Şimdi Ara

2013 Ceed SW(Yok böyle bişey!)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
24.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Yeni Ceed'in SportyWagon'u sanki D segmenti SWler gibi olmuş.
    TR'ye 2013e doğru ya da 2013 de gelicek sanırım. Sadece ''gel de alalım seni'' diyorum. Başka da bişey demiyorum.

• Gerçekten hoş bir tasarım olmuş, SW hantallığı yok, daha çok spor bir araba gibi duruyor. Arka tasarımı HB den daha güzel.
    Almayı düşündüğüm araçlardan biri
  • İlk dakikadan sonra SW çıkıyor ortaya:

• HB de i30; SW de Ceed diyorum ben.
    Yani 2013 de ses getirecek araçlar;
    İ30 HB
    Ceed SW
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

HB de i30; SW de Ceed diyorum ben.
    Yani 2013 de ses getirecek araçlar;
    İ30 HB
    Ceed SW

+1 Yeni I30 Hb tasarımı Yeni Ceed ten daha çekici duruyor. Belki fiyat avantajıyla aynı I30 daki gibi yüksek donanım sunarsa ki sunacaktır diye düşünüyorum iyi satış rakamları yakalar. Ancak Ceed Sw gerçekten göze daha hoş geliyor...
  • Bu konu hortlatılır arkadaş
  • ben bu aracı kia bayisine gidip inceledim donanım olarak xenon far dışında araçta olmayan özellik yok.tasarımıda çok güzel dizel çift kavrama otamatık sanzımanlı fiyatı 65.500 paradan yana sıkıntısı olamayan kısılerın alabılecegı bır araba
  • Değerli arkadaşlar cift kavrama sanzıman(DCT) sadece benzinli modellerde var dizellerde normal 6 ileri triptronik var.
  • Hiç aklımda yokken kia bayisinde tavsiye üzerine baktım bu araca. Gerçekten çok güzel bir araç. İç dizayn mükemmel. En üst paketi 65.000 TL olduğunu öğrendim. Biraz daha uygun fiyatta alınacak bir araç...
  • En son SW premium donanımını 63500
    tl ye bırakıyorlar.
  • sw premium var mı ki?

concept i bayi bana 55 e bıraktı..
    bugün yarın alcam.. i30 cw yi de ceed cw yide test ettim 2 kere..
    sürüş konuusnda kia daa ii arkadaşlar..
    sırf içeri aldığı rüzgar ve lastik sesi sebebi ile i30 u eledim..
    ceed daha az lastik sesi alırken, rüzgar sesi pek duyamadım içerde.. 120 km ve üzeri için konuşuyorum..

alcam bu arabayı. ama ikinci eli yok, onuda söylemeden edemicem
  • SW premium 1.5-2 aydır satışta.Ben 67 binle pazarlığa başladım herşeydahil 63,5 e aldım.......
  • anladım.. hayırlı olsun.. zira internette bulamadım.
    bayi ile görüştüm o da yok dedi. ne bilim..
    belki bazılarında vardır bilemicem..
  • Şirket araçlarımız KIA olduğundan, son beş senedir aşağıdaki modelleri kullanma fırsatım oldu. Bu nedenle markanın gelişimini ve modeller arasındaki farklılıkları objektif bir biçimde yorumlayabileceğimi düşünüyorum.

* 2008-2010 Rio HB 1.5 CRDi EX Comfort (Diesel - Manual Vites)
    * 2010-2011 Rio Sedan 1.5 CRDİ Advance (Diesel - Manual Vites)
    * 2011-2012 Cee'd 1.6 CRDİ Motion (Diesel - Manual Vites)
    * 2012-2013 Cerato 1.6 GSL Concept (Benzinli - Otomatik Vites)
    * 2013 - ... Yeni Cee'd SW 1.6 CRDi VGT Premium (Diesel - Otomatik Vites).

Öncelikle şunu söyleyeyim; iş nedeni ile çok uzun kilometreler yaptığım yıllarda(2008-2012 & senelik + 50.000km) dahi, yukarıdaki araçların hiçbirisi en ufak bir majör arıza çıkartmadı ve beni yolda bırakmadı. Hatırladığım en can sıkıcı durumlar; kullandığım Rio' lardaki far ampullerinin sürekli bozulması ve yine Rio' ların oldukça zayıf fren performanslarıydı.

Dolayısıyla, benim gözümde markanın güvenilirlik gibi bir problemi kesinlikle yok.

Şu anda kullandığım model ile birlikte, KIA' nın prestij ve algı dışında Avrupa ve Japon otomobillerinden en ufak bir eksiği bulunmadığını net olarak söylemem lazım.

Araç donanım açısından çok dolu olmakla birlikte, kullanım komforu ve performans olarak da bu sınıf bir otomobil almayı düşünen hemen herkesi memnun edecek düzeyde. (Tek eleştirim direksiyon simidinin biraz ince oluşu.)

Gördüğüm kadarı ile muadil bir Avrupa/Japon otomobili ile arasında fiyat farkı olmadığı söylenerek bu konuda bir eleştiri getiriliyor. Ancak SW+Diesel+Otomatik Vites ve bu donanımda bir tek seçenek var o da Yeni Megane Sport Tourer Privilege Energy 1.6 dCi 130 bg Euro 5. Bu aracı da opsiyonlar ile Cee' d donanımına getirdiğinizde, kampanyalı fiyatı yaklaşık 68.000-TL.

Diğer markaların hiç biri bu donanım/motor/vites seçeneklerini sunmuyorlar.

Eğer kompakt sınıf bir otomatik vites diesel ve full donanımlı bir SW aranıyorsa Yeni Cee'd çok cazip ve kaliteli bir seçenek.

Bu kadar paranın bu sınıfta bir araca verilip verilmeyeceği ise tamamen farklı bir ekonomi, tat ve zevk meselesi...

• Selamlar,
    Güzel yorum olmuş. Kısa ve öz.
    Bende dünden itibaren beyaz concept sw otomatik vites sahibiyim.
    İkinci el aldım. 5500 km deydi aldığımda. sıfır hata ile aldım. sahibi sıkışmış satmış. Antalya dan aldım istanbul a getirdim.
    1 kere 195 e ulaştım, 1 kere 190 a. snrasınada gidecektim ama yol yetmedi.
    Bu hızlara en ufak bir titreme sekme ve beni geren bir tehlikeli gidiş yoktu. rahatlıkla şerit bilr değiştirdim.
    şimdiye kadar kullandığım araçlar içinde en güvenli sürüş hissi veren diyebilirim.

Ayrıca iç malzemeleri çok hoş.. golf sahibi bir akraba ile gittim aldım. O kulladı 400 km. golf den hiç bir farkı yok, kalitesi ve gidişi bire biir aynı diye yorum yaptı.
    ve ben şu ana kadar 3 hyundai, bir toyota kullandım 13 sene boyunca. hiç biri bu araç gibi değildi.
    Tipi, şekli şemali ile kendisine hayranım. Seyretmeye doyamıyorum diyebilirim :)
    Herşeyi ile memnun kalarak aldığım tek araç
    Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer Loop -- 24 Nisan 2013; 7:33:30 >

• @Killer Loop

Kardeş kaça aldın aracı ?.. ne renk ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazminator

@Killer Loop

Kardeş kaça aldın aracı ?.. ne renk ?..

dostum kimse burda yada başka yerde fiyat vermio nedense? bende vermiyim..
    sahibinden de görünen fiyatlar aşşa yukarı gerçek.. bazıları çok abartı ama onlarda kimse tarafından tercih edilmiyor zaten..
    beyaz renk benim araç.. özellikle beyaz için antalya ya gittm aldım..
    fena halde memnunum aracımdan..
    gidişi, dönüşü, duruşu, tipi, sağı solu, arkası önü.. hayranım açıkçası.. tavsie ederim..
  • Eklemeden edemedim..

Yalnız sayımızın az olması değerimizi arttırıyor belki ama konuşacak kimse yok işte

• Hic sw ceed kullanmadim. Yuksek suratlerde vs sallanti ruzgar sesi var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.