit alir valla ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

İkinci el araç alırken en çok mesaj attığım yerdi Çok güzel bir sistem. 30-40 araç için mesaj attık 150TL fatura geldi ama değdi. 150TL ile 3 tane araç ekspertiz yapılırdı ve öyle olduğu anlaşıldıktan sonra tamamen zaman kaybı ve ayrıetten tamamen sinir stres bozulması yaşayacaktık. Koltuğun başında mesaj atıyorduk gelen mesaja göre arıyorduk. O kadar yüzsüzler çıktı ki karşımıza adam hasarsız diyor, plakayı kapatmış. Plakayı alabilir miyim dedim. Sesi değişti Yok ağabey aracı gel gösterelim tanıdık ustalar var diyo dedim plakayı verin önce bir falan. Verdi 20bin TL hasar. Sonra arayıp basıcan küfürü ama adam olsalar belki onu hak ederler ama adam bile değiller.

plakası örtülmüş araç alınmaz, herkesin derdi bu işten anlamayan bir tane kek düşürürmüyüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 4 Ocak 2013; 2:08:13 >

• Siz siz olun benim gibi muayenede araç 40.000 km ise adam 20.000 yazdığı için önemsememezlik yapmayın, Sonra adınız sahtekara çıkar kilometresini düşürmüş derler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

İkinci el araç alırken en çok mesaj attığım yerdi Çok güzel bir sistem. 30-40 araç için mesaj attık 150TL fatura geldi ama değdi. 150TL ile 3 tane araç ekspertiz yapılırdı ve öyle olduğu anlaşıldıktan sonra tamamen zaman kaybı ve ayrıetten tamamen sinir stres bozulması yaşayacaktık. Koltuğun başında mesaj atıyorduk gelen mesaja göre arıyorduk. O kadar yüzsüzler çıktı ki karşımıza adam hasarsız diyor, plakayı kapatmış. Plakayı alabilir miyim dedim. Sesi değişti Yok ağabey aracı gel gösterelim tanıdık ustalar var diyo dedim plakayı verin önce bir falan. Verdi 20bin TL hasar. Sonra arayıp basıcan küfürü ama adam olsalar belki onu hak ederler ama adam bile değiller.

plakası örtülmüş araç alınmaz, herkesin derdi bu işten anlamayan bir tane kek düşürürmüyüz

Bunun tartışmasını yapmıştım. Ben aracımı satarsam da bende kapatırım. Nedeni ise arama motorlarında plakam belli olsun istemem. Ha arayıp sorarsa söylerim zaten sorgulamayla çıkan cevabı da altına not olarak düşerim. Ama fotoğraflar arama motorunda çıkabiliyor ki şu avatarımdaki fotoğraf ta o meşhur ikinci el otomobil sitesinden ama plakası açık. Gene de kapattım ve öyle avatarıma koydum. "Ne biçim düşünce bu!" diyebilirsiniz ama kendi düşüncem

• Merhaba sorgulama yaptigim 2010 model bir aracin muayene tatihleri ve km bilgileri şöyle geldi:
    T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ------ Plakali aracin Muayene Tarihi-Km: 06/08/2012 22499KM, 30/07/2010 3872KM
    2010 aracin ilk muayenesinin 2010 da olmasi dogrumu acaba

• Merhaba arkadaşlar
    aracımı satıcağım fakat su mesaj ile plaka sorgulamada, 2009 aracamın 34.500 olan kılometresi 345.000 km olarak gözüküyo ne yapmam gerekiyor bu nasıl düzeltilebilir bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  • hakikaten işe yarıyor mu arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan_08

Merhaba arkadaşlar
    aracımı satıcağım fakat su mesaj ile plaka sorgulamada, 2009 aracamın 34.500 olan kılometresi 345.000 km olarak gözüküyo ne yapmam gerekiyor bu nasıl düzeltilebilir bilgilendirirseniz çok sevinirim.

TUV'dan yapılan hata sonucu olmuştur. Muayene yaptırdığınız yer ile görüşmeniz gerekir.
  • merhaba arkadaşlar, bir şey öğrenmek istiyorum. bir tanıdığım tüv çıkmadan önce araba satın aldı , daha sonra satmaya kalktığında tüv ortaya çıktı ve alıcı bilgileri sorgulattığında aracın km sinin söylenenden fazla olduğunu söyleyerek aracı almadı. ama tanıdığım km yi sıfırlamamıştı. o da arabayı aldığı kişinin bunu yaptığını öğrendi ama şimdi bunu nasıl kanıtlarız. yani tüvden önce alınan araç kayıt tutulmadığı için pahalıya alınıp ucuza satılmış olacak tabi satılabilirse. yani tüvden önceki sahtekarlıkları nasıl ortaya çıkarabiliriz. bilgi verirseniz çok sevinirim...
  • Evet TuvTürk bu km olayını pek ciddiye almamış ancak olanlar ortada. Ben daha denemedim araba 66.bin km de inşallah yanlış yazım olmamıştır. :(
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.