Şimdi Ara

Kampanyadan Audi a3 1.6 tdi sportback aldım!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
2
Favori
59.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

A3 kasa yenilemiyor mu bu sene?
  • quote:

Orijinalden alıntı: müdür46

quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

quote:

CoMMaNDeRCX

Hayır şimdi sorun benim aracımın 5 yıldız almış olması değil ki.Bir karşılaştırmanın içine almanların üretmiş olduğu araç girdiği zaman varya vay o karşılaştırmanın haline

yaw arkadaş bizim ülke insanında bir alman hayranlığı var ki anlatamam. Adamlar almanların 1. ve 2. dünya savaşından yenilgiyle ayrıldığını bile kabul edemiyor. Elin almanı kabul ediyor bizim türk kabul edemiyor. Almanların temeli yahudiler tarafından atılmıştır nasılki ABD nin temelide yahudiler tarafından atıldıysa. Alman dediğin adam gladyotör filmindede gösterildiği gibi barbar cermen kavimiydi. Sonrasında Hazardevleti yıkılınca bir kısım yahudi, bunların içinde türk yahudiside var polonya almanya civarına gidiyor, bunlara ilmi öğretiyor. Bu gün sorsan bunlara Bugünkü ABD yi yahudiler kurdu e almanları kim adam etti. Neyse derin konulara daldık. Velhasıl teknoloji kimsenin tekelinde değil. Bugünde teknoloji yeni devletlere kayıyor koresi çini brezilyası meksikası rusyası vs. artık almanyanın fransanın italyanın yerini alıyor. Bizse hala alman alman diyoruz bre akılsız 40-50 yıl önce bir hiç olan kore ne halde, daha 15-20 yıl önce açlıktan birbirini yiyen rusya bir anda kendini nasıl topladı. Sense anca yerinde say hala alman de almanyanın japonyanın devri bitiyor.

Bir de iyi güzel almanların ürettiği araçları çok beğeniyorsunuz.Ama bir korenin yada başka bir ülkenin üretmiş olduğu araçları kaliteli bulmuyorsunuz.Madem öyle siz çıkın o korelilerden yada beğenmediğiniz o ülkelerin ürettiği araçlardan daha iyisini yapında biz de helal olsun diyelim kendi araçlarımızın değerini yükseltelim.Ama yok sadece konuşurlar konuşurlar başkada birşey yok.

Pardon ama biz üretince.
    Kötü iyimi oluyor, bizde üretsek, Afrikalilar'da, Amerikalılar'da üretse kötü kötüdür.
    Biz üretemiyoruz diye iyinin kötünün yeri değişmiyor sanırım.
    Bunlar zamanla yerleşen olgular, öyle bir araç iki araçla değişmez.
    Almanlar otomotiv piyasasında isim yapabilmek için, Mercedes, Bmw, Porsche, VW, Audi vs.
    gibi 70'li yıllardan beridir en iyi sayılabilecek seri üretim araçları üretiyorlar.
    Bir iki kuşak araç bu hafızayı silmez, silemez.
    Keşke daha iyi araç üretseler, makul fiyatlara verseler Asyalı'lar.
    Bundan faydalanacak olanlar biz tüketiciler olacağız, memnun oluruz hep birlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginAKB -- 5 Nisan 2012; 1:42:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

quote:

CoMMaNDeRCX

Hayır şimdi sorun benim aracımın 5 yıldız almış olması değil ki.Bir karşılaştırmanın içine almanların üretmiş olduğu araç girdiği zaman varya vay o karşılaştırmanın haline

yaw arkadaş bizim ülke insanında bir alman hayranlığı var ki anlatamam. Adamlar almanların 1. ve 2. dünya savaşından yenilgiyle ayrıldığını bile kabul edemiyor. Elin almanı kabul ediyor bizim türk kabul edemiyor. Almanların temeli yahudiler tarafından atılmıştır nasılki ABD nin temelide yahudiler tarafından atıldıysa. Alman dediğin adam gladyotör filmindede gösterildiği gibi barbar cermen kavimiydi. Sonrasında Hazardevleti yıkılınca bir kısım yahudi, bunların içinde türk yahudiside var polonya almanya civarına gidiyor, bunlara ilmi öğretiyor. Bu gün sorsan bunlara Bugünkü ABD yi yahudiler kurdu e almanları kim adam etti. Neyse derin konulara daldık. Velhasıl teknoloji kimsenin tekelinde değil. Bugünde teknoloji yeni devletlere kayıyor koresi çini brezilyası meksikası rusyası vs. artık almanyanın fransanın italyanın yerini alıyor. Bizse hala alman alman diyoruz bre akılsız 40-50 yıl önce bir hiç olan kore ne halde, daha 15-20 yıl önce açlıktan birbirini yiyen rusya bir anda kendini nasıl topladı. Sense anca yerinde say hala alman de almanyanın japonyanın devri bitiyor.

Bir de iyi güzel almanların ürettiği araçları çok beğeniyorsunuz.Ama bir korenin yada başka bir ülkenin üretmiş olduğu araçları kaliteli bulmuyorsunuz.Madem öyle siz çıkın o korelilerden yada beğenmediğiniz o ülkelerin ürettiği araçlardan daha iyisini yapında biz de helal olsun diyelim kendi araçlarımızın değerini yükseltelim.Ama yok sadece konuşurlar konuşurlar başkada birşey yok.

Pardon ama biz üretince.
    Kötü iyimi oluyor, bizde üretsek, Afrikalilar'da, Amerikalılar'da üretse kötü kötüdür.
    Biz üretemiyoruz diye iyinin kötünün yeri değişmiyor sanırım.
    Bunlar zamanla yerleşen olgular, öyle bir araç iki araçla değişmez.
    Almanlar otomotiv piyasasında isim yapabilmek için, Mercedes, Bmw, Porsche, VW, Audi vs.
    gibi 70'li yıllardan beridir en iyi sayılabilecek seri üretim araçları üretiyorlar.
    Bir iki kuşak araç bu hafızayı silmez, silemez.
    Keşke daha iyi araç üretseler, makul fiyatlara verseler Asyalı'lar.
    Bundan faydalanacak olanlar biz tüketiciler olacağız, memnun oluruz hep birlikte.

senin ülkende araçlara uygulanan vergilendirme sistemi bu kadar yüklü olursa bize göre yüksek fiyat sayılabilcek rakamlara i 30 mu alınır a3 mü alınırı tartışır dururuz.bi ara renault firmasında megane bakıoduk arkla aynı aracın avrupa için üretilmiş test aracı ve türkiye pazarında satılmak üzere bayide olan aracı vardı ikisi arasında aynı donanımda detaylarda gizlenmiş farklılıklar vardı. firmalar ulaşmak istedikleri müşteri durmuna göre araçların kalitesiden çalıyorlar arklar. yoksa satamayacaklarını i,nsanların araçlarını yenileme dürtüsünü harekete geçiremeyeceklerini biliyorlar eğer fiyat çok çok yüksek olura. ne kadar ekmek okadar köfte

• Sahip olmak istedigim arabayi almissin, cok iyi secim. Hayirli olsun birader.
  • Hayırlı olsun.

not: Her ne kadar i30 u savunan arkadaşlarıma katılsam da bir forumdaşımızın dediği gibi tartışmanın yeri bu konu değil.
    edit imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosan -- 5 Nisan 2012; 3:06:49 >
  • Konu nerden nereye gelmiş işe bak bir dh otomobil klasiği

konuyu açan arkadaşım hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin.

Bu arada halen a3 le golf u bir tutanlar acaba iki aracıda kullandılar mı sırf orta panel ve yapı olarak benziyor diye bu arabaları neden bir tutuyorsunuz bende şu an a3 var bundan önce golf sahibiydim iki aracı da kullanmış birisi olarak özellikle malzeme kalitesinde birçok fark var diyorum..
  • Benimki artık nasıl bir uykusuzluksa arabanın nescafe den filan çıktığını sandım başlıktan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slade Wilson -- 5 Nisan 2012; 6:46:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

İ30 ile a3 aynı kefeye konuyor İ30 daha iyi diyen bile oluyor vay arkadaş daha neler görücez ya

i30 çok daha iyi. Daha iyi demedim bak dikkatini çekerim. Ki ben Hyundai seven biri değilim, 2. aracım Seat ibiza DSG , yani olsam ben VW ci olurum.

10 yıllık araç yahu. O zamanki teknolojiyle bu zamanki bir mi? Bir diyenin alnını karışlarım.
  • Hayirli olsun gule gule binin guzel secim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

İ30 ile a3 aynı kefeye konuyor İ30 daha iyi diyen bile oluyor vay arkadaş daha neler görücez ya

i30 çok daha iyi. Daha iyi demedim bak dikkatini çekerim. Ki ben Hyundai seven biri değilim, 2. aracım Seat ibiza DSG , yani olsam ben VW ci olurum.

10 yıllık araç yahu. O zamanki teknolojiyle bu zamanki bir mi? Bir diyenin alnını karışlarım.

Geçen pazar Coşkun, Eray ve ben İ30 testindeydik. Sürüşümüzü yaptık hatta yolumuzu uzattık vs...
    Yılı teknolojisi donanımı bi tarafa şahsen 50-55 küsür bin liraya sıfır İ30'mu yoksa ikinci el düşük km A3 mü sorusuna bi sn bile düşünmeden A3 cevabını veririm.

• Aracınız hayırlı olsun.

İ30, A3'ten iyi filan değil.
    Bunu şuan param olsa i30 alacak biri olarak söylüyorum.
    A3 skid pad değerlerinde Mazda2'nin bile gerisinde ama İ30'da bu konuda harikalar yaratmıyor.
    İstediği kadar eski araç olsun, İ30 bir durup haddini bilsin hele.
    En nihayetinde biri AUDI arkadaş.
  • Hayırlı uğurlu olsun. Söylendi mi bilmiyorum ama ''c'' sınıfının en iyi aracı kim ne derse desin Alfa Giulietta dır.
  • sık sık 1.6 tdi motor performans sız ve çok yakıyo diye duyuyuorum ama ben çok memnunun yol bilgisayarında daha 6 lt nin üstünü göremedim performansıda arkadaşımda 1.6 109 hp fokus var onun la aynı atda aıcık daha canlı gibi ama 112 liği merak ediyorum acaba nasıl koltuga yapıştırıyormu die. bence 1.6 dizeller arasında çok çok az farklar var performans ve yakıt olarak.

i30 konusundada audi ile i30 u kıyaslamak sacma olmuş nedenmi ?

a3 ün bu kasası ben kendimi bildim bileli var. ve halla çok şık gözüküyor bence. wv ve audinin aslında almanların başarılı oldugu bir konu bu yıılar geçsede modellerinin yüzü eskimiyor. hep çağdaş ve şık geliyor insana ama diğer modellerde durum öyle değil çabuk eskiyor tasarımları. Bu nedenden dolayı i30 bir seneye kalmaz eskiycek çünkü tasarımı çok iddalı bu tür tasarımlar ın sonu hep böyle bitiyo ne yazıkki.

bu arada geçen bir arkadaşın formda yazısını okudum hak verdi dogrusu "herkes begenir 3-5 kişi alır diyordu". burda i30 diye kendini paralayanlar eminim araba alıcagı zaman büyük bir kısmı başka modeller lıcaklar. sonuçta 60 bin tl vericeksin birazda PRESTİJ satın almak istiyor insan...

• Ya aga yikildim gülmekten baba 10 yil once aldigin A3 ve simdiden itibaren aldigin i30'u kitasla 1 yil sonra, 1 yasinda i30'undan gelen tikirtilar o audiden zirnik gelmez . Onu gectim Audiyle hyundai'i nasil karsilastiriyosunuz anlamiyorum?14sene önce hyundai excel mexel satarken, benim dayim Audi A6'yla 190'la patladi kamyona girdi arabadan canli cikti! neymis i30 5 yildizmis A3 4yildizmis 50km hizla carpiyolar esnek nesneye! Birbirine gecir bakalimA3'le İ30'u ne olucak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

quote:

quote:

Geçen pazar Coşkun, Eray ve ben İ30 testindeydik. Sürüşümüzü yaptık hatta yolumuzu uzattık vs...
    Yılı teknolojisi donanımı bi tarafa şahsen 50-55 küsür bin liraya sıfır İ30'mu yoksa ikinci el düşük km A3 mü sorusuna bi sn bile düşünmeden A3 cevabını veririm.

Bunu herkes verir zaten ::)))

2010 olsun a3 olsun

• quote:

quote:

Teknoloji yeni hocam a3 kasasi eski sadece

Bu arkadas bu araci cok uygun alms hemde cok uygun sahsen ben esimi ikna edemedim etseydim hazirda istedigim arac vardi
  • Kusura bakmayın da uçsa bile bir Audi A3'e Hyundai'yi tercih etmem, evet önyargı olarak bakabilirsiniz. i30 Hyundai ile malzemesi işçiliği kalite kokan premium marka otomobil karşılaştırılması ancak bu forumda olur zaten.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın, hangi bayiden aldınız acaba?
  • Hintliler inege, turkler vw ve audi'ye tapiyor. Araciniz hayirli olsun. İ 30 al diyenlerde adama ayp etmisler hayirli olsun deyip gecmeyi ogrenemediniz.
  • Hyundai parayla adam tutup foruma sallıyor sanırım troll gibi yayıldılar etrafa

i30 şöyleymiş böyleymiş 60 milyara alacakları hyundai nin peşinde bir dolu adam

Premium araç haline getirme çabasına girenler bile var, i30 daha iyiymiş de yeni modelmiş, çok umrumuzda bunlar

A3'ü incele sonra gel işçilik-kalite ne demekmiş görürsün Audi'de o koreli halk arabalarına benzemez bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: the best or nothing

Hyundai parayla adam tutup foruma sallıyor sanırım troll gibi yayıldılar etrafa

i30 şöyleymiş böyleymiş 60 milyara alacakları hyundai nin peşinde bir dolu adam

Premium araç haline getirme çabasına girenler bile var, i30 daha iyiymiş de yeni modelmiş, çok umrumuzda bunlar

A3'ü incele sonra gel işçilik-kalite ne demekmiş görürsün Audi'de o koreli halk arabalarına benzemez bu

Son gelen A3leri gormediniz herhalde , malzeme kalitesi yerlerde on konsol,kapi kollari,kapi icleri eskiden yumusak plastik,yumusak boya ile kapli ne kadar yer varsa hicbirinden eser kalmamis, dogusa gidip bir incelemenizi oneririm ben bindim sok oldum, trendline polodan farki yok ama ne olursa olsun hala i30dan cok daha ustun bir otomobil fakat ben yinede 67bin tlyi buna baglamam yeni kasayi beklerim, V40i beklerim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.