Şimdi Ara

MSI GE620DX-800-801-802-822XTR KULLANICILAR KULUBÜ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
6
Favori
53.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ikarayel

quote:

Orijinalden alıntı: ernuynk

quote:

Orijinalden alıntı: hacker_127

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hacker_127

quote:

MSI GE620DX-802XTR (RAM 6GB) i5 modeli ; Peşin Fiyatına 12 Taksit 1.844,23 TL
    MSI GE620DX-800XTR (RAM 8GB) i7 modeli ; Peşin Fiyatına 12 Taksit 2.394,38 TL

Arkadaşlar arada ram farkıda var ama en önemlisi işlemci. Sizce i7 modeli aradaki 500 TL lik farka değer mi ? Okuduklarıma göre tüm modellerde ciddi ısınma problemleri varmış, oyun amaçlı satılıyor fakat sonuçta lap-top, bu yüzden eksileri tabi ki olucak. Ama bu fiyat aralıklarında olan lap-top ların çoğundan daha performanslı olduklarını düşünüyorum her 2 model içinde.

Sizin düşünceleriniz nedir acaba? Bir kaç gün içerisinde karar verip almayı düşünüyorum.

Dostum öncelikle şunu belirteym kullanım amacın sadece oyun ise i7 sana fazla gelir , aradaki fiyat farkını eğer bir kaç sene ileriye dönük bir şey olsun diyosan gözden çıkartabilirsin . Malum Kapitalizm intelin iliklerine işlemiş. Şu an ivy bridge işlemciler sandy bridge lerden 2-3 jat daha performanslı çalışabiliyo ama gelde anlat işte. Yine %25-30 ile idare ettirecekler milleti , herneyse, i5 li modelde ram ler yeterli işlemcide şu an sandy bridge işlemcilerden önceki i7 740 a kadar olan işlemcilerden kuvvetlidir. (i5-2450M) genelde ne amaçlı kullanacaksın ,

Bende oyun amaçlı düşünüyorum. Çoğunlukla FPS tarzı oyunlar call of duty 2 ve 4 gibi bunun yanında fifa, pes vs. oynuyorum. Aslında i5 işlemcili modeli alıp en azından 1 laptop sahibi olucam daha sonra yavas yavaş masaüstü için kasa toplarım diye düşünüyorum. Ama diğer yandan seneye ünv. dersleri için program vs. lazım oldugunda i5 sıkıntı yaratır mı diye düşünmüyor değilim.

bu süre içinde acele karar vermemelisin , seneye bu nb un üstüne kimbilir kaç özellik eklerler. Özellikle 192 ve 256 bit ekran kartlı ivy bridge işlemcili kuvvetli makineler çıkacak , üni'de programlar için 4 çekirdekli makine tavsiye ederim çok fark var aralarında gerçekten, sen üniye başlayana kadar çoktan çıkmış olur ivy liler , en iyisi sen biraz ara ver bu nb işine masaüstü birşey topla , sonra nb bakarsın üniye başlayınca şuan kararsızlıkta var sende ,

Şuan hazırlıktayım aslında kafamı kurcalayan yada karışıklığa sebep olan şey şu; i7 veya i5 alıp,

LCD monitör, klavye, mouse bağlayıp masaüstü gibi kullanmayı düşünmem. Asıl kafamı karıştıran bu yani

Ben i5 kullanıyorum işlemciden dolayı darboğaza düştüğüm hiç olmadı.Ve gelecek 2 yıl içinde darboğaza düşersem ikinci el bir i7 işlemci takıp kullanbilirim...Bence işlemciden çok ekran kartı aklında olsun seni ne kadar götürür önemli olan bu ram,hdd,işlemci bunlar değişebilen parçalar...Biraz daha sabredip biraz daha para biriktirip ekran kartı üst sınıf olan bir bilgisayar al.Ama bugünün şartlarında 1700 TL ye ne alacağım diyorsan hiç düşünmeden 822XTR'yi al derim.

822XTR ile 802XTR arasında sadece HDD farkı var sanırım. Benim sormak istediğim diğer bir soru baktığım sitede her ikiside Free Dos. Aldığım zaman win7 yüklemek dışında başka bir şeye gerek var mı ve driverlar sıkıntı yaratır mı ?

• Hiç birşey olmaz ne lazımsa gönderiyorlar, ilk bir iki sayfada sorunun cevapları var...
  • Şu bizim ekran kartı drivirida bir çıkmadi.Nezaman çıkar acaba ?
  • Arkadaşlar 822XTR almayı düşünüyorum da Ekran kartı driver çıktı mı?Ben bu laptop'u oyun için kullanıcam genellikle alanlar varsa oyunlardaki performansı nasıl?Fazla ısınma yapıyor mu?Ses benim için sorun değil.Bunları açıklarsanız mutlu olurum saolun
  • Arkadaşlar fanı devamlı çalışan arkadaşlar ctrl+alt+del'e basın. Oradan görev yöneticisini başlatıp işlemler sekmesine bakın. CPU kullanımına göre sıraladığınızda devamlı olarak 5%'in üzerinde CPU kullanan bir program var mı ona bakın. Bazı problemlerde sıkıntı olabilir. Kitlenmiş ise devamlı CPU kullanımına dolayısıyla devamlı fanın çalışmasına sebep olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan483

Arkadaşlar fanı devamlı çalışan arkadaşlar ctrl+alt+del'e basın. Oradan görev yöneticisini başlatıp işlemler sekmesine bakın. CPU kullanımına göre sıraladığınızda devamlı olarak 5%'in üzerinde CPU kullanan bir program var mı ona bakın. Bazı problemlerde sıkıntı olabilir. Kitlenmiş ise devamlı CPU kullanımına dolayısıyla devamlı fanın çalışmasına sebep olabilir.

saolasın, denicem...
  • Selamlar

Gördüğüm kadarıyla MSI laptoplar özellikle de GE620DX serisi sadece online alışveriş sitelerinde satılıyor. MSI laptopları görerek satın alacağımız mağaza veya teknomarket var mı?
  • Fan şuan buz gibi hava üflüyor. Oyuna girdiğim de ise ateş üflüyor ama performans için gerekli tabiki de bu.

Bilgisayarı geç açılan ya da kapanan arkadaşlar var ise bana pm ile dönsünler, yardımcı olabilceğimi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XenonX

Selamlar

Gördüğüm kadarıyla MSI laptoplar özellikle de GE620DX serisi sadece online alışveriş sitelerinde satılıyor. MSI laptopları görerek satın alacağımız mağaza veya teknomarket var mı?

pcdepo nun çamlıcadaki ofisinden nakit para ile alabilirsin diye biliyorum.http://www.pcdepo.com/msi-ge620dx-822xtr-notebook-urun7533.html müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsin
  • arkadaslar ben isletim sistemi olarak mac os kurmayi dusunuyorum ama olurmu bilmiyorum yardime dermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jose_Gökhan

quote:

Orijinalden alıntı: XenonX

Selamlar

pcdepo nun çamlıcadaki ofisinden nakit para ile alabilirsin diye biliyorum.http://www.pcdepo.com/msi-ge620dx-822xtr-notebook-urun7533.html müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsin

evet bizim şirketten bi çocuk ödemeyi online yaptı ama oradan teslim aldı.yerleri de çamlıcaydaymış bu tür hizmetleri var
  • quote:

Arkadaşlar arada ram farkıda var ama en önemlisi işlemci. Sizce i7 modeli aradaki 500 TL lik farka değer mi ? Okuduklarıma göre tüm modellerde ciddi ısınma problemleri varmış, oyun amaçlı satılıyor fakat sonuçta lap-top, bu yüzden eksileri tabi ki olucak. Ama bu fiyat aralıklarında olan lap-top ların çoğundan daha performanslı olduklarını düşünüyorum her 2 model içinde.

Sizin düşünceleriniz nedir acaba? Bir kaç gün içerisinde karar verip almayı düşünüyorum.

ayni durumdayiz. Sirf işlemci yüzünden kac haftadir düşünmekteyim, araştirmaktayim. Full HD özelliğini istemesem başka laptoplara yönelicem ama i7 + Full HD olunca fiyat 2.5 - 3 ün üzerine cikiyor. arkadaslar da söylemiş, oyun icin i5 yeterli diye düşünüyorum. Aradaki fark azimsancak miktarda degil. i5li pc hakkinda baya araştirma yaptim, oyun açisindan cok iyi görünüyor. Haftaya almayi düşünüyorum. Bakalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: timba244

quote:

ayni durumdayiz. Sirf işlemci yüzünden kac haftadir düşünmekteyim, araştirmaktayim. Full HD özelliğini istemesem başka laptoplara yönelicem ama i7 + Full HD olunca fiyat 2.5 - 3 ün üzerine cikiyor. arkadaslar da söylemiş, oyun icin i5 yeterli diye düşünüyorum. Aradaki fark azimsancak miktarda degil. i5li pc hakkinda baya araştirma yaptim, oyun açisindan cok iyi görünüyor. Haftaya almayi düşünüyorum. Bakalim.

oyun için i5 gayet yeterli, bende almayı planlıyorum 10-15 gün içinde

• quote:

Orijinalden alıntı: barisgucuk

quote:

Orijinalden alıntı: timba244

quote:

oyun için i5 gayet yeterli, bende almayı planlıyorum 10-15 gün içinde

beyler i5 ve i7 li model arasında ram-işlemci-hdd farkı var sadece dimi,kasa kalitesi hoparlör sistemi ekran kartı falan hepsi aynı öyleysei i5li işlemciyi alıcam.Oyun konusunda rahat olabiliriz.Benim acer6935g core 2 duo işlemcili pc battlefield3 ü çalıştırıyor ayarları baya kısıyorum ama.

• cihaz bugun geldi.fan temizlenmiş ama sonuç aynı 96ya kadar cıktı battle field 3te.ve ayarlar mediumdaydı.işlemci yüzdesini 80e indirdim ve ayarları ultraya aldım sıcaklık 85i geçmedi.ısınan arkadaslar o şekilde kullanabilir.
  • Ekran karti için en verimli sürüm hangisi siz hangisini kullaniyorsunuz?
    Bende şuan 285.98 yüklü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmer_55

Ekran karti için en verimli sürüm hangisi siz hangisini kullaniyorsunuz?
    Bende şuan 285.98 yüklü.

sen çok geridesin:)

301.24 beta yüklü fps'lerimde düzelme oldu tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyprosoft

quote:

Bende şuan 285.98 yüklü.

Hocam aldiğimda msi sitesinden indirip kurmuştum :)
    Bilgi için sağol beta olmasi herhangi bir soruna yol açarmi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hyprosoft

quote:

Bende şuan 285.98 yüklü.

Hocam aldiğimda msi sitesinden indirip kurmuştum :)
    Bilgi için sağol beta olmasi herhangi bir soruna yol açarmi?

aynen sıkıntı çıkarmı?
  • S.a arkadaşlar dün MSI GE620DX-802XTR aldımi bugün geldi win 7 kurdum herşeyi vs yüklü fakat şu en üstteki tuş takımı çalışmıyor hani şu dvd açma kapa tuşunun olduğu sıra varya orda bir tek Power tuşu çalışıyor, Freedos varken dvd açma kapama çalışıyordu tuşta sorun yok ama sanırım birşeyler yüklemem gerek, bilen birisi yazabilir mi acaba neden ve ne yapmam lazım...
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.